دوستان آبی شهر زادگاه خود. مناظرو دیدنیهایش را معرفی کنید .

آواتار وهاب نظری نژاد
دوستان آبی شهر زادگاه خود. مناظرو دیدنیهایش را معرفی کنید .
توسط   وهاب نظری نژاد   ۳۲۹۰ روز قبل

دوستان آبی عزیز. ایران هم یکی از زیباترین کشورها میباشد . شما میتوانید با ارسال عکس از آثار

باستانی . تفرجگاه ها و مناطق دیدنی نسبت به معرفی زادگاه خود اقدام کنید . 
آواتار سمانه علیزاده
توسط   سمانه علیزاده   ۳۲۹۰ روز قبل

بنظرم نوبتی باشه تا قاطی نشن.شما خودتون از اهواز یا کرج شروع کنید.
آواتار وهاب نظری نژاد
توسط   وهاب نظری نژاد   ۳۲۸۹ روز قبل

شهر من اهواز جای دیدنی زیادی نداره . ولی چون هم زادگاه منه و هم توش بزرگ شدم بهمین خاطر تعلقاتی بهش دارم . شهر اهواز بوسیله رود کارون که از وسط شهر میگذره به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده  . در دو طرف رودخانه بطول چند کیلومتر پارک درست کرده اند که بهش میگن پارک ساحلی که محل نفریح اهالی است . شهر دارای راه آهن سراسری است بر روی رود کارون چندین پل ساخته شده که پل سیاه ( بخاط آهنی بودن پل که به رنگ سیاه است باین نام خوانده میشه ) که قدیمی است محل عبور قطاره . پل سفید یا پل معلق که بوسیله دو تا هلا زیبا . بدون ستون درون آب . بصورت معلق یا آورزان زیبایی خاصی در میان پلها دارد . یک زیارتگاه هم اهواز دارد بنام علی ابن مهزیار اهوازی که اهوازیها خیلی بهش اعتقاد دارن . خیابان لشکر آباد . که در سرتاسر این خیابان بهترین ساندویچهای فلافل و سمبوسه و دیگر خوردنیها وجود دارد که واقعا رفتن به اونجا هم فاله و هم تماشا . دیگه چیز خاصی نداره ولی شهرهای اطراف اهواز مثل دزفول که رودخانه دز در آن جاریه . شوشتر . شوش دانیال (که دانیال نبی در آنجا مدفون است ) که این سه شهر آثار باستانی فراوانی دارن و همینطور بندر آبادان در 120 کیلومتری اهواز که اجناس متنوع و نسبتا ارزانی دارد . در باره کرج هم بعدا توضیح خواهم داد .
آواتار سمانه علیزاده
توسط   سمانه علیزاده   ۳۲۸۹ روز قبل

با اجازه اقا وهاب اینم چن تا عکس زیبا از پلهای اهواز.عکس بالا پل سیاه اهوازه.
آواتار سمانه علیزاده

اینم پل سفید اهواز یا پل معلق که اولین پل معلق ایران بوده.
آواتار سمانه علیزاده

پل گفتگوی تمدنها که بزرگترین ابشار مصنوعی کشور و خاورمیانه در دو طرفش ایجاد شده.
اهواز به شهر پاهای همیشه استوار معروفه.منم عکس سه تا از پلهای زیباش رو گذاشتم.اونطوری که من تو عکسا دیدم شبهای اهواز بسیار زیباست.
آواتار سمانه علیزاده

من که شهرم رو تو تاپیک ما استقلالی ها معرفی کردم.فک کنم نوبت شیرازی ها باشه.
آواتار raha ahmadi
توسط   raha ahmadi   ۳۲۸۸ روز قبل
​از کجای شیراز بگم...از حافظیه سعدیش،یا 

تخت جمشیدش...یا از بوی بهار نارنجاش که

آدمو دیوونه میکنه...از شاه چراغش که

وقتی میری تو صحنش قلبت میشه مامن

ارامش یا از دروازه قرانش...باغ ارمو مسجد

وکیلو موزه پارس...بازار سرپوشیده و بازار 

شاهچراغش...یا از فالوده بستنی هاش با 

حوض ماهی...
آواتار raha ahmadi
توسط   raha ahmadi   ۳۲۸۸ روز قبل
​از چابهاری که توش بدنیا اومدمو بزرگ شدم

بگم...اون جا شهر منطقه ازادیه...

