خبرهای دست اول از استقلال و فوتبال در این فصل

آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۳۶ روز قبل

سرمربی تیم فوتبال امید گفت: اگر باشگاه‌ها سر ناسازگاری بگذارند و همکاری نکنند با یک تلفن و با افتخار از تیم امید می‌روم.

غلامحسین پیروانی در نشست هم اندیشی مسئولان فدراسیون فوتبال و سرمربیان تیم‌های ملی با سرمربیان حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته یک اظهار داشت: صحبت کردن برای من در این جمع بسیار سخت است. کسانی در اینجا حضور دارند که من افتخار شاگردی آنها را دارم اما مامور هستم و معذور و امیدوارم حرف های من کسی را ناراحت نکند.
وی عنوان کرد: تمریناتمان را از 15 اسفند 87 شروع کردیم. انتخاب‌هایم بر اساس بازیکنان تیم ملی جوانان در زمان نناد نیکولیچ، بازیکنان لیگ برتر و دسته اول، بازیکنان لیگ تهران و امید و معرفی توسط همکاران بود. حدود 183 نفر در این مدت مورد ارزیابی قرار گرفتند که 30 نفر را انتخاب کردیم و همگی آنها در حال حاضر در اردو بودیم.
این مربی ادامه داد: در هر اردو دو نفر را خط زده و دو نفر دیگر را دعوت می‌کردیم تا انگیزه میان بازیکنان زیاد شود. در این مدت بازی‌های تدارکاتی خوبی مقابل آلمان و اوکراین داشتیم. درست است در این دیدارها شکست خوردیم اما خودمان خواستیم محک جدی بخوریم. می‌توانستیم با بنگلادش بازی کنیم و ضعف‌ها را نمایان نکنیم.
پیروانی در خصوص مشکلات تیم امید تاکید کرد: نمی‌خواهم مسائل را باز کرده و مشکلات را بشکافم. من هیچ وقت بی‌ربط صحبت نمی‌کنم. موفقیت تیم امید موفقیت شما و ایرانی‌ها است و شکست آن هم شکست شما خواهد بود. دوست دارم از تیم ما حمایت کنید.
سرمربی تیم امید یادآور شد: قبلا هم به آقای تاج گفته‌ام که اگر تیم بگوویچ نتیجه نگرفت به خاطر عدم همکاری بود. ما در حال حاضر اذیت می‌شویم و گله‌ای هم ندارم. مطمئن باشید این صحبت ها را به هیچ روزنامه ای انتقال نخواهم داد اما امیدوارم باشگاه ها فکر تیم امید را هم بکنند. به من مربوط نیست که با باشگاه ها در بیفتم اما اگر سر ناسازگاری بگذارند و ادامه کار را میسر نکنند با یک تلفن با افتخار از تیم امید می‌روم.
وی در ادامه صحبت‌هایش خطاب به حاضران گفت: امیدوارم تعامل با ما صورت بگیرد. من در 15 روز 3 جلسه تمرین می‌گذارم که فکر نمی‌کنم زیاد باشد. آقای قطبی خودش ایرانی است و این را می‌گویم چون می‌دانم به او بر نمی‌خورد. اگر روزنامه ها می‌نویسند مربی خارجی بیاید توهین به همه مربیان ایرانی است. دوست دارم همه از ما حمایت کنید و من هم در این راستا یک برنامه یک سال به فدراسیون و کمیته ملی المپیک داده ام ولی حرف دلم را همیشه می‌زنم. چند روز پیش یکی از کارشناسان در تلویزیون انتقاد کرد و گفت آقای پیروانی در شیراز است و این به تیم امید ضربه می‌زند. همین حالا نیز با افتخار می‌گویم شما برنامه ریزی کنید حتی ماهی یک بار هم به شیراز نمی‌روم. اگر هفته ای 6 روز بازیکنان را در اختیار من بگذارند مطمئن باشید در دو نوبت صبح و عصر برای آنها تمرین خواهم گذشت و برای موفقیت تیم ملی کشورم از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهم کرد.

آواتار اسماعیل شریفی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در حکمی حبیب کاشانی را به عنوان مشاور عالی خود انتخاب کرد.

در حکم علی سعیدلو برای حبیب کاشانی آمده است:
نظر به سوابق، تعهد و تجربیات ارزشمندتان در امر ورزش، به موجب این ابلاغ جنابعالی را بعنوان " مشاور عالی " خود منصوب می نمایم. امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری ار همفکری صاحبنظران، پیشکسوتان و نخبگان ورزش در پیشبرد اهداف سازمان منشا خدمات مفید و اثر بخش باشید. توفیق روزافزونتان را در کلیه امور از درگاه خداوند منان مسئلت می نمایم.

آواتار اسماعیل شریفی
محمد مایلی کهن در زمان صحبت افشین قطبی محل جلسه را ترک کرد.

در جریان نشست هم اندیشی مسئولان فدراسیون فوتبال با مربیان ایرانی هنگامی که افشین قطبی قصد داشت برنامه‌های خود را در حضور مربیان تشریح کند محمد مایلی کهن سالن را ترک کرد و به بیرون آمد.
سرمربی سایپا درباره ترک سالن هنگام سخنرانی سرمربی تیم ملی گفت: به دلیل جلسه‌ای که دارم مجبورم زودتر هتل را ترک کنم.
وی در محوطه هتل آکادمی با علی کفاشیان رئیس فدراسیون روبرو شد که با اصرار خبرنگاران و باتوجه به مصاحبه‌هایی که هر دو علیه هم انجام داده بودند آنها روبروی هم قرار گرفتند.
کفاشیان پس از روبرو شدن با مایلی کهن به او گفت چرا جلسه را ترک کردی. ما می‌خواستیم در این نشست از صحبت‌های شما استفاده کنیم. در این هنگام یکی از خبرنگاران خطاب به مایلی کهن گفت: گویا امروز شما و کفاشیان آشتی کردید. مایلی کهن واکنش نشان داد و گفت: ما دشمن نیستیم. من یکسری نظرات خاص خودم را دارم و کفاشیان هم عقاید خاص خودش را دارد.
مایلی کهن به زمین شماره یک کمپ تیم‌های پایه در آن در حال تمرین بودند اشاره کرد و گفت: اگر در این تمرین دو نفر با هم برخورد کنند طوری تشریح می‌کنید که به نظر برسد جنگ جهانی رخ داده اگرچه در فوتبال حتی در یک مسابقه گل کوچک نیز این اتفاقات امکان دارد رخ بدهد.
کفاشیان در واکنش به صحبت‌های مایلی کهن گفت: ‌من 25 سال است که این مربی را می‌شناسم. شاید برخوردهایی وجود داشته باشد اما دوستی ما به هم نمی‌خورد.
مایلی کهن علت درگیری با کفاشیان و بزرگ‌نمایی آن را به رسانه‌ها ربط داد و خاطرنشان کرد: ‌این تعبیر رسانه‌ها است که ما با هم دشمن شده‌ایم. من وابسته به جایی نیستم و مستقل عمل می‌کنم اما با کسی هم دشمنی نمی‌کنم و مردم می‌توانند بهتر قضاوت کنند که من با کفاشیان چه نوع ارتباطی دارم.
وی در پاسخ به این سئوال که پس از کنار گذاشتن وی از سمت سرمربیگری تیم ملی از کفاشیان کینه به دل گرفته‌ گفت: خوشبختانه اکنون کفاشیان در کنار من قرار دارد و می‌توانیید مسائل را از او بپرسید.
کفاشیان در تائید صحبت‌های مایلی کهن گفت او زمانی که سرمربی شد تاکید کرد هر زمانی که به من نیازی نداشتید می‌توانید من را کنار بگذارید.
مایلی کهن در پاسخ به یکی دیگر از سئوالات که گفته شد خیلی راحت سرمربی تیم ملی شدید و به راحتی آن را از دست دادید؛‌ عنوان کرد: من راحت سرمربی نشدم. اگر قرار بود به سادگی سرمربی شوم ساعت 6 همان روز حکم خودم را دریافت می‌کردم در حالی که تا ساعت 10 شب صحبت‌های من به طول انجامید.
مایلی کهن بعد از خوش و بش با کفاشیان هتل آکادمی را ترک کرد.

