خبرهای دست اول از استقلال و فوتبال در این فصل

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۶۶ روز قبل

تیم‌های فوتبال پاس، پیکان و ملوان جریمه شدند

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را درخصوص تیم‌های متخلف صادر نمود که طی آن تیم‌های پاس همدان، ملوان بندر انزلی و پیکان قزوین جریمه نقدی شدند.

دیدار تیم‌های پاس همدان و پرسپولیس تهران درحالی برگزار شد که امید ابوالحسنی بازیکن شماره ‪ ۱۷‬تیم پاس بدون اجازه داور و نماینده فدراسیون اقدام به تغییر شماره پیراهن خود کرده بود که به علت این تخلف، وی به پرداخت‪ ۵‬میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.همچنین تیم پاس همدان به دلیل تاخیر ‪ ۲‬دقیقه‌ای در ورود به زمین مسابقه، ‪ ۶۰۰‬هزار ریال جریمه نقدی محکوم شد.

همچنین علیرضا منصوریان، سرمربی تیم پاس همدان به دلیل اعتراض‌های مکرر به نحوه قضاوت و دخالت در کارهای داور به پرداخت ‪ ۵‬میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

** جریمه نقدی برای تیم پیکان قزوین و ملوان بندر انزلی
با توجه به بروز تخلفات از سوی تماشاگران منتسب به تیم پیکان قزوین در دیدار دو تیم ملوان بندر انزلی و پیکان قزوین، کمیته انضباطی فدراسیون به دلیل تخلفات مکرر تماشاگران، این تیم را به برگزاری یک مسابقه بدون حضور تماشاگر در اولین دیدار خانگی و پرداخت‪ ۳۰‬میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.همچنین به دلیل تخلفات تماشاگران تیم ملوان بندر انزلی، این تیم نیز به پرداخت ‪ ۱۰‬میلیون ریال جریمه نقدی و توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم شد.

از سوی دیگر، به دلیل تاخیر ‪ ۲‬دقیقه‌ای تیم پیکان قزوین در هنگام ورود به زمین مسابقه در نیمه دوم، تیم فوق به پرداخت ‪ ۶۰۰‬هزار ریال جریمه نقدی محکوم شد.

** مسئولین تیم پیام خراسان در کمیته انضباطی
جلسه رسیدگی به مشکلات مالی حسین کوشکی در کمیته انضباطی فدراسیون روز شنبه ‪ ۸۸/۶/۲۸‬در حالی تشکیل جلسه می‌شود که مسئولین باشگاه فوق باید در این نشست حضور داشته باشند.

** شیث رضایی درکمیته انضباطی

به دلیل رسیدگی به مشکلات مالی شیث رضایی مبنی بر مطالبه وجه به طرفیت باشگاه ورزشی صبای قم، کمیته انضباطی روز سه شنبه ‪ ۸۸/۷/۷‬درمحل این کمیته برگزار می‌شود.

منبع خبر : سایت خبرگزاری ایرنا

آواتار محمد عسگری

منصوریان: به دلیل کم تجربگی نتیجه را به مس واگذار کردیم

سرمربی تیم فوتبال پاس همدان گفت: تنها به دلیل کم تجربگی نتیجه دیدار مقابل تیم مس کرمان را واگذار کردیم.

"علیرضا منصوریان" شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران افزود: باید در تمرینات آینده بهتر کار کنیم و تدابیری اتخاذ کنیم تا گل دقیقه 92 تیم در دقیقه 93 از سوی بازیکنان حریف جبران نشود.
وی بازیکنان تیم پاس همدان را بد شانس و کم دقت دانست و تاکید کرد: بر تمامی نقاط ضعف و قوت تیم حریف واقف بودیم اما متاسفانه در دقایق پایانی به دلیل کم تجربگی کم آوردیم .
منصوریان تصریح کرد: بازیکنان جوان تیم پاس همدان برای رسیدن به هماهنگی نیازمند زمان هستند و از این رو باید بتوانند سوای ارایه یک فوتبال زیبا، حرفه ای بازی کنند و نتیجه را بسود خود رقم بزنند .
سرمربی تیم فوتبال پاس همدان اعضای کادر فنی این تیم را بر خلاف بازیکنان، با تجربه معرفی کرد و ادامه داد: کادر فنی با برنامه ریزی و هدفی مشخص، از ترکیب جوان برای دیدارهای خود استفاده می کند.
به گفته وی، باشگاه پاس همدان با تعامل و اندیشه سطحی کادر فنی فعلی را تشکیل نداده که با نتیجه نگرفتن در چند دیدار آن ها را کنار بگذارد.
منصوریان اظهار داشت: این باشگاه می تواند تابع اصول حرفه ای باشد و هر تصمیم جدی را در خصوص کادر فنی تیم خود بگیرد.
سرمربی تیم فوتبال پاس همدان ادامه داد: تیم مس کرمان بسیار خوب و با انگیزه بازی کرد و جایگاه این تیم در هفته های آینده بدون شک بهتر از حالا خواهد بود.
ی تاکید کرد: برای دیدار هفته آینده مقابل استقلال اهواز کادر فنی و بازیکنان به شرایط مطلوب تری خواهند رسید و اشتباهات دیدار با تیم مس را جبران خواهند کرد.
نصوریان با اشاره به حضور یک بازیکن در خط دفاع این تیم در آینده نزدیک، اظهار داشت: از این بازیکن در تمرینات و تست های پزشکی به عمل آمده راضی هستیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: باشگاه پاس این اختیار را به سرمربی خود داده است تا یک هافبک یا فوروارد با تجربه را به عنوان یک بازیکن خوب به ترکیب تیم اضافه کند

منبع خبر : سایت IranSport.Net

آواتار محمد عسگری

مظلومی: بازیکنان مس دچار استرس شده بودند

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: فشار و استرس زیادی در دیدار مقابل تیم پاس همدان بر روی بازیکنان تیم ما وجود داشت و دیدار سختی را پشت سر گذاشتیم.

"پرویز مظلومی" شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد: هر دو تیم در این دیدار بسیار خوب بازی کردند و تیم پاس توانست مهره های کلیدی ما را در نیمه نخست مهار کند.
وی با اشاره به اینکه اگر دقت بیشتری در زمین مسابقه از سوی بازیکنان مس صورت می گرفت با اختلاف بیشتری تیم حریف را شکست می دادیم، تصریح کرد: انتظارات از تیم مس کرمان بالا رفته و به همین دلیل آنها دچار استرش شده اند.
سرمربی تیم فوتبال مس کرمان تاکید کرد: آغاز دیر هنگام تمرینات و بدنسازی تیم پیش از آغاز فصل، ضربات نا مطلوبی به این تیم وارد کرد اما روزهای خوبی را پیش رو داریم و در کوران مسابقات به آمادگی کامل خواهیم رسید.
وی با اظهار رضایت از عملکرد بازیکنان تیم خود، افزود: بر روی پاس به عقب در تمرینات بسیار کار شده بود و دو گل خود را نیز از روی ضد حملات به ثمر رساندیم.
مظلومی تاکید کرد: حجم حملات مطبوعات سراسری بر تیم مس در هفته گذشته بسیار زیاد بود اما به دلیل اینکه به مردم کرمان تعهد دارم بدون توجه به حاشیه ها به کار خود ادامه می دهم.
سرمربی تیم فوتبال مس کرمان اضافه کرد: انتقادات تخریبی در هفته گذشته بسیار زیاد بود و به همین دلیل پیش از دیدار مقابل پاس همدان به هیچ وجه مصاحبه نکردم.
وی توانایی تیم خود را بسیار بالا دانست و ادامه داد: بازیکنان تیم مس تنها 50 درصد توقعات مرا برآورده کرده اند.
مظلومی خاطر نشان کرد: باشگاه نیز باید با پاکسازی در باشگاه و اطراف تیم، آرامش را به بازیکنان و کادر فنی تزریق کند.
وی در پایان با اشاره به اینکه هنوز حاشیه ها در تیم مس تمام نشده است، افزود: گروه براندازی علیه مظلومی تشکیل شده و حراست سازمان تربیت بدنی به شدت پیگیر این مساله است .

آواتار محمد عسگری

قلعه نویی: هرجا باشم فوتبال هجومی ارائه می‌کنم

اصفهان - سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان،گفت: تیم ما تاکتیکی است و من هرجا باشم فوتبال هجومی ارائه می‌کنم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر قلعه نویی پس از دیدار تیمش مقابل استقلال اهواز با اشاره به دلایل باخت هفته گذشته مقابل مقاومت سپاسی،افزود: من می توانستم بازی را ببندم و با یک امتیاز از شیراز برگردم اما به فوتبال بسته علاقه‌ای ندارم و امیدوارم بتوانم روح بزرگی را در سپاهان تقویت کنم.

وی با بیان اینکه هفته گذشته هفته بسیار بدی برای سپاهان بود افزود:
برخلاف روند بازی و به رغم اینکه خوب کار کردیم بازی را واگذار کردیم.

وی تصریح کرد: هفته پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و با توجه به فشار وارد شده، تیم را برای این بازی از نظر روانی آماده کردم که بازیکنانمان نیز فرامین تاکتیکی را به خوبی انجام دادند.

سرمربی سپاهان با اشاره به اینکه استقلال اهواز بهترین تیم چند سال گذشته اش بود تاکید کرد: خداداد خوب با تیم کار کرده و تیم قدرتمند و تاکتیکی را روانه میدان ساخته است.

قلعه نویی افزود: بازیکنان ما با تجربه تر از جوانان خوزستانی بودند و از موقعیت هایمان استفاده کردیم .سپاهان این برد را نیاز داشت.

وی خاطرنشان ساخت: بازیکنان ما در چهار بازی هشت گل زدند که آمار خوبی است ولی باید روی ساختار دفاعی مان تمرکز بیشتری داشته باشیم تا در بازی های آینده گل‌های این چنینی نخوریم.

قلعه نویی افزود: بازیهای خارج از خانه را به دلیل بدشانسی واگذار کردیم که این موضوع باید تجربه خوبی برای ما باشد.

وی با اشاره به حضور موثر فرزاد حاتمی یادآور شد: من او را از سال گذشته در ترکیه زیر نظر داشتم و به دلیل اینکه می‌تواند در کارهای تاکتیتی به ما جواب بدهد او را جذب کردم و در صورت ادامه این روند،حاتمی میتواند خلاء یک مهاجم هدف را در تیم ملی پر کند.

وی درباره بازگشت ابراهیم توره گفت: هنوز این بازیکن را ندیده ام و هر تصمیمی مسوولان باشگاه برای او گرفتند مورد قبول من نیز هست.

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال اهواز با نتیجه ‪۴‬بر یک به سود تیم اصفهانی خاتمه یافت.

آواتار محمد عسگری
استقلال امروز تمرین می‌کند

تیم فوتبال استقلال‌تهران عصر امروز در ورزشگاه دستگردی تمرین می‌کند.

درحالی که به نظر می رسید صمد مرفاوی قصد دارد امروز را به شاگردان خود استراحت دهد، در برنامه امروز بازیکنان تمرین در ساعت 18 را لحاظ کرد.
بازیکنان استقلال که دیروز صبح از انزلی بازگشتند به استراحت پرداختند و امروز باید ساعت 18 در ورزشگاه دستگردی حاضر شوند.
استقلال امروز به بدون ملی پوشان خود که همراه تیم ملی برای دیدار دوستانه دوشنبه شب به بحرین رفته اند به تمرین می پردازد.

منبع خبر : سایت خبرگزاری فارس

آواتار محمد عسگری

استقلال شروع خوبی در لیگ داشته است

علی چینی: استقلال بهترین مهاجمان را دارد

درست است که استقلال تا اینجای لیگ نتوانسته بیش از 8 امتیاز کسب کند اما فوتبالی که آبی‌پوشان بازی می‌کنند نشان دهنده روزهای خوبی است که در انتظار آنهاست.

علی چینی یکی از پیشکسوتان استقلال در گفتگویی با اشاره به این موضوع و بازی هفته چهارم مقابل ملوان اظهار داشت: انجام یک فوتبال روان بارزترین خصوصیتی است که شخصاً از تیم در این 4 مسابقه دیدم.

به اعتقاد من شاگردان مرفاوی از لحاظ بازی نسبت به فصل قبل فوق‌العاده روان‌تر بازی می‌‌کنند و با کسب 8 امتیاز نشان دادند که شروع خوبی در لیگ داشته و به نوعی هواداران را امیدوار کردند. علاوه بر آن در چهره تک‌تک بازیکنان انگیزه‌ای دیده می‌شود که شاید از سوی سرمربی و مسوولان باشگاه به آنها تزریق شده است.

چینی در ادامه افزود: در بازی مقابل ملوان در چند صحنه حرکات خوبی از بازیکنان دیدم کار تیمی که به خوبی انجام می‌شود مهمترین عامل رخ دادن این صحنه‌هاست.

علاوه بر آن در این مسابقه تغییراتی در ترکیب ایجاد شد که بسیار مثبت بود. یکی از این تغییرات حضور سیاوس اکبرپور پشت سر مهاجمان بود. سیاوش با دودندگی‌های بی‌امان به خوبی توانست کار یک هافبک نفوذی را انجام بدهد.

هافبک سال‌های قبل استقلال با اشاره به تعویض‌های استقلال گفت: همانطور که گفتم اکبرپور خوب بازی می‌کرد . بعد از آن فکر می‌کنم جابجایی برهانی و مجیدی هم تصمیم درستی نبود. البته باز همه چیز به نظر مرفاوی برمی‌گردد. شاید 2 تعویض ها به ملوان جرات داد تا رو به جلو حرکت کند. قبل از آن ملوانی‌ها دفاعی‌تر بازی می‌کردند اما وقتی اکبرپور و برهانی بیرون آمدند خیال شاگردان احمدزاده راحت شد. برای همین فکر می‌کنم استقلال باید تعویض‌هایش را متفکرانه‌تر انجام بدهد.

علی چینی در پایان درباره عدم گلزنی‌ مهاجمان تیم گفت: برخلاف گفته خیلی‌ها من فکر نمی‌کنم استقلال مشکل گلزنی داشته باشد. گلزنی با تکرار و انجام تمرینات اختصاصی حل می‌‌شود. می‌گویم با تمرین زیرا در ترکیب استقلال بهترین مهاجمان حضور دارند.

منبع خبر : سایت   http://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

حاشیه دیدار سپاهان و استقلال اهواز

گل عجیب سپاهان و اعتراض شدید اهوازی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، دروازه‌بان استقلال اهواز پس از گرفتن توپ به خیال اینکه مهاجم حریف در موقعیت آفساید است توپ را روی زمین انداخت اما حاتمی مهاجم سپاهان از این فرصت استفاده کرده و گل اول سپاهان را به ثمر رساند که این گل مورد اعتراض شدید کادر فنی و بازیکنان استقلال اهواز قرار گرفت.

*میلاد میداودی پس از مدت‌ها دوری از ترکیب استقلال اهواز در این مسابقه با بازوبند کاپیتانی برای اولین بار در تیمش بازی کرد.

*عمادرضا مهاجم آماده سپاهان در دیدار با استقلال اهواز در لیست 18 نفره تیمش قرار نداشت.

