خبرهای دست اول از استقلال و فوتبال در این فصل

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۶۱ روز قبل

مجید جلالی:دوپیشنهاد مربی‌گری دریافت کرده‌ام

مربی فوتبال کشورمان گفت: طی دو روز گذشته دوپیشنهاد مربی‌گری دریافت کرده‌ام، اما نمی‌خواهم با عجله تصمیم بگیرم.

مجید جلالی افزود: در صدد هستم با حوصله کامل پیشنهادات ارائه شده را بررسی وتصمیم نهایی را بگیرم.

جلالی در خصوص بحث ارتباطش با جادوگر و اینکه عده ای اعتقاد دارند وی با جادوگر توانست همراه تیم پاس قهرمان ایران شود، گفت: روزنامه‌ای که این خبر را چاپ کرده بود، در چاپ امروز خود آن را تکذیب کرده است. اما باید بدانیم که در دین ما پناه بردن به جادو و جادوگری خود، یک شرک محسوب می‌شود.
بسیاری که من را می‌شناسند، می‌دانند من دنبال این قبیل مسائل نیستم اماواقعا نمی‌دانم چرا برخی افراد به این راحتی اتهام می‌زنند.

منبع خبر : سایت http://www.football3.ir

آواتار محمد عسگری

درخواست سازمان لیگ از باشگاه‌های لیگ برتری / هفته پنجم لیگ به ایتام اختصاص داده شود

سازمان لیگ با ارسال نامه‌ای به باشگاه‌ها به آنها چند توصیه اخلاقی و فرهنگی کرده است. این نامه به امضای عزیزا... محمدی رئیس سازمان لیگ رسیده و برای تمامی باشگاه‌های لیگ برتری ارسال شده است.

متن نامه به شرح زیر است:

با احترام و ارزوی توفیق و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ولادت مولود مسعود نیمه رمضان، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و با عنایت به همزمانی مسابقات هفته پنجم با این مناسبت مهم درخواست می‌گردد ترتیبی اتخاذ فرمایند موارد ذیل پیگیری و به انجام رسانده شود:

1- همانطور که سیره معصومین(ع) چراغ راه همه شیعیان و علاقمندان می‌باشد در تاسی به این بزرگواران طی ایام آینده مدیران- مربیان- بازیکنان تیم آن باشگاه ضمن حضور در مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست این عزیزان تفقد، و به نحو شایسته مراسم مربوطه برگزار گردد.

2- پیشنهاد می شود در انجام امورخیریه، با هماهنگی کمیته امداد حضرت امام خمینی استان مربوطه نسبت به تحت پوشش قراردادن (ایتام) توسط مربیان و بازیکنان آن باشگاه اقدام لازم مبذول گردد و بخشی از درآمد مسابقه هفته پنجم به این عزیزان اختصاص و به حساب منظور شده واریز گردد.

3- با توجه به اینکه مسابقات هفته پنجم مصادف با ایام ولادت آن سید و سالار برگزار می‌شود شایسته است:
الف- نسبت به برگزاری مراسم و جشن ولادت در سطح باشگاه‌ با حضور بازیکنان- مربیان و اقدام گردد.
ب- نسبت به تهیه پلاکارد ویژه ایام ولادت حضرت امام حسن مجتبی ع، و حمل آن در جلو تیم هنگام ورود به زمین مسابقه و نگهداشتن آن تا پایان مراسم قرائت قرآن و تشریفات انتخاب زمین اقدام شایسته معمول گردد.
ج- هماهنگی مدیریت محترم استادیوم محل برگزاری و هیات محترم استان میزبان نسبت به پیش‌بینی امکانات پذیرایی مناسب در استادیوم ویژه هواداران و تماشاگران پیگیری جدی مبذول و اقدام گردد.
د- در صورت امکان نسبت به پیش بینی ایستگاه‌ها صلواتی ویژه جشن نیمه رمضان اقدام گردد.

4- مراسم مولودخوانی همخوانی قران، تواشیح ویژه جشن ولادت نیمه رمضان پیش‌بینی و قبل از مسابقه و در بین دو نیمه به نحو شایسته برگزار گردد.

مزید امتنان است مقرر فرمایند گزارش اقدامات انجام شده حداکثر تا تاریخ 18/ 6/ 88 به سازمان لیگ حرفه‌ای ارسال گردد
.

منبع خبر : سایت http://www.football3.ir

آواتار محمد عسگری

مسی: به آسانی برزیل را شکست می‌دهیم

این دو تیم روز شنبه در شهر روزاریو دیداری بسیار مهم در مرحله مقدماتی جام جهانی انجام خواهند داد. مسی می‌گوید: «دیدار دشواری است چون برزیل بازیکنان بزرگی دارد. اما ما هم همین طور. به همین دلیل فکر می‌کنم به آسانی آنها را می‌بریم.»

مسی ادامه می‌دهد: «می‌دانیم برای چه بازی می‌کنیم. امیدواریم بازی خوبی برای آرژانتین و من باشد. امیدوارم آرژانتین ببرد، صرف نظر از این که چه کسی گل می‌زند.»

مسی سپس در باره برزیل صحبت کرد و گفت: «آنها منتظر حمله حریف می‌مانند تا دست به ضدحمله بزنند. این را در همه دیدارهای پیشین نشان داده‌اند و باید بسیار مراقب این سیستم آنها باشیم. آنها می‌دانند چطور بازی کنند ولی ما هم تنها به خود می‌اندیشیم.»

مسی در این دیدار در شهر محل تولدش، روزاریو بازی می‌کند، هر چند که دیدار در ورزشگاه رقیب یعنی روزاریو سنترال برگزار می‌شود. مسی می‌گوید: «حس خوبی دارم و می‌دانم طرفداران به خوبی استقبال خواهند کرد. مدت‌هاست تیم ملی آن جا بازی نکرده و حالا هم بازی بسیار حساسی آن جا برگزار می‌شود.»

منبع خبر : سایت خبرگزاری ایسنا

آواتار محمد عسگری

اعتراض آرفی به پرسپولیسی‌ها و رخصت معدنچی از باقری

تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در سومین بازی تدارکاتی خود در اردوی امارات به مصاف الاهلی قهرمان امارات رفت و توانست با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را شکست دهد.

* این دیدار به دلیل آماده نبودن ورزشگاه اصلی تیم الاهلی در ورزشگاه باشگاه الشباب برگزار شد.

* برزیلیا، کریم باقری و حمیدرضا علی‌عسگر بازیکنانی بودند که به دستور کرانچار 40 دقیقه قبل از آغاز دیدار ریکاوری کردند و هنگام بازی روی سکوها حضور داشتند. تیاگو هم به دلیل مصدومیت در این دیدار حضور نداشت.

* حشمت مهاجرانی و زادمهر از جایگاه ویژه دیدار تیم‌های پرسپولیس و الاهلی را تماشا کردند. حشمت مهاجرانی از سوی هواداران به شدت تشویق شد.

* مهرزاد معدنچی پیش از آغاز بازی با پیراهن الاهلی در کنار بازیکنان پرسپولیس حاضر شد و برای ورود به میدان از کریم باقری اجازه گرفت.

* پیش از آغاز دیدار بازیکنان و کادرفنی تیم پرسپولیس به مدت 1 ساعت جلسه هاهنگی برگزار کردند.

* ایوان آندونی، سرمربی تیم فوتبال الاهلی امارات پس از شکست تیمش برابر پرسپولیس به شدت به بازیکنانش اعتراض و آنها را جریمه کرد. پس از پایان بازی بازیکنان تیم الاهلی که جریمه شده بودند به دستور سرمربی خود دور زمین دویدند.

* کادرفنی پرسپولیس برای تسویه هتل محل اقامت خود 14 هزار دلار کمبود داشت که این موضوع از سوی مسئولان این باشگاه برطرف شد.

* 500 هوادار ایرانی و 100 تماشاگر اماراتی در ورزشگاه حضور داشتند و برای مدتی به صورت هماهنگ مهرزاد معدنچی را تشویق کردند.

* بازیکنان و کادر فنی تیم‌های الشباب و الشارجه در ورزشگاه حضور داشتند و از نزدیک دیدار تیم‌های پرسپولیس و الاهلی را تماشا کردند.

* آرفی در نیمه نخست به دلیل پاس ندادن هم تیمی‌هایش به آنها اعتراض می‌کرد که بازیکنان هم در پایان نیمه دراین رابطه با وی صحبت کردند.
تیم فوتبال پرسپولیس در سومین و آخرین دیدار تدارکاتی در امارات با سه گل مقابل الاهلی به برتری رسید

منبع خبر : سایت خبرگزاری فارس

آواتار محمد عسگری

دل بوسکه: بدون ویا و تورس احساس مرگ می‌کنم

29مرداد ماه (20آگوست) اولین سالگرد حضور دل بوسکه بر روی نیمکت مربیگری تیم ملی اسپانیا است که نتیجه تلاش این مربی با تجربه همراه با قرمزپوشان، کسب 15پیروزی و یک شکست بود.

به گزارش ایرنا، اکنون در صورتی که شاگردان دل بوسکه بتوانند مقابل بلژیک و استونی به پیروزی برسند، رهسپار جام جهانی خواهند شد.

این مربی بزرگ در آخرین گفت وگوی خود با روزنامه آ.اس اسپانیا، تجربه 12 ماهه خود را تشریح کرد که بخشی از سخنان این مربی در ذیل می‌آید:

* اکنون اسپانیا در یک قدمی جام جهانی است.

بله، ولی هنوز به این رقابتها صعود نکرده ایم. هنوز به هفت امتیاز دیگر از سه دیدار آتی مان نیاز داریم. نمی‌خواهم کار به جایی بکشد که تا آخرین دیدار چشم انتظار کسب امتیاز بمانیم.

* حریف بعدی، بلژیک است که آنها را در بروکسل شکست داده‌ایم ولی شما برای دیدار شنبه شب هنوز نگران هستید.

به این دلیل که تیم ملی بلژیک، تیم بسیار قدرتمندی است. بلژیک به دو دلیل حریف سختی است. یکی اینکه آنها بدون هیچ استرسی به اسپانیا می‌آیند، زیرا چیزی برای از دست دادن ندارند و از سوی دیگر تیمی جوان و سازمان یافته هستند که رقابت سختی نیز در میانشان وجود دارد. بلژیک بازیکنان با کیفیت و توانایی از جمله دمبله، فلاینی، سونک و ورمائلن را در ترکیب خود دارد.

* اکنون یک سال است که هدایت تیم ملی اسپانیا را برعهده گرفته‌اید و در طول این مدت 10بازیکن جدید به تیم ملی دعوت شده اند.

این همه؟ آمار آنها را ندارم ولی سعی کرده ام که راه لوئیس را ادامه دهم و سیاست ما ادامه راه آراگونس بوده. تیمهایی مثل سویا یا اتلتیکو هستند که در حال حاضر نماینده‌ای درتیم ملی ندارند ولی می‌توانند بازیکنانی در تیم ملی داشته باشند. واقعیت این است که من نمی‌توانم همه را راضی نگاه دارم و احترام به پایه تیم برایم در اولویت اول است.

* بحث دیگری نیز در مورد سبک بازی اسپانیا مطرح می‌شود. این روزها تاکید بیشتر شما بر روی بازی از جناحین است تا پاسهای تک ضرب.

در سال جاری هیچ تغییری در تاکتیک تیمی مان نداشتیم. من از اصطلاح تیکی تاکا (پاسهای کوتاه و تک ضرب) چندان خوشم نمی‌آید ولی این گویای همان دیدگاه موجود است. باید بگویم که سبک بازی تیم ما همکاری برای گردش توپ است ولی باید همه جای زمین را فعال نگاه داشت. به عنوان مثال برخی‌ها می گویند لوئیس همیشه با 5 بازیکن میانی و یک مهاجم بازی می‌کرد که این حقیقت ندارد. او بیشتر مواقع -ویا> و -تورس> را در کنار هم به زمین می فرستاد. ولی اگر از من بپرسید اگر تورس و ویا نباشند، چه حسی دارم؟ باید بگویم که احساس مرگ می‌کنم.

* تیم ملی اسپانیا بیشتر برای حمله طراحی می‌شود تا در خط دفاعی. این طور نیست؟
بله. ما همیشه به دروازه تیم حریف نگاه می‌کنیم ولی نباید سایر قسمتها را نیز فراموش کنیم. استونی، حریف هفته آینده ما مصافی تماشایی مقابل برزیل داشت. این خبر جدیدی نیست و این طور نیست که تیمی بتواند کنترل بازی در 90دقیقه را در اختیار داشته باشد، بدون آنکه تیم حریف را تحت فشار قرار دهد و البته حریفان هم بازی می‌کنند.

* این درسی است که در رقابتهای جام کنفدراسیونها و پس از شکست مقابل آمریکا گرفته اید. نه؟
از این بازی، همه ما درسهای زیادی گرفتیم ولی نباید این شکست را به منزله یک فاجعه بدانیم. تیم ملی اسپانیا 15پیروزی متوالی دارد و 41گل به ثمر رسانده و تنها 8 گل دریافت کرده. این روزها ما مشکل گلزنی داریم ولی فرصتهای فراوانی برای رسیدن به گل خلق می‌کنیم.

* از رقابتهای لالیگا چه انتظاری داری؟ تنها دو تیم رئال و بارسا را در کورس رقابتی می‌بینید؟
این دو تیم، تیم‌های بسیار قدرتمندی هستند ولی گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند. ویارئال، سویا، اتلتیکو مادرید و والنسیا هم می‌توانند موفق ظاهر شوند. رقابتها بازتر از آنچه ما فکر می‌کنیم هست.

* از تیم‌های اسپانیایی حاضر در رقابتهای اروپایی چه توقعی دارید؟ بیشترین انتظارات را دارم. در حال حاضر 7تیم در لیگ‌های اروپایی داریم، چه لیگ قهرمانان و چه لیگ اروپا که انتظار می‌رود به بالاترین جایگاه ممکن برسند 

منبع خبر : سایت خبرگزاری ایرنا

آواتار محمد عسگری

527روز؟ رکورد شکست ناپذیری تیم فوتبال مس در خانه

آخرین باری که کرمانی‌ها کاملا غمگین ورزشگاه باهنر شهرشان را ترک کردند 22فروردین 1387بود؟ یعنی رقابتهای دو فصل گذشته لیگ برتر و زمانی که امیر قلعه نویی مربی مس بود.

کرمانی‌ها در آن روز در حالی که اصلا شایسته باخت نبودند با یک گل مغلوب صبا باطری شدند تا آخرین شکست مس در کرمان از آن روز تا امروز ثبت شود.

از زمانی که پرویز مظلومی مربی مس شد ورزشگاه باهنر به جهنمی برای تمامی تیم‌های بزرگ ایران تبدیل شده است و فتح آن تقریبا محال به نظر می‌رسد.