آواتار اسماعیل شریفی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در این جا دیوارهایی ساختند که خانواده فوتبال از هم دور شود و امیدوارم این دیوارها هرچه سریع‌تر فرو بریزد.

افشین قطبی در جلسه هم‌اندیشی مسئولان و مربیان تیم‌های ملی با مربیان لیگ برتری و تیم‌‌های دسته اولی اظهار داشت: خوشحالم که خانواده فوتبال در این جا حضور دارند. امیدوارم با برگزاری این جلسات به هم نزدیک شویم.
وی ادامه داد: در ایران کار کردن بسیار سخت است ولی من در هیچ کجا ندیدم که فوتبال اینقدر روی مردم اثر بگذارد. متاسفانه در این جا دیوارهایی ساختند که خانواده فوتبال از هم دور شود و من امیدوارم که این دیوارها هرچه سریع‌تر فرو ریزد. موفقیت تیم ملی با باشگاه‌ها یکسان است و من سعی می‌کنم برای تماشای تمرینات تیم‌های شهرستانی سفر کنم. در این جلسه نیز می‌خواهم شما را با تفکرات خودم آشنا کنم.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: خیلی از تیم‌ها روانشناس استخدام می‌کنند و این مسئله قطعا جذاب‌ خواهد بود. همیشه گفته‌ام و باز هم می‌‌گویم اگر در فوتبال نظم و انضباط نباشد موفقیت حاصل نمی‌شود. باید به بازیکنان‌مان آموزش بیشتری دهیم و مسائل حاشیه‌ای را از آنها دور کنیم. همین حالا بازیکنانی داریم که با سه موبایل به اردو می‌آیند و این مسائل اصلا درست نیست.
قطبی یادآور شد: یک بازیکن در میدان فوتبال وقتی موقعیتی را از دست می‌دهد تا 30 ثانیه آه و افسوس می‌خورد و در همین 30 ثانیه تیمش گل دریافت می‌کند. این مسائل باید در فوتبال ما درست شود و مطمئنا اگر تمرکز کنیم نتیجه‌های بهتری کسب می‌کنیم. سرعت فوتبال ما بسیار پائین است درحالی که در فوتبال بین‌المللی این‌گونه نیست. وقتی کیفیت زمین‌های شهرستان‌ها پائین هستند و یا چمن فوتبال آزادی دیر آبیاری می‌شود، سرعت فوتبال ما و بازیکنان ما پائین می‌آیند.
قطبی در پایان صحبت‌هایش خطاب به حاضران گفت: من کوچک همه شما هستم و دستتان را می‌بوسم. اگر ما مربیان اختلافی با یکدیگر داریم خواهشاً آنرا رسانه‌ای نکنید چون به خودمان صدمه می‌زنیم. درب تیم ملی به روی همه باز است و هر کس انتقاد و یا پیشنهادی دارد می‌تواند به دفتر من مراجعه و با تلفن همراهم تماس بگیرد و نقطه نظراتش را بگوید.

آواتار اسماعیل شریفی

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: نسبت به گذشته شاهد سیر نزولی در فوتبال کشور هستیم.

علی کفاشیان در نشست هم اندیشی مسئولان فدراسیون با مربیان تیم‌های ملی لیگ برتر و دسته اول عنوان کرد: خوشحالم که در جمع فوتبال کشور هستم و از کسانی که در این نشست حاضر شدند تشکر می‌کنم. 70 میلیون ایرانی از فوتبال ما انتظار دارند و این انتظارها مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
وی افزود: تصمیم گرفتیم چنین نشست‌هایی را برگزار کنیم تا ایرادها را شناسایی کرده و با برنامه‌ریزی مطلوب‌تر کار بزرگی برای فوتبال کشور انجام دهیم.
کفاشیان گفت: در چند سال گذشته پذیرفته‌ایم که فوتبال ما در سطحی که باید باشد قرار ندارد. فوتبال ایران افت کرده و این سیر نزولی دلایل مختلف دارد. باید با انجام چنین نشست‌هایی، راهکارهایی را ارائه کرده و بار دیگر به اوج برگردیم. قطعا پتانسیل موجود در ایران ظرفیت بالایی دارد و ما باید در وضعیتی بهتر از شرایط فعلی قرار گیریم.
رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: علت افت فوتبال ایران به عوامل زیادی از قبیل امکانات، دانش، پول، و .. مربوط می‌شود. کار ما این است که این عوامل را شناسایی کرده و در رفع آنها اقدام کنیم. برای انجام کار خوب باید همه دست به دست هم بدهیم. در شرایط کنونی هر ساله بیش از 2500 مسابقه در رده‌های مختلف کشور برگزار می شود که در نهایت همه این بازی‌ها به تیم ملی ختم می‌شود.
کفاشیان یادآور شد: اگر امروز مردم و رسانه‌ها از وضعیت نه چندان خوب کشور انتقاد می‌کنند نگاه آنها به سوی همه ما است و این انتقادها فقط به فدراسیون معطوف نمی‌شود یعنی باشگاه‌ها، هیات‌ها و بدنه ضعیف هستند. من می‌دانم انتظار از جامعه فوتبال بیش از سایر ورزش‌ها است؛ بنابراین از جمعی که این جا حاضر هستند خواهش می‌کنم برای پیشرفت فوتبال به ما کمک کنند و از امروز باید کارهای تاکتیکی در فوتبال ایران را شروع کنیم.
وی گفت: در فوتبال ایران منافع بنده مهم نیست بلکه فوتبال ملی در اولویت قرار دارد و نباید به آن لطمه‌ای وارد شود. این کار فقط با اتحاد و یکدلی به دست می‌آید. اگر چه از زمانی که در فدراسیون بودم از این که تعامل خوبی وجود نداشته زجر می‌کشیدم.

آواتار اسماعیل شریفی

فدراسیون فوتبال هنوز بعد از لغو اردوی ویتنام تصمیم جدیدی برای تیم امید نگرفته است.

بعد از لغو اردوی ویتنام به دلیل طولانی بودن این اردو و عدم حضور سه هفته ای بازیکنان در لیگ برتر در صورت انجام این سفر، قرار بود تورنمنت چهارجانبه ای در تهران با حضور تیم امید، تیم بزرگسالان، امید اوکراین و امارات برگزار شود اما این تورنمنت هم برگزار نمی شود و از حضور تیم امید در امارات هم خبری نیست.
فدراسیون فوتبال هنوز برنامه آتی تیم امید را اعلام نکرده است

آواتار اسماعیل شریفی

رئیس سازمان تربیت‌بدنی گفت: در دوره جدید مدیریت سازمان هیچ مدیری از جمع ما جدا نخواهد شد و با توجه به گستردگی و وسعت کار ضمن جذب یاران جدید جابجایی‌هایی صورت می‌گیرد.