*هواداران سپاهان پس از متوجه شدن نتیجه دیدار ذوب‌آهن و ابومسلم که به برتری 2بر یک تیم اصفهانی انجامید به ابراز خوشحالی پرداختند.

*به دلیل مسافت طولانی ورزشگاه فولادشهر تا شهر اصفهان در ابتدای مسابقه استقبال خوبی از این بازی به عمل نیامد اما از دقیقه 30 به بعد حدود 7 هزار نفر برای تشویق سپاهان حاضر شدند.

*حدود 50 نفر از طرفداران استقلال اهواز خود را از خوزستان به اصفهان رسانده بودند و تیم محبوب‌شان را تشویق کردند.

*باشگاه سپاهان به دلیل مسافت اصفهان تا ورزشگاه فولادشهر برای دست‌اندرکاران بازی افطاری مختصری را در نظر گرفت.

*پس از پایان بازی خداداد عزیزی به دلیل سفارش شریفی رئیس کمیته انضباطی به وی از حضور در نشست مطبوعاتی و انجام مصاحبه با خبرنگاران خودداری کرد.

*فهرست اسامی بازیکنان که در جایگاه خبرنگاران توزیع شد نظم خاصی نداشت و شماره پشت پیراهن بازیکنان با شماره‌ای که در این فهرست بود ناهماهنگی‌هایی را برای خبرنگاران ایجاد کرد.
این بازی با برتری 4 بر یک سپاهان پایان یافت.

آواتار محمد عسگری

در دیداری تدارکاتی؛

تیم ملی بدون لژیونرهایش به مصاف بحرین می رود/ تاج همراه تیم ملی

تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار دوستانه روز دوشنبه مقابل بحرین بازیکنان لژیونرش را در اختیار نخواهد داشت.

تیم ملی فوتبال کشورمان برای انجام دیدار دوستانه مقابل تیم ملی بحرین ، ساعت 11 صبح امروز با 33 بازیکن و همراه وارد منامه پایتخت بحرین شد و بلافاصله با یک دستگاه اتوبوس راهی هتل محل اقامت خود شد.

با توجه به اینکه دیدار با بحرین در "روزهای فیفا" برگزارنمی شود، بازیکنان لژیونر کشورمان تیم ملی را در این دیدارهمراهی نخواهند کرد. البته به گفته مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال این احتمال وجود دارد که مهرزاد معدنچی و آندرانیک تیموریان بتوانند خود را به دیدار با بحرین برسانند.

همچنین قرار است مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر کمیته تیم های ملی به نمایندگی از فدراسیون فوتبال تیم ملی کشورمان را در دیدار با بحرین همراهی کند.

دیدار دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و بحرین ساعت 23 روز دوشنبه 9 شهریور مهرماه به میزبانی بحرین برگزار خواهد شد .  

منبع خبر : سایت خبرگزاری مهر

آواتار محمد عسگری

صاحب‌پناه: واعظ آشتیانی خودش یک مدیر صنعتی است / دیدار با سایپا حساسیتی ندارد

مدیرعامل باشگاه پیکان قزوین گفت: واعظ آشتیانی که از تیم‌های صنعتی انتقاد می‌کند خودش مدیری است که از صنعت به ورزش آمده است.

کامران صاحب پناه در مورد دیدار روز جمعه با سایپا اظهار داشت: امیدوارم در این دیدار بدشانسی گریبانگیر تیم ما نشود. بازیکنان پیکان روند رو به رشد خود را آغاز کرده‌اند و تیم پیکان به مرور به اوج آمادگی خود می‌رسد. امیدوارم باد و داوری و سایر مسایل روز جمعه به ضرر تیم ما نباشد.
وی ادامه داد: دیدار با سایپا برای ما حساسیتی ندارد. هر دو تیم هم خانواده هستیم و ما بیشتر دوست داریم تیم‌های غیرخودرویی را شکست بدهیم. البته این دیدار هم می‌تواند جذابیت‌های خودش را داشته باشد اما حساسیت بیش از اندازه ندارد.
صاحب پناه در مورد این که کدام تیم روز جمعه می‌تواند پیروز شود گفت: قطعا تیمی که بهتر باشد برنده خواهد شد و امیدوارم که تیم پیکان برتر از سایپا ظاهر شود.
مدیرعامل باشگاه پیکان در مورد انتقادهایی که واعظ آشتیانی مدیر عامل باشگاه استقلال از تیم‌های صنعتی انجام می‌دهد؛ تصریح کرد: ایشان خودشان یک مدیر صنعتی هستند و از صنعت به ورزش آمده‌اند. شاید انتقادهای ایشان مربوط به تیم‌هایی است که هزینه‌های زیادی داشته‌اند اما پیکان هزینه زیادی انجام نداده است. هر چند من در زمینه هزینه‌های دیگر تیم‌ها اطلاعاتی ندارم و فقط شنیده می‌شود که برخی تیم‌ها هزینه‌های زیادی کرده‌اند.

منبع خبر : سایت http://www.football3.ir

آواتار محمد عسگری

مسعود شجاعی : در فوتبال اروپا نمی‌توان درباره‌ی جایگاه ثابت یک بازیکن به طور قطع صحبت کرد

بازیکن ایرانی تیم اوساسونا گفت: به طور قطع اوساسونا در این فصل شرایط فصل گذشته را پیدا نخواهد کرد.

مسعود شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره‌ی آغاز رقابت‌های لالیگا اظهار کرد: اوساسونا در رقابت‌های پیش فصل عملکرد خوبی داشته است. ما توانستیم پارما و لاتزیو را شکست دهیم. کاماچو هم شناخت بهتری نسبت به فصل گذشته از اوساسونا پیدا کرده است. همه‌ی این عوامل باعث می‌شود که نسبت به عملکرد اوساسونا در فصل آینده امیدوارتر باشیم.

وی درباره‌ی بازی با ویارئال گفت: بازی بسیار سختی خواهد بود. ویارئال جزو تیم‌های بسیار خوب و پر مهره‌ی اسپانیا به شمار می‌رود. با این حال باید در بازی خانگی که تماشاگران هم ما را همراهی می‌کنند، با دست پر از زمین خارج شویم.

وی درباره‌ی شرایط خود نیز گفت: سال گذشته تجربه‌ی لازم را کسب کردم. هم اکنون به اعتماد به نفس بیشتری رسیده‌ام. امسال به دنبال کارهای بزرگتری هستم. می‌خواهم از تجربه‌ای که بدست آورده‌ام کمال استفاده را ببرم و می‌خواهم امسال توانایی‌های بیشتری را از خود ارایه دهم.

شجاعی در پاسخ به این سوال که آیا در ترکیب ثابت اوساسونا قرار گرفته‌اید یا خیر، گفت: در فوتبال اروپا نمی‌توان درباره‌ی جایگاه ثابت یک بازیکن به طور قطع صحبت کرد. در اینجا با شما تعارف ندارند. هر بازیکنی که خوب باشد در ترکیب ثابت است. با این حال دوست ندارم که این فصل نیمکت نشین باشم.

وی درباره‌ی پیراهن شماره‌ی هشت که این فصل به او رسیده، گفت: درباره‌ی شماره‌ی پیراهن پیش از فصل با من صحبت کردند و من گفتم که به شماره‌ی هشت علاقه دارم و آنها هم این شماره را به من دادند. امیدوارم که بتوانم با این پیراهن بازی‌های خوبی را برای اوساسونا انجام دهم.

شجاعی درباره‌ی ناکامی تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی گفت: ما فرصت بزرگی را برای پیشرفت فوتبال ایران از دست دادیم. متاسفانه وقتی از طریق اینترنت روزنامه‌های ایران را دیدم متوجه شدم که همه سعی دارند در مصاحبه‌هایشان دیگری را محکوم کنند. باید بگویم با این شرایط به هیچ چیز نمی‌رسیم. باید بپذیریم که همه‌مان مقصر بودیم. باید به فکر آینده باشیم. باید از هم اکنون به دنبال حضور پر قدرت در رقابت‌های انتخابی 2014 باشیم.

وی درباره‌ی خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان و علی کریمی از بازی‌های ملی گفت: این سه خدمات بسیار بزرگی را به فوتبال ایران ارایه دادند. سال‌ها طول می‌کشد که جای خالی بازیکنانی نظیر کریمی، مهدوی‌کیا و هاشمیان پر شود. مهدوی‌کیا در هیچ جای دنیا بازیکن کوچکی نیست. علی کریمی هم در بایرن مونیخ و در سطح اول جهان بازی کرده است. وحید هاشمیان هم چنین شرایطی دارد. باید فوتبال ایران مراسمی را در شان بزرگی این بازیکنان برگزار کند. آنها در تاریخ فوتبال ایران ماندگار هستند و امیدوارم مسوولان فدراسیون فوتبال مراسم بزرگی را برای خداحافظی این سه ترتیب دهند.

شجاعی درباره‌ی بازی با بوسنی گفت: کیفیت زمین چمن چندان مناسب نبود. به همین دلیل دو تیم بازی پر برخوردی را انجام دادند که درگیری‌هایی هم به وجود آمد. به هر حال نتیجه‌ی خوبی کسب کردیم. فکر می‌کنم اگر زمین بهتر بود، نتیجه‌ی بهتری هم می‌گرفتیم. در نیمه‌ی اول چون بوسنی میزبان بود آنها عملکرد بهتری ارایه دادند اما، هرچه گذشت تیم ما بهتر شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پس از بازی با کره و تاکنون گفت‌وگویی را با رسانه‌ها انجام ندادید، گفت: تنها چند روز پیش گفت‌وگوی کوتاهی را با یک روزنامه‌ی ورزشی داشتم. پس از بازی با کره جنوبی و زمانی که علی کریمی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد، یکی از روزنامه‌ها از قول من نوشت که از خداحافظی کریمی خوشحالم. در حالی که من هیچ‌گاه چنین صحبتی را انجام نداده بودم و باید تاکید کنم که پس از بازی با کره تا به حال به غیر از آن مصاحبه‌ی کوتاهی که چند روز پیش انجام داده‌ام، هیچ مصاحبه‌ای را انجام نداده بودم.

شجاعی در پایان گفت: نمی‌توان اسم این را دلخوری گذاشت؛ اما، گزارشگر بازی ایران برابر بوسنی تا دقیقه‌ی 20 اسم من را با اسم بازیکن دیگری اشتباه می‌گرفت. پاس گلی هم که به تیموریان دادم را پاسی معمولی عنوان کرد که تنها بر روی اشتباه مدافعان آن پاس داده شده است. امیدوارم گزارشگران منصفانه بازی‌ها را گزارش کنند. هدف همه‌ی ما موفقیت تیم ملی است. برای بازی با بوسنی من و نکونام به سختی خود را به ایتالیا رساندیم اما، متاسفانه گزارشگر آن بازی می‌گفت که شجاعی توان چندانی ارایه نمی‌دهد و تهاجمی بازی نمی‌کند. در حالی که نمی‌دانم دادن یک پاس گل و زدن یک گل چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

منبع خبر : سایت http://www.hurrahsport.com

آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۶۶ روز قبل

با وجود پرداخت هزینه درمان
استقلال کل مبلغ قرارداد جباری را پرداخت نمی‌کند

خبرگزاری فارس: باشگاه استقلال کل مبلغ قرارداد هافبک مصدوم خود را پرداخت نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی جباری پس از عقد قرارداد رسمی با باشگاه استقلال دچار مصدومیت شدید شد و باید رباط صلیبی پایش را عمل جراحی کند.
یکی از مسئولان باشگاه استقلال در این زمینه به خبرگزاری فارس گفت: باشگاه به تعهدات خود به جباری پایبند است اما کل مبلغ قرارداد این بازیکن به او پرداخت نمی‌شود و پولی که بازیکنان بابت حضور در ترکیب اصلی و پاداش پیروزی دریافت می‌کنند به جباری پرداخت نمی‌شود و از قرارداد این بازیکن این مبالغ کسر خواهد شد.
وی ادامه داد: البته با توجه به مفاد قرارداد باشگاه استقلال هزینه درمان بازیکن مصدوم خود را به طور کامل پرداخت می‌کند.
گفتنی است برخی منابع خبری عنوان کردند با مصدومیت مجتبی جباری، باشگاه استقلال 350 میلیون تومان متضرر شد زیرا این بازیکن در لیگ برتر نهم قادر به بازی نیست.

انتهای پیام/ا

آواتار محمد عسگری

نشست مشترک فدراسیون فوتبال با نمایندگان داوران برگزار شد / توافق بر پرداخت 400 و 300 هزار تومان به داوران و کمک داوران

جلسه‌ی مشترک مسوولان فدراسیون فوتبال با نمایندگان جامعه‌ی داوری برگزار شد.

صبح امروز جلسه‌ای با حضور علی کفاشیان، مهدی تاج و عزیز محمدی به همراه تعدادی از داوران به نمایندگی از جامعه‌ی داوری برگزار شد.

در این جلسه مسایل مختلف نظیر افزایش دستمزد داوران و امکانات جانبی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه نمایندگان جامعه‌ی داوری نسبت به افزایش حقوق داوران به رقم 300 و 200 هزار تومان انتقاد داشتند. آنها پس از اعلام اعتراض خود به این افزایش دستمزد راهکارهای مختلفی را برای افزایش بیشتر رقم دستمزد داوران به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادند.

در این جلسه کمیته‌ی داوران رقم 400 و 300 هزار تومان را برای داوران و کمک داوران پیشنهاد داد که در نهایت نمایندگان جامعه‌ی داوری با این پیشنهاد موافقت کردند.

سعید مظفری زاده که یکی از نمایندگان جامعه‌ی داوری در این جلسه بود، پس از نشست با مسوولان فدراسیون فوتبال گفت: جلسه در فضای بسیار خوبی برگزار شد و مسوولان فدراسیون فوتبال با آغوشی باز مشکلات داوران را شنیدند. همچنین آنها قول دادند که ارزیابی دقیقی نسبت به بحث‌های مطرح شده انجام داده و نتایج آن را تا پایان هفته اعلام کنند.

وی با بیان اینکه رقم پیشنهادی یک میلیون تومان و 600 هزار تومان برای داوران رقم منطقی به حساب می‌آید، گفت: به اعتقاد ما این رقم کاملا منطقی است. اما، وقتی دغدغه و مشکلات فدراسیون فوتبال را هم شنیدیم متوجه شدیم دلایل آنها هم بسیار منطقی است. به همین دلیل در یک جمع‌بندی به این نتیجه رسیدیم که آن پیشنهاد اولیه را تعدیل کنیم.