به گزارش ایرنا به نقل از سایت گل، مس از آن روز به بعد بیش از 70درصد بازی‌های خود را در شهر کرمان با پیروزی پشت سر گذاشت و 30درصد باقی را به تساوی رضایت داد تا هواداران مس در کرمان کاملا با شکست بیگانه شوند.

این نباختن‌ها سبب شده است که در طی این مدت طولانی هیچ شعاری علیه مس در شهر خودش به گوش نرسد اتفاقی که در زمان حضور فرهاد کاظمی در کرمان زیاد رخ می‌داد! همچنین کرمانی‌ها که در اولین حضور لیگ برتری شان مجبور شده بودند سه بازی را به دلیل تخلفات تماشاگرانشان بدون حضور آن‌ها میزبانی کنند، به یمن همین رکورد، تبدیل به منظم‌ترین تماشاگران ایران شده اند.

نظم و رکورد ایده آل مس عامل اصلی صعود مس به لیگ قهرمانان آسیا بود چرا که کرمانی‌ها در حالی از نظر بازی‌های خانگی رتبه دوم جدول لیگ برتر فصل قبل را کسب کردند که در جدول بازی‌های بیرون از خانه در رده نهم قرار داشتند! ظاهرا این رویه در این فصل هم در حال تکرار است و در حالی که مس هر دو بازی خارج از خانه خود را باخته است در دو بازی خانگی چهار امتیاز کسب کرده است تا از قعر جدول فرار کند.

البته مس در کرمان آنقدر از نظر روانی قوی شده است که همانند بازی برابر پاس همدان حتی اگر در دقیقه 92گل تساوی را دریافت کند این توان را دارد که در دقیقه 94گل پیروزی خود را به ثمر برساند تا مشخص شود مسی‌ها در ورزشگاه باهنر چه انرژی مثبتی را دریافت می‌کنند.

در این 525روز نباختن مسی‌ها در کرمان هواداران این تیم تنها در بک بازی بود که با اوقاتی تلخ ورزشگاه را ترک کردند و آن فصل قبل و در بازی برابر پیام خراسان بود که در دقیقه 93گل سوم را دریافت کردند تا بازی با تساوی به پایان برسد. اما جالب است بدانید که انرژی مثبت ورزشگاه باهنر فقط برروی بازیکنان مس اثر نمی‌گذارد که برروی داوران هم موثر است.

فصل قبل و در بازی مس برابر راه آهن زمانی که میهمان مس گل برتری‌اش را در دقیقه 90به ثمر رساند تا مس رسما شکست را بپذیرد، در کمال شگفتی محسن قهرمانی داور آن بازی بدون هیچ دلیل روشنی گل میهمان مس را مردود اعلام کرد تا بعدها خودش متعجب شود. البته این تعجب او به قیمت تداوم رکورد کرمانی‌ها تمام شد تا مس و رکورد طلایی‌اش رفته رفته جایی در تاریخ فوتبال جهان پیدا کنند.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۶۰ روز قبل

رونالدو : پرتغال به جام جهانی 2010 راه خواهد یافت

" کریستیانو رونالدو " ستاره رئال مادرید و گران قیمت‏ترین فوتبالیست دنیا اعلام کرد با وجود اختلاف 7 امتیازی با دانمارک، صدرنشین گروه یک مرحله مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا، پرتغال به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی راه خواهد یافت.

با چهار بازی باقیمانده پرتغال باید همه دیدارهایش را با پیروزی پشت سر بگذارد و امیدوار باشد دانمارک امتیازات زیادی از دست بدهد در غیر اینصورت در خوشبینانه‏ترین حالت شاگردان " کارلوس کوئروش " می‏تواند به مرحله پلی آف راه یابند.

پرتغال که در لیسبون با نتیجه 3-2 مغلوب دانمارک شده روز شنبه در کوپنهاگن به مصاف صدرنشین این گروه خواهد رفت و سپس میزبان مجارستان خواهد بود.

" کریستیانو رونالدو " در این خصوص به AS گفت: « این درست، فشار زیادی روی ماست. این فشار طبیعی است اما مطمئنم تیم من به جام جهانی آفریقای جنوبی راه خواهد یافت. من اطمینان دارم پرتغال در جام جهانی حضور خواهد یافت. »

منبع خبر : سایتhttp://www.hurrahsport.com

آواتار محمد عسگری

روزهای سخت منصوریان در همدان / هواداران پاس دیگر طاقت ناکامی ندارند

با اینکه در بازی با مس کرمان تمام مسائل فنی برای اولین بار بر عهده علیرضا منصوریان بود و خودش این مسأله را تایید کرد اما باز هم می‌خوانیم و می‌شنویم که کاظم اولیایی می‌گوید منصور پورحیدری نفر اول کادر فنی است.
حالا دیگر برای منصوریان فرقی نمی‌کند چون او انتقادات زیادی را طی سه چهار هفته اخیر متحمل شده و فقط به شکست استقلال اهواز فکر می‌کند. او سه امتیاز این بازی را می‌خواهد و اینکه پس از آن بگویند چه کسی نفر اول است تفاوتی ندارد.

پاس همدان بعد از استقلال اهواز باید به اصفهان برود و رودرروی امیر قلعه‌نویی بایستد به همین دلیل منصوریان به اهمیت بازی با تیم خداداد عزیزی در هفته چهارم به خوبی واقف است .تیم او اشکالاتی دارد و تا حدودی هم بد شانسی می‌آورد. برای منصوریان این بازی حکم مرگ و زندگی را خواهد داشت بنابر این بدون ملاحظه‌کاری باید بهترین و آماده‌ترین نفراتش را روانه میدان کند و در کنار آن بحث روحی روانی را هم برای شاگردانش به وجود آورد.

چرا که بعد از این بازی دیگر جای هیچ توجیهی باقی نمی‌ماند و او هر چه در توان دارد و طی سال‌های بازیگری‌اش آموخته باید در اختیار شاگردانش قرار دهد. پاس در کرمان هم فوتبال خوبی به نمایش گذاشت. آنها باید برای استقلال اهواز همان طوری ظاهر شوند که پس از دریافت دو گل از مس بازی کردند.

به هر حال علیرضا منصوریان روزهای سختی را در همدان پشت سر می‌گذارد و شاید اگر این جایگاه را میان هواداران همدانی نداشت خیلی زودتر از اینها صدای اعتراض آنها را از روی سکوها می‌شنید.

آواتار محمد عسگری

واعظ : سازمان لیگ اشتباه می کند

امیررضا واعظ آشتیانی ، بعد از تکذیب اختلاف با سازمان لیگ ، با انتقاد شدید از زمان بازی تیم فوتبال این باشگاه با سایپا کرج گفت:‌ جای تعجب است که چگونه سازمان لیگ برتر تصمیم به برگزاری این دیدار در ساعت 22 و 30 دقیقه کرده است. برای من جای سوال است که جوانان چگونه باید پس از بازی به خانه های خود بروند و آیا خانواده های آنان اجازه حضور جوانان را در ورزشگاه می دهند ؟‌
او ادامه می دهد: «با اینکه شرکت واحد دستگاه هایی را برای این دیدار پیش بینی کرده است، اما سازمان لیگ حرفه ای کار غیر کارشناسی را انجام داده است. منطقی این بود که سازمان لیگ حرفه ای با هماهنگی باشگاه استقلال زمان این دیدار را مشخص می کرد . به نظر من ‌ در حال حاضر نیز سازمان لیگ حرفه ای نباید کار خود را توجیه کند و باید برای این اقدام خود دلیل منطقی را به باشگاه استقلال و هوادارانش ارائه کند.»

آواتار محمد عسگری

سرمربی چلسی خوشحال از تمدید قرارداد اشلی کول

کارلو آنجلوتی " سرمربی چلسی از تمدید قرارداد " اشلی کول " بسیار خوشحال است.

" کول " آخرین بازیکن چلسی است که با امضای قرارداد بلند مدت 4 ساله تعهد خود را به این باشگاه لندنی نشان داد و سرمربی ایتالیایی آبی‏ها معتقد است هواداران چلسی هنوز بهترین بازی‏های " اشلی کول " را ندیده‏اند.

" آنجلوتی " به وبسایت رسمی چلسی گفت: « من خیلی خوشحالم که اشلی به باشگاه چلسی وفادار ماند. او یکی از بهترین مدافعان چپ جهان است اما معتقدم او هنوز بهترین بازی‏هایش را ارائه نداده است. من خیلی خوشحال خواهم شد که او بهترین بازی‏هایش را پیراهن چلسی انجام دهد. » 

آواتار محمد عسگری

علاقمندان به استقلال و طرفداران آبی دل :

ضمن خوش آمد گویی به کاربران مهمان  این تالار از شما کاربر محترم دعوت می شود تا با عضویت در این تالار (تالار خودتان ) و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و شرکت در قسمت بحث های کارشناسی این تالار در هر چه بهتر شدن  این تالار شریک باشید.

باشد که قدمی ناچیز برای تیم محبوبمان برداشته باشیم ، از دوستانی که عضو این تالار شدن هم درخواست می شود در بحث های کارشناسی شرکت داشته باشند به امید کسب افتخار دیگر از استقلال عزیزمان.

این پایگاه (وب سایت )اطلاع رسانی  باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران را فراموش نکنید

http://www.esteghlaltehranfc.com

***با تشکر عضو کوچیک ازبین شما  آبی دلان ***

آواتار اسماعیل شریفی
توسط   اسماعیل شریفی   ۵۳۶۰ روز قبل

رئیس جمهور ازبکستان در آستانه‌ی دیدار با ایران به دروازه‌بان ملی‌پوش فوتبال این کشور نشان افتخار داد.

«ایگناتی نسترف» دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ازبکستان از سوی رئیس جمهور این کشور به دریافت نشان افتخار قهرمان ملی ورزشی ازبکستان نائل شد.

نسترف 26 ساله که بازیکن باشگاه بنیادکار است، از سال 2002 دروازه بان تیم ملی اربکستان است و 39 بازی ملی در کارنامه دارد. او با تیم‌های پاختاکور و بنیادکار مقام‌های متعدد قهرمانی را به دست آورده است.

دریافت نشان افتخار برای این بازیکن در آستانه‌ی بازی دوستانه با تیم ملی ایران باعث افزایش انگیزه‌های وی شده است.

آواتار اسماعیل شریفی

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: با سابقه درخشان تیم نفت، جای این تیم در لیگ برتر ایران خالی است.

بیژن ذوالفقارنسب درباره وضعیت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اظهار داشت: شرایط تیم خوب است و در حال گذراندن دوران آماده‌سازی هستیم. برای آماده‌سازی بیشتر بازیکنان، اردوی از دیروز به مدت یک هفته در آبادان برگزار کردیم. بعد از آن اردوی 6 روزه‌ای در کردان کرج برپا می‌کنیم و چند بازی تدارکاتی خواهیم داشت.
وی درباره جذب بازیکن گفت: باشگاه صنعت نفت تنها به یک مهاجم ایرانی یا خارجی نیاز دارد که با جذب آن خریدهای باشگاه تکمیل می‌شود.
این مربی در مورد هدف صنعت نفت در لیگ دسته اول تاکید کرد: صنعت نفت تیمی با سابقه و معتبر است و امکانات خوبی هم در اختیار دارد اما به نظر من با این شرایط جایگاه صنعت نفت در لیگ برتر خالی است و به جرات می‌توان گفت این تیم می‌تواند یکی از تیم‌های شاخص لیگ برتر فوتبال باشد.
ذوالفقارنسب یادآور شد: صنعت نفت با حضور هواداران پرشور و سابقه درخشان باید برای حضور در لیگ برتر فعالیت کند و اگر غیر از این باشد درست نیست.

آواتار اسماعیل شریفی
مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد دوباره از برنامه‌ریزی مسابقات لیگ برتر گفت: سازمان لیگ در این رابطه بی‌برنامه و بدون هماهنگی با باشگاه‌ها عمل کرده است.

امیررضا واعظی آشتیانی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: متاسفانه فوتبال بسیار بی‌برنامه شده است. واقعا جای تعجب دارد که چرا ما باید در ساعت 10:30 شب بازی خود را برگزار کنیم. من از شما سئوال می کنم آیا واقعا جوانان و نوجوانان می توانند این موقع شب به ورزشگاه آمده و ساعت یک بامداد از ورزشگاه خارج شوند؟! آیا خانواده‌ها این اجازه را به فرزندان خود خواهند داد که نیمه شب خود را به ورزشگاه رسانده و صبح به منزل بازگردند؟!

وی در ادامه افزود: من اعتقاد دارم که هیچ کار کارشناسی بر روی این قضیه انجام نشده است و متاسفانه ایرادات زیادی دارد. چه خوب بود که سازمان لیگ برای اعلام برنامه دیدارهای لیگ با باشگاه استقلال هماهنگ می کرد تا ما هم با هماهنگی آنها برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.

آشتیانی خاطر نشان کرد: امیدوارم در آینده این اگر چنین اتفاقاتی رقم خورد، سازمان لیگ زحمت کشیده و با هر باشگاهی که لازم است هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اختلاف خود با سازمان تربیت بدنی گفت: من هیچ اختلافی با سازمان تربیت بدنی ندارم و این صحبت‌هایی که مطرح شده است، شایعه‌ای بی اساس است. اگر شخصی چنین برداشتی از من و صحبت‌هایم دارد باید در طرز تفکر خود تجدید نظر کند.

وی با رد شایعه حضورش در فدراسیون فوتبال گفت: این صحبت‌ها اصلا صحت ندارد. مطمئن باشید که رئیس فدراسیون نخواهم شد و به کار خود در باشگاه استقلال ادامه خواهم داد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان اظهار داشت: باید از تماشاگرانی که روز دوشنبه در ساعت 10:30 شب به ورزشگاه می آیند تشکر کنم. امیدوارم که این برای اولین بار و آخرین بار باشد که در این موقع شب طرفداران خود را تا صبح باید در ورزشگاه نگاه داریم.

تیم فوتبال استقلال تهران در آخرین دیدار از هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت 22:30 روز دوشنبه هفته پیش رو در ورزشگاه آزادی تهران به دیدار سایپا کرج می رود.

آواتار اسماعیل شریفی
در روزهای اخیر موارد مختلفی پیرامون وضعیت همکاری باشگاه استقلال و مجتبی جباری مطرح شده است.

باشگاه استقلال اعلام کرد هرگونه مطلب رسمی در خصوص وی و همچنین دیگر موضوعات تنها در سایت رسمی باشگاه استقلال درج می‌شود و مطالبی که در خصوص وضعیت جباری مطرح شده نظرات شخصی تلقی می‌شود.