علی سعید لو در مراسم معارفه امیررضا واعظی آشتیانی، قائم مقام سازمان تربیت بدنی که با حضور مدیران ستادی سازمان برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هر تحول و هر حرکت جدیدی، یاران و همراهان جدید می‌طلبد. آنچه مسلم است در دوره جدید مدیریت سازمان تربیت بدنی هیچ مدیری از جمع ما خارج نخواهد شد و بناست با توجه به گستردگی و وسعت کار ضمن جذب یاران جدید جابجایی هایی نیز صورت بگیرد. هدف ما این است که تا زمانی که مسئولیت ورزش کشور را بر عهده داریم با قدرت و سرعت هر چه تمام، جهشی بزرگ را در همه زوایای ورزش کشور ایجاد کنیم.
رئیس سازمان تربیت بدنی با اشاره به سوابق واعظی آشتیانی در بخش های مختلف به ویژه در فدراسیون دوچرخه سواری و باشگاه استقلال تصریح کرد: بدیهی است همه برای پیشبرد اهداف ورزش کشور باید با همکاری کامل پیش برویم، انتصاب واعظ آشتیانی به منظور سرعت بخشیدن به کارهای ورزش کشور است و با تقسیم کاری که صورت خواهد گرفت مجالی پیش می آید که من با فراغ بال به حوزه کلان ورزش و برنامه ریزی لازم بپردازم.
سعیدلو با تقدیر از زحمات هاشمی و آخوندی معاون و مدیرکل سابق روابط عمومی و امور بین الملل سازمان و اشاره به سوابق و توانایی های حمید سجادی معاون جدید سازمان و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و حمید قاسمی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، ادامه داد: خوشبختانه انتصاب‌های اخیر در سازمان تربیت بدنی با استقبال خوبی در میان مردم و رسانه ها مواجه بوده است؛ اما نباید فراموش کنیم که زمان به تندی می‌گذرد و باید با سرعت نسبت به ایجاد جهش برای ورزش کشور برنامه‌ریزی و عمل کنیم. بر این اساس توسعه همه جانبه ورزش در دستور کار ما قرار دارد.
وی با اشاره به دستاوردهای دولت نهم در عرصه ورزش افزود: بی شک لازمه توسعه ورزش ایجاد زیرساخت‌هاست که در دولت نهم حرکت بزرگی در این زمینه صورت گرفت. این روند با قدرت و سرعت در این بخش ادامه خواهد یافت و به طور کلی توسعه متوازن و متعادل در همه بخش‌های ورزش از جمله زیر ساخت ها، از جمله اهدافی است که سازمان تربیت بدنی با قدرت آن را دنبال می کند؛ بنابراین ورزش از تمام زوایای آن مورد توجه قرار می گیرد و برای رسیدن به اهداف بزرگ برنامه ریزی خواهیم کرد.
کار دقیق، فشرده و قانونی، همراهی و همدلی مدیران ورزش، از بین بردن تهدیدها و ایجاد فرصت‌ها از دیگر محورهایی بود که رئیس سازمان تربیت بدنی برآنها تاکید داشت و خاطر نشان ساخت: لازمه تحول، تغییر است و بدون تعارف باید عرض کنم با توجه به گستردگی ورزش به نیروی انسانی متخصص و کارآمد نیاز داریم تا در همه بخش ها بدون هیچگونه کمبودی امور ورزش را در همه سطوح پیش ببریم.
رئیس سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه در نظام اسلامی خطوط اصلی مشخص است، گفت: با توجه به گستردگی کار باید اولویت بندی های لازم صورت بگیرد. آنچه مسلم است ما بر اساس محورهای عدالت، مهرورزی و خدمتگزاری بی منت در ورزش کشور پیش خواهیم رفت. بر این اساس دوری جستن از حاشیه ها، شناخت و شناسایی کامل اختیارات مدیریتی، شناخت آسیب ها و چالش ها و برنامه ریزی اصولی و منسجم در کنار اولویت بندی کارها باید در دستور کار همه مدیران ورزش قرار داشته باشد. با توجه به اینکه هدفی جز رشد و تعالی ورزش ایران اسلامی نداریم باید با نگاه خدمتگزاری بی منت از همه ظرفیت های موجود در سراسر کشور برای رسیدن به این هدف بهره برد.
علی سعیدلو مشکلات مالی را مهمترین مشکل ورزش کشور در سال های گذشته ارزیابی کرد و یادآور شد: هر چند بودجه ورزش کشور در چند سال اخیر به صورت پلکانی رشد کرد؛ اما با توجه به گستردگی کار شاهد هستیم که این بودجه پاسخگوی نیازهای ورزش کشور نیست. امروز خوشبختانه شاهدیم که موضوع هزینه کردن یک درصد از اعتبارات جاری دستگاه‌های دولتی برای ورزش کشور از شکل اختیاری به اجباری در آمده است و این یعنی سالانه تزریق 2 هزار میلیارد تومان اعتبار به بدنه ورزش و با تحقق این موضوع بسیاری از مسایل حاشیه ای ورزش برطرف خواهد شد.
رئیس سازمان نگاه ویژه به توسعه ورزش بانوان، تعامل مثبت با رسانه ها و صدا و سیما، بهره گیری از اتاق فکر، ضابطه‌مند کردن برنامه ها و توسعه فرهنگی را از جمله برنامه هایی برشمرد که به صورت جدید در دستور کار سازمان تربیت بدنی قرار دارند.
سعیدلو خاطر نشان کرد: طبیعی است که با توجه به موارد ذکر شده و روشن بودن گستردگی ورزش کشور یک تقسیم بندی مدیریتی در ورزش صورت خواهد گرفت تا فرد اول ورزش کشور بتواند به موضوع برنامه ریزی کلان ورزش بپردازد.

آواتار اسماعیل شریفی

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: باید از گذشته فوتبال درس بگیریم تا برایمان راه پیشرفت آینده را بسازد.