مظفری‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا شما با پیشنهاد کمیته‌ی داوران برای پرداخت 400 و 300 هزار تومان به داوران و کمک داوران موافقید، گفت: با توجه به مشکلات مالی که فدراسیون با آن روبه‌روست، داوران این رقم را پذیرفتند.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا با این توافق بحث تحریم هفته‌ی پنجم لغو می‌شود، گفت: از ابتدا هم قرار نبود که داوران بازی‌ها را تحریم کنند. ما داوران خودمان را جزیی از فوتبال می‌دانیم و همه عضو یک خانواده هستیم و دغدغه‌ی خانواده‌ی فوتبال را به خوبی می‌دانیم. به همین دلیل همچون گذشته تلاش می‌کنیم که بهترین عملکرد را ارایه دهیم

منبع خبر : سایت http://www.parsfootball.com

آواتار محمد عسگری

خداحافظی تلخ مجتبی جباری از فوتبال

امید زمانی پور :

جباری به عنوان آخرین استقلالی به جمع بازیکنان این تیم پیوست و حالا به نظر می‏رسد اصلاً بدون انجام بازی فصل را به پایان برساند. جباری که در خلال تمرینات درون تیمی و دیدار دوستانه پیش فصل برابر صبای قم دچار مصدومیت شده بود کل فصل را از دست خواهد داد. باز هم از ناحیه زانو. زانویی که بارها و بارها طی سال‏های اخیر موجبات دوری جباری را از میادین مهم و حساس فراهم کرده است. زانویی که پیش از آغاز جام جهانی 2006 تیم ملی و برانکو ایوانکوویچ را ناکام گذاشت و در دورانی که ما در غیاب علی کریمی نیازمند یک هافبک طراح مثل جباری هستیم، باز هم دست سرمربی تیم ملی را در پوست گردو گذاشت.
البته در این میان استقلال بیش از همه از این مصدومیت ضرر خواهد کرد. باید گفت استقلال خرید بدی را به خود تحمیل کرد. خریدی که با آن همه جنجال و من بمیرم و تو بمیری سر گرفت و در نهایت به اینجا رسید. شاید اصلاً اینجا آخر خط باشد. آخر خط یک فوتبالیست که قدر خودش را ندانست.
جباری سال 2006 و قبل از آغاز جام جهانی زانویش را به تیغ جراحی سپرده بود حالا بار دیگر با پاسخ «جراحی الزامیست!» پزشکان مواجه شده است. همان زانو! همان زانویی که آنقدر درب و داغان شده بود که با فیزیوتراپی هم درمان نشد. حالا بازیکنی که تا دیروز می‏گفت «دو، سه روز دیگر به تمرینات برمی‏گردم. » شاید دیگر قادر به بازگشت به میادین فوتبال نباشد، چرا که دو بار جراحی روی یک زانو شرایطی را برای هر فوتبالیستی به‏وجود می‏آورد که بازگشت مجدد او به مستطیل سبز را تقریباً غیرممکن می‏کند.
مسلماً خداحافظی مجتبی جباری در 28 سالگی از فوتبال خبر تلخی خواهد بود، بازیکنی که به‏خاطر استعداد بی‏نظیرش خیلی زود در فوتبال ایران مطرح شد و حتی از سوی هواداران استقلال لقب زیدان آسیا را هم گرفت. امیدواریم این اتفاق نیفتد و هنرنمایی شماره 8 آبی‏ها را بار دیگر در مستطیل سبز ببینیم.

منبع خبر : سایت http://www.parsfootball.com

آواتار محمد عسگری

رضا رجبی: توانایی مهاجمان استقلال بالاتر از اینهاست

احتیاط در کار تیم زیاد است

1- صمدمرفاوی از اولین بازی تیمش را با استراتژی یا همان سیستم 3-3-4 به میدان فرستاد. در این استراتژی فاصله زیادی بین 2 هافبک کنار و یک هافبک میانی که مثلث را تشکیل می‌دهند با خط حمله خود به خود به وجود می‌آید. همین فاصله زیاد دلیل اصلی عدم گلزنی مهاجمان استقلال است. در فوتبال روز دنیا شاهد این هستیم مهاجمان زمانی صاحب توپ می‌شوند  که پاسورهای خوبی در تیم باشند. اتفاقی که با این 3-3-4 رخ نمی‌دهد. در 4 مسابقه گذشته مشکل اصلی صاحب توپ نشدن مهاجمان است. استقلال 88 بازیکنان فوق‌العاده خوبی دارد اما تا به حال بیش از 2 گل از آنها ندیدیم. درست است که تیم تا به حال گل نخورده و خط دفاعی عملکرد خوبی داشته اما دلیل نمی‌شود که به خاطر گل نخوردن، قید گل زدن را هم بزنیم. شاگردان مرفاوی فوق‌العاده با احتیاط کار می‌کننند و همین احتیاط باعث شده که کمتر موقعیتی روی دروازه حریفان ایجاد کنند. چه اشکالی دارد استقلال 4 گل بخورد اما در عوض 5 گل بزند؟ آن هم در حالی که می‌دانیم مهاجمان توانایی بازکردن دروازه حریفان را برای چند بار در هر مسابقه دارند.

فکر می‌کنم به مهاجمان ا ستقلال توپ نمی‌رسد و این اصلی‌ترین مشکل تیم است. بازیکنان باید کاری کنند که روی حرکات ترکیبی مهاجمان را صاحب توپ کنند و آن وقت ببینیم آیا تیم گل می‌زند یا خیر؟

2- در مسابقه مقابل ملوان هم دقیقاً همین اتفاق رخ داد. بازیکنان به فکر گل نخوردن بودند و همین احتیاط باعث شد گل نزنند. با توجه به غیبت جباری و جان‌آریو فکر می‌کنم حضور همزمان کاظمی و رحمتی کمک بزرگی بکند. در این صورت است که قطعاً مهاجمان تیم خود به خود وارد بازی می‌شوند و می‌توانند دروازه حریفان را باز کنند.

3- در پایان برای تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم هر چه سریع‌تر مشکل گلزنی حل شود و شاهد پیروزی‌های پرگل تیم باشیم.

منبع خبر : سایت   http://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

هفته دوم کالچیو با برگزاری دو دیدار آغاز شد

هفته دوم بازی های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های ایتالیا کالچیو روز شنبه با برگزاری دو دیدار اغاز شد.
در نخستین بازی هفته دوم کالچیو تیم های باری و بولونیا رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی با نتیجه صفر بر صفر مساوی پایان یافت. در دومین دیدار نیز تیم های آث میلان و اینترمیلان روبروی هم قرار گرفتند که اینترمیلان میزبان با نتیجه پر گل چهار بر صفر رقیب دیرینه خود را در هم کوبید.
در ادامه رقابت های این هفته بازی های روز یکشنبه بدین ترتیب برگزار خواهد شد:
آ اس رم- یوونتوس
ناپل- لیوورنو
کیوو- لاتزیو
سمپدوریا- اودینزه
فیورنتینا- پالرمو
کالیاری- سینا
آتلانتا- جنوا
پارما- کاتانیا
فعلا تیم اینترمیلان با چهار امتیاز از دو بازی بطور موقت در صدر جدول رده بندی رقابت های کالچیو قرار گرفته است.

منبع خبر : سایت http://www.iribnews.ir

آواتار محمد عسگری

تاج: خبر برگزاری دیدار ایران و انگلستان شایعه است

رییس کمیته تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال با رد شایعه بازی تیم ملی ایران با تیم ملی انگلستان گفت: اصلا بنا نیست که تیم ایران با انگلستان بازی کند و زمینه برگزاری چنین مسابقه‌ای هم وجود ندارد.
مهدی تاج نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره مذاکرات با باشگاه‌های انگلیسی گفت: با باشگاه‌های آرسنال و منچسترسیتی مذاکراتی انجام شده که فقط در زمینه برگزاری دیدارهای دوستانه نیست.
تاج با تشریح برنامه ها ادامه داد: اعزام مربیان از انگلستان به ایران و ایران به انگلستان برای مبادله اطلاعات فنی و همچنین در زمینه تجارت و درآمدزایی باشگاه‌ها و نحوه مدیریت باشگاهی هم از اهداف این ارتباط است. وی در پایان گفت: اصلی ترین هدف ارتباط با باشگاههای انگلستان در زمینه فوتبال بحث تیم های پایه و الگوبرداری از آنها در زمینه توجه به فوتبال پایه و توجه به تیم های پایه بوده است.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۶۵ روز قبل
به دلیل درگیری در پایان بازی پرسپولیس و صبا
اکبری و بیات تا اطلاع ثانوی محروم شدند
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به دلیل درگیری جلال اکبری و محسن بیات در پایان بازی دیدار پرسپولیس و صبای قم این دو بازیکن را تا اطلاع ثانوی محروم اعلام کرد.
همچنین داود حقی؛ بازیکن صبا به دلیل دخالت در امور داوری با توبیخ کتبی و پرداخت 2 میلیون تومان جریمه نقدی روبرو شد.
این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود تیم پرسپولیس پایان یافت.
آواتار محمد عسگری

فصل جدید لالیگا آغاز شد/ پیروزی رئال مادرید در گام اول

در نخستین دیدار فصل جدید لالیگا شنبه شب تیم رئال مادرید با ستاره‌های خود در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مقابل دپورتیوولاکرونیا صف آرایی کرد و موفق شد با نتیجه 3 بر2 میهمان خود را از پیش رو بردارد. در این بازی برای رئال مادرید رائول گونزالز (26)، کریستیانو رونالدو (35 - پنالتی) و لاسانا دیارا (60) گلزنی کردند و گل‌های تیم لاکرونیا هم توسط ایوان پیکی (30) و خوان کارلوس والرون (46) به ثمر رسید.

رئال زاراگوزا نیز دیشب در ورزشگاه خانگی خود با تک گل دقیقه 74 آریزمندی، تنه ریف را از پیش رو برداشت و فصل جدید لالیگا را با پیروزی آغاز کرد.

هفته نخست مسابقات فوتبال لالیگا اسپانیا امروز و فردا با برگزاری هشت دیدار طبق برنامه زیر به اتمام می رسد:
یکشنبه - 8/6/88
* اتلتیکو بیلبائو - اسپانیول
* مالاگا - اتلتیکومادرید
* مایورکا - خه‌رس
* اوساسونا - ویارئال
* راسینگ سانتاندر - ختافه
* والنسیا - سویا
* آلمریا - والادولید
دوشنبه - 9/6/88
* بارسلونا - اسپورتینگ گیخون

آواتار محمد عسگری

جریمه 125 هزار دلاری توره / عذرخواهی رسمی مهاجم سنگالی

دومین نشست رسیدگی به تخلفات ابراهیم توره مهاجم سنگالی تیم فوتبال سپاهان اصفهان صبح امروز برگزار شد و در این نشست که با اعتراض‌ها و هشدارهای شدید اللحن مدیر عامل باشگاه خطاب به این بازیکن همراه بود، تصمیمات زیر در مورد وی اتخاذ شد:

ابراهیم توره به خاطر رفتار غیرحرفه‌ای خود در پایبند نبودن به قرارداد رسمی‌اش با باشگاه فولاد مبارکه سپاهان مشمول جریمه سنگین مالی شد که بر این اساس 125هزار و 500 دلار از قرارداد وی کسر خواهد شد.

همچنین کمیته انضباطی باشگاه سپاهان با موافقت مدیر عامل باشگاه، این بازیکن را در اختیار سرمربی تیم فوتبال قرار داد. قرار است پس از جلسه امیر قلعه‌نوعی با ابراهیم توره، سرمربی سپاهان نظر خود را در مورد حضور وی در تمرینات و همراهی‌اش با تیم اعلام کرده و سپس کمیته انضباطی تصمیم نهایی خود را اتخاذ کند.

ابراهیم توره مهاجم سنگالی تیم فوتبال سپاهان در پایان این نشست، در نامه‌ای به مسئولان و هواداران این باشگاه اصفهانی از رفتار غیر حرفه‌ای خود عذر خواهی کرد.

آواتار محمد عسگری

فوتبال انگلیس : منچستر یونایتد رکورد شکست ناپذیری آرسنال را باطل کرد

تیم فوتبال منچستر یونایتد با کسب یک پیروزی دو بر یک بر آرسنال رکورد شکست ناپذیری این تیم را در فصل جدید باطل کرد .

تیم تحت رهبری آرسن ونگر خیلی خوب شروع کرد و با گل دیدنی آندری آرشاوین در اواخر نیمه اول پیش افتاد .

اما بزودی یک خطای بی‌مورد منجر به پنالتی مانوئل آلومینا دروازه بان آرسنال که توسط ون رونی تبدیل به گل شد ، جان تازه‌ای به منچستر مدافع قهرمانی لیگ برتر داد .

پنج دقیقه بعد یک ضربه سر ابودیابی هافبک فرانسوی آرسنال به توپی که رایان گیگز با یک ضربه آزاد فرستاده بود باعث شد تا آرسنال در وضعیت سخت تری قرار گیرد چرا که این توپ به تور دروازه خودی چسبید .

این گل باعث شد تا منچستر یونایتد به سومین پیروزی خود در چهار دیدار این فصل دست یابد و تیم جوان ونگر نتواند کارنامه قبولی از آزمایش سخت ورزشگاه اولد ترافورد بگیرد .

پیشتر ، چلسی صدرنشین با نتیجه سه بر صفر برنلی را شکست داده و لیورپول با جبران عقب ماندگی خود موفق شده بود سه بر دو بولتون را مغلوب کند. 

آواتار محمد عسگری

علاقمندان به استقلال و طرفداران آبی دل :

ضمن خوش آمد گویی به کاربران مهمان  این تالار از شما کاربر محترم دعوت می شود تا با عضویت در این تالار (تالار خودتان ) و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و شرکت در قسمت بحث های کارشناسی این تالار در هر چه بهتر شدن  این تالار شریک باشید.

باشد که قدمی ناچیز برای تیم محبوبمان برداشته باشیم ، از دوستانی که عضو این تالار شدن هم درخواست می شود در بحث های کارشناسی شرکت داشته باشند به امید کسب افتخار دیگر از استقلال عزیزمان.

این پایگاه (وب سایت )اطلاع رسانی  باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران را فراموش نکنید

http://www.esteghlaltehranfc.com

***با تشکر عضو کوچیک ازبین شما  آبی دلان ***

آواتار محمد عسگری

علی دوستی:
تیم ملی در بهترین شرایط قرار دارد
امیدوارم بتوانیم در جام‌جهانی موفق ظاهر شویم

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران گفت: اردوی تدارکاتی فوق العاده‌ای را بازیکنان به میزبانی باشگاه ذوب‌آهن پشت سر گذاشته و خوشبختانه ملی پوشان از لحاظ فنی در شرایط ایده‌آلی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، علی دوستی مهر درباره آخرین وضعیت تیم نوجوانان گفت: تمرینات بازیکنان به مدت یک هفته به طور منظم با همکاری بی نظیر باشگاه ذوب‌آهن برگزار شد که ملی پوشان در شرایط خوبی از لحاظ تکنیک و تاکتیک قرار دارند.

وی در ادامه بیان کرد: 2 بازی تدارکاتی را در دستور تمرینی بازیکنان قرار دادیم که در دیدار اول با تیم امید ذوب‌آهن به رقابت پرداختیم که این بازی با نتیجه 3 بر هیچ به نفع تیم ملی زیر 17 سال به پایان رسید. در بازی دوم نیز که با تیم "ب" ذوب آهن برگزار شد 6 بر یک پیروز میدان شدیم.

سرمربی تیم ملی در ادامه خاطر نشان کرد: تیم نوجوانان امروز به تهران بازگشته و از 12 شهریور ماه به اردوی تدارکاتی ترکیه خواهیم رفت و پس از آن نیز یک اردوی تدارکاتی و 2 بازی آماده سازی با تیم‌های قطری برگزار کرده و در نهایت به سنگال برای برپایی آخرین اردوی تدارکاتی می رویم. امیدوارم با روندی که پیش روی تیم ملی زیر 17 سال است، بتوانیم در مسابقات نیجریه موفق ظاهرشویم.