مردم بیشتر به خاطر خرید

میان ولی نمیشه از دریاشو ساحلو

غروباش گذشت،گل افشانشم ی پدیده

باحالی که فک نکنم غیر از چابهار بتونین

جای دیگه ببینین،خلیج گواتر ودرخت انجیر

معابد و کوه های مریخیش،از همه مهم تر

مردمای با صفا و خونگرمی داره...از سفر  

کردن به اونجا پشیمون نمیشین 
آواتار وهاب نظری نژاد
توسط   وهاب نظری نژاد   ۳۲۸۸ روز قبل

رو کم کنیه دیگه . دستامو بعلامت تسلیم بردم بالا . نکنه اهوازی هستی و من خبر 

ندارم .دستت دردنکنه ولی انصافا اهواز جای دیدنی نداره .کلا اهواز یکماه هوایش

خوبه .تقریبا بعداز سیزده فروردین هواگرم میشه و ماههای 4و5 6.که بخاطررسیدن

رطب هوا حسابی شرجی و گرم میشه و مهر و آبان هم که جهت رسیدن خرماها

که به خرما پزان معروفه باز هم گرما و شرجی . حدود دو ماه زمستان داریم و 

دو ماه هم بهار . باقی ماه ها هوا گرمه . ضمنان هر کاری که میکنم نمیتونم عکس

بزارم . اشکال از کجا است نمیدانم . بهر جهت سنگ تمام گذاشتی . ایول 

آواتار وهاب نظری نژاد
توسط   وهاب نظری نژاد   ۳۲۸۸ روز قبل

رها خانم درخت انجیر معابد واقعا دیدنیه . درختی با شاخ و برگ بسیار زیاد که ریشه هایش بیرون 

از زمین قرار داره . من این درخت و در جزیره خارک دیدم و همیشه از دیدنش لذت میبردم . 
آواتار سمانه علیزاده
توسط   سمانه علیزاده   ۳۲۸۷ روز قبل

نه رو کم کنی نیست.منم اهوازی نیستم اما بعد از مازندران , خوزستان و کرمانشاه رو دوس دارم.بازم میگم هرجایی جذابیت های خاص خودشو داره.
آواتار وهاب نظری نژاد
توسط   وهاب نظری نژاد   ۳۲۸۷ روز قبل

چو ایران نباشد تن من نباد  .....    بدین بوم بر زنده یک تن نباد . 
آواتار لیلا جوکار
توسط   لیلا جوکار   ۳۲۸۳ روز قبل
مرسی رها خانم کامل شیراز رو معرفی کردین.اینم اضافه کنم 15 اردیبهشت روز شیراز بود که جا داشت یادی ازش بکنم.منم چند تاعکس خوشکل میزارم.اگه خواستین مسافر شیراز باشین همین فصل عالی ترین زمان هست... متشکرم

آواتار وهاب نظری نژاد
توسط   وهاب نظری نژاد   ۳۲۸۳ روز قبل

اهواز مرکز خوزستانه . استان خوزستان جاهای دیدنی . اماکن متبرکه . آثار باستانی زیادی داره . یکی از شهرهای خوزستان دزفوله . رودخانه دز که از سد دز جریان می یابد که این رود یکی از دیدنیهای شهر دزفوله  . آبی بسار زلال و خنک که یکی از قدیمی ترین پلهای ایران روی این رودخانه قراردارد. در قسمت کم عمق رود بوسیله گونیهای شنی و سنگهای بزرگ سکوهایی درست میکنن که حدود نیم متر بالاتراز آبه و آب در اطرافش جریان داره که به زبان محلی به این سکوها صفه میگن . در تپه های کنار رود غارهایی حفر کرده اند که آنها را بشکل یک اطاق درست کرده اند که محوطه باز جلوی این اطاقکها به رود ختم میشه . این اطاقها مانند ویلاهای شمال بیشترشان خصوصی هستن که مالکانشان از شهرداری خریداری کرده اند هم سند دارن و هم برق که از یخچال و تلویزیون و مبل گرفته تا آشپزخانه خلاصه یه سوییت کامله که بزبان محلی به آنها کت میگن . تلفظ کت بر وزن خط است . امام زاده سبز قبا . امام زاده رود بند و امام زاده محمد بن جعفر از زیارتگاه های دزفو لند.  
آواتار سمانه علیزاده
توسط   سمانه علیزاده   ۳۲۸۲ روز قبل

دوستان دیگه لطفا شهرهاتون رو معرفی کنید.
آواتار لیلا جوکار
توسط   لیلا جوکار   ۳۲۸۰ روز قبل

آواتار لیلا جوکار
توسط   لیلا جوکار   ۳۲۸۰ روز قبل