آبی

آبی
By   جواد نوبخت هروی   3469 Day ago
آبیرنگ عشق زندگی  هنر زیبایی همه قشنگیها
By   علیرضا جوادیان   3469 Day ago
آبیرنگ عشق زندگی  هنر زیبایی همه قشنگیها

میتونی چند رنگ آبی را در طبیعت نام ببری
By   علیرضا جوادیان   3469 Day ago
هم خانواده های مشهور رنگ آبی[ویرایش]رنگ آبی آسمانی،رنگ آبی نیلی،رنگ سرمه ای،رنگ افلاطونی (کبود روشن)
در فرهنگ ها[ویرایش]رنگ روز چهارشنبه آبی است. مصریان باستان از رنگ لاجورد برای نشان دادن بهشت و آسمان استفاده می کردند. آبی مظهر حضرت مریممی باشد.یک رنگ مقدس بخصوص در فرهنگ اسلامی چون گنبد آبی مساجد،آسمان آبی که جایگاه فرشتگان و خدا و موجودات پاک است دارای تقدس و احترامی خاص است.امام جعفر صادق(ع)خطاب به مفضل می فرمایند : تفکر شما در رنگ آسمان خداوند که موافق ترین رنگها است دیده و نور بصر را تقویت می کند.رنگ انگشترهای فیروزه ای در دنیا مشهور هستند.در طی چندین قرن آبی منفورترین رنگ در اروپا بود.امروزه رنگ آبی از محبوب ترین رنگها در اروپا است ولی در گذشته در یونان باستان مردم نه تنها رنگ آبی رو دوست نداشتند،بلکه افرادی را که چشم آبی داشتند،مسخره میکردند.بتدریج رنگی شد برای افراد خوب و پرهیزکار.در اواسط قرن نوزدهم و در دوره ی رمانتیک ،رنگ آبی رنگ شعر شد.و رنگ رویاهاو نکته ی قابل توجه اینکه تمام فرهنگ ها بدون در نظر گرفتن تفاوتهایشان به رنگ آبی اهمیت و احترام قائلند.( anya hurlbert)در ورزش[ویرایش]آبی رنگ اصلی پیراهن تیم فوتبال استقلال تهران است.تاثیر رنگ آبی بر بدن[ویرایش]طبق بررسیهای دانشمندان در دانشگاه هاروارد که تاثیر نور رنگها را بر هورمون و درجه حرارت بدن واینکه نور چگونه بر میزان هوشیاری و هیجان تاثیر میگذارد ، به نتیجه رسیدند که رنگ آبی مغز انسان را تهیج کرده و انسان را فعال میکند. و معتقد هستند که نور آبی مهمترین عامل در هشیاری مغز است.نور آبی مستقیما" باعث افزایش سطح هوشیاری و کارایی مغز میشود.نور آبی بر روی غده هیپوتالاموس تاثیر میگذارد.هیپوتالاموس غده ای در مغز است که تولید هورمون ملاتونین را تنظیم میکند.همان هرمونی که باعث خواب آلودگی ما میشود.بنا بر این نور آسمان آبی باعث میشود که هورمون ملاتونین در طول روز کمتر تولید شود و ذهن و بدن هشیار و فعالتر بماند. (Steve lockley-neuroscientist:Harvard medical shool)
By   shide HR   3468 Day ago
حالا قرمز چی؟؟؟؟؟
هم از نظر روان شناسی واسه اعصاب بده هم تو اسلام سفارش شده از وسایل قرمز استفاده نشه ..... خخخخخخخخخ .
By   محمد میلاد خراسانی   3467 Day ago
من که عاشق رنگ آبی هستم

By   shide HR   3465 Day ago
Written by: محمد میلاد خراسانی
من که عاشق رنگ آبی هستم

همه عاشق رنگ ابی هستن .
By   noyan gh   3465 Day ago
Written by: محمد میلاد خراسانی
من که عاشق رنگ آبی هستم

منم همین طور .

The material published on this site is not necessarily the opinion and the official position of the Cultural Club of Independence.

The use of this site's content is strictly limited to the source.