منبع خبر : سایت خبرگزاری ایسنا

آواتار محمد عسگری
با جادوگر در ارتباط نبوده‌ام
جلالی: رواج خرافه در فوتبال تبعات خوبی در جامعه ندارد

مجید جلالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره اتهام برقراری ارتباط وی با جادوگر در زمان سرمربیگری در پاس تهران و قهرمانی با این تیم با کمک جادوگر، اظهار داشت: این موضوع را چند بار در مکان های مختلف شنیده ام. سه ماه قبل نیز در کلاس مربیگری که داشتم یکی این حرف را به من زد.
وی افزود: پرداختن به این موضوع روح خرافه گرایی را در جامعه زیاد می کند. اگر این طوری نتیجه گیری کنیم که هر کسی موفقیتی کسب کرده با کمک جادو بوده است، خروجی این موضوع در جامعه چه خواهد شد؟
این کارشناس فوتبال ادامه داد: با این شیوه ای که بعضی از دوستان در پیش گرفته اند به ورزش لطمه می خورد. من به نفس جادوگری کاری ندارم چون علم پرداختن به این موضوع را ندارم و کاری هم به این ندارم که آیا چنین چیزی وجود دارد یا خیر. تا به حال جادوگرها را ندیده ام، فقط معتقدم پرداختن به این موضوع برای فضای جامعه خوب نیست.
جلالی تاکید کرد: تا جایی که می دانیم و از بچگی به ما آموخته اند و به آن هم اعتقاد داریم این است که اگر برگی هم از درخت می افتد به اذن و خواست خداوند است. کسی نمی تواند در اصل کار او دخل و تصرفی داشته باشد.
وی اضافه کرد: من می شنوم که در کشورهای دیگر هم چنین بحث هایی وجود دارد. مثلا قبل از جام جهانی آلمان یک شخصی را که شبیه سرخپوست ها بود را به تمامی ورزشگاه های آلمان بردند تا هرگونه جادویی را در این ورزشگاه ها باطل کند. در خیلی کشورهای دیگر هم این بحث وجود دارد اما دیگر آن را اشاعه نمی دهند. اشاعه چنین مطالبی لطمه وارد می کند.
جلالی تاکید کرد: هر کسی در خلوت خود اعتقاداتی دارد و این اعتقادات باید برای خود فرد محفوظ بماند. کسانی که چنین خبرهایی می زنند شاید فردا تیتر بزنند سپاهان را هم شخص دیگری قهرمان کرده است.
وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود برای حضور در تیم های لیگ برتری کاندید شده است، گفت: من از این موضوع خبری ندارم و اکنون مشغول کارهای مربوط به کانون مربیان هستم. تا به حال 400 نفر عضو شده اند و امیدواریم که تا آخر امسال تعداد افراد عضو شده به 1000 نفر برسد.
آواتار محمد عسگری

زمان دیدار ایران و بحرین اعلام شد

زمان دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران و بحرین اعلام شد.

به گزارش ایسنا، ‌دیدار تدارکاتی دو تیم ایران و بحرین ساعت 20:30 فردا به وقت تهران (22 به وقت بحرین) برگزار می شود.

ایران پس از این دیدار به تاشکند سفر می‌کند تا در دیدار دوستانه دیگر رودرروی ازبکستان قرار گیرد.

آواتار محمد عسگری

آخرین اخبار از تیم ملی فوتبال درمنامه
تمرین 60 دقیقه‌ای ملی‌پوشان زیر نظر افشین‌ قطبی

تیم ملی فوتبال ایران که برای انجام یک دیدار تدارکاتی به کشور بحرین سفر کرده، تمرینات ویژه‌ای را دردستور کاری خود قرار داده است.

به گزارش ایسنا؛ ‌شنبه شب تمرینات ملی‌پوشان به مدت 60 دقیقه زیر نظر افشین قطبی و کادر فنی در حالی پیگیری شد که کادر فنی تیم با ابراز رضایت از شرایط بازیکنان تمرینات مختلفی را در دستور کاری قرار دادند.

صبح روز یک‌شنبه نیز بازیکنان تمرینات خود را پیگیری کرده و پس از استراحتی کوتاه به بازبینی فیلم های مسابقات مختلف می پردازند.

آواتار محمد عسگری

تیم ملی فوتبال امید در تورنمنت 6جانبه ویتنام شرکت می‌کند

تیم ملی فوتبال امید ایران مهرماه امسال در یک تورنمنت 6جانبه شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به منظور آمادگی هرچه بیشتر تیم ملی امید برای شرکت در مسابقات مقدماتی المپیک لندن، این تیم مهر ماه سال جاری عازم ویتنام خواهد شد تا در تورنمنت 6 جانبه‌ای با شرکت تیم های ویتنام، چین، مالزی، سنگاپور و تایلند به رقابت بپردازند.

‌این رقابتها از 18 تا 26 مهرماه در ویتنام برگزار خواهد شد.‌

آواتار محمد عسگری

امیرآبادی: تیری در چله‌ام

مهدی امیرآبادی از انتشار مصاحبه‌های غیرواقعی به نقل از وی و همچنین بروز شایعات مختلف پیرامون عدم حضورش در ترکیب استقلال ابراز ناراحتی کرد.

امیرآبادی در گفت‌وگو با سایت باشگاه استقلال تصریح کرد: از آن دسته آدم‌هایی هستم که به ندرت مصاحبه می‌کنم ولی متأسفانه نقل قول‌های مختلفی در نشریات از قول خودم دیده‌ام که برایم تعجب‌آور است.

امیرآبادی در خصوص وضعیت خود گفت: خدا را شکر آمادگی کامل دارم و هر وقت مربیان صلاح بدانند برای استقلال به میدان خواهم رفت. من الان همچون تیری در چله‌ام که منتظر رها شدن هستم.

هافبک با تجربه استقلال در مورد شایعاتی که این روزها پیرامون وی منتشر می‌شود و ناراحتی‌اش از نیمکت‌نشینی گفت: مدت‌هاست در استقلال بازی می‌کنم و از این داستان‌ها بسیار شنیده‌ام هر بازیکنی دوست دارد در ترکیب اصلی باشد و مسلماً نوبت به من هم خواهد رسید من تابع تصمیم مربیان هستم و برخلاف شایعات هرگز ابراز نارضایتی نکرده‌ام.

وی در پایان گفت: هرگز قصد ترک استقلال را نداشتم و موضوع جابجایی‌ام با هر بازیکن دیگر لیگی شایعه‌ای بیش نیست.

آواتار محمد عسگری

افشین قطبی:

ماچالا را بیشتر از بحرین می شناسم/ بازی بدون لژیونرها تجربه خوبی است

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان این مطلب افزود: هرچند شناخت نسبی از تیم بحرین دارم اما انگیزه این تیم برای حضور در مسابقه پلی‌آف انتخابی جام جهانی مقابل عربستان شرایط مناسبی را برای تیم ما فراهم می کند تا در این بازی توان فنی و آمادگی بازیکنان را محک بزنیم.

قطبی ادامه داد: دیدار با بحرین تدارکی مناسب برای آماده سازی تیم ملی است و تلاش می کنیم تا برنامه‌های تاکتیکی‌مان را دراین بازی به حریف دیکته کنیم.

وی افزود: خوشبختانه تمامی بازیکنان تیم ملی در آمادگی کامل به سر می برند و برای دیدار با بحرین آماده‌اند. تلاش می کنیم تا با ارائه فوتبالی قابل قبول نتیجه این دیدار تدارکاتی را به نفع خودمان رقم بزنیم.

قطبی با بیان اینکه در این دیدار تیم کشورمان بازیکنان لژیونر خود را در اختیار نخواهد داشت، افزود: بازی بدون بازیکنان لژیونر تجربه مفیدی است و امیدوارم بازیکنان جایگزین بتوانند شایستگی‌های خود را در این دیدار دوستانه برای رسیدن به ترکیب اصلی نشان دهند.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: خوشبختانه بازیکنان تیم ملی با توجه به حضور در کوران بازیهای لیگ از آمادگی بالایی برخوردارند و امیدوارم با همکاری کادر فنی بتوانیم هماهنگی لازم را بین آنها ایجاد کنیم.

وی در پایان یادآور شد: از میلان ماچالا شناخت خوبی دارم. او مربی کارآمدی است که در کشورهای حاشیه خلیج فارس کارنامه خوبی دارد و امیدوارم تیم ملی با بازیکنان داخلی خود بتواند نتیجه قابل قبولی را در دیدار تدارکاتی فردا مقابل بحرین به دست آورد.

آواتار محمد عسگری

آندرانیک تیموریان: شاید از فولام بروم

آندرانیک تیموریان با ابراز نارضایتی از وضعیت کنونی خود در تیم فوتبال فولام انگلیس اعلام کرد که شاید از این تیم برود.
این بازیکن ایرانی در پایان فصل گذشته پس از اتمام مدت قرارداد قرضی‌اش با باشگاه بارنزلی، به امید قرار گرفتن در برنامه‌های "روی هاجسون" به فولام بازگشت اما اکنون معتقد است اگر در این تیم بماند، فرصت زیادی برای بازی پیدا نخواهد کرد.
وی گفت: متاسفانه اخیرا دچار چند مصدومیت شدم و بعد از ده روز تمریناتم را سر می‌گیرم اما باید دید که می‌توانم بازی کنم یا خیر.
تیموریان افزود: با "افشین قطبی" سرمربی تیم ملی فوتبال ایران صحبت کرده‌ام و به احتمال بسیار دو بازی دوستانه مقابل بحرین و ازبکستان را از دست خواهم داد. نمی‌توانم تیم فولام را هم در مسابقه جام یوفا در روسیه همراهی کنم.
این بازیکن اظهار داشت: از وضعیت کنونی‌ام راضی نیستم. ظاهرا چگونه تمرین کردن من برای مربی مهم نیست و فرقی برایش نمی‌کند. متاسفانه هیچ فرصتی به من داده نشده است. در چنین شرایطی ممکن است از این تیم بروم. با این وضعیت بیشتر به بازی کردن فکر می‌کنم تا مسائل مالی. در مورد این موضوع با هاجسون صحبت کرده ام اما او توضیح قانع کننده‌ای به من نداد.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: چند پیشنهاد داشتم اما هیچکدام از آنها قابل توجه نبود. اکنون باید صبر کنیم و ببینم در چند روز آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. البته هرگز ایمان خود را از دست نمی‌دهم. من به توانایی‌هایم اعتقاد کامل دارم و امیدوارم وضعیت کنونی تغییر کند.

آواتار محمد عسگری

بعد از رسیدگی به پرونده برانکو در CAS/حکم فدراسیون فوتبال، 4 هفته دیگر صادر می‌شود

فدراسیون فوتبال منتظر است تا 4 هفته دیگر حکم دادگاه بین‌المللی ورزش درباره پرونده شکایت برانکو را دریافت کند. بعد از اینکه عظیم‌زاده، رییس کمیته روابط بین‌المللی فدراسیون همراه با حسین محمدنبی، وکیل فدراسیون فوتبال راهی لوزان شد و دوشنبه در جلسه دادگاه بین‌المللی داوری ورزش (CAS) شرکت کرد، تصمیم بر این شد که دادگاه حکم‌اش را تا 4 هفته آینده اعلام کند.
فدراسیون فوتبال که مدتی پیش گفته بود، ریز هزینه‌ها، پاداش‌های پرداخت شده و نامه محمد دادکان درباره نحوه پرداخت پاداش و تسویه حساب مالی با برانکو به دادگاه بین‌المللی ورزش ارسال می‌شود، لایحه تفصیلی دفاعی‌اش را توسط وکیل فدراسیون ارائه کرد. عظیم‌زاده درباره این سفر که ابتدا تلاش می‌شد بدون سر و صدا انجام شود، می‌گوید: «در این دادگاه علاوه بر ما رییس دادگاه، جهانگیر بیگدلی به عنوان داور ایران که عضو کمیته استیناف AFC نیز هست و یک داور از سوی فیفا حضور داشتند، مدارک و مستندات خود را ارائه کردیم و گفتیم طبق مدارک موجود، برانکو هیچ مبلغی از فدراسیون فوتبال طلبکار نیست. به هر حال باید منتظر بمانیم تا رأی نهایی دادگاه صادر شود.»
عظیم‌زاده که سری هم به مقر فیفا زده، می‌گوید: «با کریستوفر سوبریگو رییس بخش مالی فیفا درباره کمک‌های مالی این نهاد بین‌المللی به فوتبال ایران در سال‌های 2008 و 2009 میلادی صحبت و اسناد مالی خود را برای دریافت این مبالغ به وی ارائه کردیم.»
رییس کمیته روابط بین‌المللی فدراسیون در این سفر وظیفه دیگری هم داشته. او دعوتنامه رسمی فدراسیون فوتبال به نمایندگان فیفا برای حضور در همایش بین‌المللی فیفا را هم برده تا آنها را برای اول تا سوم نوامبر دعوت کند.