مجتبی جباری همچنان بازیکن استقلال است و تحت حمایت کامل باشگاه استقلال دوران نقاهت پس از عمل جراحی را سپری خواهد کرد.

جباری چند روز پیش زانوی خود را تحت عمل جراحی قرار داد.

*کلاس توجیهی داوری برای بازیکنان
ساعت 11 صبح فردا بازیکنان استقلال در یک کلاس توجیهی داوری در باشگاه استقلال شرکت خواهند کرد.
به همین منظور باشگاه استقلال از هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری برای تدریس نکات مختلف به بازیکنان دعوت کرده است.

مرور خطاهای چندگانه و مقررات داوری و به ویژه مواردی که می تواند منجر به دریافت کارت های زرد و قرمز از داوری بازی شود، از جمله نکاتی ست که فردا برای بازیکنان استقلال تشریح خواهد شد.

آواتار اسماعیل شریفی
مدیرعامل باشگاه استقلال تهران، گمانه‌زنی های رسانه ای برای حضورش در راس فدراسیون فوتبال را رد کرد.
"امیر رضا واعظ آشتیانی" گفت : بارها اعلام کرده ام که علاقه‌ای به حضور در فدراسیون فوتبال ندارم.
وی ادامه داد:برای ریاست فدراسیون فوتبال و یا هر مسئولیتی که در دوران مدیریتی خود داشته‌ام،هرگز متوسل به واسطه نشده‌‌ام و یا مسئولان را تحت فشار قرارداد نداده‌ام.
مدیرعامل باشگاه استقلال تهران افزود : همواره تلاش کرده‌ام شایستگی‌های خود را برای مسئولیت‌هایی که به من واگذار می‌شود، نشان دهم.
آشتیانی با بیان اینکه گمانه‌زنی‌ها درخصوص حضورم در فدراسیون فوتبال صحت ندارد، گفت:‌ علاقه‌ ندارم در فدراسیونی که اساسنامه آن هیچ اختیاری برای رییس فدراسیون قائل نیست، حضور یابم.
وی ادامه داد:‌ مایل به حضور در چنین موقعیتی نیستم و درفرصتی مناسب در مورد اساسنامه و حوزه اختیارات رییس فدراسیون فوتبال اظهار نظر خواهم کرد.
آواتار اسماعیل شریفی

حسین ابن‌قاسم گفت: تیم ما در چند مسابقه اخیر نتایج خوبی کسب نکرده اما در هفته پنجم برای پیروزی به مصاف سپاهان اصفهان می‌رود.

سرپرست تیم فوتبال فولاد خوزستان عنوان کرد:‌ سپاهان تیم ریشه‌دار و خوبی است که رقابت‌های جذابی را از خود به نمایش گذاشته است. امیدواریم با تدابیر جدیدی که برای این مسابقه اندیشیده‌ایم نتیجه خوبی کسب کنیم.

او خاطرنشان کرد: مسابقات این تیم اصفهانی را آنالیز کرده‌ایم و تا حدودی به تاکتیک این تیم پی برده‌ایم. تیم فولاد قدرتمندانه در میدان ظاهر می‌شود اما اتفاقات فوتبال مانع کسب نتیجه مطلوب برای سرخ‌پوشان اهوازی می‌شود.

سرپرست تیم فولاد خوزستان درباره وضعیت فعلی این تیم در جدول رده‌بندی گفت: تیم فولاد از چهار پیکار قبلی خود تنها دو امتیاز کسب کرده و در رده پانزدهم جدول قرار دارد. امتیازات تیم‌های پایین و میانه جدول بسیار نزدیک است. امیدواریم در هفته پنجم با به‌دست آوردن امتیاز لازم جایگاه خود را ارتقاء ‌ببخشیم.

وی ادامه داد:‌ در تیم ما هیچ بازیکن محرومی وجود ندارد، تنها بازیکن مصدوم تیم نیز عبدالوهاب ابوالهیل است که با توجه به مدت زمانی که تا پیکار با سپاهان داریم به احتمال زیاد می‌تواند در زمین حضور پیدا کند. بازیکنان ما در این هفته تمرینات فشرده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند.

او در خصوص وضعیت ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان اظهار داشت: شرایط زمین چمن این ورزشگاه مطلوب است اما از لحاظ روشنایی مطلوب نیست. ما تنها یک دیدار دیگر را زیر نور برگزار کرده و سایر مسابقات خود را بعد از ماه رمضان و در روشنایی انجام می‌دهیم.

آواتار اسماعیل شریفی
image شفق: ناظر بازی باید محروم ‌شود؛ نه هواداران!

بنا به حکم کمیته‌ی انضباطی هواداران تراکتورسازی در بازی این تیم برابر استقلال تهران که در چارچوب هفته‌ی ششم برگزار می‌شود، بدون تماشاگر خواهد بود اما، ناصر شفق می‌گوید که به این حکم اعتراض خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اظهار کرد: هنوز حکمی به ما ابلاغ نشده اما، با توجه به مدارک و مستنداتی که در اختیار داریم، به محض ابلاغ این حکم درخواست تجدید نظر را خواهیم داشت.

وی افزود: چطور می‌شود در یک هفته که تیم تراکتور در خانه مساوی کرده تماشاگرانش بهترین تماشاگر هفته انتخاب می‌شوند اما، هفته بعد و در شرایطی که تیم پیروز شده تماشاگرانش محروم می‌شوند. من گزارش ناظر بازی را ندیده‌ام اما،‌ این گزارش به احتمال فراوان دچار مشکل شود. کسی که باید محروم شود هواداران نیستند بلکه ناظری است که به اشتباه گزارش را منتشر کرده است.

شفق افزود: اگر قرار است هواداران تراکتورسازی محروم شوند، نمی‌دانم که آن موقع کمیته اضنباطی می‌خواهد در قبال هواداران شاهین بوشهر که در جریان بازی با تراکتورسازی از الفاظ رکیکی استفاده کردند، چه موضعی اتخاذ کند. در بازی اخیر تراکتورسازی شصت هزار تماشاگر تبریزی حضور داشتند. ممکن است هزار نفر از این تعداد رفتار خوبی نداشته باشند اما، پنجاه و نه هزار نفر باقی در تلاش بودند که آنها را ساکت کنند. در این شرایط آیا باید ما 59 هزار نفر باقی را به خاطر آن هزار نفر محروم کنیم؟

وی افزود: ایرادی به کمیته‌ی انضباطی وارد نیست. آنها براساس گزارش ناظر بازی چنین حکمی را صادر کرده‌اند. البته ممکن است به خاطر شتاب زدگی چنین حکمی از سوی کمیته انضباطی صادر شده اما، این سوال مطرح می‌شود که چرا این کمیته تنها براساس گزارش ناظر بازی چنین حکمی را صادر کرده؟ مگر نمی‌شد تحقیقات بیشتری هم صورت می‌گرفت. با این حال اعتقاد دارم شریفی آدم مثبت و با درایتی است و به همین خاطر درخواست تجدید نظر در حکم را خواهیم داد.

شفق با انتقاد شدید از ناظر بازی گفت: شصت هزار تماشاگر تبریزی مستوجب تعظیم و تکریم هستند. آنها با امکانات بسیار کم و با پای پیاده و زبان روزه به ورزشگاه می‌آیند در همان جا افطار می‌کنند و شرایط را برای برگزاری بازی در محیطی آرام فراهم می‌کنند اما، یک ناظر با ارایه گزارشی اشتباه می‌خواهد که آنها را محروم کند. من به طور قطع از طریق هیات رییسه فدراسیون فوتبال این مساله را پیگیری می‌کنم و اگر قرار است کسی محروم شود این ناظر بازی است و نه هواداران تراکتورسازی.

وی درباره بازی این هفته تراکتورسازی برابر پیکان گفت: متاسفم که از سوی کمیته انضباطی پیکان از حضور تماشاگران محروم شده اما، معتقدم این محرومیت بیشتر شامل حال تراکتور است چرا که اطمینان دارم اگر پیکان محروم نبود تماشاگران آذربایجانی بیشتر از تماشاگران پیکان بود.

آواتار اسماعیل شریفی
قائم مقام باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: امکان دارد ناظر بازی از زبان ترکی سر در نیاورد و تشویق‌های ترکی را به حساب توهین بگذارد که به دور از انصاف است، 50 هزار نفر شاهد هستند که در ورزشگاه یادگار امام به هیچ احدی توهین نشده است.

علی غفوری با اظهار تعجب از گزارش ناظر بازی در خصوص توهین به تیم راه آهن افزود: همه از این گزارش شوکه شده ایم چرا که هواداران تراکتورسازی یک صدا به زبان ترکی و فارسی تیم خود را حمایت کرده و هیج وقت به حریف خود توهین یا فحاشی نکرده اند.

وی ادامه داد: متاسفم از شنیدن چنین اخبار و گزارش‌هایی، چرا که گزارشات کذب توهینی به مردم فهیم تبریز و آذربایجان محسوب می شود.

غفوری اضافه کرد: فیلم بازی موجود است و می توان به دفعات متعدد بررسی شود تا این اتهام واهی از روی شهر تبریز و هواداران تراکتورسازی برچیده شود.

وی تاکید کرد: آمدن دوباره تراکتورسازی به لیگ برتر شور شوق وصف ناپذیری در این منطقه ایجاد کرده و این موضوع باعث شده است برای یک بازی معمولی بیش از 50 هزار نفر ساعت 22 شب در یک ورزشگاه خارج از شهر دور هم جمع شده و تیم محبوب خود را تشویق کنند اما این به دور از انصاف است که با این همه شور و شوق جوانان این خطه به اینگونه برخورد شود.

غفوری افزود: با پیش بینی که از بازی آینده تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام در مقابل استقلال تهران می شود امیدواریم بیش از 70 هزار نفر از این بازی دیدن کنند و شایسته است مسئولین فدراسیون فوتبال به این سرمایه فوتبال بها داده و از انتشار چنین اخبار کذبی جلوگیری کنند.
آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۵۹ روز قبل

حواشی دیدار پاس همدان - استقلال اهواز

از جنجال دوباره خداداد تا شعار علیه اولیایی

هفته پنجم رقابت های لیگ برتر فوتبال با پیروزی پاس همدان بر استقلال اهواز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در همدان، این دیدار که در پایان با نتیجه 2 بر یک به سود تیم پاس به پایان رسید حواشی بسیاری داشت که از مهمترین آن می توان به اعتراض شدید خداداد عزیزی و کادر فنی باشگاه استقلال اهواز به داوری این بازی اشاره کرد.

**"تجلیل از داوران بازنشسته و برتر استان"

در بین دو نیمه این دیدار و به مناسبت یکم سپتامبر "روز داور" از سوی هیات فوتبال استان همدان از داوران بازنشسته و بین المللی استان و همچنین داوران برترفوتبال تجلیل به عمل آمد. مسعود آرام داور ملی بازنشسته ، فرج ا... یثربی و هرمز مشفق داوران بین المللی بازنشسته، از جمله داورانی بودند که مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.

مصطفی فراهانی، مهدی الوندی ، داوود محرابی، بیژن حیدری ، امید مصداقیس داوران و کمک داوران برتر شناخته شدند و در داوری فوتبال بانوان نیز معصومه شکوری مورد تقدیر قرار گرفت.

**اولیایی... تیم پاس رو رها کن."استقلال همدان نمی خوایم، نمی‌خوایم "

نکته قابل توجه در این دیدار، شعارهای هواداران تیم پاس خطاب به سید کاظم اولیایی بود، این برای نخستین بار بود که بعد از انتقال تیم پاس به همدان هواداران این تیم خواستار جدایی اولیایی از این تیم شدند و از حضور استقلال در لیگ برتر با نام پاس همدان ابراز نگرانی داشتند.

در این دیدار و قبل از به ثمر رسیدن گل پیروزی پاس، هواداران با شعارهایی وینگوبگوویچ را تشویق می کردند.

پس از شعار هواداران در خصوص جدایی اولیایی از این تیم وی ورزشگاه را ترک کرد.

خداداد عزیری در سالن کنفراس خبری در خصوص نکات فنی بازی صحبت نکرد و تعیین کننده نتایج مسابقات را داوری عنوان کرد.

علیرضا منصوریان نیز با انتقاد از داوری بازی در خصوص یک گل و یک پنالتی برای پاس ازکمیته انضباطی و کمیته داوران فدراسیون خواست خداداد عزیزی را درک کنند.