افشین قطبی درباره برنامه های آینده اش برای تیم ملی و سفرهایی که به منظور دیدار از باشگاه های شهرستانی و بازی های آنها در لیگ برتر انجام می دهد، اظهار داشت: به نظر من باید در این باره به 3 نکته مهم توجه کرد. نکته اول تفکر و برنامه ریزی برای تیم ملی است که باید با هدف پیشرفت فوتبال کشور انجام شود. در واقع ما باید سعی کنیم تیم ملی، باشگاه ها و فدراسیون فوتبال را هر چه بیشتر به هم نزدیک کنیم تا با همکاری این 3 مجموعه سطح فوتبال کشور دچار پیشرفت شود.
قطبی ادامه داد: باید تغییرات در فوتبال کشور به صورتی باشد که فضای مثبتی بین باشگاه‌ها، فدراسیون و تیم ملی ایجاد شود. مطمئنا در فضای مثبت، اهداف از پیش تعیین شده زودتر محقق خواهد شد.
وی گفت: نکته دوم این است که باید فضایی ایجاد شود تا باشگاه ها به سمتی پیش روند که بازیکنان خوب و بین المللی را در فضای مثبتشان تربیت کنند و تحویل فوتبال ملی دهند.
قطبی ادامه داد: نکته سوم نیز این است که باید سعی کنیم سیستمی در فدراسیون فوتبال و باشگاه ها ایجاد کنیم که خروجی این سیستم تشخیص و انتخاب بهترین بازیکنان آینده دار بین المللی در تیم های پایه و از هر رده سنی در پست های مختلف باشد. این سیستم که مبتنی بر کارهای علمی و منطقی است باید به صورت شفاف از بازیکنان تیم های پایه باشگاه ها برای تیم های ملی بازیکنان با کیفیت و بین الملی بسازد.
وی ادامه داد: اگر این 3 نکته رعایت شود و انگیزه و همکاری در آن وجود داشته باشد ثمره اش پیشرفت و موفقیت فوتبال ایران است.
سرمربی تیم ملی درباره سفرهایش به شهرستانها تصریح کرد:سرمربی تیم ملی وظیفه اش این است که در این فضا و شرایط بتواند هم رهبر هم کارگر و هم سرباز تیم ملی باشد و سعی من بر این است تا با تلاش و سفر به شهرستان ها و دیدن تمرینات و بازی های تیم های شهرستانی وظیفه ام را به نحو احسن اجرا کنم و این کار وظیفه حرفه ای من هم هست که از نزدیک تمرینات تیم ها را بررسی و پیگیر نتایج آنها باشم. این که کدام بازیکنان ملاک های بین المللی دارند و می توانند به فوتبال ملی کمک کنند و اینکه با اضافه شدن بازیکنان جدید به تیم ملی، تیم ملی قوی تری بسازیم.
سرمربی تیم ملی در پایان گفت: خانواده فوتبال که شامل فدراسیون،باشگاه ها و رسانه ها هستند می توانند با به هم نزدیک شدن و همکاری، همدلی و همفکری فضای خوبی را بسازنند تا از طرفداران و تماشاگران گرفته تا باشگاه ها و مسئولان فوتبال از این فضا که منجر به پیشرفت فوتبال ایران می شود لذت ببرند. ما باید با توجه به تیم های پایه باشگاهی زمینه به وجود آمدن این فضا را فراهم کنیم و از گذشته درس بگیریم تا گذشته برایمان راه پیشرفت آینده را بسازد

آواتار اسماعیل شریفی

جلسه رسیدگی به شکایات دادکان از روزنامه البرز ورزشی و فیروز کریمی از روزنامه دنیای فوتبال 26 مهر در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به تصدی قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور هیئت منصفه دادگاه مطبوعات برگزار می‌شود.

امیر سعید نقی‌زاده مدیر مسئول روزنامه البرز ورزشی در این پرونده متهم به نشر اکاذیب با شکایت دادکان رئیس فدراسیون فوتبال وقت است.
همچنین در روز 26 مهر دادگاه رسیدگی به اتهام مطبوعاتی نصرالله کاوه‌مهر مدیر‌مسئول دنیای فوتبال به اتهام نشر اکاذیب با شکایت فیروز کریمی مربی فوتبال برگزار می‌شود

آواتار اسماعیل شریفی

مستند «شیوه غلامحسین» به کارگردانی امید عبدالهی از زندگی غلامحسین پیروانی ساخته شد.

«امید عبدالهی» با اشاره به جزئیات این مستند، گفت: این فیلم مستند پرتره از زندگی و کار غلامحسین پیروانی است و نکته برجسته آن، چند بعدی بودن شخصیت این ورزشکار و فعالیت‌اش در عرصه مداحی و مربیگری است.
وی افزود: حدودا یک سال تولید این فیلم به طول انجامید و اکنون مراحل صداگذاری و میکس را پشت سر می‌گذارد و اواخر مهر ماه آماده نمایش می‌شود.
عبدالهی به فارس گفت: غلامحسین پیروانی یکی از محبوبترین سرمربی‌های فوتبال بوده است و زندگی‌اش ابعاد مذهبی و ورزشی متفاوت و قابل اعتنایی دارد و شیوه‌ای که او در زندگی‌اش برگزیده و انسی که با ادبیات و شعر دارد، بسیار برای مخاطب جذاب خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: این مستند صرفا مستندی گزارشی نیست و سبک خاص خود را دارد و صرفا از گفتگو بهره نگرفته‌ایم. برای ساخت آن از آرشیو‌های متعدد مسابقات فوتبال استفاده شده و به زندگی درونی این فوتبالیست پرداخته‌ایم.
به گفته عبدالهی این مستند 52 دقیقه‌ای طی مراسمی و همزمان با بزرگداشت غلامحسین پیروانی به نمایش در می‌آید و سپس وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود.
تهیه‌کنندگی این مستند را مؤسسه رسانه‌های تصویری به عهده دارد که با رویکرد مخاطب‌محوری و توجه به سلایق مخاطب، قدم به عرصه تولید فیلم نهاده است.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۳۶ روز قبل

حضور باقری، غیبت کرانچار و درخواست تماشاگران

به گزارش خبرگزاری فارس تمرین پرسپولیس از ساعت 10 و30 دقیقه صبح امروز برگزار شد.
در این تمرین بازیکنان پرسپولیس زیر نظر عبدی به گرم کردن، پاسکاری‌های چرخشی، سانتر از جناحین و ضربه به گل و کارهای ویژه تاکتیکی پرداختند. در مرحله آخر نیز در قالب دو گروه فوتبال دستگرمی بازی کردند. در این فوتبال دستگرمی بازیکنان در پست‌های مختلف تقسیم شدند و ترکیب اصلی پرسپولیس برای دربی شصت و هفتم مشخص نبود.

* در تمرین امروز کریم باقری پس از چند روز استراحت حضور پیدا کرد و اختصاصی زیر نظر دکتر زرینه به تمرین پرداخت.

* ایکوویچ و کرانچار غایب بودند.

* حدود 200 هوادار در تمرین امروز حضور داشتند و به شدت بازیکنان و کادر فنی را تشویق کردند. آنها با سردادن شعارهایی از پرسپولیسی‌ها خواستند یاد و خاطره بازی 6 بر صفر مقابل استقلال تکرار شود. آنها همچنین به اختصاص یافتن روبروی جایگاه به تماشاگران استقلال به شدت اعتراض کردند. آنها از محمود خوربین خواستند روبروی جایگاه در ورزشگاه آزادی را همچنان پرسپولیسی نگه دارد.

* در ابتدای تمرین امروز یک راس گوسفند زیر پای بازیکنان قربانی شد.

* احمدرضا عابدزاده در تمرین امروز تمرینات ویژه‌ای را برای معمارزاده در نظر گرفته بود. او دقایقی با جهش‌های بلند قصد داشت معمارزاده را راهنمایی کند و موجب شد هواداران به شدت او را تشویق کنند.

* صغیری به دلیل مصدومیت 10 دقیقه تمرین کرد و سپس نظاره‌گر تمرین بود.

* عملکرد مهاجمان پرسپولیس در تمرین امروز مطلوب بود و باعث شد عبدی آنها را تشویق کند.

منبع :خبرگزاری فارس

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۳۶ روز قبل

مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان شد

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال کسب نتایج ضعیف لوکا بوناچیچ با تیم فوتبال فولاد در نهمین دوره رقابتهای لیگ برتر، مسئولان این باشگاه مذاکراتی را با مجید جلالی انجام دادند و در نهایت با وی برای ادامه همکاری در لیگ نهم به توافق رسیدند.

مجید جلالی فصل گذشته نیز هدایت فولاد خوزستان را برعهده داشت اما در پایان فصل از این تیم جدا شد.

لوکا بوناچیج پس از خداداد عزیزی ، حمید کللی فرد و ناصرپورمهدی چهارمین مربی برکنار شده لیگ برتر است. البته بهاین جمع باید اخراج 24 ساعته زلاتکو کرانچار از پرسپولیس را هم اضافه کرد که فعلا ماندگار شده است!