آواتار محمد عسگری

استعفای کفاشیان برای بازگشت دادگان؟

دوستان رییس جدید سازمان ورزش دست به کار شده‌اند تا حالا که چهره نفر اول ورزش مشخص شده همکارانش را با نظر او یک به یک پیدا کنند و با امضای رییس به اتاق‌هایشان در ساختمان سئول بفرستند، اگرچه بعضی از این اتاق‌ها به واسطه تصمیمات مهمی که در آنها برای ورزش اتخاذ می‌شود از اهمیت بیشتری برخوردارند، مثل مرکز توسعه ورزش قهرمانی یا به قول ورزشی‌ها معاونت فنی. اما عده‌ای معتقدند که ریاست فدراسیون فوتبال از معاونت فنی سازمان تربیت‌بدنی هم مهمتر است. پس همان طور که رییس سازمان ورزش به فکر انتخاب معاون فنی جدید است، برای فوتبال هم برنامه‌های تازه‌ای دارد. از فوتبال به عنوان یکی از نقاط ضعف ورزش در چند سال گذشته یاد می‌شود. به همین دلیل شنیده می‌شود که علی کفاشیان باید جایش را به فرد دیگری بدهد. شاید سه ماه پیش وقتی که جریان آشتی‌کنان علی‌آبادی و دادگان پیش آمد، جرقه‌های حضور دوباره دادگان در فدراسیون فوتبال زده شد اما حتما این تمام استدلال افرادی نیست که دادگان را گزینه اصلی ریاست یا به عبارتی سرپرستی فدراسیون فوتبال می‌دانند. صحبت‌های رییس جمهوری در برنامه تلویزیونی پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و همچنین مباحثی درباره حضور دوباره او در ورزش از جمله مواردی است که می‌توان با استناد به آنها به این نتیجه رسید که دادگان در نزدیکی ورود به ورزش است اما کدام صندلی برای رییس سابق فدراسیون فوتبال در نظر گرفته شده است؟
معاونت سازمان تربیت‌بدنی، ریاست فدراسیون فوتبال یا مدیریت باشگاه پرسپولیس؟ اگر کمی با روحیات دادگان آشنا باشیم، می‌توانیم با خیالی راحت خودکار قرمز را برداریم و روی نام باشگاه پرسپولیس بکشیم چون دادگان بلند پرواز است و حاضر نمی‌شود از جایی که به نوعی در سطحی پایین تر از مجموعه مدیریت قبلی او به شمار می‌رود شروع کند. می‌ماند فدراسیون فوتبال و معاونت فنی سازمان؛ این دو گزینه محتمل‌تر است اما وقتی می‌شنویم که نتیجه صحبت‌های رییس جدید سازمان با رییس سابق فدراسیون به اینجا ختم شده که دادگان ترجیح داده نفر دوم ورزش نباشد، گزینه فدراسیون فوتبال برای حضور دادگان جدی‌تر می‌شود اما با چه روشی؟
گویا قبل و بعد از صدور حکم ریاست سعیدلو، صحبت‌هایی مستقیم و غیرمستقیم بین آنها –یعنی سعیدلو و دادگان- انجام شده اما دادگان که نمی‌خواهد در حوزه‌ای ناآشنا فعالیت کند، گفته نمی‌تواند در معاونت فنی یا همان مرکز توسعه ورزش قهرمانی مفید باشد. همین صحبت دلیل خوبی است تا نام دادگان در ساختمان سیاه‌رنگ خیابان سئول جنوبی بیشتر شنیده شود.
اما او با چه روشی می‌تواند دوباره وارد این ساختمان شود؟ فدراسیون فوتبال اساسنامه‌‌ای دارد قرص و محکم؛ اساسنامه‌‌ای که دست سازمان ورزش برای ورود مستقیم به فدراسیون را بسته و قبل از پایان دوره 4 ساله، نمی‌توان تغییری در فدراسیون ایجاد کرد. می‌ماند فقط یک راه؛ رییس فدراسیون فوتبال استعفا بدهد، رییسی که بسیاری از اهالی فوتبال به عملکردش در فدراسیون انتقاد دارند.
به هر حال زمزمه‌هایی که در نزدیکی‌های رییس سازمان و همینطور رییس سابق فدراسیون شنیده می‌شود این است که در این هفته استعفای کفاشیان به دست رییس سازمان می‌رسد. البته علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال این موضوع را قبول ندارد و هرگونه تصمیم برای استعفا را رد می‌کند: «طرح این صحبت‌ها طبیعی است، چون معمولا در بدو ورود رییس جدید سازمان، این بحث‌ها مطرح می‌شود اما نمی‌توانیم با استناد به آنها موضع سازمان تربیت بدنی و رییس جدید را مشخص کنیم.»
او در بخش دیگری از صحبت‌هایش هم می‌گوید: «به نظر من آقای سعیدلو قصد ندارد در فدراسیون فوتبال تغییراتی ایجاد کند البته نمی‌دانم با دادگان صحبت شده یا نه.» کفاشیان در حالی این موضوع را مطرح می‌‌‌کند که دیروز یکی دو خبرگزاری از جلسه دو ساعته سعیدلو با کفاشیان و حمایت رییس جدید سازمان از رییس فعلی فدراسیون خبر دادند. حتی عنوان شد که سعیدلو به کفاشیان گفته: «محکم به کارت ادامه بده.» اما با این وجود نمی‌توان احتمال استعفای کفاشیان را نادیده گرفت آن هم با توجه به نگاهی که روی ریاست فدراسیون و عملکردش وجود دارد. با توجه به صحبت‌هایی که در فضای مدیریتی کلان ورزش شنیده می‌شود و برای جلوگیری از ورود فیفا و طرح موضوعی به نام «تعلیق» شنیده می‌شود که ظرف همین روزها کفاشیان که خیلی هم دل‌خوشی از فوتبالی‌ها ندارد، استعفایش را تقدیم رییس جدید سازمان ورزش می‌کند؛ اگر چه نوشتن استعفا پایان کار کفاشیان نیست و باید مقدمات برگزاری مجمع برای بررسی استعفای رییس فراهم شود و در نهایت اعضای مجمع در این مورد تصمیم بگیرند. به هر حال این موارد استنباطی است که از اتفاق‌های این روزهای ورزش شنیده می‌شود و باید دید در عمل چه اتفاقی می‌افتد.
البته کفاشیان بعد از خروج از فوتبال در جایی که توانایی و کارایی آن را دارد، به کار گرفته می‌شود مثلا جایی در سازمان تربیت بدنی.

آواتار محمد عسگری

گزارش و حواشی تمرین استقلال/محسن یوسفی در تمرینات استقلال حاضر شد!

تیم فوتبال استقلال تهران عصر دیروز از ساعت 18 تمرینات خود را در ورزشگاه دستگردی از سر گرفت.

* صمد مرفاوی سرمربی استقلال در ابتدای تمرین جلسه‌ای را با روته مولر مربی آلمانی استقلال برگزار کرد.

* وحید طالب لو، خسرو حیدری، آرش برهانی و حسین کاظمی 4 ملی پوش تیم استقلال به دلیل حضور در تیم ملی در ورزشگاه دستگردی حضور نداشتند.

* تنها 10 نفر از تمرین امروز استقلال دیدن کردند.

* راینر کرافت مربی بدنساز و آلمانی استقلال به دلیل سفر به کشورش از غایبان تمرین امروز بود.

* کیانوش رحمتی هافبک استقلال به دلیل مصدومیت جزیی به دویدن دور زمین پرداخت و پس از نیم ساعت با کسب اجازه از صمد مرفاوی محل تمرین را ترک کرد.

* در اواسط تمرین روته مولر بازیکنان را دور هم جمع کرد و نکاتی را در خصوص مسائل تاکتیکی به آنها گوشزد کرد.

* بهزاد غلامپور به صورت جداگانه به محمد محمدی و دروازه‌بان تیم امید استقلال به تمرین پرداخت.

*محسن یوسفی هافبک صبا که زمزمه‌هایی مبنی بر پیوستن او به استقلال شنیده می‌شود در تمرین آبی پوشان حضور یافت.
استقلال دوشنبه یک بازی تدارکاتی برگزار خواهد کرد.
تیم فوتبال استقلال تهران دوشنبه هفته آینده از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف سایپا خواهد رفت.

آواتار محمد عسگری

برای تغییر زمان دیدارهای لیگ برتر در حال رایزنی هستیم

رئیس سازمان لیگ برتر گفت: برای تغییر زمان دیدارهای لیگ برتر در حال رایزنی هستیم ولی تاکنون به توافقی در این زمینه دست نیافته ایم.

عزیز محمدی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به فاصله اندک بین زمان افطار تا آغاز مسابقات به درخواست برخی باشگاهها درصدد هستیم تا زمان آغاز بازیهای لیگ در ماه رمضان را به ساعت 22 موکول کنیم ولی در رایزنی هایی که با مسئولان ذیربط داشتیم تا این لحظه در این زمینه به توافق نهایی نرسیده ایم.

عزیز محمدی تصریح کرد: مشکلاتی نظیر ایاب و ذهاب ، تاریکی هوا، مسائل حفظ امنیت تماشاگران و... از جمله مشکلاتی است که تاکنون تصمیم گیری در این مورد را به تاخیر انداخته است.

وی یادآور شد: سازمان لیگ تنها در صورت فراهم شدن تمامی شرایط در این زمینه به تصمیم گیری خواهد پرداخت و در صورتی که شرایط رفاهی لازم برای تماشاگران مهیا نشود ، زمان مسابقات تغییر نخواهد کرد.

رئیس سازمان لیگ با تاکید بر رعایت شئونات ماه رمضان از سوی باشگاههای لیگ برتر درخصوص اجبار برخی از بازیکنان از سوی مربیان به روزه خواری تاکید کرد: هیچ باشگاه و مربی حق ندارد ازچارچوب های دینی در رعایت شئونات ماه رمضان تخطی کند و سازمان لیگ در برخورد با هرگونه تخلف در این زمینه قاطع است.

عزیز محمدی اظهار داشت: در این زمینه نامه ای از سوی کمیته انضباطی فدراسیون به باشگاهها ابلاغ شده و تمامی تیم ها موظف هستند طبق قواعد شرعی در تمرین و مسابقات عمل کنند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که شاهدیم در لیگ های اروپایی بازیکنان مسلمان با داشتن روزه در صحنه مسابقات حاضر می شوند، ما نیز به عنوان کشوری مسلمان و پیشرو در رعایت مسائل مذهبی باید الگو و سرآمد دیگر کشورهای جهان باشیم که خوشبختانه بازیکنان ما نیز در مسیر ترویج اعتقادات و مبانی اسلامی گام برمی دارند.

منبع خبر : سایت  http://www.hurrahsport.com

آواتار محمد عسگری

14 روز تا 90

روز گذشته دکور نهایی برنامه و استودیوی ضبط برنامه با حضور فردوسی‌پور نهایی شد

مراحل ساخت و ساز دکوربرنامه 90 و استودیوی ضبط برنامه نهایی شده است و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته تا دو هفته دیگر پخش آن آغاز می‌شود.

هاشم رضایت قائم مقام شبکه سوم سیما درباره پخش برنامه 90 گفت: روز گذشته دکور نهایی برنامه و استودیوی ضبط برنامه با حضور فردوسی‌پور نهایی شد و به احتمال فراوان پخش برنامه 90 از دو هفته دیگر 23 شهریور پخش می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به گذشت چند هفته از برگزاری لیگ برتر آیا برنامه 90 می‌تواند تمام بازی‌های لیگ برتر را پوشش دهد گفت: به دلیل آن‌که بازی‌های لیگ برتر جهت انجام بازی تیم ملی با بحرین تعطیل می‌شود این فرصت وجود دارد تا برنامه 90 تمام بازی‌ها را بررسی کند.

آواتار محمد عسگری

40 درصد از قرارداد هافبک مصدوم استقلال کسر می شود

با تصمیم باشگاه استقلال و طبق قوانین این باشگاه، 40 درصد از قرارداد مجتبی جباری، هافبک مصدوم استقلال کسر می شود.

هفته گذشته کادر پزشکی تیم فوتبال استقلال تهران نظر نهایی خود را در مورد مصدومیت مجتبی جباری اعلام کرد که طبق آن پس از اجماع نظرات برترین و مجرب ترین جراحان و متخصصان زانو در کشور همچنین نظر دکتر ابراهیمیان، که سه سال پیش زانوی جباری را جراحی کرده بود، و از سوی دیگر با توجه به شرایط آسیب دیدگی این بازیکن و معاینات صورت گرفته، مقرر شد وی روز دوشنبه هفته آینده پای خود را به تیغ جراحان بسپارد.
بر همین اساس دکتر نوروزی، فیزیوتراپیست استقلال اعلام کرد که جباری بعد از جراحی حدود هفت ماه از میادین دور خواهد بود.
بعد از این جریان، بحث حضور یا عدم حضور نام مجتبی جباری در لیست بازیکان استقلال به میان آمد و در این خصوص شبهات زیادی ایجاد شد.
در نهایت در جلسه ای که مسئولان باشگاه با جباری برگزار کردند قرار بر این شد تا بخشی از قرارداد مجتبی جباری که بابت حضورش در بازی ها و بخش دیگری که از پاداش پیروزی ها و احتمالا قهرمانی تیم به وی تعلق می گرفته است از قرارداد کلی وی کسر شود.
محمد حیرانی مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال ضمن تایید این خبر به خبرنگاران گفت: دو روز پیش جباری با مدیرعامل باشگاه در این رابطه جلسه ای را برگزار کردند که این بازیکن کسر قرارداد خود را قبول کرد. تصور می کنم این مبلغ چیزی حدود 40 درصد قرارداد جباری باشد.
وی تاکید کرد: هنوز کادر فنی نظر خود را در خصوص این بازیکن اعلام نکرده است اما به نظر می رسد دوری هفت ماهه این بازیکن راه دیگری را برای کادر فنی باقی نگذارد.
مجتبی جباری فردا صبح در یکی از بیمارستان های تهران زیر نظر دکتر ابراهیمیان جراحی می شود. ضمن اینکه تمام هزینه های جراحی جباری بر عهده باشگاه استقلال است.

آواتار محمد عسگری

پیام تبریک باشگاه استقلال به مناسبت روز داور

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال با صدور پیامی روز داور را به همه داوران زحمتکش و صدیق فوتبال ایران تبریک گفت. در پیام باشگاه استقلال آمده است:

بین حق و باطل چهار انگشت فاصله است و این مسافت کوتاه را همیشه در قضاوت خود رعایت نمائید. حضرت علی (ع)

قضاوت امری حساس، دقیق و پر مسئولیت است و داوری فوتبال به جهت اقبال مردم و توجه افکار عمومی به فوتبال حساسیت بیشتری را بر می انگیزد. داوران فوتبال همواره زیر ذره بین تیزبین فوتبالدوستان هستند و هر تصمیم آنان در زمین مسابقه و هر رفتارشان بر قضاوت عمومی اثرگذار است.

این موارد خود بیانگر اهمیت و حساسیت کار داروان زحمتکش ایران است.

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران نیز وظیفه خود می‌داند روز 10 شهریور را که از سوی  کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان روز داور تعیین شده، گرامی داشته و از داوران پرتلاش و زحمتکش قدردانی نماید.

بدون شک حمایت همه‌جانبه بی‌شائبه تمامی مسئولین ورزشی کشور از تجارب ارزشمند داوران محترم فوتبال کشورمان این عزیزان را در اجرای تعهدات و قضاوت عادلانه در تمامی میادین ورزشی یاری خواهد نمود.

منبع خبر : سایت  http://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

آخرین شنیده ها از اردوی بحرین

دو ملی پوش فوتبال کشورمان که به دلیل مشکلات خروجی از همراهی تیم ملی بازمانده بودند، شنبه شب به اردوی این تیم ملحق شدند.

محمد نصرتی و فرزاد آشوبی، بازیکنان ملی پوش تیم‌های تراکتورسازی تبریز و مس کرمان که بدلیل مشکلات خروجی از همراهی تیم ملی در سفر به بحرین بازمانده بودند، شنبه شب با مساعدت مسئولان سفارت بحرین به اردوی تیم ملی در منامه ملحق شدند.

با وجود اضافه شدن این دو بازیکن ملی پوش، مقدمات همراهی اصغر حاجیلو سرپرست تیم ملی برای حضور در دیدار با بحرین فراهم نشد و وی در این دیدار غایب خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کشورمان که برای دیدار با تیم ملی بحرین صبح روز شنبه وارد شهر منامه شده و در هتل "موبن دیک" این شهر اسکان یافته بود، شنبه شب نخستین تمرین خود را به مدت 90 دقیقه زیر نور و در ورزشگاه المحرق بحرین برگزار کرد.

در این تمرین محمد نصرتی و فرزاد آشوبی که بدلیل مشکلات خروجی از همراهی تیم ملی بازمانده بودند، حضور نداشتند.

تیم ملی امشب و از ساعت 20:30  در ورزشگاه ملی بحرین، محل برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال این کشور، آخرین تمرین خود را پیش از دیدار روز دوشنبه برگزار خواهد کرد.

دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین ساعت 23:30 دقیقه شامگاه دوشنبه در ورزشگاه ملی بحرین برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال بحرین خود را برای دیدار رفت مرحله پلی آف مسابقات جام جهانی 2010 آماده می کند. این تیم در آخرین دیدار تدارکاتی خود با نتیجه 2 بریک کنیا را مغلوب کرده است.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۶۴ روز قبل

مظلومی: مهاجمان استقلال در گلزنی شک دارند

مدیر تیم فوتبال استقلال تهران گفت: متاسفانه مهاجمان تیم ما در گلزنی دچار تردید می شوند و برای اینکه بتوانند گلهای بیشتری را وارد دروازه حریفان کنند باید این شک را کنار بگذارند.