آواتار محمد عسگری

علیرضا منصوریان: قلعه نویى الگوى من است

علیرضا منصوریان سرمربى پاس همدان طى اظهار نظرى اظهار کرد: برخلاف تمام مسایلى که در مطبوعات اعلام مى شود، هیچ اختلافى با منصورپورحیدرى ندارم.وى افزود: پورحیدرى استاد و مربى من است، ضمن آنکه ایشان به صورت سلسله مراتب و عاطفى در باشگاه پاس همدان از جایگاه بالاترى نسبت به من برخوردار است.منصوریان گفت: به ایشان به عنوان یک تکیه گاه نگاه مى کنم و مطمئن هستم چنانچه منصور پورحیدرى تجربه 40ساله مربیگرى اش را در اختیارم بگذارد بدون هیچ دردسرى بر روى نیمکت پاس موفق خواهم شد.سرمربى پاس همدان اظهار داشت: نتیجه گرایى و کسب امتیاز مهمترین وضعیتى است که باید به آن دست یابیم. هم اکنون به ساختار تیمى خوبى رسیده ایم، شاید کم تجربگى من و بازیکنانم از مهمترین دلایلى است که نتوانسته ایم تاکنون موفق شویم.وى تصریح کرد: الگویم در رساندن پاس به ساختار تیمى منسجم امیر قلعه نویى است، باید به آینده پاس همدان امیدوار باشیم.منصوریان یکى از عمده ترین مشکلات فوتبال کشور را طى برگزارى 9 دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور نبود امکانات بالقوه دانست و تاکید کرد: کمبود امکانات اختصاصى از قبیل سالن هاى بدنسازى، زمین هاى تمرینى، کلینیک هاى پزشکى مجهز، استخر، سونا و جکوزى از این دسته از موارد هستند.منصوریان تصریح کرد: هم اکنون مجهزترین کلینیک پزشکى کشور متعلق به باشگاه استقلال است. ضمن آنکه این نکته را باید یادآور شوم که امکانات تیم هاى شهرستانى در حال حاضر بهتر از 2تیم پرطرفدار پایتخت است.سرمربى پاس همدان از دیگر نقاط ضعف فوتبال کشور را مسایل مدیریتى، بلیت فروشى مسابقات لیگ، ترانسفر بازیکنان دانست و افزود: مطبوعات و رسانه ها مسایل کوچک و پیش پا افتاده را بیش از حد بزرگ جلوه مى دهند و اغلب اوقات حاشیه هاى فراوانى ایجاد مى شود. منصوریان گفت: پس از برگزارى9 دوره لیگ به صورت حرفه اى هم اکنون تنها مى توان گفت که بوى حرفه اى گرى به مشام مى رسد! سرمربى پاس همدان در پاسخ به سوالى مبنى بر اینکه علت محبوبیت وى نزد هواداران استقلال چیست، گفت: تعصب زیادى نسبت به استقلال و هواداران آ ن دارم. چرا که زندگى من در ابعاد اجتماعى و مادى متعلق به استقلال است و به همین دلیل خود را شاگرد مکتب استقلال مى دانم و تعصب زیادى به استقلال دارم. منصوریان درخصوص مصاحبه خود در سال 73 با روزنامه استقلال جوان که گفته بود از5 کیلومترى باشگاه پرسپولیس نخواهم گذشت؟ گفت: همواره به هواداران و بازیکنان تیم پرسپولیس احترام گذاشته ام، استقلال و پرسپولیس لازم و ملزوم یکدیگرند، به دلیل شور جوانى در آن زمان چنین حرفى گفته ام. اگر استقلال وپرسپولیس قدرتمند شوند، تیم ملى کشورمان موفق تر خواهد بود. منصوریان درخصوص منشور اخلاقى گفت: براى رسیدگى به وضعیت مربیان و بازیکنان فوتبال، کار نسبتا خوبى است اما ورود به حریم خصوصى هر شخص گناه بسیار بزرگى است. درخصوص منشور اخلاقى باید در 2 بعد شرع و عرف جامعه رفتار شود که هر 2 بعد باید کاملا و به نحو احسن از سوى هر شخص عمل شود.سرمربى پاس همدان با اشاره به این مطلب که اگر قصد قطع نخاع کسى از فوتبال کردن را داریم، باید در خفا و به صورت پنهانى انجام شود، گفت: نباید به صورت آشکار و علنى از کسى آبروریزى شود. منصوریان خاطرنشان کرد: طى 24 سالى که در فوتبال حضور داشته ام، ریا و تزویر را در کردارم نداشته ام و همراه با صراحت با همه حرف زده ام. مردم اگر بدانند که با تمام وجود و با صداقت هستى همواره برایشان محبوب و قابل احترام خواهى بود. وى درخصوص اینکه چرا تیم ملى همواره با اما و اگر باید به رقابت هاى بین المللى صعود کند، گفت: تا زمانى که لیگ فوتبال کشور با قدرت و با صلابت برگزار نشود، تیم ملى مقتدرى نخواهیم داشت. اگر در ورزشگاه آزادى در برابر عربستان شکست مى خوریم به لیگ آنها مى بازیم. سرمربى پاس همدان خاطرنشان کرد: عادت کرده ایم روزگذر باشیم و به فکر فرداها نباشیم. فدراسیون فوتبال کدام برنامه ریزى مثبت و کارا درخصوص استعدادهاى درخشان فوتبال داشته است؟منصوریان در پاسخ به سوالى مبنى بر اینکه آیا دوست دارى روزى سرمربى استقلال تهران شوى، گفت: من هم همانند سایر استقلالى هاى دیگر دوست دارم روزى به عنوان مربى بر روى نیمکت تیم محبوبم بنیشینم. وى در پایان گفت: از صمیم قلب براى صمد مرفاوى آرزوى موفقیت مى کنم، امیدوارم وى و استقلال در لیگ نهم موفق و سربلند ظاهر شوند.

منبع خبر : سایت خبرگزاری IranSport.Net

آواتار محمد عسگری

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال:

تماشاگران تبریز محروم نیستند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مجتبی شریفی افزود: هیچ رایی در خصوص محرومیت تماشاگران تبریز از سوی کمیته انضباطی صادر نشده بود.

وی ادامه داد: در گزارش ناظر فدراسیون و داوری که گزارش تندی هم است مطالبی آورده شده بود که اعلام کردیم در صورت بروز چنین حرکاتی از طرف تماشاگران تبریزی این مورد می‌تواند از مصادیق محرومیت باشد.

شریفی تصریح کرد: در این مورد از مدیرعامل تراکتورسازی که اصرار داشت گزارش ناظر فدراسیون اشتباه است مستنداتی خواستیم تا موضوع را بررسی کنیم.

وی اظهار داشت: ما همچنین منتظر گزارش ناظر انضباطی بازی بودیم که بلافاصله بعد از ارائه گزارش متوجه شدیم که کاملا خلاف ادعای ناظر فدراسیون هیچ تخلفی از طرف تماشاگران تبریزی انجام نگرفته است.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: بنا به گزارش ناظر انضباطی هیچ محرومیتی شامل حال تماشاگران تبریز نمی شود.

وی خطاب به تماشاگران تبریزی که از زمان اعلام گزارش ناظربازی در نگرانی به سر می بردند گفت: با توجه به مستندات موجود هیچ محرومیتی در کار نیست و امیدوارم آنها در بازی‌های آینده جزو تماشاگران ممتاز لیگ برتر باشند

آواتار محمد عسگری

منچستریونایتد در آستانه محرومیت

تنها چند ساعت پس از آن که فیفا اعلام کرد چلسی به دلیل خرید غیرقانونی گائل کاکوتا از لانس تا سال 2011 حق خرید هیچ بازیکنی را نخواهد داشت، انتقال پال پوگبا از لوهاور به منچستر یونایتد مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، باشگاه لوهاور در بیانیه‌ای اعلام کرده: «یونایتد مبالغ بسیار زیادی را به والدین پوگبا پیشنهاد داد تا انتقال پسرشان را قطعی سازد. آنها این پسر 16 ساله را به این ترتیب خریداری کردند.»

یونایتد اعلام کرده در آن هنگام پوگبا قراردادی با لوهاور نداشت اما این باشگاه که در دسته دو فرانسه بازی می‌کند نظر دیگری دارد.

آلن بلسور، مدیر این باشگاه گفته است: «قصد پی‌گیری این پرونده را زیر نظر فیفا داریم. ماجرا بسیار جدی است. به نظرم پیروز خواهیم شد و این بیش از همه به سود فوتبال است. هر سال 5 میلیون یورو در آکادمی جوانان هزینه می‌کنیم که سرمایه‌گذاری هنگفتی برای ما به شمار می‌رود. ما این کار را انجام می‌دهیم تا جوانان ما به تیم اصلی راه یابند، نه این که به تیم‌های دیگر بروند. اگر بازیکنان در 16 سالگی آکادمی را ترک کنند چرا باید دست به پرورش بازیکنان جدید بزنیم؟ محرومیت چلسی پیام روشنی از سوی فیفا برای محافظت از آکادمی‌های جوانان است.»

سخنگوی یونایتد نیز گفته: «این حرف‌ها مطلقا بی‌معنی است و تمام کارهایمان را در چارچوب قوانین فیفا انجام داده‌ایم.»

آواتار محمد عسگری

بازیکنان استقلال 30 سالگی فابیو را جشن گرفتند

همزمان با 3 سپتامبر سالروز تولد فابیو حانوآریو بازیکن برزیلی استقلال، بازیکنان استقلال در طی مراسم کوچکی ورود او را به 30 سالگی تبریک گفتند.

در این مراسم که با غروب آفتاب و پایان تمرین استقلال برگزار شد، استقلالی ها در رختکن ورزشگاه دستگردی تولد همبازی برزیلی خود را تبریک گفتند. با توجه به همزمانی تولد فابیو با اذان مغرب ، مدد جباری مسوول تدارکات آبی پوشان ترجیح داد 2 کیک تهیه کند، تا شیرینی تولد فابیو به نوعی افطاری استقلالی ها روزه دار هم باشد.

جانواریو در خصوص شرایط خودش و استقلال هم می گوید : تیم ما به هماهنگی کامل رسیده است و همه مانند سال گذشته همدل شده اند تا بتوانیم قهرمان شویم تمرینات را منظم زیر نظر کادر فنی دنبال می کنیم و امیدوار هستیم تا 3 امتیاز دیدار مقابل سایپا را بدست آوریم آنها تیم خوبی دارند و به دنبال کسب پیروزی هستند.

جانواریو به شرایط آمادگی خودش هم اشاره میکند : تمرینات خوبی داشتم و بازیکنان هم به من توجه خاصی می کنند همین امر به من روحیه میدهد همین جشن تولدی که ترتیب داده شد نشان از همدلی ما است.

منبع خبر : سایت خبرگزاری پارس فوتبال

آواتار محمد عسگری

گزارش پخش مستقیم شش مسابقه‌ی فوتبال از تلویزیون

شش مسابقه فوتبال هفته جاری به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز ساعت 22‌و30 دقیقه از مسابقات مقدماتی جام جهانی بازی تیم‌های دانمارک و پرتغال پخش می‌شود.

یکشنبه (15 شهریور‌ماه) ساعت 30 دقیقه بامداد از چارچوب همین رقابت‌ها دیدار تیم‌های اسپانیا و بلژیک روی آنتن می‌رود.

دوشنبه (16 شهریورماه) از مسابقت لیگ برتر ایران ساعت 20و30 دقیقه پیکار ذوب آهن با پیروزی و ساعت 22 و 30 دقیقه رقابت استقلال تهران با سایپا پخش می‌شود.

چهارشنبه (18 شهریورماه) از مسابقات مقدماتی جام جهانی ساعت 23‌و30 دقیقه بازی انگلیس با کرواسی روانه آنتن می‌شود.

پنج‌شنبه (19‌شهریورماه) ساعت 30 دقیقه بامداد از چارچوب همین رقابت‌ها دیدار تیم‌های اسپانیا با استونی پخش می‌شود.

آواتار محمد عسگری

مجید جلالی در گفت‌وگو با ایسنا:

قرمز و آبی طرح پیشنهادی انگلیسی‌ها به ساواک بود!

مجید جلالی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ماهیت پدیده ناهنجاری رفتاری و گفتاری در فضای ورزش و فوتبال کشور افزود: در واقع هیچ اختلاف نظری در بحث ماهیت ناهنجاری‌های گفتاری و رفتاری فضای ورزش و فوتبال کشور بین افراد مختلف وجود ندارد و همه معتقدند فضای ناسالم و آزاردهنده‌ای در استادیوم‌های ما حاکم است.

وی گفت: اگر این مساله در تیم ملی هم تبلور پیدا کند، می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری به فرهنگ ورزش در کشور ما در صحنه‌های بین‌المللی بزند؛ اگر یادتان باشد در مسابقات آسیایی چندین سال پیش، درگیری دو بازیکن ملی‌پوش ما با یکدیگر در حین یک بازی به نوعی بیانگر فضای ناآرام فوتبال در داخل کشور ما بود که سال‌ها وجود نداشت و ندارد. حال ممکن است دلایل متفاوتی برای این مساله مطرح شود اما همه جامعه ورزش ما در اصل موضوع با یکدیگر هم‌عقیده بوده و نیاز به بحث نیست.

جلالی در ادامه این موضوع را به شرح ذیل تحلیل، دسته‌بندی و ارایه کرد:

* ریشه‌یابی و پیدا کردن علت‌ها:

1- استادیوم‌ها به مکانی برای تخلیه هیجانات روانی جوان‌ها تبدیل شده است

اکنون در کشور ما فوتبال به یکی از معدود پدیده‌های سرگرمی مجاز تبدیل شده و ظاهرا برای اینکه مردم بتوانند به راحتی با این پدیده سرگرم باشند، فضای آزاد زیادی برای‌شان گذاشته شده است؛ شاید سیاستگذاران امر چنین دیدگاهی دارند که بگذاریم هیجانات روانی مثبت و منفی جوانان ما در استادیوم‌ها تخلیه شود؛ بنابراین آنها را در ورزشگاه‌ها به حال خود رها کرده تا این محل، جایی برای بروز واکنش‌های ناهنجار جوانان باشد.

2- حساسیت را تنها به دو رنگ آبی و قرمز تقسیم کرده‌ایم

این وضعیت در حالی است که به خوبی می‌دانیم مردم ما تا چه اندازه فوتبال و هیجاناتش را دوست داشته و برای‌شان حساس است؛ آن وقت ما این فوتبال و فضای آن را در کشور تنها تبدیل به دو رنگ کرده و حساسیتش را چندین برابر کرده‌ایم؛ حتی وقتی اخبار رسانه‌ها را هم دنبال کنید متوجه می‌شوید شاید حدود 95 درصد آنها مربوط به مسایل این دو تیم و کمتر از 5 درصد به اخبار تیم‌های دیگر اختصاص داده می‌شود. اکنون حتی ملاک‌های ارزشیابی و ارزشگذاری‌های شخصیتی هم به قرمز و آبی منتهی شده و این خود شدت حساسیت را بالا برده است.

تمرکز خبر و افکار عمومی روی این دو تیم باعث شده تا عامل حساسیت‌زا تنها به دو قسمت تقسیم شود و به دنبال آن هیجانات مختلف هم همیشه در دو جبهه وجود دارد، در حالی که می‌توان آن را به قسمت‌های بیشتری تقسیم کرد؛ شاید این مساله در ادامه همان سیاست استفاده از فوتبال به عنوان یک سرگرمی مجاز در کشور باشد اما آنقدر پررنگ شده است که به شدت توانایی‌های دیگر فوتبال را هم تحت تاثیر قرار داده و باعث فراموشی آنها شده است.

3- نبود قوانین کافی برای رفتارهای درونی فوتبال

هم‌چنین نبود قوانین کافی برای کنترل کردن رفتارهای مختلف را باید از دیگر عوامل پدیده ناهنجاری فرهنگی اجتماعی در فوتبال دانست، به طور مثال محدودیت یا قانون مشخصی برای رفتار رسانه‌ای در فوتبال وجود ندارد و برخی خبرنگاران به طور سلیقه‌ای با مسایل مختلف برخورد می‌کنند یا در بحث واسطه‌گری در فوتبال، ادبیات بین مربیان، بازیکنان، مسوولین و رسانه‌ها، شعارهای همگانی تماشاچیان و همچنین فضای رایج در استادیوم‌ها، هیچ قانون مشخصی نبوده یا اینکه کافی نیست.

عدم وجود قوانین لازم و درست خود به ایجاد تشنج در محیط دامن می‌زند، ضمن اینکه نباید صرفا به فکر قوانین تنبیهی باشیم و در نظر گرفتن قوانین تشویقی برای رسیدن به نتیجه مطلوب، در این زمینه بسیار ضروری است.