منبع :خبرگزاری مهر

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۲۷ روز قبل

رکورد مس را شکستیم / میل به پیروزی شاگردانم را تحسین می کنم

به گزارش خبرنگار مهر، صمد مرفاوی که پس از پیروزی تیمش برابر مس در کرمان در جمع خبرنگاران سخن می گفت، ضمن بیان مطلب فوق افزود: شکست دادن تیم قدرتمند مس در خانه اش، نتیجه ارزشمندی بود، ضمن اینکه نباید فراموش کرد آنها در 24 هفته متوالی در خانه خود نباخته بودند که این مسئله کار تیم استقلال را ارزشمندتر می کند.

وی با بیان اینکه تیمش در یک بازی بسیار سخت سربلند از زمین مسابقه خارج شده است، افزود: برای این موفقیت برنامه داشتیم. بازیکنان ما به خوبی توانستند نقاط مثبت و حیاتی تیم مس را خنثی کنند که این مساله نقش بسیار مهمی در پیروزی تیم ما داشت.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران خاطرنشان کرد: بازیکنان استقلال در این دیدار عملکرد قابل قبول و منطقی را از خود ارائه کردند و با استفاده از موقعیت‌های خود، زمینه کسب این 3 امتیاز ارزشمند را فراهم کردند.

مرفاوی در پایان گفت: من بازیکنانم را به خاطر تلاش و فعالیت بسیار در این دیدار و همچنین میل به پیروزی که در تک تک آنها وجود داشت، تحسین می کنم و امیدوارم در بازی‌های آینده هم روند رو به رشد استقلال ادامه داشته باشد.

تیم فوتبال استقلال تهران با پیروزی در مسابقه عصر چهارشنبه برابر مس کرمان موفق شد با کسب 22 امتیاز به صدرجدول رده بندی رقابت‌های لیگ برتر صعود کند.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۲۲ روز قبل

تساوی برابر پرسپولیس نتیجه بدی نیست/ در بدترین شرایط به میدان رفتیم

به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، مجید جلالی پس از کسب تساوی تیمش مقابل پرسپولیس تهران در جمع خبرنگاران در ورزشگاه تختی اهواز اظهار داشت: فولاد در حالی که بدترین شرایط خود از لحاظ بدنی و نتیجه گیری این فصل خود را تجربه می کند با پرسپولیسی مواجه شد که به علت کسب نتایج خوب در بازیهای گذشته، بهترین شرایط خود را تجربه می کند و این نشان می دهد که فولاد در نتیجه در این بازی خوب عمل کرده است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه دراین بازی ثابت شد بازیکنان ذهنیت خوبی نسبت به ارائه منطقی بازی فوتبال پیدا کرده اند و از شخصیت تیمی خوبی برخوردار شده اند و کسب یک امتیاز مقابل پرسپولیس تهران نشان دهنده شکوفا شدن تیم است و من با دیدن این بازی امیدواری بیشتری نسبت به تیم خود پیدا کردم.

جلالی عنوان کرد: درتمام طول مسابقه ما آرام تر بازی کردیم و چون پرسپولیس رو به بازی دور و بلند آورده بود این مسئله باعث شد که من تا حدودی احتیاط کنم ولی سازماندهی و موقعیت های تیم ما بسیار بهتر ازحریف بود.

سرمربی تیم فولاد خوزستان اضافه کرد: متاسفانه فولاد هنوز در حمله کردن با مشکل مواجه است و ما از داشتن یک مهاجم تمام عیار و تمام کننده خوب بی بهره هستیم و باید هرچه سریعتر این مشکل را حل کنیم.

وی گفت: هر سه تعویض ما در این بازی به علت مصدومیت بازیکنان از روی اجبار بود و دست من برای تغییر فنی بازی بسته بود.

جلالی در خصوص میدان دادن به بازیکنان جوان در چنین بازی های پرفشاری اظهار داشت: این گونه بازیهای پرفشار که تمام نگاهها به سوی آن است برای جوانان یک فرصت است و اگر آنها بر چنین فضای پرفشاری غلبه کنند و نترسند این موضوع باعث شکوفا شدن آنها می شود و چنین بازیکنانی نشان می دهند از ذهنیتی قوی برخوردارند و اگر آنها در چنین بازیهایی دچار هراس شوند و کیفیت کارشان پایین بیاید درآینده با مشکلات فراوانی مواجه خواهند شد.

سرمربی تیم فولاد خوزستان تصریح کرد: درحال حاضر در اردوی فولاد 6 بازیکن آسیب دیده داریم و 3 بازیکن نیز  با مصدومیت در این بازی به جمع آنها افزوده شدند در پایان بازی نیز 4 بازیکن اعلام کردند که دچارمصدومیت شده اند و این نشان دهنده این است که تیم از لحاظ بدنی با بحران مواجه است و متاسفانه با یک درگیری کوچک بازیکنان فولاد آسیب می بینند.

وی همچنین درخصوص سپردن پنالتی به سعیدرمضانی نیز گفت: رمضانی پنالتی زن اول تیم است و در بازیهای گذشته نیز او پنالتی های فولاد را نواخته و به گل تبدیل کرده است. به همین دلیل منطقی بود که در این بازی زدن ضربه پنالتی را به وی بسپارند.

دیدار دو تیم فوتبال خوزستان و پرسپولیس تهران از سری رقابت های هفته یازدهم لیگ برتر در اهواز عصر یکشنبه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۲۱ روز قبل

اظهار نظر بازیکنان استقلال پس از شکست در آزادی

به گزارش خبرنگار مهر، آرش برهانی پس از شکست 3 بر 2 عصر دوشنبه استقلال برابر استقلال اهواز در ورزشگاه آزادی تهران گفت: ما عملکرد بسیار ضعیفی داشتیم و هیچ بهانه ای برای این شکست نداریم.

وی ادامه داد: در مقابل استقلال اهواز عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست به سه امتیاز شیرین و با ارزش دست پیدا کند.

مهاجم استقلال خاطرنشان کرد: امیدوارم در ادامه رقابتهای لیگ برتر دیگر شاهد رقم خوردن چنین بازی و شکستی از سوی استقلال نباشیم.

هادی شکوری مدافع تیم فوتبال استقلال نیز پس از این شکست گفت: استقلال اهواز با بازی خوبش توانست از موقعیت ها و فرصت هایی که داشت به خوبی استفاده کند و سه امتیاز را به خود اختصاص دهد.

شکوری ادامه داد: ما فوتبال خوبی را به نمایش نگذاشتیم و عملکرد ضعیفی داشتیم. امیدوارم در آینده بتوانیم این نتیجه را جبران کنیم.

وی در پایان از هواداران خواست صبر و تحمل بیشتری داشته باشند و به حمایت از استقلال ادامه دهند.

آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۷ روز قبل
دروازه بان اصلی تیم فوتبال استقلال دیدار روز سه شنبه این تیم برابر ذوب آهن اصفهان را از دست داد.
وحید طالبلو پس از دیدار استقلال مقابل صبای قم دچار سرماخوردگی شد. شدت بیماری او به حدی بود که پزشکان تیم فوتبال استقلال به وی اجازه حضور در تمرینات را ندادند.
 این دروازه‌بان ملی پوش پس از غیبت در تمرین روز یکشنبه تیم فوتبال استقلال در تمرین امروز (دوشنبه) نیز شرکت نداشت تا پس از فرهاد مجیدی و سیاوش اکبرپور، سومین غایب آبی پوشان در دیدار با ذوب آهن اصفهان باشد.
 با توجه به غیبت طالبلو در دیدار با ذوب آهن محمد محمدی از دروازه تیم فوتبال استقلال حراست می کند.
آواتار اسماعیل شریفی
محسن یوسفى هافبک استقلال بالاخره پس از چند هفته انتظار کارت بازى اش صادر شد و از بازى مقابل ذوب آهن مى تواند تیمش را همراهى کند.وى گفت: خیلى خوشحالم که بعد از چند هفته بلاتکلیفى وضعیتم مشخص شد و مى توانم براى تیم محبوبم به میدان بروم. در این چند هفته واقعا از لحاظ روحى شرایط بسیار بدى داشتم و از اینکه بالاخره مشکلم حل شد احساس بسیار خوبى دارم. یوسفى ادامه داد: در صحبتى که با کادر فنى داشته ام به احتمال زیاد از بازى مقابل ذوب آهن به میدان خواهم رفت البته اینکه از ابتدا در ترکیب قرار بگیرم یا به عنوان بازیکن تعویضى به میدان بیایم مشخص نیست. انگیزه زیادى دارم که در اولین حضورم براى استقلال بعد از مدت ها بهترین بازى را انجام دهم و به استقلالى ها ثابت کنم که زحمات شان براى بازگرداندن من به استقلال بیهوده نبوده است. این بازیکن در پایان تاکید کرد: در این مدتى که از میادین دور بودم خیلى سخت تر و جدى تر از همیشه تمرین کرده ام و از لحاظ بدنى بسیار آماده هستم و امیدوارم که این را در زمین هم اثبات کنم.
آواتار اسماعیل شریفی
فرهاد مجیدی به دلیل اتفاقاتی که در بازی استقلال مقابل صبای قم رخ داد از سوی کمیته انضباطی احضار شد.
این بازیکن باید 10 آبان ساعت 16 در فدراسیون فوتبال حاضر شود.
 مهاجم استقلال به دلیل اعتراض به تصمیم داور چند ضربه به صورت خودش زد و دقایقی بعد از سوی داور کارت زرد دوم را دریافت کرد و اخراج شد
آواتار اسماعیل شریفی
سیاوش اکبرپور از نیمکت نشینی در استقلال ناراحت و گلایه مند است و در مصاحبه تلویزیونی این موضوع را آشکار کرد.
اکبرپور روز گذشته همراه تیم تمرین نکرده است تا اوج اختلاف او با کادرفنی استقلال بروز پیدا کند.
در همین راستا باشگاه استقلال نیز همراهی این بازیکن با تیم برای سفر به اصفهان و بازی با تیم ذوب آهن را منع کرده است.
محمد حیرانی؛ مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال با تایید این خبر به خبرگزاری فارس گفت: اکبرپور همراه تیم به اصفهان نخواهد رفت. او برای نشان دادن اعتراض خود راه را اشتباه می رود. هیچ بازیکنی با مصاحبه تلویزیونی نمی تواند به ترکیب راه پیدا کند و هر بازیکن بر اساس توانایی ها و تشخصی کادرفنی در ترکیب قرار می گیرد.
دیدار تیم های ذوب آهن و استقلال ساعت 14:30 سه شنبه در ورزشگاه فولاد شهر برگزار می شود
آواتار اسماعیل شریفی
مربی تیم فوتبال استقلال تهران،گفت:اگر سیاوش اکبرپور نسبت به وضعیت خودش در تیم معترض بود باید ابتدا با مرفاوی صحبت می‌کرد نه اینکه سخنان خود را از زبان رسانه‌ها مطرح کند.

سیامک رحیم پور اظهار داشت: طرح موضوع جدایی اکبرپور در رسانه‌ها کار درستی نبود و به نظرم اگر این بازیکن چنین مسئله‌ای را ابتدا با باشگاه و مرفاوی در میان می‌گذاشت و راه حل ارائه می داد ضرر نمی‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه کادر فنی موافق جدایی هیچ بازیکنی نیست، یادآور شد:
تمام بازیکنان با توجه به اهداف باشگاه و سیاست‌های تیم برای مبارزه در سه جام و با کارهای کارشناسی جذب شده‌اند و اگر موافق جدایی بازیکنی بودیم به هیچ عنوان آنرا جذب نمی‌کردیم.

مربی استقلال در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال ایجاد حاشیه برای تیم استقلال در این شرایط با مصاحبه بازیکنان معترض،تاکید کرد: این مسائل شخصی بازیکنان است که خودشان عنوان می‌کنند. تمام بازیکنان استقلال بزرگ هستند و نیمکت نشینی آنها تنها به خاطر مسائل و برنامه‌های فنی تیم در هر بازی است.به نظرم اکبرپور باید قبل از مصاحبه برای جدایی از تیم، ابتدا آنرا را با کادر فنی درمیان می‌گذاشت تا دو طرف به نتیجه برسند.

رحیم پور در ادامه صحبت هایش درخصوص بازی مقابل صبا، اظهار داشت: در این دیدار می‌توانستیم به مراتب بهتر باشیم اما، متاسفانه اشتباهات داوری باعث شد تا به آنچه که می‌خواهیم نرسیم.ما منکر اشتباهات داوری در هر بازی نیستیم و آنرا جزیی از فوتبال می‌دانیم اما نباید این اشتباهات در نتیجه بازی تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به نحوه قضاوت داور بازی خاطرنشان ساخت: فغانی را از سالهای گذشته می‌شناسم و به سالم بودن وی در کار داوری اطمینان دارم.به نظرم اگر کمک داوران بازی در صحنه‌هایی بیشتر دخالت و فغانی را کمک می‌کردند این مشکلات پیش نمی‌آمد.

مربی تیم استقلال در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر دلیل حضورش در کنار فغانی بعد از پایان نیمه اول،تصریح کرد: من برای اعتراض به داوری وارد زمین نشدم بلکه تصور کردم بازیکنان تیم در شرایطی هستند که مطالبی را به داور عنوان کنند و این موضوع باعث دردسر شود.به همین خاطر برای خارج کردن بازیکنان از زمین و دور کردن آنها از داور به زمین رفتم.

رحیم پور در رابطه با بازی روز سه شنبه استقلال برابر ذوب آهن در هفته چهاردهم لیگ برتر نیز افزود: ذوب آهن تیم بسیار خوب و منسجمی است که بازیکنان آن به واسطه حضور چند ساله در کنار هم کاملا هماهنگ هستند.