غلامحسین مظلومی اظهار داشت: مهاجمان تیم استقلال در هر بازی از جمله بازی مقابل ملوان بندرانزلی موقعیت های گل زیادی را به دست آورده اند که متاسفانه با بی دقتی این فرصت ها از دست رفته است .به نظرم مهاجمان ما باید شک در توانایی های خود را برای بازکردن دروازه حریفان کنار بگذارند تا از این طریق بتوانند در امر گلزنی موفق تر عمل کنند.
مظلومی در ادامه ه دو نوبته شدن تمرینات استقلال اشاره کردد و افزود: از امروز تمریناتمان را در دو نوبت صبح و بعد از ظهر پیگیری می کنیم تا بازیکنان برای بازی مقابل سایپا آماده باشند.ضمن اینکه کادر فنی روز گذشته بازی های تیم سایپا را آنالیز کرده و تمرینات هفته جاری بر مبنای شناخت از آنها خواهد بود.
مظلومی تیم استقلال را همچنان دارای ضعف هایی دانست و تاکید کرد: نمی توان بر این موضوع که دارای ضعف هستیم سرپوش گذاشت.ما نیز همانند اکثر تیم های دیگر در برخی از نقاط ضعف هایی داریم که به دنبال برطرف کردن آنها هستیم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال ما باید روی بازیکنان خود بیشتر کار کنیم تا مهره های کلیدی که در مرکز زمین قرار دارند بیشتر به کار گرفته شوند.همانطور که همه می دانند با مصدومیت جباری و جان واریو مجبور شدیم در این پست از بازیکنانی چون خسرو حیدری و امید روانخواه استفاده کنیم که پست تخصصی آنها به حساب نمی آید.
مدیر تیم فوتبال استقلال درخصوص بازی مقابل ملوان خاطرنشان ساخت: ما در خارج خانه بازی می کردیم و به همین دلیل سعی داشتیم خطوط سه گانه بازی را با توجه به تاکتیک بازیکنان در کنترل خود به دست بگیریم تا با وسعت دادن درعمق تیم حریف و با ارائه یک بازی تهاجمی به گل برسیم.
وی افزود: تیم ملوان با توجه به شناختی که از سیستم بازی ما داشت به خوبی در دفاع خود متراکم می شد و مدافعان این تیم به صورت لایه لایه در می آمدند و همین موضوع نفوذ مهاجمان ما را برای حضور در محوطه جریمه این تیم دشوارتر کرده بود.
مدیر تیم فوتبال استقلال در ادامه زمین بی کیفیت(سفت) و نور نامناسب ورزشگاه را نیز از عوامل موثر در تساوی استقلال دانست و تصریح کرد: هر چند که مسئولان استان گیلان برای بازسازی و مرمت این ورزشگاه تلاش زیادی را به کار بسته بودند اما، همانطور که چمن سفت ورزشگاه در بازی موثر بود، قطع برق نیز ادامه بازی را برای هر دو تیم دشوارتر ساخت.
مظلومی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت جباری و خروج نام این بازیکن از لیست اصلی نیز گفت: دوست ندارم در این رابطه صحبت کنم و این موضوع به حیطه مدیران و مسئولان باشگاه مربوط می شود.

آواتار محمد عسگری

مدیرعامل استیل آذین:50میلیارد ریال برای جذب بازیکن هزینه کرده ایم

امیر مهریزی مدیرعامل باشگاه استیل آذین تهران در واکنش به مسائل مطرح شده درخصوص هزینه های بالای این باشگاه، با بیان اینکه 5میلیارد تومان برای جذب بازیکن هزینه کرده ایم ،گفت: هزینه های صورت گرفته با برنامه ریزی بوده و می توانیم اسناد آن را به رسانه ها ارائه دهیم . فکر می کنم این مبلغ بسیار پایین تر از مبالغ هزینه شده از سوی سایر باشگاه ها است.
مهریزی درخصوص وضعیت تیم فوتبال استیل آذین خاطرنشان ساخت: در چهار بازی اخیر تیم ما 9 امتیاز کسب کرده که این عملکرد برای ما بسیار قابل قبول است.
وی افزود: تیم ما با توجه به پتانسیل بسیار بالایی که دارد می تواند در آینده و با هماهنگ تر شدن بازی های بسیار زیبا تری را از خود ارایه دهد.
مدیرعامل باشگاه استیل آذین گفت: تیم ما هنوز هماهنگ نیست و برای رسیدن به مرز هماهنگی نیاز به زمان دارد.
مهریزی در ادامه درخصوص ادامه همکاری اش با باشگاه استیل آذین،تصریح کرد: هیات مدیره هنوز با استعفای من موافقت نکرده اما از مسئولان باشگاه تقاضا کرده ام که یک نفر را انتخاب کنند تا وظایف مدیرعامل را برعهده بگیرد.
مهریزی اظهار داشت: دلایلم برای جدایی از استیل آذین مشغله های کاری است و مطمئن باشید هیچ اختلافی در باشگاه وجود ندارد.
مدیرعامل استیل آذین درخصوص عملکرد بازیکنان تیمش،گفت: علی کریمی ستاره تیم ما است و او خوشبختانه یکی از بهترین فصل های فوتبال خود را با استیل آذین سپری می کند.
مهریزی خاطرنشان ساخت: دیگر بازیکنان مطرح تیم ما هنوز برای رسیدن به روز های اوج خود نیاز به زمان دارند و باید به آنها فرصت کافی را داد.

آواتار محمد عسگری

مربی استقلال: هنوز درباره جباری تصمیم نگرفته ایم

مربی تیم فوتبال استقلال،گفت: هنوز درخصوص خارج کردن نام مجتبی جباری از لیست بازیکنان تصمیم نگرفته ایم. هر چند که کادر پزشکی هفته گذشته نظر خود را درخصوص جباری اعلام کرد، اما کادر فنی تا روز گذشته از این موضوع خبر نداشت و تصمیمی مبنی بر بود یا نبود نام این بازیکن در لیست گرفته نشده است.
وی ادامه داد: تصور می کنم تا دو روز آینده در رابطه با وضعیت جباری تصمیم گیری می شود.ضمن اینکه نظر نهایی را مدیرعامل باشگاه اعلام خواهد کرد.
مربی استقلال در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر وضعیت حضور یوسفی در این تیم تاکید کرد: همانطور که همه می دانند تیم های پاس و صبا دیگر تیم های نظامی به حساب نمی آیند و بازیکنانی که از پیش برای انجام خدمت سربازی به این تیم ها رفته اند باید بلافاصله بعد از اتمام این دوره، درخدمت باشگاه سابق خود قرار بگیرند.
رحیم پور با اشاره به حضور یوسفی در تمرینات روز گذشته استقلال افزود: در جریان اینکه یوسفی دقیقا چه زمانی به تیم استقلال بر می گردد نیستم و در این رابطه باید با مسئولان باشگاه صحبت شود.با این حال یوسفی بازیکن تیم استقلال به حساب می آید و بلافاصله بعد از اتمام دوران سربازی، در این باشگاه مشغول فعالیت می شود.
** استقلال فصل گذشته از هفته هفتم استارت قهرمانی را زد
مربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به جمع آوری هشت امتیاز بعد از گذشت چهار هفته به ایرنا، گفت: به هیچ عنوان قصد انجام مقایسه استقلال با سال گذشته را ندارم اما، با یک نگاه کوتاه در می یابیم که تیم استقلال در فصل گذشته بعد از هفت هفته استارت قهرمانی خود را زد و تا پایان هفته چهارم تنها چهار امتیاز کسب کرده بود.
رحیم پور افزود: ما تاکنون هشت امتیاز جمع آوری کرده ایم و تفاضل گل ما مثبت دو است.در حالی که استقلال در فصل گذشته در این برهه چهار امتیازی و تفاضل گل این تیم صفر بود.به نظرم هنوز برای قضاوت درخصوص عملکرد استقلال زود است و برای ایجاد هماهنگی به زمان بیشتری احتیاج داریم.
وی ادامه داد: در کنار تمام موضوعات بالا، تغییرات فراوان استقلال در نوع سیستم بازی باید در نظر گرفته شود. استقلال با توجه به هدف گذاری های قبل از شروع فصل یعنی حضور قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا تغییرات زیادی را در سیستم بازی خود به اجرا گذاشته است.
**تنها مشکل ما در ضربات نهایی است
مربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سئوالی مبنی بر بردهای کم گل استقلال و ناموفق بودن مهاجمان این تیم در امر گلزنی، تصریح کرد: مهاجمان استقلال هم اکنون زیر فشار زیادی قرار دارند که بعضا از سوی برخی از رسانه ها به آنها وارد می شود.ما هم اکنون تلاش می کنیم مهاجمان را از این فشارها دور کنیم تا آنها به راحتی بتوانند ضربات نهایی که هم اکنون مشکل اصلی ماست را به گل تبدیل کنند.
رحیم پور درباره ادعای مهاجمان استقلال مبنی بر پاس ندادن هافبک ها تاکید کرد: چنین چیزی صحت ندارد.مهاجمان ما توپهای زیادی را به دست می آورند و تنها در ضربات آخر دقت ندارند.در هیچ کجای دنیا چنین نیست که یک مهاجم 50 موقعیت گل داشته باشد تا بتواند آنها را به گل تبدیل کنند.
** سید صالحی قهر نکرده است
مربی تیم استقلال با شایعه دانستن قهر سید صالحی، مهاجم نیمکت نشین این تیم، گفت: سید صالحی یکی از بازیکنانی است که هم از نظر فنی و هم از نظر اخلاقی می تواند الگو باشد.سید صالحی تنها به دلیل مصدومیت نتوانست ما را در بازی مقابل ملوان همراهی کند و وی بازیکنی نیست که بخواهد به دنبال چنین مسائلی باشد.
رحیم پور در پایان گفت: سید صالحی همچنان مصدوم است و عدم حضورش در تمرینات روز گذشته نیز نباید به این معنا باشد که وی استقلال را ترک کرده ،حضور این بازیکن در تمرینات از روزهای آینده شایعه بودن این موضوع را ثابت می کند.

آواتار محمد عسگری

جراحی موفق زانوی جباری

هافبک استقلال از هفته آینده شروع به کار می‌کند

مجتی جباری، هافبک تکنیکی استقلال صبح امروز در بیمارستان عرفان مورد عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال، جباری که از ناحیه رباط صلیبی دچار مصدومیت شده صبح امروز به مدت 2 ساعت در اتاق عمل بود و توسط دکتر ابراهیمیان مورد عمل جراحی قرار گرفت.

امین نوروزی، فیزیروتراپیست استقلال نظارت مستقیم بر روند عمل این بازیکن داشت. نوروزی پس از پایان جراحی زانوی جباری به سایت باشگاه استقلال گفت: طبق نظر پزشک جراح این عمل موفقیت‌‌آمیز بود و خوشبختانه مرحله اول پروسه ترمیم رباط صلیبی این بازیکن به خوبی طی شد و جباری از روز شنبه آینده فیزیوتراپی را آغاز خواهد کرد که فکر می‌کنم این مرحله بین 6 تا 7 ماه به طول خواهد انجامید.

منبع خبر : سایت  http://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

زمان دیدار استقلال ـ سایپا تغییر کرد

سازمان لیگ فدراسیون فوتبال از تغییر زمان دیدار دو تیم استقلال و سایپا خبر داد.

به گزارش ایسنا؛ دیدار دو تیم استقلال و سایپا از هفته پنجم لیگ که قرار بود پیش از این ساعت 21 برگزار شود در ساعت 22:30 در همان روز (دوشنبه 16 شهریور) و همان محل برگزار خواهد شد.

تغییر دیدار فوق به دلیل پخش مستقیم دیدارهای استقلال تهران و سایپا و ذوب‌آهن و پیروزی در روز دوشنبه است.

آواتار محمد عسگری

27 آبان‌ زمان پیشنهادی ایران برای بازی با آمریکا

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: پس از هماهنگی با سرمربی تیم ملی و تصویب کمیته تیم های ملی درتیر ماه سال جاری نشستی برگزار شد و مقرر شد تا سه بازی بوسنی، بحرین و ازبکستان انجام شود که در این راستا کلیه هزینه های رفت و برگشت و اقامت بر عهده 3 تیم میزبان است.

به گزارش ایسنا، نبی در ادامه گفت: این برنامه ریزی بر اساس برنامه سازمان لیگ تنظیم شده و هیچ گونه خللی به این مسابقات وارد نمی کند. ضمن آن که در تاریخ 14 و 18 شهریور ماه کلیه تیم های آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا و آفریقا در مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت دارند. از این رو بازی با تیم ازبکستان که حریف مناسب تدارکاتی برای قبل از بازی با اردن است، هماهنگ شد.

نبی در ادامه افزود: همچنین با رایزنی بین المللی تاریخ رسمی بازی اردن - ایران در27 آبان ماه به اول آذر ماه انتقال یافت که در این راستا با پیگیری های مستمر، موافقت AFC و فدراسیون فوتبال اردن دریافت شد. تغییر زمان این امکان را می دهد که در تنها روز باقی مانده فیفا دی 27 آبان‌ماه یک دیدار تدارکاتی دیگر برگزار شود که در صورت اخذ مجوزهای لازم از وزات امور خارجه ترجیح فدراسیون فوتبال ایران بازی با تیم ملی آمریکاست.

وی ادامه داد: تاریخ های 14 نوامبر (23 آبانماه) و 3مارچ(12 اسفند ماه) تنها فیفا دی هایی هستند که با توجه به فاصله زمانی تا بازی های جام جهانی، AFC دو بازی اردن و تایلند را در آن روزها تعیین کرده است. البته خالی کردن یکی از فیفا دی ها و تغییر زمان رسمی بازی مقدماتی جام ملتها در بازی برگشت با اردن برای اولین بار انجام شده است.

نبی تاکید کرد: ما برای هر گونه برنامه ریزی آتی به جز این 3 بازی دوستانه که ذکر شد، ‌نیازمند برنامه پیشنهادی قطبی سرمربی تیم ملی و مصوبه کمیته تیم های ملی در مورد نوع تیم ها و زمان بازیهای تدارکاتی هستیم. بدیهی است این پیشنهادات می بایست در چارچوب زمان بندی مسابقات لیگ برتر،لیگ قهرمانان آسیا باشد تا با یک رویکرد هم افزایی شاهد برگزاری لیگ منظم،برخورداری از تیم های باشگاهی آماده و تدارکات مناسب برای تیم ملی بزرگسالان باشیم.

آواتار محمد عسگری

تازه ترین حرفهای محمددادکان

اشتباه دایی، فاجعه جام‌جهانی، بی‌ثباتی فوتبال و نمره منفی به علی‌آبادی

محمد دادکان پس از جدایی از فدراسیون فوتبال مدتها در سکوت رسانه ای قرار داشت و با حضور علی سعیدلو در راس سازمان تربیت بدنی، نام وی نیز به عنوان یکی از گزینه های جدی بازگشت به فوتبال و ورزش مطرح شد.

