چیستان . ( معما )

چیستان . ( معما )
By   وهاب نظری نژاد   3332 Day ago

دوستان آبی . یک معما یا چیستان مطرح کنند. و هوش دیکران را محک بزنند. اگرمایل بودید جواب را در پایین سوِال خود بنویسید .در غیر اینصورت بگذارید جواب را دوستان آبی بگویند . ابتدا یک معماو چیستان خودم مطرح میکنم . 

1.. ​اون چیه که وقتی راه میره یک پا داره .وقتی میایسته سه پا داره .

2. عجایب خلقتی دیدم در این دشت .. که صد ناخن بود بر پا و بر دست .. سرش پنج و تنش پنج و نفس چهار.. که معنی گفتن آن هست دشوار .

By   سمانه علیزاده   3332 Day ago

فک کنم اولیه پنکه بشه.فقط همین به ذهنم رسید!
By   وهاب نظری نژاد   3332 Day ago
​پنکه  که راه نمیره . میچرخه . ضممنا بد نیست دوستان هم معما بگن .تا دیگران جواب بدن . 
By   سمانه علیزاده   3331 Day ago
Written by: وهاب نظری نژاد
​پنکه  که راه نمیره میچرخه.

خخخخخخ...آره.چقددررررررر باهوشم.
By   سمانه علیزاده   3328 Day ago

میشه جواب چیستانهاتون رو بگید.بشدت فکرمو مشغول کرده.
By   shide HR   3328 Day ago
فرغونه؟؟؟
By   وهاب نظری نژاد   3328 Day ago
بله  BLue GIrl  آبی عزیز . اولی را که شیده خانم جواب دادن . فرغون چوابش بود و اما چیستان دومی . این مخلوق عجیب که صدتا ناخن هم پا و هم دستش داره و پنج تا سر و از چهار جا نفس میکشه .... چهارتا آدم زنده هستن که یک مرده را حمل میکنند . معما چون حل شود . آسان شود . حالا این معما  . عجایب خلقتی دیدم در این دشت .    که بیجان در پی جاندار میگشت ....       و اینهم یک معمای ساده .  اون چیه که هر چی بیشتر بکشیش . بیشتر کوتاه میشه  .   
By   shide HR   3328 Day ago
جدی درسته؟فکر میکردم مسخره ترین جوابه ممکنو دادم ...
By   وهاب نظری نژاد   3328 Day ago
شما یک اس . اس آبی بوسعت تمام دریاهاو آسمان هستی . بعنوان یک استقلالی هیچوقت به هوش خود شک نکنید . اس اسهای آبی دریا دل.  همه باهوشن . تا هر چه لنگیه . کور بشه . 
By   سمانه علیزاده   3327 Day ago
بله  BLue GIrl  آبی عزیز . اولی را که شیده خانم جواب دادن . فرغون چوابش بود و اما چیستان دومی . این مخلوق عجیب که صدتا ناخن هم پا و هم دستش داره و پنج تا سر و از چهار جا نفس میکشه .... چهارتا آدم زنده هستن که یک مرده را حمل میکنند . معما چون حل شود . آسان شود . حالا این معما  . عجایب خلقتی دیدم در این دشت .    که بیجان در پی جاندار میگشت ....       و اینهم یک معمای ساده .  اون چیه که هر چی بیشتر بکشیش . بیشتر کوتاه میشه  .  

اولی میشه تفنگ( یا تیر تفنگ)؟
دومیم سیگار؟
By   وهاب نظری نژاد   3327 Day ago
هوشت بسیار عالی و بالا است . حالا این معما .  آن چیست که بال و پر ندارد . گرد است و دراز و در ندارد . اندر شکمش ستارگان است . جز نام دو جانور ندارد .   
By   سمانه علیزاده   3326 Day ago
هوشت بسیار عالی و بالا است . حالا این معما .  آن چیست که بال و پر ندارد . گرد است و دراز و در ندارد . اندر شکمش ستارگان است . جز نام دو جانور ندارد .   

خربزه؟
By   سمانه علیزاده   3326 Day ago

اینم چیستان من:
در دنیا 4 برادر هستند که باهم بدنیا امده اند.اولی در حرکت است و هیچگاه خسته نمیشود.دومی میخورد و هیچگاه سیر نمیشود.سومی مینوشد و همیشه تشنه است.و چهارمی آوازی میخواند که خیلی خوشایند نیست.
این 4 برادر که هستند؟
By   وهاب نظری نژاد   3323 Day ago
خیلی فکر کردم . پیش خود میگفتم شاید چهار عنصر . آب و باد و آنش و خاک باشه . بعد میگفتم نه .  یا اینکه اجزای صورت هستن و باز هم .نه. . و فکرهای دیگر که به نتیجه نرسیدم . البته جوابهای دیگری هم به ذهنم رسیده . ولی فکر میکنم جواب معما نیست . خلاصه خوب ما را با این معما مشغول کرده ای . 
By   سمانه علیزاده   3322 Day ago
خیلی فکر کردم . پیش خود میگفتم شاید چهار عنصر . آب و باد و آنش و خاک باشه . بعد میگفتم نه .  یا اینکه اجزای صورت هستن و باز هم .نه. . و فکرهای دیگر که به نتیجه نرسیدم . البته جوابهای دیگری هم به ذهنم رسیده . ولی فکر میکنم جواب معما نیست . خلاصه خوب ما را با این معما مشغول کرده ای . 

آفرین.جوابش میشه آب آتش خاک و باد.کاملا درست گفتید.

The material published on this site is not necessarily the opinion and the official position of the Cultural Club of Independence.

The use of this site's content is strictly limited to the source.