وی تاکید کرد: ما هم قصد داریم با توجه به میزان شناختمان از تفکرات ابراهیم زاده و تمرکز در این مسابقه، راهکار مناسبی را اتخاذ کرده و بتوانیم امتیاز لازم را به دست آوریم.
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۶ روز قبل
در دیدار مدیرعامل باشگاه استقلال با مدیرکل تربیت بدنی استان تهران، طرح احداث مجموعه ورزشی اختصاصی استقلال در منطقه 5 تهران مورد بررسی قرار گرفت.
 در این نشست که عصر دیروز در محل سازمان تربیت بدنی برگزار شد، واعظ آشتیانی ،مدیرعامل باشگاه استقلال و سیدرضا افتخاری ،مدیرکل تربیت بدنی استان تهران پیرامون آخرین وضعیت مالکیت زمین اختصاصی باشگاه استقلال برای احداث ورزشگاه و مجموعه ورزشی بحث و تبادل نظر شد.
 در این نشست مدیرکل تربیت بدنی استان تهران ضمن تاکید بر برخورداری دو باشگاه پرطرفدار و پرافتخار استقلال و پرسپولیس از ورزشگاه اختصاصی، آمادگی اداره کل تربیت بدنی تهران را برای هرگونه همکاری جهت احداث این مجموعه با همکاری سازمان تربیت بدنی را اعلام کرد.
 افتخاری در این جلسه تاکید کرد: استقلال و پرسپولیس آبروی فوتبال باشگاهی ایران هستند و شایسته نیست این دو باشگاه پرهوادار و افتخارآفرین در سطح آسیا فاقد امکانات اولیه برای باشگاه داری باشند از همین رو سازمان تربیت بدنی باید ازقابلیتهای موجود برای توانمندسازی این باشگاه‌ها استفاده کند.
 همچنین واعظ آشتیانی مدیرعامل استقلال با اشاره به برخی موانع موجود بر سر راه تملیک زمین این ورزشگاه، ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان تربیت بدنی، جذب اسپانسرها، سرمایه گذاری بخش خصوصی و تامین اعتبارات لازم بزودی کار احداث این مجموعه در غرب تهران آغاز شود.
 پروژه احداث ورزشگاه اختصاصی استقلال در زمینی به مساحت 34 هزار متر مربع در انتهای بلوار فردوس در غرب تهران قرار دارد.
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۶ روز قبل
مهاجم تیم فوتبال استقلال پس از عذرخواهی از باشگاه از امروز در تمرینات این تیم شرکت می‌کند.
باشگاه استقلال اعلام کرد سیاوش اکبرپور که با نظر باشگاه در سفر اصفهان تیم را همراهی نکرد عصر امروز در محل تمرینات استقلال حاضر خواهد شد.
در صحبت‌‌هایی که این بازیکن با مسئولان باشگاه  داشته است، قصد دارد ضمن گفت و گو با مدیر تیم و سرمربی‌ استقلال برای حضور مجدد در تمرینات آبی پوشان از آنان اجازه بگیرد.
 جلسه کمیته انضباطی برای رسیدگی به تخلفات مهاجم استقلال در آینده نزدیک برگزار می‌شود
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۴ روز قبل

در پی خبر یکی از روزنامه‌های ورزشی مبنی بر تغییر و تحول در کادرفنی تیم فوتبال استقلال، این باشگاه این خبر را تکذیب کرد.

سایت باشگاه استقلال درباره شایعه تغییر در کادرفنی این تیم نوشت:
در پی بروز برخی شایعات که به صورت هدفمند طراحی و در برخی روزی نامه ها منتشر شده است، باشگاه استقلال موارد زیر را برای روشن شدن افکار علاقمندان استقلال مطرح می نماید:
باشگاه استقلال آقای علیرضا منصوریان کاپیتان اسبق خود را همچون دیگر پیشکسوتان این مجموعه به عنوان یک سرمایه ارزشمند و مورد احترام می داند که با حضور در دوره های پیشرفته مربیگری بین المللی و فعالیت در سطوح مختلف با گذر زمان می توانند در آینده منشا خدمات در عرصه مربیگری باشند اما طرح موضوع جایگزینی وی در استقلال کذب محض است و از سوی افراد مشخصی با منافع خاص مطرح می شود.
باشگاه استقلال از همه هواداران و علاقمندان استقلال دعوت می کند هوشیارانه موضوع را موشکافی کنند؛ طراحی هدفمند این شایعه از سوی برخی افراد معلوم الحال بخشی از برنامه ریزی آنان برای تضعیف استقلال است که با خلق فضاهای اینچنینی به دنبال دستیابی به آن هستند اما باشگاه استقلال ضمن رد این شایعات حمایت قاطعانه خود را از آقای عبدالصمد مرفاوی و همکاران وی در کادر فنی ادامه خواهد داد و تا پایان فصل شاهد موفقیت های پی در پی استقلال و مربیان این تیم خواهیم بود.
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۴ روز قبل
امیرحسین صادقی ،مدافع استقلال، در مورد ناکامی‌های هفته اخیر استقلال گفت: نگرانی خاصی نداریم. فکر می‌کنم فشردگی مسابقات باعث شده اکثر بازیکنان یا مصدوم شوند یا محروم. دعا می‌کنم مدیر عامل استقلال زودتر به حاشیه‌های کنار تیم پایان دهد تا این نابسامانی‌ها حل شود.
 وی در مورد از دست دادن صدرنشینی گفت: فقط یک هفته است که صدرنشینی را از دست داده‌ایم شما مطمئن باشید در 3 بازی آینده اکثر امتیازات را می‌گیریم و در هر 3 بازی ،که تا پایان نیم‌فصل در تهران بازی داریم، ورزشگاه آزادی را با کمک هواداران جهنم کنیم
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۰ روز قبل

اسامی بازیکنان دعوت شده از سوی قطبی به شرح زیر است:
سید مهدی رحمتی، وحید طالب لو، میثاق معمارزاده، سوشا مکانی، محمد نصرتی، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، هادی عقیلی، فرشید طالبی، احسان حاج صفی، هاشم بیک زاده، خسرو حیدری، حسین کعبی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مجید غلام نژاد، فرهاد مجیدی، پژمان نوری، ایمان مبعلی، محمد نوری، مسعود شجاعی، امیرحسین فشنگچی، محمدرضا خلعتبری، مجتبی زارع، جواد کاظمیان، امیر محبی، مهرزاد معدنچی، کریم انصاری فرد، میلاد میداودی و آرش برهانی

این اردو از تاریخ 17/8/88 درکمپ تیم های ملی برگزار می شود و بازیکنان باید خود را ساعت 10 صبح به کادر فنی معرفی کنند.
 افشین قطبی در خصوص این فهرست اظهار داشت: بعد از مسافرت های زیاد من و همکارانم با ماشین و هواپیما و مطالعات طولانی روی DVD  مسابقات و همچنین دیدن بازی از تلویزیون و بحث های مختلف و بررسی همه شرایط تکنیکی، تاکتیکی و روان شناسی، 30 بازیکن برای حضور در اردوی تدارکاتی تیم ملی جهت انجام 4 دیدار که شامل 2 دیدار تدارکاتی و 2 دیدار رسمی در قالب مسابقات جام ملت های آسیا است،به تیم ملی دعوت شدند.