دادکان که مدتهاست در برنامه تلویزیونی حضور پیدا نکرده است، صبح دوشنبه با حضور در برنامه " روز از نو " شبکه دوم سیما به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

وی در ابتدا در مورد نرفتن ایران به جام جهانی با طرح این موضوع که فوتبال یک رشته تخصصی است و زمام امور آن را باید یک فرد متخصص و آشنا به این رشته در دست گیرد، گفت: در ورزش فوتبال کشورهایی موفق می شوند که در ابتدا کار را به افراد متخصص می سپارند.

وی در ادامه به تبعات نرفتن تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی اشاره کرد و گفت: اینکه تیم ملی به جام جهانی صعود نکرد، باید بررسی شود که چه بازخوردی در جامعه داشته است. هر تیمی که به جام جهانی می رود، پرچم آن کشور تا یک سال در کشور میزبان جام جهانی برافراشته خواهد بود و در پایان هر ماه سرود آن کشور در جایی که میزبان جام جهانی است، نواخته می شود. اینها نشان می دهد که صعود به جام جهانی از منظر سیاسی چه منافعی دارد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال به بازتاب منفی صعود نکردن تیم ملی به جام جهانی در اجتماع اشاره کرد و گفت: اگر تیم ملی به جام جهانی صعود می کرد، شور و نشاط به جامعه فوتبال وارد می شد، اما با ناکامی از صعود به جام جهانی امروز این نشاط را در جامعه نمی بینیم.

وی در ادامه ضررهای مالی که فدراسیون فوتبال با ناکامی از صعود به جام جهانی 2010 متحمل شده است، را برشمرد و گفت: اگر تیم ملی به جام جهانی صعود می کرد، از سوی فدراسیون جهانی فوتبال 7 میلیون فرانک سوئیس به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می شد. علاوه بر این فدراسیون می توانست از بخش حامیان مالی نیز مبالغی را بدست بیاورد که با ناکامی از صعود به جام جهانی از آنها محروم شد.

دادکان در ادامه با طرح این پرسش که "چرا بصورت شفاف به مردم بیان نمی شود به چه دلیل تیم ملی به جام جهانی صعود نکرد؟"، افزود: کشوری چون کره شمالی فقط با 30 بازیکن، بدون داشتن یک لیگ سراسری و فقط با یک زمین چمن مصنوعی که آنهم با کمک فدراسیون جهانی فوتبال در آن کشور احداث شده است، به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کرد، آن وقت کشور ما با 70 میلیون جمعیت از راهیابی به این مسابقات بازماند. آیا این برای ما فاجعه نیست؟ با بودن در گروهی که تیم‌هایی چون کره جنوبی، کره شمالی و عربستان در آن حضور داشتند، راهیابی به جام جهانی آنهم بصورت مستقیم غیرممکن نبود.

وی در ادامه از مسئولان ورزش و فدراسیون فوتبال خواست تبعات ناکامی تیم ملی ایران از صعود به جام جهانی 2010 را بپذیرند و با تاکید بر این موضوع افزود: باید عوامل نرفتن تیم ملی ایران به جام جهانی آفریقای جنوبی به مردم معرفی شوند. آقای رئیس جمهور بارها در گفتگوهای خود اشاره به این موضوع کرده‌اند که فوتبال در چهار سال گذشته ضربه خورده است، چرا نباید افرادی که به فوتبال ضربه زدند و یا باعث شدند این رشته ورزشی ضربه بخورد به مردم معرفی شوند؟! باید این عوامل به مردم معرفی شوند، تا شاید آنها از این باعث خوشحال شده و ناراحتی‌های شان کمتر شود.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به جایگاه فوتبال ایران در زمان ریاست خود بر این فدراسیون گفت: زمانی تیم ملی فوتبال ایران در رده بندی فدراسیون جهانی فوتبال ایران با رتبه 15 بالاتر از آلمان بود که رتبه 17 را در اختیار داشت. زمانی که این رده بندی اعلام شد از سوی فدراسیون‌های مختلف به من تبریک گفتند. من اعتقاد آنچنانی به رده بندی و رتبه فدراسیون ندارم اما چرا باید امروز جایگاه فوتبال ایران از پانزدهم دنیا به شصت و سوم تنزل یابد؟ فوتبال ایران تا به اینجا تنزل پیدا کرده است و هیچ کس پاسخگو هم نیست.

"فوتبال یک سرگرمی است و سرگم کننده نیست"، دادکان با اشاره به این موضوع تاکید کرد: فوتبال فقط برگزاری یک لیگ نیست و اینکه تیم‌ها را پنجشنبه و جمعه به میدان بفرستیم، فوتبال بیش از یک سرگرمی است.

"اگر شما رئیس فدراسیون فوتبال بودید علی دایی را سرمربی تیم ملی می کردید؟"، دادکان در پاسخ به این پرسش نیز گفت: من اگر بودم هیچ وقت در آن مقطع مسئولیت تیم ملی را به دایی نمی دانم. ما باید قبول کنیم که دایی برای جامعه فوتبال ایران فردی قابل احترام و اسطوره است و فوتبال کشور ما با نام دایی اعتبار پیدا می کند . شناخت دنیا از فوتبال ایران با نام اوست. متاسفانه افرادی که دایی را سرمربی تیم ملی کردند، می خواستند با این انتخاب روی ضعف‌ها و مشکلات خود سرپوش بگذارند. آنها دایی را نه به خاطر توانایی‌هایش بلکه برای پوشش مشکلات خود انتخاب کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من اعتقاد دارم دایی همانطور که فوتبالش را از رده پایه آغاز کرده بود و با ریاضت و سختی به جایگاه امروزش رسیده بود، باید در مربیگری هم ریاضت می کشید و به تیم ملی می رسید. دایی باید ابتدا کسب تجربه می کرد و پس از آن از تجربه‌اش برای هدایت تیم ملی استفاده می شد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال همچنین یادآور شد: زمانی که با علی دایی برای هدایت تیم ملی مذاکره شده بود، او با من تماس گرفت و در این مورد مشورت کرد. من به او گفتم: "مسئولیت تیم ملی را قبول نکن چرا که تو را به خاطر توانایی هایت نمی خواهند بلکه می خواهند خود را پشت تو مخفی کنند." زمانی که دایی را از تیم ملی کنار گذاشتند او بازهم با من تماس گرفت و گفت که حرفهای من درست بوده و آنها دایی را برای چیزهای دیگر می خواستند.

دادکان با اشاره به اینکه سرمایه‌ای چون علی دایی را برای تیم ملی سوزاندند و با او همان کاری را کردند که در گذشته با قلعه نویی شده بود، با نگاهی نقادانه به عملکرد تیم ملی در چند سال گذشته نگریسته و گفت: زمانی که در چند بازی تیم ملی، سید مهدی رحمتی به عنوان دروازه بان تیم بهترین بازیکن میدان می شود، نشان می دهد که تیم ملی مشکل دارد. آن وقت سازمان تربیت بدنی 5 میلیون تومان به این بازیکن پاداش می دهد. سازمان به جای پاداش دادن به رحمتی باید هافبک‌ها و مدافعان را جریمه می کرد که باعث شده‌اند آنقدر به دروازه تیم ملی فشار بیاید و که دروازه بان تیم بهترین بازیکن میدان شود.

وی این مسائل را نشان دهنده ناهنجاری و عدم شناخت مسئولان ورزش عنوان کرد و گفت: زمانی که ما در فدراسیون فوتبال بودیم، هاشمیان، تیموریان، دایی، کریمی و ... جز بهترین‌ها می شدند، چرا؟ چون تیم ملی روبه جلو بازی می کرد و حرکتی روبه پیشرفت داشت.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در ادامه با انتقاد از برخی کارشناسان فوتبال گفت: دروازه بان تیم ملی بهترین بازیکن می شود و با کمال تعجب برخی کارشناسان چشم از این موضوع بسته و از تیم ملی تعریف می کنند. این کارشناسان به جای کمک به تیم ملی به این تیم ضربه زدند.

دادکان در ادامه با بیان اینکه "شان و غرور کشورم را بالاتر از غرور خود می دانم و افتخار می کنم که غرورم به خاطر کشورم شکسته شود"، گفت: خوشحالم اگر در زمان ریاستم بر فدراسیون فوتبال غرورم شکسته شد به خاطر کشورم بود و شان 70 میلیون ایرانی را حفظ کردم.

وی بازهم از استقلال مالی فدراسیون فوتبال در زمان ریاست خود بر این فدراسیون به نیکی یاد کرد و گفت: مدارک در فدراسیون فوتبال موجود است، فدراسیون فوتبال در دوره ریاست من یک ریال از سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک و دیگر سازمان‌ها و نهادهای دولتی دریافت نکرده است. تمام هزینه‌های فدراسیون از منابع مالی مختلف و کمک افراد علاقمند به فوتبال تامین می شد. ما در فدراسیون فوتبال آنقدر پول جذب کرده بودیم که توانستیم 3 ساختمان برای فدراسیون و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس خریداری کنیم و حتی ورزشگاه شهید بیگلری بم را هم احداث کردیم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: در زمان ریاست من بر فدراسیون فوتبال، فوتبال خود هزینه‌هایش را تامین می کرد و نیازی نبود ما مقابل سازمان تربیت بدنی صف ببندیم برای 10 میلیون تومان! ما فوتبال را بی نیاز کرده بودیم و با 5 میلیارد تومانی که از بابت صعود تیم ملی به جام جهانی نصیب فدراسیون شده بود، این فدراسیون را تحویل دادیم. حالا امروز بگویند فدراسیون چقدر درآمد دارد، بدهی هایش چقدر است و تا چه اندازه از کمک‌های دولت و سازمان تربیت بدنی بهره برده است.

وی با تاکید بر اینکه افکار عمومی باید فعالیت‌های فدراسیون در گذشته و امروز را مورد ارزیابی قرار دهند، افزود: مردم می دانند که چه کسی به فوتبال خدمت کرده است و چه افرادی نگذاشتند به این ورزش خدمت شود و به آن ضربه زدند.

دادکان داشتن تجربه، تخصص و دانش را در امر مدیریت ورزش به ویژه فوتبال تعیین کننده خواند و گفت: مدیری که این ویژگی‌ها را داشته باشد، در کارش موفق می شود، در غیر این صورت نمی تواند توفیقی داشته باشد.

"چرا محمد دادکان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال از برانکو حمایت می کرد و پشت او ایستاده بود؟"، وی در پاسخ به این پرسش هم گفت: من اگر پشت برانکو ایستادم به خاطر این بود که کارش مورد تایید ما بود و توانست به موفقیت دست یافته و تیم ملی را مستقیما به جام جهانی ببرد.

" مسئولان سازمان تربیت بدنی نمی خواستند من رئیس فدراسیون فوتبال باشم"، دادکان با یادآوری این موضوع گفت: با توجه به اینکه مسئولان سازمان نمی خواستند من در فدراسیون فوتبال بمانم، پیش از حضور در جام جهانی در مجمع عمومی فدراسیون از اعضا خداحافظی کردم و تاکید کردم پس از این مسابقات از سمت خود کناره گیری می کنم. متاسفانه در آن مقطع زمانی فشارها روی فدراسیون فوتبال غیر قابل قبول و تحمل بود با این حال من تا زمان برگزاری جام جهانی فشار را تحمل کرده و با تیم ملی و گروهی 50 نفره که مسئولیت آن بر عهده ام بود به آلمان رفتم.

وی در ادامه افزود: من در جام جهانی نماینده کشورم بودم اما متاسفانه پس از دیدار ایران - آنگولا حکم من لغو شد و از سمت ریاست فدراسیون عزلم کردند. اولین شخصی که این خبر را به من داد، سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال بود که پس از دیدار ایران - آنگولا در دیدار با من خبر لغو مسئولیت من از فدراسیون فوتبال را اعلام کرد و گفت: "تاکنون سابقه نداشته که حکم یک رئیس فدراسیون در جام جهانی لغو شود!"

دادکان یادآور شد: پس از برکناری من از سمت ریاست فدراسیون یکسری مشکلات گریبانگیر فوتبال ایران شد که برای رفع آن کاری از دستم برنمی آمد. با این حال با وجود تصمیمات غیر ورزشی و اخلاقی مسئولان سازمان تربیت بدنی در قبال من اتخاذ کرده بودند، از سمت خود استعفا دادم تا مشکلات بیشتری برای فدراسیون فوتبال ایران به وجود نیاید.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال از اظهارنظر پیرامون آینده فوتبال ایران خودداری کرد و گفت: افکار عمومی باید در این مورد نظر بدهند. از آنجائیکه روزی من رئیس فدراسیون بوده ام، تمایل ندارم در خصوص فعالیت‌های فدراسیون فوتبال اظهارنظری داشته باشم و از کار مسئولان فدراسیون ایراد بگیرم. اعتقاد دارم آقای کفاشیان و دیگر مسئولان فدراسیون فوتبال در حد توانایی خود زحمت کشیده‌اند و اگر بگوییم برای اداره فدراسیون زحماتی را متحمل نشده‌اند، به آنها اجحاف کرده‌ایم. آنها در حد توان و گنجایش خود برای فدراسیون کار کرده‌اند و توانایی‌شان تا همین حد است. به همین خاطر از مسئولان فدراسیون فوتبال تشکر می کنم و امیدوارم سرازیری فوتبال ایران هرچه زودتر سیر صعودی به خود گیرد.

وی در ادامه به مشکلات حاشیه ای که گریبانگیر فوتبال ایران است، اشاره کرد و برای اثبات ادعای خود گفت: امروز رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بیشتر حرف می زند یا دبیرکل فدراسیون؟! زمانی که من رئیس فدراسیون بودم، رئیس کمیته انضباطی فقط یکبار مصاحبه کرد اما امروز رئیس این کمیته برای هر موضوعی اظهارنظر می کند و برای یک حکم انضباطی نشست خبری می گذارد، در حالی که اعلام حکم وظیفه دبیرکل فدراسیون است که کارهای اجرایی فدراسیون را برعهده دارد. اینها نشان می دهند که در فدراسیون فوتبال مسئولیت ها مشخص نیست و فدراسیون بی ثبات است و مسئولان نتوانسته اند محیط را در کنترل خود درآوردند.

ایراد از منشور اخلاقی مورد دیگری بود که دادکان بدان اشاره کرد و گفت: متاسفانه منشور اخلاقی در فدراسیون فوتبال درست کرده اند که در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. آیا منشور اخلاقی فقط باید برای نیکبخت باشد؟! نیکبخت جوان این مملکت است و باید امثال او را حفظ کرد. اگر او را حفظ نکنیم خیلی راحت به کشورهای خارجی می رود آنجا بازی می کند. ما در زمان ریاست بر فدراسیون فوتبال هم مشکلاتی حاشیه‌ای و انضباطی داشتیم اما به جای برخوردهای حذفی با گفتگو و صحبت مشکلات را برطرف می کردیم.

دادکان همچنین در مقام دفاع از مربیان خارجی درآمد و گفت: من به مربی خارجی اعتقاد دارم. با وجود تمام احترامی که برای مربیان ایران قائلم اما معتقدم مربی خارجی بهتر می تواند به فوتبال ایران کمک کند. مربیان ایرانی، افرادی زحمتکش هستند و نباید از این حرف من ناراحت شوند اما بیشتر آنها به جز یکی دو نفر در یک سطح و حد هستند. باید از مربیان خارجی در تمام سطوح و رده‌ها استفاده کنیم چرا که توانایی مربیان ایران محدود و بسته است.