* ایجاد آبی و قرمز در فوتبال ایران، طرح پیشنهادی انگلیسی‌ها

طرح ایجاد دو تیم قرمز و آبی در فوتبال ایران در زمان گذشته از سوی انگلیسی‌ها به ساواک پیشنهاد شد که ایران هم پذیرفت؛ آنها گفته بودند ما هم برای رسیدن به اهداف سیاسی و در نهایت سرگرمی مردم، در هر شهری از انگلیس یک آبی و قرمز تشکیل دادیم. شاید این طرح در چهل سال گذشته با هدف ایجاد سرگرمی برای مردم، طرح خوبی بوده و اکنون هم بد نباشد، اما در حال حاضر با بالا رفتن سطح سواد عمومی و پیشرفت زندگی، دیگر نباید صرفا همان هدف را دنبال کند چرا که دیگر به تنهایی پاسخگوی نیازهای جامعه نیست.

اکنون که جهان به سمت جلو حرکت می‌کند، هم‌زمان قواعد زندگی مردم نیز پیشرفت کرده و در کنار بحث سرگرمی، باید به فکر ارتقای فرهنگی جامعه هم باشیم. مطمئنا از توجه به دیگر توانایی‌های فوتبال و ارتقای سطح فرهنگی اجتماعی این ورزش، جامعه سود خواهد کرد.

* فوتبال توانایی‌های دیگری هم دارد

در حال حاضر فوتبال در جهان علاوه بر خاصیت سرگرمی، توانایی‌های بسیار زیاد دیگری از جمله در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و... نیز دارد.

تاکنون فکر کرده‌اید که به طور مثال می‌توان مدت زمان 90 دقیقه‌ای یک بازی فوتبال را به 90 سال عمر تشبیه کرد که قواعد خاصی برای سعی کردن و رسیدن به موفقیت دارد؛ دارای پستی بلندی‌های زیادی است، شتاب می‌گیرد، افت می‌کند، لحظه‌ای بر وفق مراد بوده و ممکن است زمانی را هم در بحران سپری کند؛ یا اینکه دارای قوانینی است که باید به آن تن داد، مدام پیرامون عملکردها و واکنش‌های متفاوت شما قضاوت و تصمیم‌گیری می‌شود، بایدها و نبایدهای فراوانی داشته و زمانی که سوت پایان زده شود پشیمانی سودی ندارد. بسیار جالب است که قواعد سعی کردن در یک بازی فوتبال، شباهت زیادی به قواعد در نظر گرفته شده از سوی خداوند متعال در سعی صفا و مروه دارد.

این‌ها درس‌هایی است که فوتبال می‌تواند برای مردم داشته باشد؛ فوتبال می‌تواند امیدوار بودن، شکیبایی و قواعد زندگی کردن را به جوان‌های ما یاد داده و البته باعث نشاط و شادابی آنها شود؛ اما سوال اینجاست که تاکنون چه کسی این مسایل را به جوان‌ها و مردم ما گفته، در حالی که آنها برای شنیدن و پذیرش چنین توانایی‌هایی از فوتبال، آمادگی و اشتیاق فراوانی دارند. متاسفانه ما فقط ذهن جوان‌ها را معطوف به یکسری مسایل حاشیه‌ای بی‌محتوایی چون بودن یا نبودن آفساید در یک صحنه، مشت یا پشت‌پای فلان بازیکن به دیگری، درگیری‌های مختلف میان بازیکنان، مربیان و... کرده‌ایم که هیچ سود مادی و معنوی برای آنها، خودمان و حتی فوتبال کشور ندارد.

این توانایی‌ها تنها مربوط به حوزه فرهنگی اجتماعی این ورزش است در حالی که فوتبال پس از صنعت تسلیحات و نفت، سومین پدیده صنعتی اشتغال‌زا و درآمدزایی در جهان شناخته شده است؛ فوتبال در مباحث اقتصادی هم ویژگی‌های بالقوه‌ای دارد که کشورهای مختلف دنیا آنها را بالفعل کرده و سود مالی فراوانی از آن می‌برند.

این پتانسیل و ویژگی با توجه به وجود استعدادهای زیاد و اقبال عمومی گسترده‌ای که در سطح جامعه ما نسبت به فوتبال وجود دارد می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و با یک دیدگاه تغییر یافته و صحیح سرمایه‌گذاری‌ها در این ورزش استراتژیک را جهت‌دهی و بارور کرد.

باید دقت کرد که فوتبال را از هیچ منظری نمی‌توان با سایر ورزش‌ها مقایسه کرد و در سطح بین‌المللی می‌بینید که حتی اتحادیه اروپا قوانین کلی مختلفی را در سطح قاره خود برای آن ترسیم می‌کند.

حتی بعضا حساسترین مسایل و تصمیمات سیاسی را هم با قواعدی برگرفته از فوتبال در میان مردم جا می‌اندازد و سابقه استفاده از چنین ابزاری در کشور خودمان هم دیده می‌شود. حال وقتی این ورزش چنین کارکردهای مهم و تعیین‌کننده‌ای در ابعاد گوناگون یک جامعه دارد، نباید انتظار داشت تنها در قالب یک ورزش و به مانند دیگر رشته‌های ورزشی به آن نگاه کرد.

به هر ترتیب لزوم آغاز یک حرکت درست و منطقی در جهت استفاده بهینه از فوتبال، در وهله اول تغییر نگرش و بوجود آمدن دیدگاه جدیدی نسبت به این ورزش است که در صورت تحقق آن، ‌باید قوی‌ترین مدیرهای کشور برای فوتبال سیاست‌گذاری کنند. آنگاه دیگر فوتبال را به عنوان یک ابزار کوچک نمی‌بینیم که فقط مردم را سرگرم کند؛ بلکه با آغاز یک راه جدید، آن را پدیده‌ای می‌پنداریم که باید برایش هزینه کرده و مدیران، مربیان و نیروی انسانی کارآمد در بدنه آن تربیت کنیم.

* راهکارهای کوتاه‌مدت برای کاهش ناهنجاری‌ها در فوتبال

در حال حاضر گذشته از اهمیت راهکارهای بلندمدت برای از بین بردن فضای ملتهب حاکم در استادیوم‌های ورزشی، می‌بایست اقدام کوتاه‌مدتی را هم در جهت حل ناهنجاری‌های فرهنگی اجتماعی کنونی ورزشگاه‌ها، در نظر گرفت که می‌تواند دربرگیرنده یکسری برنامه‌های تنبیهی و تشویقی مختلف باشد.

1- امتیاز دادن به تماشاچیان و در نظر گرفتن برنامه‌های تشویقی

برای رعایت اصول اخلاقی و رفتارهای صحیح تماشاچیان هر مسابقه امتیازاتی را تعریف و طراحی کنیم و ناظران مختلفی را برای دادن این امتیازات بکار گیریم؛ حال پس از گذشت مثلا یک دوره سه‌ماهه و اینکه شاید حدود 30 مسابقه در طول این مدت در آن شهر یا استان انجام شده باشد، هر استانی که امتیازش به فلان حد رسید، شامل یک‌سری اقدامات تشویقی شود؛ برای مثال می‌توان توری‌های حصار بین زمین مسابقه و تماشاچیان را با نماد شخصیت و منش بالای آنها برداشت؛ یا اینکه کمک‌های مالی قابل توجهی برای فوتبال جوانان آن منطقه در نظر گرفت و به طور مثال فدراسیون، یک آکادمی فوتبال برایشان بسازد تا جوان‌ها به صورت رایگان یا ارزان از امکانات آن استفاده کنند.

2- بالا بردن سطح امکانات رفاهی استادیوم‌ها

از دیگر راهکارهای کنترل رفتارهای فرهنگی، اجتماعی در استادیوم می‌توان از بالا بردن سطح امکانات رفاهی ورزشگاه‌ها نام برد. می‌توان قیمت بلیط مسابقات را بالا برد و به همان اندازه شرایط رفاهی خوبی برای تماشاچیان فراهم کرد. اگر سطح امکانات رفاهی استادیوم‌ها از قبیل عرضه آب آشامیدنی با کیفیت، پاکیزه‌گی سرویس‌های بهداشتی، در نظر گرفتن صندلی‌های مشخص، راهنمای داخل استادیوم و حتی دادن تغذیه، پیراهن ورزشی، پرچم و... به تماشاچیان، تا حدی بال رود که مردم از آنجا به عنوان یک مکان تفریحی سالم تلقی کنند، خود به خود بر آرامش و نشاط آنها افزوده شده و به سهم خود زمینه‌های ایجاد ناملایماتی‌های رفتاری مختلف‌شان از بین می‌رود.

این طرح شاید در دوران ابتدایی کار، تاحدودی باعث کاهش تماشاچیان در استادیوم‌ها شود اما به مرور و پس از آنکه تماشاچی از حضورش در استادیوم احساس رضایت و آرامش کرد، مورد توجه قرار می‌گیرد. مسلما این بهتر از آن است که هزار تومان از تماشاچی گرفته شود و مثلا در گرمای شدید، آب آشامیدنی مناسبی نداشته باشد، برای پیدا کردن مکان مناسبی جهت نشستن در قسمت مورد نظرش، مدتی را در اطراف ورزشگاه سرگردان باشد، برای خرید یک ساندویچ 100‌تومانی و احتمالا غیربهداشتی، 1000 تومان پرداخت کند، فضای آلوده‌ای در اطرف خود حس کند و در آخر هم با نتیجه نگرفتن احتمالی تیمش براثر مثلا اشتباهات داوری مواجه شود؛ بدون شک همه اینها زمینه‌ای برای بروز ناهنجاری‌ها و رفتارهای نادرست فرهنگی اجتماعی خواهد شد.

3- در نظر گرفتن مکان‌هایی برای تماشای خانوادگی فوتبال در استادیوم‌ها

ما باید کاری کنیم قشر عظیمی از مردم که فوتبال را دوست دارند و قشر بهتری هم هستند، فضا را مناسب دیده و به استادیوم‌ها بیایند. اکنون با توجه به فضای ملتهب ورزشگاه‌ها، آنها جایی برای حضورشان در آنجا نمی‌بینند؛ ضمن اینکه تماشای خانوادگی بازی‌ها در استادیوم می‌تواند به رعایت یکسری اصول اخلاقی و رفتاری از سوی بسیاری از تماشاچیان شده و پای انسان‌های مختلفی از اقشار گوناگون را به این مکان باز کند.

آواتار محمد عسگری

در آستانه دیدار حساس برزیل - آرژانتین ؛ کلاسیک و حیثیتی

نبرد امشب آسمانی ها مقابل زردپوشان برزیل، به منزله جنگی حیثیتی است. دیداری که با غروری خاص و با تاریخی طولانی دنبال می شود و البته این بار هدف آن رسیدن به مرحله نهایی رقابتهای جام جهانی است.
سرخیو آگوئرو، ستاره آرژانتینی 80 درصد تیم ملی کشورش را برنده این دیدار می داند و تبس معتقد است که آرژانتین به احتمال 70 درصد پیروز این میدان خواهد بود.
برای دیدار حساس امشب احتمال می رود که تبس در کنار مسی، خط حمله تیم ملی آرژانتین را تشکیل دهند و البته مارادونا ممکن است سرخیو آگوئرو را نیز برای دقایقی به میدان بفرستد، ولی این مربی بیش از هر ستاره دیگری روی آپاچی (توس) حساب باز کرده است. این طور به نظر می رسد، مارادونا هنوز در مورد زوج حمله تیمش تردید دارد و نمی داند چه بازیکنی را در کنار مسی به خدمت بگیرد. توس زودتر به اردوی آسمانی ها پیوسته و با روحیه بالایی که دارد، در حاکم ساختن جو مثبت در اردوی این تیم، کمکهای شایانی انجام داده است.
آپاچی دائماً می گوید که برزیلی ها با ترس به روساریو آمده اند؛ زیرا می دانند که ما، آنها را به آسانی شکست خواهیم داد و نکته جالب توجه اینجاست که آگوئرو در رقابتهای مرحله گروهی جام جهانی سه گل بیشتر از تبس به ثمر رسانده، ولی با وجود این مربی آرژانتینی، توس را به دامادش ترجیح داده است. این دیدار برای آرژانتینی ها حکم مرگ و زندگی دارد؛ زیرا بخوبی می دانند که در صورت تقبل شکست مقابل برزیل، تقریباً دیگر راهی برای رسیدن به آفریقای جنوبی نخواهند داشت.
مارادونا، سرمربی تیم ملی آرژانتین نیز در صحبتهایی ترکیب احتمالی تیمش را اعلام کرده و گفته که از کسی هراسی ندارد.
او در این باره گفته: چیزی را پنهان نخواهم کرد. ما احترام زیادی برای تیم ملی برزیل قائلیم، ولی قطعاً بازی را هجومی آغاز خواهیم کرد.

* بازیکنان آرژانتین در کلیسا
بازیکنان تیم ملی آرژانتین به همراه دیه گو آرماندو مارادونا و دستیارانش، رهسپار کلیسا شدند.
طبق اخبار منتشره در منابع آرژانتینی این اقدام به درخواست مارادونا از مسؤولان فدراسیون فوتبال آرژانتین صورت گرفته و مارادونا تعدادی از نیروهای امنیتی را نیز به خدمت گرفت تا از ورود خبرنگاران به کلیسای سان فرانسیسکو دی اسیس جلوگیری نمایند.
در پایان این مراسم نیز رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین و همسرش از حضور ورزشکاران در کلیسا تشکر نموده و با آرزوی بهترینها برای آنها در دیدار مقابل برزیل، مارادونا و شاگردانش را بدرقه نمودند.

* آب معدنی برزیلی در آرژانتین
مسؤولان فدراسیون فوتبال برزیل با در نظر داشتن صحبتهای چند سال پیش مارادونا در این رابطه که در دیدار مرحله یک هشتم پایانی رقابتهای جام جهانی ایتالیا، که میان برزیل و آرژانتین برگزار شده بود، آبهایی در اختیار بازیکنان حریف قرارداده شد که در آن ماده ای بود که آنها را دچار ضعف فیزیکی می نمود، تصمیم گرفتند که برای دیدار تیم ملی این کشور مقابل آرژانتین که نیمه شب شنبه در روساریو برگزار می شود، آب اردوی تیمشان را از برزیل به همراه ببرند.
یکی از مسؤولان فدراسیون فوتبال برزیل با رد دلیل مطرح شده، گفت: این امری طبیعی است و به این دلیل که مقصد ما آرژانتین است، این کار را انجام نمی دهیم و ربطی به صحبتهای سالهای گذشته مارادونا نیز ندارد.این بحث که برای اولین بار توسط دانیل آلوس مطرح شد، مسؤولان فدراسیون فوتبال برزیل را بر آن داشته تا با حمل آب معدنی از برزیل، از هرگونه آلودگی بازیکنان از طریق آب که منجر به کاهش بازده فیزیکی شان می شود، اجتناب کنند.

