عملکرد مربی یا بازیکن یا داور

آواتار حسین رجبی
عملکرد مربی یا بازیکن یا داور
توسط   حسین رجبی   ۵۵۳۱ روز قبل

آیا واقعا عملکرد مربی و بازیکنان باید مورد بحث قرار بگیرد و عملکرد داور که می تواند جام از دست یک تیم به تیم دیگر بده اهمیت ندارد؟

راستی چرا داور در مسابقه استقلال پیکان اینهمه کارت زرد به بازیکنان پیکان داد و مربیشان را اخراج کرد  اما در یک پنالتی و دو آفسایدشان به نفع پیکان  عمل کرد.

یکی از دوستان با بدبینی می گفت که داور قصد داشت که به هر صورت جلو بردن استقلال را  بگیره و از طرف دیگه متهم به طرفداری از استقلال نشود. داور سر هردو تیم را برید تا رئیس کمیته داوران بتواند بگوید که  عملکرد داور نشان  از  بی طرفی او بود.

یکی از دوستان بد بین ترمی گفت یک تیم که میلیارد ها  خرج می کند که  قهرمان بشود  حالا مشکلی نیست که  حتی 100 میلیون هم خرج اضافی بکنه. یک داوری که در تمام فصل چند میلیون درآمد ندارد احتمالا خیلی سخت که از این جور وسوسه ها در امان باشه

من نمی دانم چه بگویم نظر شما چیست و چه کار میشه کرد؟

آواتار مهدى مهربون!
توسط   مهدى مهربون!   ۵۵۳۱ روز قبل
اگر کمی دقت کنید تیمهای اصفهانی چه به حق و یا نا حق در کنار استقلال و پرسپلیس حضور دارند و خیلی کم از داوری ضربه خوردن و ... .
به نظر من اشتباهات داوری جزئی از فوتباله، اما فوتبال جزئی از اشتباهات داوری شده! بهتره کلاً فدراسیون رو از حضور افرادی که طرفدار تیم شهر خودشون هستند پاک کنیم.

قصد توهین به شخصی ندارم. اما دوستی که دقیقاً مثل دوست بد بین شما خیلی بد بین بود، همیشه میگفت که حضور اصفهانیها در صدر فعالیتهای فدراسیون باعث شده فوتبال اصفهان پیشرفت چشمگیری داشته باشه.
البته اصلاً نباید بگذریم که تیم سپاهان با مدیریت فوق العاده آقای ساکت پیشرفت کرده و جایگاهش کاملاً درسته که در بین تیمهای آماده قهرمانی باشه.

انشاالله که چنین سخنانی حقیقت نداره و فدراسیون ما پاک هست از هر ... .

ولی خوب کمی مشکوک هست همه چیز.

به امید خدا آقای عنایت در رفتارش و سبک مدیریت داوری خودش تغییراتی بده، مسئول حرفه ای میشه. نباید بگذریم که داوری ما پیشرفتهایی در حضور ایشون داشته که نباید ازشون گذشت !

یا حق
آواتار saleh s
توسط   saleh s   ۵۵۲۷ روز قبل

باسلام

من فکر می کنم امروزه با توجه به رقابتی که برای داورا  وجود داره  و سرنوشت شغلی شون و آبروشون در گرو قضاوت هایی که اونا انجام میدن قطعا اشتباهات تعمدی ندارن و از هیچ کسی سفارش قبول نمی کنن اگر هم اشتباهی هست که هست فقط اشتباه مثل هزاران اشتباهی که مربیا و بازیکنا انجام میدن من یه مدت رو اشتباهات  داورا، بازیکنا و مربیا زوم کرده بودم و اونارو در طول یک  بازی می شمردم جالبه بگم همیشه اشتباهات سرنوشت ساز داورا  از بازیکنا ومربیا کمتر بود بازیکنا از همه بیشتر اشتباه داشتن بعد مربیا بعدا داورا !!!  

آواتار رامین علیزاده
توسط   رامین علیزاده   ۵۵۲۶ روز قبل
بازیکنان و مربیهای استقلال نمره 20 داوران نمره 15
آواتار بردیا امینی
توسط   بردیا امینی   ۵۵۲۶ روز قبل

be hich onvan 1 davar abero va sharafesho ba pol moaveze nemikone

eshtebahat davari hamishe be zarar 1 tim khas nabode va nist va hame motezarzer shodand hal 1 tim kamtar va 1 tim bishtar

be ghol agha firoz(eshtebahat davari jozei az davarist

آواتار سروش حیدری باطنی
توسط   سروش حیدری باطنی   ۵۵۲۶ روز قبل
بازیکنانی مثل علیزاده و پولادی وامیرآبادی درحداستقلال نیستند وسطح بازی استقلال را پائین می آورند
آواتار حسین رجبی
توسط   حسین رجبی   ۵۵۲۵ روز قبل

به هر صورت عملکرد داوران در نتایج مسابقات بسیار تاثیر گذار است. برای مثال در بازی استقلال ذوب آهن داور می توانست  صلصالی را  با کارت قرمز جریمه کند (چنانکه داور عربستانی خطای مشابه محمد خانی بر روی فرهاد مجیدی در دربی چند سال پیش را با کارت قرمز جریمه کرد). خطای هند فیروز قربانی در بازی استقلال ذوب آهن هم به گونه ای نبود که صد درصد مستحق اخراج باشد. به علاوه از فاصله زمانی بین کارت زرد دوم و کارت قرمز چنین به نظر می رسید که  داور فراموش کرده بود که قربانی یک کارت زرد دارد و در نتیجه مجبور شد او را اخراج کند (برداشت شخصی من این است). یقینا آقای ترکی از بهترین داوران و از افتخارات فوتبال ما محسوب می شوند و من قصد جسارت به ایشان را ندارم اما قضیه اخراج ها به سادگی می توانست معکوس باشد و به احتمال زیاد می توانست روی نتیجه بازی و شاید در نتیجه قهرمانی تاثیر داشته باشد. اینها جزء زیبائی های فوتبال محسوب نمی شود.

یک نکته اساسی در این ارتباط آنست که فیفا به این مشکلات معترف و در صدد رفع آن است اما برخی از مسئولین محترم ما به وجود چنین اشکالاتی معترف نیستند. باید منتظر بمانیم تاببینیم فیفا در مورد تغییر نحوه داوری فوتبال چه تصمیمی خواهد گرفت.  

آواتار رضا کلاگر
توسط   رضا کلاگر   ۵۵۱۴ روز قبل
فقط این که داوران به ضرر استقلال سوت میزنند.رضا