"نمره شما به عنوان یک کارشناس ورزشی به دوره چهارساله ریاست محمد علی آبادی بر سازمان تربیت بدنی چیست؟"، دادکان در پاسخ به این پرسش گفت: من به عنوان معلمی که 32 سال سابقه خدمت در ورزش و دانشگاه را دارد، می گویم ایشان باید واحد تربیت بدنی را مجددا "پاس" کنند!

آواتار محمد عسگری

در دیداری تدارکاتی رقم خورد

پیروزی استقلال برابر شهرداری بندرعباس/ نارضایتی مرفاوی از آبی پوشان

در این دیدار که از ساعت 18 در ورزشگاه شهید دستگردی تهران آغاز شد شاگردان صمد مرفاوی موفق شدند با نتیجه 4 بر 3 برابر شاگردان عباس سرخاب به پیروزی دست پیدا کنند.

فابیو جانوآریو در دقیقه 13، مجتبی محبوب مجاز در دقیقه 20 ، هاشم بیک زاده در دقیقه 25 و رضا عنایتی در دقیقه 59 برای استقلال گل زدند. ضمن اینکه هدایت شهرداری در دقیقه 52 ، عباس اسدی در دقیقه 75 و سعید گنج خانی در دقیقه 78 برای تیم شهرداری بندرعباس گل زدند.

شهرداری بندرعباس که از تیم های لیگ دسته اول به شمار می رود با هدایت عباس سرخاب بازیکن پیشین استقلال طی دو روز گذشته نیز به مصاف تیم های استیل آذین و راه آهن شهرری رفته بود.

در پایان دیدار عصر دوشنبه تیم های استقلال و شهرداری بندرعباس، صمد مرفاوی سرمربی آبی پوشان از عملکرد بازیکنانش عصبانی و ناراضی بود. مرفاوی معتقد بود استقلال با بازیکنان اصلی اش نباید برابر یک تیم دسته اولی چنین نتیجه ای کسب می کرد.

امیررضا واعظی آشتیانی مدیرعامل استقلال نیز با حضور در ورزشگاه شهید دستگردی این دیدار را از نزدیک تماشا کرد.

تیم فوتبال استقلال در هفته پنجم رقابتهای فوتبال لیگ برتر به مصاف تیم فوتبال سایپا خواهد رفت.

آواتار محمد عسگری

فصل نقل و انتقالات در اروپا به پایان رسید
مهدوی‌کیا و تیموریان یا می‌مانند یا به آسیا می‌روند

از ابتدای فصل نقل و انتقالات مشخص بود که مهدی مهدوی‌کیا و آندرانیک تیموریان جایی در افکار تاکتیکی میشائیل اسکیبه و روی هاجسون ندارند و فعالیت‌ها برای انتقال این دو بازیکن آغاز شد.

مهدوی‌کیا که به گفته سران باشگاه اینتراخت فرانکفورت جزو سه بازیکن گران قیمت باشگاه فرانکفورتی محسوب می‌شد، در اوج بحران اقتصادی اروپا راهی به جز جدایی نداشت اما، قیمت بالای این بازیکن ایرانی سبب شد که تا امروز که آخرین روز فصل نقل و انتقالات در اروپا محسوب می‌شود او تیم جدیدی پیدا نکند.

با این شرایط باید همچنان مهدوی‌کیا به حضورش در اینتراخت فرانکفورت ادامه دهد و تنها در شرایطی از آلمان می‌رود که با پیشنهادی غیر اروپایی مواجه شود. محمودرضا فاضلی مدیر برنامه‌های مهدوی‌کیا به ایسنا می‌گوید: «با این شرایط مهدوی‌کیا باید در اینتراخت بماند اما، این مساله را نباید فراموش کرد که فصل نقل و انتقالات تنها در اروپا به پایان رسیده است و او می‌تواند به تیمی غیر از تیم‌های اروپایی برود.»

«آیا مهدوی‌کیا پیشنهادی غیر اروپایی دارد؟» فاضلی این گونه به این پرسش پاسخ می‌دهد: «او پیشنهادی از آسیا دارد اما باید منتظر ماند.»

آندرانیک تیموریان هم شرایط تقریبا مشابهی دارد. او یا باید در فولام بماند یا اینکه به پیشنهادش از یکی از تیم‌های آسیایی پاسخ دهد. فاضلی درباره وضعیت آندو به ایسنا می‌گوید:«چندی پیش باشگاه اف‌سی‌سئول کره جنوبی برای جذب آندو پیشنهادی ارایه داد. این پیشنهاد همچنان وجود دارد. دیگر راهی برای او باقی نمانده که امسال در تیمی اروپایی بازی کند، مگر آنکه در فولام بماند.»

آواتار محمد عسگری

خبر نیکبخت در استقلال، از کجا آمد؟!

از 15 - 10 روز پیش از شروع فصل نقل‌و‌انتقالات شاهد بودیم که در برخی رسانه‌های «مشخص» اخباری در مورد حضور نیکبخت در استقلال به چشم می‌خورد. اینکه «نیکبخت به استقلال نزدیک شد» یا «مرفاوی به واعظ سفارش کرد تا نیکبخت را برگرداند» یا «چپ استقلال با نیکبخت کامل می‌شود» از جمله مطالبی بود که به تناوب طی چند هفته گذشته و تقریبا هر دو هفته یکبار تیتر برخی نشریات می‌شد و هنوز هم می‌شود. اخباری که هر بار از سوی مسوولان باشگاه استقلال اعم از کادر اداری یا فنی تکذیب شده و روز گذشته هم تکذیب شد.

به نوشته گل؛ با مشاهده تکرار چندین‌باره این خبر بر آن شدیم تا بدانیم علت تکثر این شایعات آن هم تنها در برخی رسانه‌ها چیست. این شد که بیشتر در این‌باره تفحص کردیم و متوجه شدیم این اخبار جهت‌دار از سوی یک دلال بازیکن خط‌دهی می‌شود که با وجود ارتباطاتش با بعضی از افراد مرتبط با رسانه‌ها هر از چند گاهی اقدام به انجام چنین کاری می‌کند تا... از اینجا به بعدش را متوجه نشدیم و نمی‌توانیم هم حدس بزنیم که هدف این آقای دلال یا به قول امروزی‌ترها «مدیر‌برنامه» از این اقدام چیست.

چون نیکبخت در حال حاضر محروم است و به واسطه مشکلات منشور‌اخلاقی‌اش حداقل تا چهار، پنج ماه دیگر اصلا قادر به حضور در هیچ تیمی نیست. شاید هدف از این کار روی بورس ماندن بازیکن مورد علاقه‌اش که همان نیکبخت است باشد که آن هم کاری عبث است.

چرا که نیکبخت در فوتبال ایران نیاز به تبلیغات ندارد و همه علاقه‌مندان به این رشته اعم از استقلالی، پرسپولیسی و غیره به خوبی با زوایای مختلف زندگی ورزشی و شخصی این ستاره پرحاشیه آشنا هستند. پس چرا چنین اقدامی از سوی این فرد علاقه‌مند به نیکبخت انجام می‌شود و گروهی دیگر هم دم به دم او می‌گذارند برای ما هم مجهول بود. امیدواریم هر آنچه هست در جهت احیای این بازیکن چپ پای تکنیکی فوتبال ایران باشد که به‌رغم توانایی‌های فراوانش همواره به کمتر از آنچه مستحقش بوده، دست یافته است.

آواتار محمد عسگری

مسعود شجاعی : در فوتبال اروپا نمی‌توان درباره‌ی جایگاه ثابت یک بازیکن به طور قطع صحبت کرد

بازیکن ایرانی تیم اوساسونا گفت: به طور قطع اوساسونا در این فصل شرایط فصل گذشته را پیدا نخواهد کرد.

مسعود شجاعی درباره‌ی آغاز رقابت‌های لالیگا اظهار کرد: اوساسونا در رقابت‌های پیش فصل عملکرد خوبی داشته است. ما توانستیم پارما و لاتزیو را شکست دهیم. کاماچو هم شناخت بهتری نسبت به فصل گذشته از اوساسونا پیدا کرده است. همه‌ی این عوامل باعث می‌شود که نسبت به عملکرد اوساسونا در فصل آینده امیدوارتر باشیم.

وی درباره‌ی بازی با ویارئال گفت: بازی بسیار سختی خواهد بود. ویارئال جزو تیم‌های بسیار خوب و پر مهره‌ی اسپانیا به شمار می‌رود. با این حال باید در بازی خانگی که تماشاگران هم ما را همراهی می‌کنند، با دست پر از زمین خارج شویم.

وی درباره‌ی شرایط خود نیز گفت: سال گذشته تجربه‌ی لازم را کسب کردم. هم اکنون به اعتماد به نفس بیشتری رسیده‌ام. امسال به دنبال کارهای بزرگتری هستم. می‌خواهم از تجربه‌ای که بدست آورده‌ام کمال استفاده را ببرم و می‌خواهم امسال توانایی‌های بیشتری را از خود ارایه دهم.

شجاعی در پاسخ به این سوال که آیا در ترکیب ثابت اوساسونا قرار گرفته‌اید یا خیر، گفت: در فوتبال اروپا نمی‌توان درباره‌ی جایگاه ثابت یک بازیکن به طور قطع صحبت کرد. در اینجا با شما تعارف ندارند. هر بازیکنی که خوب باشد در ترکیب ثابت است. با این حال دوست ندارم که این فصل نیمکت نشین باشم.

وی درباره‌ی پیراهن شماره‌ی هشت که این فصل به او رسیده، گفت: درباره‌ی شماره‌ی پیراهن پیش از فصل با من صحبت کردند و من گفتم که به شماره‌ی هشت علاقه دارم و آنها هم این شماره را به من دادند. امیدوارم که بتوانم با این پیراهن بازی‌های خوبی را برای اوساسونا انجام دهم.

شجاعی درباره‌ی ناکامی تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی گفت: ما فرصت بزرگی را برای پیشرفت فوتبال ایران از دست دادیم. متاسفانه وقتی از طریق اینترنت روزنامه‌های ایران را دیدم متوجه شدم که همه سعی دارند در مصاحبه‌هایشان دیگری را محکوم کنند. باید بگویم با این شرایط به هیچ چیز نمی‌رسیم. باید بپذیریم که همه‌مان مقصر بودیم. باید به فکر آینده باشیم. باید از هم اکنون به دنبال حضور پر قدرت در رقابت‌های انتخابی 2014 باشیم.

وی درباره‌ی خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان و علی کریمی از بازی‌های ملی گفت: این سه خدمات بسیار بزرگی را به فوتبال ایران ارایه دادند. سال‌ها طول می‌کشد که جای خالی بازیکنانی نظیر کریمی، مهدوی‌کیا و هاشمیان پر شود. مهدوی‌کیا در هیچ جای دنیا بازیکن کوچکی نیست. علی کریمی هم در بایرن مونیخ و در سطح اول جهان بازی کرده است. وحید هاشمیان هم چنین شرایطی دارد. باید فوتبال ایران مراسمی را در شان بزرگی این بازیکنان برگزار کند. آنها در تاریخ فوتبال ایران ماندگار هستند و امیدوارم مسوولان فدراسیون فوتبال مراسم بزرگی را برای خداحافظی این سه ترتیب دهند.

شجاعی درباره‌ی بازی با بوسنی گفت: کیفیت زمین چمن چندان مناسب نبود. به همین دلیل دو تیم بازی پر برخوردی را انجام دادند که درگیری‌هایی هم به وجود آمد. به هر حال نتیجه‌ی خوبی کسب کردیم. فکر می‌کنم اگر زمین بهتر بود، نتیجه‌ی بهتری هم می‌گرفتیم. در نیمه‌ی اول چون بوسنی میزبان بود آنها عملکرد بهتری ارایه دادند اما، هرچه گذشت تیم ما بهتر شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پس از بازی با کره و تاکنون گفت‌وگویی را با رسانه‌ها انجام ندادید، گفت: تنها چند روز پیش گفت‌وگوی کوتاهی را با یک روزنامه‌ی ورزشی داشتم. پس از بازی با کره جنوبی و زمانی که علی کریمی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد، یکی از روزنامه‌ها از قول من نوشت که از خداحافظی کریمی خوشحالم. در حالی که من هیچ‌گاه چنین صحبتی را انجام نداده بودم و باید تاکید کنم که پس از بازی با کره تا به حال به غیر از آن مصاحبه‌ی کوتاهی که چند روز پیش انجام داده‌ام، هیچ مصاحبه‌ای را انجام نداده بودم.

شجاعی در پایان گفت: نمی‌توان اسم این را دلخوری گذاشت؛ اما، گزارشگر بازی ایران برابر بوسنی تا دقیقه‌ی 20 اسم من را با اسم بازیکن دیگری اشتباه می‌گرفت. پاس گلی هم که به تیموریان دادم را پاسی معمولی عنوان کرد که تنها بر روی اشتباه مدافعان آن پاس داده شده است. امیدوارم گزارشگران منصفانه بازی‌ها را گزارش کنند. هدف همه‌ی ما موفقیت تیم ملی است. برای بازی با بوسنی من و نکونام به سختی خود را به ایتالیا رساندیم اما، متاسفانه گزارشگر آن بازی می‌گفت که شجاعی توان چندانی ارایه نمی‌دهد و تهاجمی بازی نمی‌کند. در حالی که نمی‌دانم دادن یک پاس گل و زدن یک گل چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

آواتار محمد عسگری

علاقمندان به استقلال و طرفداران آبی دل :

ضمن خوش آمد گویی به کاربران مهمان  این تالار از شما کاربر محترم دعوت می شود تا با عضویت در این تالار (تالار خودتان ) و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و شرکت در قسمت بحث های کارشناسی این تالار در هر چه بهتر شدن  این تالار شریک باشید.

باشد که قدمی ناچیز برای تیم محبوبمان برداشته باشیم ، از دوستانی که عضو این تالار شدن هم درخواست می شود در بحث های کارشناسی شرکت داشته باشند به امید کسب افتخار دیگر از استقلال عزیزمان.

این پایگاه (وب سایت )اطلاع رسانی  باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران را فراموش نکنید

http://www.esteghlaltehranfc.com

***با تشکر عضو کوچیک ازبین شما  آبی دلان ***

آواتار محمد عسگری

تیم ملی فوتبال سه شنبه به ایران بازمی گردد

تیم ملی فوتبال کشورمان که ساعت 23:30 دقیقه امشب به وقت تهران در ورزشگاه ملی منامه به مصاف تیم ملی فوتبال بحرین خواهند رفت، پس از استراحتی چند ساعته ساعت 9 صبح فردا بحرین را به مقصد قطر ترک خواهند کرد.

کاروان تیم ملی پس ازتوقفی کوتاه در فرودگاه قطرحوالی ساعت 11 صبح عازم تهران می شوند و پس از پروازی 2 ساعته حوالی ساعت 14 فردا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران خواهند شد.

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از دیدار با بحرین روز 14 شهریور نیز در دیداری تدارکاتی در شهر تاشکند به مصاف تیم ملی فوتبال ازبکستان خواهد رفت.

۱ صفحه ۲ از ۱۰ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