* کاکا: مثل مارادونا، هنرمند نیستم
کاکا، ستاره برزیلی در صحبتهایی در پاسخ به مقایسه هایی که میان او و مارادونا صورت گرفته، اعلام کرد: من یک هنرپیشه بزرگ، مثل مارادونا نیستم. بیش از آن یک بازیکن کامل هستم. دقیقاً محدودیتهایم را می شناسم و همیشه تلاش می کنم که بهتر و بهتر شوم. فوتبال امروزه بسیار فیزیکی است و تنها مهارت برای موفقیت کافی نیست. حالت ایده آل ترکیبی از هنر و کارایی است.کاکا در ادامه در مورد مسی گفت: مسی بازیکنی است که تیم حریف را برهم می ریزد و گمان می کنم یکی از مدعیان اصلی برای موفقیت تیمش در این دیدار باشد. نرسیدن به جام جهانی برای من به منزله مرگ آرزوهاست و بازی برزیل و آرژانتین به سان یک دیدار فینال است و در ابتدا فشار زیادی حس خواهد شد، ولی پس از گذشت زمان، همه چیز به صورت طبیعی دنبال خواهد شد. ما می توانیم از فشار به نفع خودمان استفاده کنیم.

* توس: صحبتی ندارم
کارلوس توس، ستاره تیم ملی آرژانتین روز پنجشنبه در صحبتهایی در مورد دیدار حساس شنبه شب ورزشگاه روساریو، با رعایت احتیاط لازم سخن گفته و اعلام کرد: بهتر است در این باره صحبتی نکنیم. ما بخوبی می دانیم که فوتبال چگونه است، ما در دیداری حساس برای صعود به جام جهانی به میدان خواهیم رفت و هر کلمه که اکنون به زبان بیاوریم، بار سنگینی خواهد داشت. ما درباره آنچه برزیلی ها می گویند، نگران نیستیم. هر کس باید نگران اوضاع تیم خودش باشد.

منبع خبر : سایت خبرگزاری هورا اسپرت

آواتار محمد عسگری

جای خالی برنامه 90 بازهم احساس شد

نشست مطبوعاتی سرمربیان تیم های پاس همدان و استقلال اهواز که شب گذشته (جمعه ) و پس از برتری سبزپوشان همدانی برگزار شد با حواشی جالب توجه ای همراه بود که یکی از آنها اعتراض منصوریان و عزیزی به ضعف داوری بود.   

خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه قدس همدان با دیدن چهره برافروخته ای خداداد عزیزی متوجه شدند که سرمربی استقلال اهواز به شدت از جریان داوری ها در ایران نا راضی است و جالب اینکه سرمربی پاسی ها هم نسبت به قضاوت بخشی زاده در این دیدار معترض بود.

خداداد عزیزی در این کنفرانس با انتقاد هایش داوری را زیر سؤال برد و منصوریان نیز بدلیل عدم اعلام پنالتی برای پاس و عدم اعلام گل صحیح این تیم در جمع خبرنگاران از عملکرد بخشی زاده به شدت ابراز نارضایتی کرد تا بسیاری منتظر دیدن فیلم بازی پاس و استقلال اهواز باشند.
 البته رخ دادن چنین اتفاقاتی در بازی همدان بار دیگر ثابت کرد که جای برنامه 90 در لیگ نهم بیشتر از قبل احساس می شود.

آواتار محمد عسگری

منصوریان در داوری دیدار با استقلال خود را با خداداد هم عقیده نشان داد

علیرضا منصوریان پس از پیروزی 2 بر یک تیمش مقابل استقلال اهواز در نشست مطبوعاتی با اشاره به این که مانند خداداد عزیزی قصد دارد در مورد مسائل فنی صحبت نکند، اظهار داشت: در این مورد تنها نکته‌ای که می‌گویم این است که از همه بازیکنان تیمم به خاطر بازی مردانه‌شان متشکرم. آنها اشتباه دروازه‌بان تیم در دقیقه 20 را با بازی خوبی که تا دقایق پایانی انجام دادند جبران کردند.
وی عنوان کرد: می‌خواهم در مورد مسائل حاشیه‌ای صحبت کنم و مانند خداداد ابتدا در مورد داوری حرف بزنم. اگرچه من هم عهد کرده بودم در این مورد هیچ صحبتی نکنم، اما به اعتقاد من ضعف داوری‌ها به فوتبال ضربه زده و جریان بازی‌ها عوض می‌شود.
منصوریان با بیان این که بابت داوری‌ها متأسفم، افزود: همان طور که عزیزی گفت توپ اصغری گل شد که داور آن را قبول نکرد و در نیمه دوم هم یک پنالتی صددرصد برای ما نگرفتند.
وی با اعلام این که حرف اصلی‌ام در مورد جریاناتی است که در طول بازی در بین تماشاگران رخ داد، تأکید کرد: متأسفانه از دقیقه 60 به بعد آنها شروع به اهانت به اولیایی و پورحیدری کردند. ای کاش این اهانت به من می‌شد اما به این دو نفر که فوتبال همدان به گردن آنها حق بزرگی دارد توهین نمی‌شد.
سرمربی پاس همدان ادامه داد: در میان همه شهرهای بزرگ ایر ان، کنفدراسیون فوتبال آسیا همدان را به عنوان شهر فوتبال ایران معرفی کرد. بنابراین من دلایل انتقادها به مدیرعامل باشگاه پاس را نمی‌دانم. آیا مردم همدان نمی‌دانند اولیایی چه نقشی در انتقال این تیم به همدان داشته است؟ آیا دستمزد وی این بود که وقتی شهرشان، شهر فوتبال ایران می‌شود 10 روز بعد به مدیرعامل تیم فحاشی کنند؟
منصوریان در مورد اهانت به پورحیدری خاطرنشان کرد: اگر کسی را پرافتخارتر از او پیدا کردید به شما جایزه می‌دهم. هیچ مربی مانند پورحیدری با تیم‌هایش در سطح ایران و‌ آسیا قهرمانی در کارنامه خود ندارد.
منصوریان یادآور شد: این درست است کسی که 45 سال تجربه‌اش را به همدان آورده و 3 سال به عنوان میهمان در این شهر زندگی می‌کند با او این گونه برخورد شود؟ ای کاش این حرف‌ها نسبت به من زده می‌شد و اگر این طور بود ناراحت نمی‌شدم. چرا که یک مربی جوان هستم و اگر بد و بیراه بشنوم لازمه آب دیده شدنم است، اما وقتی پورحیدری با 45 سال و اولیایی با 30 سال تجربه چنین برخوردی می‌شود دیگر حرفی برای گفتن ندارم.

آواتار محمد عسگری

درخواست اکبری از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال

جلال اکبری امروز در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حاضر شد و از رئیس کمیته انضباطی درخواست کرد که محرومیتش را کاهش دهند.
جلال اکبری در دیدار با صبای قم با محسن بیات بازیکن حریف درگیری فیزیکی پیدا کرد و اکنون به حکم کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی محروم است. او خواستار این شده که تکلیفش زودتر مشخص شود

آواتار محمد عسگری

سعیدلو: راه افتخارآمیز دولت در ورزش با قدرت ادامه می‌یابد

سعیدلو که عصر امروز به اتفاق محمد علی آبادی در نشستی با معاونان و مدیران کل سازمان تربیت بدنی شرکت کرده بود، از تلاش های محمد علی آبادی به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: دولت نهم در کلیه بخش ها و به ویژه ورزش، شاهد موفیقت ها و دستاورد های ارزشمندی بود که جا دارد ضمن تقدیر از زحمات مهندس علی آبادی و همکارانشان، تاکید کنم که این راه با قدرت بیشتر و رفع نقاط ضعف احتمالی و کمبودها ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به سابقه دوستی دیرینه اش با علی آبادی، از وی به عنوان مدیری قوی و خستگی ناپذیر نام برد و تصریح کرد: بی شک تحولات در همه بخش ها طبیعی است. معتقدم آقای علی آبادی در طول مدیریت 4 ساله خود، موفق عمل کرد. دولت نهم با پیگیری‌های مثبت و موثر وی، در ورزش کم نگذاشت تا امروز با فراهم شدن امکانات و توسعه زیر ساخت ها در جای جای کشور، ورزش ایران از این حیث در شرایطی خوب و قابل قبول قرار بگیرد.
سعیدلو ابراز امیدواری کرد که در جهت توسعه بیش از پیش ورزش، همچنان از تجارب و همکاری‌های موثر مهندس علی آبادی بهره مند شود.
رئیس جدید سازمان تربیت بدنی با اشاره به انتظار مردم و مسئولان از جامعه ورزش، از تمام معاونان و مدیران سازمان تربیت بدنی خواست در جهت تحقق اهداف کلان دولت دهم در ورزش، با قدرت به کار خویش ادامه دهند.
وی اعلام کرد که در روزهای آینده جلسات تخصصی را با هر یک از معاونان و مدیران ستادی سازمان برگزار خواهد کرد تا در جریان ریز برنامه های بخش های مختلف قرار گرفته و آنها را مورد ارزیابی قرار دهد.
پیش از صحبت های رئیس جدید، محمد علی آبادی با تبریک انتخاب علی سعیدلو و آرزوی موفقیت برای وی، عنوان کرد: بی شک جامعه ورزش با قدرت هرچه بیشتر رئیس جدید سازمان را در جهت پیشبرد امور همراهی خواهند کرد و در اینجا وظیفه خویش می دانم از تلاش و خدمات صادقانه تمام همکارانم در مجموعه ورزش در 4 سال گذشته تقدیر و تشکر نمایم.
علی آبادی افزود: برنامه های ورزش با قوت در حال اجراست. به طور مسلم با حضور آقای سعیدلو این برنامه ها با قدرت و جدیت بیشتری به اجرا در خواهند آمد و بنده نیز از هیچ تلاش و کوششی در جهت توسعه ورزش کشور دریغ نخواهم کرد.
تاریخ جلسه تودیع و معارفه علی آبادی و سعیدلو در هماهنگی با دفتر رئیس جمهوری، به اطلاع جامعه ورزش خواهد رسید.

آواتار محمد عسگری

توقف تیم ملی فوتبال ایران برابر ازبکستان

تیم ملی فوتبال ایران شنبه شب در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی ازبکستان متوقف شد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که به قضاوت روشن ایرماتوف ازبک و در ورزشگاه پاختاکور تاشکند برگزار شد، دو تیم در پایان 90دقیقه تلاش به نتیجه تساوی بدون گل دست یافتند.

اودیل احمداف هافبک تیم ازبکستان در دقیقه 34به دلیل خطای عمد بر روی محمد نصرتی مدافع کشورمان با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد.

مجتبی زارع هافبک ملی پوش ایران نیز در دقیقه 60 وارد زمین شد و30 ثانیه بعد با دریافت کارت قرمز زمین بازی را ترک کرد.

بازیکنان دو تیم در نیمه اول، بازی پایاپای، کم افت و خیز و درگیرانه ای را در میانه میدان به نمایش گذاشتند تا بدون گل به رختکن بروند.

در نیمه دوم ازبک‌ها با دوندگی بیشتر و استفاده از اشتباهات بازیکنان ایرانی، فرصت‌های گلزنی بیشتری را بر روی دروازه سید مهدی رحمتی دروازه بان کشورمان ایجاد کردند اما در امر گلزنی ناموفق عمل کردند تا دو تیم به نخستین تساوی تاریخ خود دست یابند.

نبود هماهنگی لازم نزد بازیکنان، اشتباه مکرر فردی بازیکنان، فاصله زیاد بین خطوط میانی و تهاجمی، حضور بازیکنان در پست‌های غیر تخصصی، ضعف در خط دفاع، ایجاد فضاهای زیاد برای مهاجمان حریف و ... دراین دیدار نشان داد که کادر فنی تیم ملی راه دشواری را برای تشکیل تیمی منسجم پیش رو دارد.

دو تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان خود را برای حضور در مرحله مقدماتی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در سال 2011 آماده می‌کنند.

تیم ملی ازبکستان در گروه سوم مرحله مقدماتی این رقابت ها، پس از امارات در مکان دوم قرار دارد و تیم ملی ایران در گروه پنجم با کسب 4امتیاز در صدر ایستاده است.

ازبک‌ها روز شنبه23 آبان ماه سال جاری در خانه پذیرای مالزی خواهند بود و ملی پوشان ایرانی در اول آذر ماه در ورزشگاه آزادی تهران برابر تیم ملی اردن قرار می‌گیرند.

پیش از دیدار دو تیم ملی فوتبال ایران و ازبکستان از زمان استقلال ازبکستان در سال 1990میلادی تنها دو بار در رقابت‌های رسمی برابر هم قرار گرفته بودند که تیم ایران در هر دو بازی ازبک‌ها را شکست داده بود .

نخستین رویارویی دو تیم در بازیهای آسیایی 1998 تایلند بود که تیم ایران با چهار گل ازبکستان را پشت سر گذاشت و در دومین بازی که درجام ملت‌های آسیا در سال 2007میلادی در مالزی برگزار شد، تیم ایران با نتیجه دو بر یک از سد حریف خود گذشت.

ترکیب تیم ملی ایران در این بازی به شرح زیر بود :
سید مهدی رحمتی، هادی عقیلی، محمد نصرتی (فرشید طالبی از دقیقه 46)،(احسان حاج صفی، علیرضا محمد (آرش برهانی از دقیقه 75 )، جواد نکونام، فریدون زندی، ایمان مبعلی، مهرزاد معدنچی (مجتبی زارع از دقیقه 60)، سپهر حیدری و مسعود شجاعی
تیم ملی فوتبال ایران هفته گذشته در دیداری دوستانه با نتیجه تساوی سنگین چهار بر دو مقابل تیم بحرین تن به شکست دادند.