وی ادامه داد: در این لیست سعی کردیم که تعادلی مطلوب برقرار شود به گونه ای که هم  بازیکن جوان و هم بازیکن با تجربه انتخاب کنیم تا بتوانیم پایه ریزی یک تیم ملی خوب برای آینده داشته باشیم.
 سرمربی تیم ملی در ادامه افزود: از آنجائی که جام ملت های آسیا یک سال دیگر به طول می انجامد، هنوز این شانس برای سایر بازیکنان وجود دارد که به ترکیب اضافه شوند. سعی داریم رقابت سالم میان همه بازیکنان ایرانی برای کسب مدارج بالاتر و ورود به تیم ملی وجود داشته باشد

آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۰۰ روز قبل
image
جان واریو بازی مقابل راه آهن را از دست داد
فابیو‌جان‌آریو با دریافت کارت زرد در جریان دیدار استقلال و شاهین‌بوشهر سه اخطاره شد و عملا از بازی بعدی محروم است.
فابیو پیش از این برابر تراکتورسازی و استیل‌آذین در هفته‌های ششم و هفتم لیگ برتر کارت زرد گرفته بود.
 دیدار تیم های استقلال تهران و شاهین بوشهر در جریان هفته پانزدهم لیگ برتر روز گذشته با برتری 2 بر یک استقلال خاتمه یافت.
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۲۹۷ روز قبل
image استقلال آماده همکاری با تیم ملی فوتبال ایران است
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: این باشگاه برای موفقیت تیم ملی فوتبال ایران، آماده هرگونه همکاری با کادر فنی این تیم است.
 صمد مرفاوی عصر چهارشنبه در پایان تمرینات آبی پوشان در گفت وگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از دعوت شش بازیکن استقلال به تیم ملی فوتبال ایران افزود: بازیکنان دعوت شده، مزد تلاششان را در لیگ برتر گرفتند. معتقدم اگر نگاه دقیق تری به رقابت‌ها شود، بازیکنان شایسته دیگری هستند که می‌توانند در اردو حضور داشته باشند.
 وی با بیان اینکه بازیکنان دیگری از تیم استقلال توانایی حضور در تیم ملی فوتبال ایران را دارند، اظهار داشت: امیدوارم سرمربی تیم ملی با دید مثبت خود آن‌ها را دیده و در روزهای آینده به اردو دعوت کند.
 مرفاوی گفت: باشگاه استقلال تهران همیشه تعامل خوبی با تیم‌های ملی داشته است به طوریکه این باشگاه آمادگی هر گونه همکاری با سرمربی تیم ملی را دارد.
 وی به موفقیت‌های تیم ایران در جام جهانی نوجوانان نیجریه اشاره کرد و افزود : ایمان صادقی دروازه بان این باشگاه فرصت مناسبی را برای کسب تجربه بدست آورده است، بدون شک تجربیات این دورازه بان می‌تواند در آینده به استقلال کمک کند.
 سرمربی استقلال تهران درباره برنامه‌های نیم فصل این تیم اظهار داشت:
 بازیکنان بعد از بازی با راه آهن شهرری به مدت سه روز استراحت می‌کنند و سپس تمرینات خود را آغاز خواهند کرد.
 وی ادامه داد: مربیان آلمانی استقلال تهران آخر هفته آینده به تیم ملحق می شوند و با توجه به دوری برزیل و اینکه فابیو جان واریو باید حدود چهار روز در مسیر رفت و برگشت باشد، به او دو روز بیشتر مرخصی دادیم تا بتواند راهی کشورش شود.
 مرفاوی شایعه جدایی رینالدو از باشگاه استقلال تهران را رد کرد و افزود:
بحث جدایی این بازیکن مطرح نیست. رینالدو برای گرفتن مرخصی با من گفت وگو کرد اما با این موضوع مخالفت کردم .
 وی اضافه کرد : رینالدو به تازگی در ترکیب تیم قرار گرفته و حیف است که این فرصت را از دست دهد.
 سرمربی استقلال تهران درباره بازی برابر راه آهن اظهار داشت: این بازی شرایط خاص خود را دارد. شرایط جدول رده بندی لیگ برتر به گونه‌ای است که استقلال باید با پیروزی زمین بازی را ترک کند تا در جمع مدعیان باقی بماند مرفاوی با بیان اینکه استقلال تهران بازی سختی برابر راه آهن پیش رو دارد، افزود: راه آهن تیم هماهنگی است که بازیکنانش خوب فوتبال بازی می‌کنند.
 دیدار تیم‌های استقلال تهران و راه آهن شهرری در هفته شانزدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران شنبه آینده در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.
آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۲۹۴ روز قبل
image
حاشیه دیدار راه‌آهن و استقلال

هواداران تیم فوتبال استقلال علیه سرمربی سایپا شعار دادند.
 قبل از شروع بازی استقلال مقابل راه‌آهن‌، هواداران استقلال به دلیل مصاحبه روز گذشته محمد مایلی‌کهن درباره قلعه‌نویی،‌ علیه سرمربی سایپا شعار دادند و با سر دادن "مایلی‌کهن حیا کن، سایپا را رها کن " اعتراض خود را به این مربی نشان دادند. آنها در ادامه اعتراض‌های خود به مایلی‌کهن، علی دایی را مورد تشویق قرار دادند و با سر دادن شعار "دایی برگرد به تیمت " ناراحتی خود را از مایلی کهن نشان دادند.

*هواداران استقلال پیش از آغاز مسابقه شعار " بازیکن بی‌غیرت نمی‌خواهیم " را سر دادند. مشخص نبود خطاب آنها به چه بازیکنی بود.

* فرزاد مجیدی برادر کاپیتان استقلال به هنگام گرم کردن آبی پوشان در کنار زمین بود.

* فقط 7 هزار نفر هوادار در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند.

* 100 هوادار راه‌آهن در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده و پرچم بزرگی از تیم خود را در جایگاه پرسپولیسی‌ها نصب کرده‌اند.

*جانواریو که به دلیل 3 اخطاره بودن غایب است در جایگاه ویژه حضور دارد.

* هواداران استقلال مدام از خبرنگاران نتیجه دیدار مس کرمان و استیل‌آذین را جویا می شدند و با شنیدن پیروزی 6 بر 2 استیل آذین متعجب شدند.

* تمام اعضای کادر فنی راه آهن با دسته های گل به سمت نیمکت استقلال رفتند.‌

* محمد سعید نفریه که در غیاب واعظ آشتیانی اداره امور باشگاه استقلال تهران را برعهده گرفته است به همراه فرزاد مجیدی، فابیوجان واریو و رضا نور محمدی بازیکن راه آهن از روی سکوها شاهد بازی بودند.

* تماشاگران اعتراض خود به نحوه عملکرد داور بازی را با زدن سوت ممتد نشان دادند.

* اعتراض صمد مرفاوی به نحوه قضاوت محسن قهرمانی و بلند شدن وی از روی نیکمت استقلال با واکنش آرش خرمیان داور چهارم مواجه شد، به طوریکه وی به طور جدی به سرمربی آبی پوشان هشدار داد.

* با صلاحدید کادر فنی استقلال تهران، محسن یوسفی در دقیقه 4 بازی پشت دروازه این تیم مشغول گرم کردن خود شد، اما دقایقی بعد بر روی نیمکت این تیم نشست.

* خسرو حیدری هافبک استقلال تهران که به دلیل مصدومیت در تمرینات این تیم به صورت انفرادی تمرین می کرد، امروز در فهرست 18 نفره این تیم قرار نداشت.

* آرش برهانی بعد از ضربه نمایشی خود به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

*پس از باخت 3 بر 2 استقلال مقابل راه‌آهن شمار زیادی از هواداران استقلال علیه مرفاوی شعار دادند. آنها با سر دادن شعار "مرفاوی حیا کن، استقلال را رها کن " اعتراض خود را به سرمربی تیمشان نشان دادند. آنها همچنین قلعه نویی را تشویق کردند.

* صمد مرفاوی در حالی که با شبکه خبر در حال مصاحبه بود عده‌ای از هواداران به هو کردن او پرداختند.

* در ضلع دیگر از ورزشگاه شمار دیگری از هواداران استقلال با این شعار که "هر کس که غیرت دارد،‌استقلال را دوست دارد ".

* دوگانگی در میان هواداران استقلال پس از پایان این دیدار کاملا مشخص بود به طوری که مخالفان وموافقان مرفاوی به درگیری لفظی پرداختند و هر یک دیگری را به بی‌غیرتی متهم کردند.
۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ صفحه ۱۰ از ۱۰