ملی پوشان فوتبال ایران بامداد فردا (یکشنبه) به تهران باز خواهند گشت تا بتوانند تیم‌های باشگاهی خود را در هفته پنجم لیگ برتر همراهی کنند.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۵۸ روز قبل
انتقال به تیمی دیگر، شاید در زمستان
کیکر: آینده موشک زمین‌گیر شده ایرانی روشن نیست
نشریه کیکر در گزارشی نوشت: با وجود خاتمه موعد نقل و انتقالات بوندس‌لیگا، مهدی مهدوی‌کیا از جمله بازیکنان شاغل در بوندس‌لیگا است که آینده مبهمی دارد.
این نشریه پرتیراژ افزود: از مدت‌ها قبل به نظر می رسد مهدوی کیا که زمانی به موشک معروف بود،‌ در اینتراخت زمین‌گیر شده است. با این حال تصور می‌شد تا قبل از روز سه‌شنبه گذشته که موعد انتقال بازیکنان درتیم‌های اروپایی به آخر رسید، او به تیمی دیگر واگذار شود؛ اما این اتفاق در مورد روی نداد.
نشریه مذکور ادامه داد: به این ترتیب به لژیونر ایرانی اینتراخت تا نزدیک‌ترین دوره نقل و انتقالات که در ابتدای زمستان خواهد بود، فرصت داده شد تا بلکه از وضعیت موجود رها شده و به صورت بازیکنی موثر برای تیم آلمانی درآید.
مهدوی کیا که دو سال قبل به اینتراخت فرانکفورت ملحق شد، در سال 1999 ابتدا راهی بوخوم شد و پس از نیم فصل بازی در این تیم، سال‌های درخشانی در تیم بندری هامبورگ داشت. کاپیتان سابق ایران پس از ترک این تیم شمالی‌، در فرانکفورت به چهره‌ایی کم‌فروغ تبدیل شد که هر روز کمتر از قبل به بازی گرفته شد تا جایی که زمزمه‌های برای واگذاری اش به تیمی دیگر مطرح شد.
آواتار محمد عسگری

رونالدو: منتظر بازی با بارسلونا هستم

کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید که گاه نقش یک هافبک تهاجمی را به خود می گیرد در تازه ترین گفت‌وگوی خبری خود با روزنامه پرتیراژ آس اسپانیا ضمن اشاره به ال کلاسیکو دربی اسپانیا عنوان کرد: برای هفته دوازدهم لحظه شماری می کنم و بی صبرانه در انتظار گلزنی در نیوکمپ هستم.
وی در مورد نقش خود در لالیگا امسال گفت: من عوض نشده ام و همان بازیکن متعصب همیشگی هستم، اما تلاش می کنم دقیقا همان بازیکنی باشم که هواداران و مسئولان رئال مادرید انتظار دارند.
رونالدو در مورد توپ طلای امسال تصریح کرد: اگر کارشناسان فیفا بازی های رئال مادرید را نگاه کنند مشخص است که باز هم شانس اول دریافت توپ طلا خواهم بود، اما اگر آنها علاقه ای به رئال مادرید نداشته باشند مسلم است که بازیکن مورد علاقه آنها برنده جوایز یوفا و فیفا خواهد بود.

آواتار محمد عسگری

اخبار کمیته انضباطی

سپاهان و شاهین بوشهر 10 میلیون ریال جریمه نقدی شدند

بنابر اعلام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تماشاگران فولاد سپاهان به دلیل فحاشی و رفتار ناشایست در دیدار هفته چهارم مقابل استقلال اهواز به توبیخ کتبی و درج در پرونده و پرداخت 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

کمیته انضباطی تاکید کرده است در صورت تکرار اینگونه رفتارها از سوی تماشاگران سپاهان، محرومیت های سنگین تری در انتظار تماشاگران این تیم خواهد بود. در این دیدار تیم استقلال اهواز به دلیل داشتن 5 بازیکن اخطاری به 2 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

همچنین بدلیل فحاشی و رفتار ناشایست تماشاگران تیم شاهین بوشهر در دیدار مقابل تراکتورسازی تبریز، تیم شاهین بوشهر به توبیخ کتبی، درج در پرونده و 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تیم سایپا را به دلیل 3 دقیقه تاخیر در دیدار هفته چهارم مقابل پیکان به پرداخت 900 هزار ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

منبع خبر : سایت خبرگزاری مهر

آواتار محمد عسگری

آخرین اخبار از فوتبال ایران

- بعد از پرسپولیس و استقلال، باشگاه تراکتورسازی هم خواهان حق بلیت فروشی شد.

- مراسم قرعه کشی مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور (جام آزادگان) روز سه‌شنبه 17 شهریورماه برگزار خواهد شد.

- مجید مکی زاده مسئول روابط عمومی باشگاه مس کرمان که در 4 سال گذشته توانسته بود تعامل خوبی بین این باشگاه کرمانی با رسانه‌های گروهی برقرار کند، به دلیل اختلافاتی که از انتهای فصل گذشته بین وی و پرویز مظلومی بوجود آمد، در نهایت تصمیم گرفت به خاطر موفقیت تیم فوتبال مس کرمان، از سمت خود استعفا کند.

- مجتبی شریفی، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به بررسی های به عمل آمده محرومیت تماشاگران تبریز منتفی است.

- رباط صلیبی زانوی علیرضا عباسفرد بازیکن تیم فوتبال پیکان قزوین در تمرینات اخیر این تیم پاره شد. حمید درخشان سرمربی پیکان با تایید این خبر گفت: مصدومیت این بازیکن جدی است و مدت زمان بهبودی او هنوز مشخص نیست.

- داود مهابادی، سرمربی تیم فوتبال مقاومت شیراز گفت: دلیل اصلی ضعف تیم ملی، خط دفاعی آن است که بدون در نظر گرفتن سطح کیفی مدافعین دیگری در لیگ، ترکیب آن دست نمی‌خورد

- سیدکاظم اولیایی مدیرعامل پاس پیرامون حواشی که روز گذشته (جمعه) در جریان برگزاری مسابقه دو تیم فوتبال پاس همدان و استقلال اهواز رخ داده بود و طی آن برخی از تماشاچیان همدانی شعارهای اعتراض‌آمیزی را علیه او و کادر فنی تیم پاس سر دادند، اظهار کرد: آنها عده‌ معدودی از تماشاچیان بودند که به وسیله یکی دو نفر از دست‌اندرکاران فوتبال همدان که به دنبال دخالت در امور اجرایی باشگاه و منافع شخصی‌شان هستند، هدایت می‌شدند.

- حمید درخشان سرمربی تیم فوتبال پیکان قزوین گفت: شرایط اسکان تیم پیکان در قزوین و استقبال مردم شهر از بازی‌های خانگی این تیم، خوب نیست.

- حسین عبدی مربی پرسپولیس درباره اعتراض شدید بازیکنان این تیم و درگیری آنها از جمله محمد پروین با داور مسابقه با النصر؛‌ تاکید کرد: من اسمی از بازیکنی نمی‌برم اما متاسفانه بعضی از بازیکنان ما نمی‌دانند با پیراهن چه تیمی بازی می‌کنند. درست است داوری بد بود و اماراتی‌ها برای خود نتیجه برد را پیش‌بینی کرده بودند اما هیچ کس حق ندارد از چارچوب باشگاه خارج شود.

- حسین کعبی که در جریان بازی تدارکاتی تیم ملی مقابل بحرین از ناحیه مینسیک پا مصدوم شد، حداقل تا دو هفته دیگر نمی تواند برای استیل آذین به میدان برود. این بازیکن از ناحیه مینیسک داخلی پا دچار کشیدگی شده و مقابل تیم های راه آهن و پیکان قزوین غایب خواهد بود.

- عباس مرادی، قائم مقام باشگاه صبای قم گفت: با هدف قدردانی از حمایت‌های هواداران فوتبال به خصوص تماشاگران مشتاق تیم صبای قم از این هفته در هر بازی خانگی از تماشاگران تجلیل می‌شود.

- رضا عبدا... زاده عضو هیات‌مدیره باشگاه شاهین بوشهر گفت: عامل اصلی نتیجه نگرفتن تیم فوتبال شاهین به سرمربی بازمی‌گردد و در این زمینه او مقصر است.

- محمود فکری، سرمربی جدید تیم فوتبال شیرین‌فراز گفت: استقلال از سیستم دفاعی خوبی برخوردار است و با فعال شدن سیستم هجومی، این تیم در آینده نتایج بهتری کسب خواهد کرد.

- امیر هوشنگ سعادتی بازیکنی است که با وجود قرارداد با سپاهان برای فصل جاری نامش در فهرست حاضر در سازمان لیگ رد نشد. در پی این اقدام و عدم پرداخت حقوق و مطالبات این بازیکن از 6 ماه قبل، وی بابت مشخص شدن وضعیت خود از باشگاه سپاهان اصفهان شکایت کرد، اما باشگاه سپاهان ‌اصفهان در تصمیمی عجیب امیرهوشنگ سعادتی را به جریمه 40 میلیون تومانی و تمرین انفرادی محکوم کرده است.

- حسین قاسمی، مدیرعامل باشگاه ابومسلم مشهد گفت: برای تغییر در کادر فنی تیم فوتبال تا دیدار با راه‌آهن صبر خواهیم کرد.

- میلاد میداودی که گفته می شد گل استقلال اهواز را به پاس همدان به ثمر رسانده، گفت: من پاس گل را دادم. روی ضربات ایستگاهی تمرین زیادی کرده ام و در این بازی هم ضربه ایستگاهی را زدم که توپ برگشتی را هادی خنیفر به گل تبدیل کرد. امیدوارم از بازی با صبا بتوانم گلزنی را شروع کنم.

- کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تیم های فولاد سپاهان اصفهان و شاهین بوشهر را به دلیل تخلفات تماشاگران این دو تیم به پرداخت 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

- هوار ملامحمد که سرانجام با پرسپولیس تمرین کرد در حال حاضر در خانه صالح سدیر بازیکن عراقی راه آهن به زندگی مشغول است. او مسئولان باشگاه خواسته خانه مسکونی خوبی برایش فراهم کنند.

- پس از اعتراض دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نسبت به نحوه بلیت فروشی و احقاق حق از سوی این دو باشگاه مبنی بر این که بلیت فروشی کاملا در اختیار خودشان قرار گیرد، باشگاه تراکتورسازی نیز به این دو باشگاه پیوست. شفق مدیرعامل تراکتورسازی در این خصوص گفت: در جریان بازی تراکتورسازی با راه آهن از 65 هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه فقط 11 هزار نفر با بلیت فروشی وارد ورزشگاه شدند و به همین دلیل می خواهیم بلیت فروشی در اختیار باشگاه قرار گیرد تا حق باشگاه از این منبع درآمد ضایع نشود.

- بازیکنان فولاد در حالی خود را برای رویارویی هفته پنجم مقابل سپاهان آماده می‌کنند که تمرین‌های این تیم باید پشت درب‌های بسته ورزشگاه اختصاصی فولاد برگزار شود. گفته می‌شود امیر قلعه‌نویی در مقام سرمربی سپاهان قصد اعزام یکی دو مربی برای آنالیز تمرینات فولاد را داشت که با آغاز چنین تصمیمی دیگر قلعه‌نویی نمی‌تواند شیوه بازی فولاد و البته نوع استفاده از بازیکنانش را آنالیز کند.

- عادل کلاه‌کج هافبک دفاعی خوزستانی پرسپولیس مشکلی برای بازی در ترکیب این تیم ندارد اما به دلیل غیبت در تمرینات هفته گذشته، زلاتکو کرانچار عقیده دارد او در فرم مناسبی نیست و باید بیشتر با تیم تمرین کند.

- عباس کریمی پسر فیروز کریمی مربی سرشناس فوتبال ایران که در تیم پدرش (پگاه گیلان) بازی می‌کند، در بازی دوستانه مقابل استیل‌آذین گلزنی کرد و خوشحالی‌اش را با آقافیروز تقسیم کرد.

منبع : سایت خبرگزاری هورا اسپرت 

آواتار محمد عسگری

بعد از بازیکنان؛ کادر فنى استقلال هم ممنوع المصاحبه شد

هیچ یک از اعضاى کادر فنى استقلال حق انجام مصاحبه را بدون هماهنگی با باشگاه ندارند.

بعد از بازیکنان آبى‌پوش، این بار نوبت به مربیان این تیم هم رسید تاممنوع المصاحبه شوند. طبق دستور باشگاه استقلال، مربیان این تیم نمى توانند بدون هماهنگى با باشگاه به انجام مصاحبه بپردازند.

هدف از ایجاد این قوانین در باشگاه استقلال حفظ آرامش و دورى از حاشیه براى آبى ها عنوان شده است.

ناگفته نماند تاکنون چند بازیکن استقلال به دلیل انجام مصاحبه با جریمه نقدى از سوى این باشگاه مواجه شده اند تا بر این اساس قید مصاحبه را بزنند.

آواتار محمد عسگری

فیزیوتراپی برای دو استقلالی

روانخواه و صادقی غایبان امشب

امیدرضا روانخواه و امیرحسین صادقی به تشخیص پزشکان در تمرین امشب استقلال غایب خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال، امین نوروزی، فیزیوتراپ استقلال در گفتگویی با سایت باشگاه با اشاره به برخورد روانخواه و مهرشاد مومنی در تمرین دیروز استقلال اظهار داشت: روانخواه از ناحیه زانو ضربه خورده است و امروز مشغول فیزیوتراپی خواهد بود به همین جهت در تمرین شرکت نخواهد کرد.

همچنین امیرحسین صادقی نیز دیروز به جهت ناهمواری زمین ورزشگاه دستگردی از ناحیه زانو قدری دچار مشکل شد. نوروزی در مورد وضعیت مدافع استقلال نیز گفت: امیرحسین صادقی هم امروز باحضور در کلینیک باشگاه به فیزیوتراپی پرداخت و به همین جهت او نیز در تمرین امشب غایب خواهد بود.

فیزیوتراپیست استقلال تصریح کرد: وضعیت این دو بازیکن فردا پس از معاینه نهایی مشخص خواهد شد.

منبع : سایت خبرگزاری http://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

علاقمندان به استقلال و طرفداران آبی دل :

ضمن خوش آمد گویی به کاربران مهمان  این تالار از شما کاربر محترم دعوت می شود تا با عضویت در این تالار (تالار خودتان ) و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و شرکت در قسمت بحث های کارشناسی این تالار در هر چه بهتر شدن  این تالار شریک باشید.

باشد که قدمی ناچیز برای تیم محبوبمان برداشته باشیم ، از دوستانی که عضو این تالار شدن هم درخواست می شود در بحث های کارشناسی شرکت داشته باشند به امید کسب افتخار دیگر از استقلال عزیزمان.

این پایگاه (وب سایت )اطلاع رسانی  باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران را فراموش نکنید

http://www.esteghlaltehranfc.com

***با تشکر عضو کوچیک ازبین شما  آبی دلان ***

آواتار محمد عسگری

چشم انتظار قدم های مبارک شما در ورزشگاه آزادی

سخته دل کندن از این استقلال

خب چه کارش کنیم برنامه‌ریزی فوتبال است لیگ برتر فوتبال ما همین است که می‌بینید! گویی بعضی‌ها از عظمت و تاریخ 65 ساله و پرافتخار استقلال بی خبرند. دستور است باید استقلال و استقلالی‌ها در دل سیاهی شب ، ورزشگاه آزادی را با قدم های پربرکت هواداران منور کنند ما هم چاره‌ای نداریم بازی می‌کنیم و ثابت می‌کنیم که از عظمت استقلال با این برنامه‌ریزی‌ها چیزی کم نمی‌شود. استقلالی‌ها ثابت می‌کنند که قادرند در دل سیاهی شب نیز دلاوری کنند و دلاوری پسران آبی و شاگردان مرفاوی منوط به حضور گسترده من و شما هوادار صمیمی متعصب و جانثار استقلال در سکوهای ورزشگاه آزادی می‌باشد.

صدای رقص پرچم‌های آبی در دستان عاشق تو ؛  هوادار استقلال تنها سخنی ا ست که سکوت سرد و ابدی ورزشگاه را در هم می‌شکند. آهنگ‌ها و ترانه‌های دلنشین تو و رقص پرچم‌های همیشه در اهتزاز شوق آبی بودن را به من می‌بخشد. فریادهای قلم شکسته من هم‌آوا با تو از حنجره‌ام برمی‌خیزد با عشق آبی بودن در سینه و  هوای استقلال در سر، اما صدای فریادهای من در هیاهوی این فاصله رفتن و به انتها نرسیدن است.

اکنون که ما اجباراً می‌باید در دل سیاهی شب مقابل سایپا این حریف هفته پنجم استقلال صف‌آرایی کنیم سخت نیازمند حضور گسترده شما هواداران ا ستقلال در ورزشگاه آزادی می‌باشیم و قصد آن داریم در مصاف با سایپا و سرمربی بااخلاق آن محمدمایلی‌کهن ثابت کنیم که آن چند بی‌ادبی که در لیگ هشتم به حریم و حرم سایپا و حاجی مایلی تجاوز کردند از ما استقلالی‌ها نبودند. پس بیایید، بیایید که استقلال در نیمه‌های شب دوشنبه به واقع در نزدیکی‌های صبح سه‌شنبه به حضور من و شما هوادار استقلال در ورزشگاه آزادی سخت نیازمند است. توصیه می‌شود با حضور گسترده خود در ورزشگاه آزادی و با رعایت ادب و احترام به تیم سایپا و حاجی مایلی فقط و فقط به تشویق شاگردان باوقار عبدالصمد مرفاوی و دلاورمردان استقلال بپردازیم.

هرچند می‌پذیریم که سخت است دل‌کندن از استقلال ولی باز هم می‌پذیریم که ما تا رسیدن به قهرمانی در آسیا و حتی فراتر از‌ آسیا تمامی سختی‌ها را می‌پذیریم پس وعده ما با شما خوبان استقلالی در مقابل سایپا در دل سیاهی شب دوشنبه 16 شهریور ماه چشم انتظار قدم‌های مبارک شما در ورزشگاه آزادی.

آواتار محمد عسگری

استقلال میزبان روزه‌داران

فردا شب به همت باشگاه استقلال 3 هزار بسته افطاری به هنگام اذان مغرب بین تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی توزیع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال، به پیشنهاد مسوول فرهنگی باشگاه استقلال و پیگیری کمیته پشتیبانی باشگاه 3هزار بسته غذایی که شامل نان و پنیر و تعدادی خرماست برای توزیع بین تماشاگران دیدار استقلال  و سایپا در دست تهیه است.

قرار است این بسته‌ها که افطاری مختصر محسوب می‌شود در مبادی ورودی ورزشگاه آزادی همزمان با اذان مغرب بین تماشاگران روزه‌دار توزیع شود.

آواتار محمد عسگری

منصوریان در باشگاه استقلال

پیروزی امید استقلال برابر سایپا

علیرضا منصوریان امروز با حضور در باشگاه استقلال با واعظی آشتیانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال پاس همدان و یکی از مشاورین مدیرعامل باشگاه استقلال در پی پیروزی تیمش مقابل استقلال اهواز در محل باشگاه استقلال حضور یافت و ساعاتی را با آشتیانی در خصوص وضعیت آینده استقلال به تبادل نظر پرداخت.

احتمال حضور منصوریان در دیدار استقلال و سایپا در ورزشگاه آزادی نیز می‌رود.

**پیروزی امید استقلال برابر سایپا

در حالی که تیم‌های بزرگسالان استقلال و سایپا فردا شب در چارچوب لیگ برتر به مصاف هم می‌روند، تیم امید استقلال روز جمعه در یک بازی دوستانه امید سایپا را شکست داد.

این دیدار تدارکاتی با برتری 3-1 استقلال به پایان رسید و طی آن مجتبی محبوب‌مجاز،‌ یعقوب کریمی و احسان پیرهادی گل‌های آبی‌پوشان را وارد دروازه سایپا کردند

آواتار محمد عسگری
با وجود اعلام رسانه‌ها
استقلال از قلعه‌نویی شکایت نکرده است
در ابتدای لیگ برتر نهم مدیر عامل باشگاه استقلال گفت رینالدو دچار مصدومیت نبود و تمرینات امیر قلعه نویی باعث مصدومیت این بازیکن شده و ما از وی شکایت خواهیم کرد.
باشگاه استقلال حتی اعلام کرد غرامت 300 میلیونی را از قلعه نویی در شکایتش طلب خواهد کرد اما یکی از مدیران استقلال در این زمینه به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: به دلیل مشغله کاری این مسئله به فراموشی سپرده شد و باشگاه از امیر قلعه نویی شکایت نکرد

آواتار محمد عسگری

قبل از دیدار استقلال- سایپا

تقدیر از مسعود مرادی با اهداء یک ست کامل سیستم رادیویی داوری

در این مراسم که دوشنبه شب و پیش از آغاز مسابقه تیم های استقلال و سایپا برگزار خواهد شد ، نخستین تولید کننده دستگاههای رادیویی داوران به مناسبت روز داورو به پاس دو دهه تلاش مسعود مرادی در عرصه های داخلی و خارجی با اهداء یک مجموعه کامل سیستم رادیویی از زحمات این داور بین المللی فوتبال کشورمان تقدیر خواهد کرد.

سیستم پیشرفته رادیویی داوران شامل 4 عدد دستگاه رادیویی بصورت هندزفری با طول برد مفید 650 متر و وزن حدود 275 گرم است که به تازگی از سوی متخصصین داخلی و با یک هشتم قیمت مشابه خارجی آن توسط تولید کنندگان داخلی طراحی و تولید شده است. 

آواتار محمد عسگری

نشست خبری افشین قطبی فردا برگزار می شود

افشین قطبی پس از شکست تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بحرین و توقف این تیم در دیدار مقابل ازبکستان از ساعت 11 فردا (دوشنبه) در نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی شرکت می کند.

این نشست در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد.

آواتار محمد عسگری
استقلال به خاطر نتایج فصل گذشته در رده‌بندی جهانی صعود کرد
قلعه‌نویی: دادکان بدون اطلاعات کافی درباره من اظهارنظر می‌کند
امیر قلعه‌نویی؛‌ سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران که در این فصل هدایت سپاهان را بر عهده دارد در گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره مسائل مختلف صحبت کرد.

فارس: در آستانه هفته پنجم لیگ برتر شرایط سپاهان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
پس از پیروزی پر گل برابر استقلال اهواز روحیه بازیکنان بسیار خوب است، اما در هفته پنجم و در مسابقه حساس برابر فولاد خوزستان 5 بازیکن کلیدی و اصلی خود را به علت حضور در تمرینات تیم ملی در اختیار نداریم. آنها در روزهای اخیر در کنار سایر بازیکنان سپاهان تمرین نکرده‌اند و عدم حضور این بازیکنان شرایط را برای ما سخت خواهد کرد.

فارس: سپاهان بازیکنان زیادی در تیم ملی دارد، چه تدبیری اندیشیده‌اید که مهره‌های کلیدی را بهتر در اختیار داشته باشید؟
روز گذشته برابر تیم ملی ازبکستان احسان حاج‌صفی 90 دقیقه بازی کرد و مهدی رحمتی نیز در دقایق پایانی دچار مصدومیت جزیی شد. این اتفاقات به تیم‌های باشگاهی لطمه می‌زند. ما یک روز مانده به مسابقه در اهواز هستیم و بازیکنان ملی‌پوش ما ساعت 17 حرکت خواهند کرد و به ما ملحق خواهند شد و در واقع ما آنها را حتی یک روز قبل از مسابقه نیز نمی‌توانیم در اختیار داشته باشیم.

فارس: این مشکل را به مسئولان باشگاه سپاهان اعلام کردید؟
محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان از تمام موضوعات آگاه است و لازم نیست از طرف من بیان شود. من اطلاع دارم که آنها هم نگران این وضعیت هستند. اگر شما راهکاری دارید به ما بگویید تا این مشکل را برطرف کنیم.

فارس: شرایط ابراهیم توره در سپاهان چگونه است؟
توره باید از لحاظ بدنی به مرز آمادگی برسد و در تمرینات شرکت کند تا نسبت به بازیکنان و تیم جدید خود شناخت پیدا کند. به نظر من توره می‌تواند کمک شایانی به سپاهان بکند.

فارس: آیا توره مورد بخشش کادر فنی سپاهان قرار گرفته است؟
کمیته انضباطی باشگاه در مورد این بازیکن تصمیم گرفته است. وی در تمرینات تیم ما شرکت دارد و خود را آماده می‌کند. در مورد بخشش وی باشگاه باید تصمیم‌گیری کند اگر چه وی بازیکن تاثیرگذاری است.

فارس: وضعیت محرم نویدکیا چگونه است؟
نویدکیا امروز عمل جراحی شد و منتظر هستیم خبر نهایی از نتیجه عمل کاپیتان را به ما بدهند. امیدوارم عمل رضایت‌بخشی باشد و بتواند بعد از 6 یا 7 هفته برای ما به میدان برود.

فارس: فردا باید برابر تیم لوکا بوناچیچ به میدان بروید. این بازی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
فولاد یک مربی حرفه‌ای دارد و لوکا بوناچیچ در هر تیمی باشد یک بازی حرفه‌ای انجام خواهد داد. فولاد تیم بسیار سرسختی است و فردا بازی دشواری خواهیم داشت. 2 بازی فولاد را آنالیز کردیم و آماده این دیدار هستیم.

فارس: با آشنایی که از فوتبال اصفهان پیدا کرده‌اید، بازی دو تیم پرسپولیس و ذوب‌آهن در هفته پنجم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
من درباره تیمی که مسئولیت ندارم صحبت نمی‌کنم و نمی‌توانم در خصوص این دو تیم اظهار نظر کنم. یک مربی حرفه‌ای باید در مورد مسائلی صحبت کند که آگاهی دارد و مربوط به وی می‌شود بنابراین کادر فنی تیم های ذوب‌آهن و پرسپولیس باید درباره این بازی اظهار نظر کنند.

فارس: به عنوان سرمربی اسبق تیم ملی، بازی شب گذشته ایران با ازبکستان چطور بود؟
من به دلیل مشغله کاری نتوانستم نیمه اول را ببینم، ‌اما نیمه دوم را تماشا کردم. در 45 دقیقه‌ای که بازی را دیدم به نظر مسابقه کیفیت لازم در رده ملی را نداشت.

فارس: بازی دوستانه برابر بحرین چطور؟
اصل برگزاری این بازی نادرست بود، زیرا ایران را تحقیر کردند و به عنوان حریف تمرینی خود برای بازی پلی‌آف جام جهانی 2010ما را انتخاب کردند. روز فیفا هم نبود و کار قشنگی انجام ندادیم. زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم به مصاف مکزیک رفتیم و 4 گل خوردیم. اگر با تیم‌ها طراز اول جهان بازی کنیم مشکلی ندارد و هر نتیجه‌ای حادث شود مهم نیست. من به نتیجه بازی با بحرین توجه‌ای ندارم و در کل معتقدم فوتبال ایران با این بازی تحقیر شد. نباید حریف تمرینی بحرین باشیم. ما در یک برهه تاریخی نتیجه را در شرایط بدی به بحرین واگذار کرده بودیم بنابراین نباید در مرحله پلی آف و برای کمک به این تیم با آنها بازی می‌کردیم.

فارس: 2 شب گذشته در مراسمی حضور یافتید که بزرگان و مسئولان فوتبال ایران از جمله علی دایی حضور داشتند، اما آشتی شما با دایی نگاه‌ها را به خود جلب کرد؟
هر ساله مراسمی را به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار می‌کنیم و امسال خیلی از بزرگان بودند و علی دایی نیز در این مراسم حضور یافت. دایی رفیق صمیمی من است و هیچ مشکلی با هم نداریم. در تیم ملی اختلاف سلیقه با هم داشتیم و این موضوعات در همه جا وجود دارد اگر چه خارج از میدان فوتبال من و دایی هیچ اختلافی با هم نداریم.

فارس: محمد دادکان معتقد است با انتخاب علی دایی و امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی این افراد مهره سوخته فوتبال ایران شدند. آیا شما این موضوع را قبول دارید؟
من نمی توانم در این زمینه راجع به دایی صحبت کنم، ‌اما نظر دادکان را قبول ندارم. من بعد از 13 سال به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شدم و به پختگی لازم رسیده بودم. زمانی که سرمربی تیم ملی شدم بدترین موقعیت در فوتبال ایران حاکم بود. فدراسیون؛ رئیس نداشت و بعد از انتخابم به عنوان سرمربی دو جناح سیاسی درگیر شدند، اما با وجود همه مشکلات نتایج بسیار خوبی گرفتیم. سند من هم رده‌بندی فیفا است و اینکه پس از حضور یک ساله‌ام در تیم ملی، ایران در رده اول آسیا قرار گرفت. اگر فرصت می‌دادند تیم ملی را به جام‌جهانی2010 می‌بردم. ما در آن زمان در مرحله مقدماتی جام ملت‌ها بهترین نتایج را کسب کردیم. افتخار می‌کنم تیمی که من سرمربی آن بودم بدون شکست در بازی‌های رسمی تحویل مسئولان داده شد. کارنامه هر فرد بیانگر عملکرد اوست و آنها می‌توانند در این زمینه به اسناد موجود مراجعه کنند.

فارس: چند درصد از برنامه‌هایتان در تیم ملی اجرایی شد؟
در زمان سرمربیگری من، کادر فنی تیم ملی 140 سفر داخلی داشت و 35 جلسه هفتگی در روزهای دوشنبه برای بررسی لیگ ایران و لژیونرها برگزار کردیم. در تاریخ فوتبال ایران هیچ کسی چنین کارهایی نکرده است. محمد دادکان کم لطفی می‌کند. شاید دادکان از عملکرد و اقدامات من اطلاعی ندارد. من یک سئوالی از دادکان دارم، این که در زمان ریاست وی تیم ایران به اردن باخت، اما این مدیر چه رفتاری با برانکو داشت؟ تیم ملی در مسابقات جام ملت‌های 2007 مالزی در ضربات پنالتی به کره‌جنوبی باخت. بنابراین معتقدم دادکان به علت نداشتن اطلاعات کافی این‌گونه صحبت می‌کند.

فارس: اما جدایی‌تان از تیم ملی شباهت زیادی به ترک استقلال دارد؟
در تیم‌هایی که من فعالیت دارم نتیجه گرفتن و نگرفتن برایم مهم نیست، زیرا در هر صورت رفتنی خواهی بود. با استقلال در کمتر از 13 ماه موفق شدم 2 مقام قهرمانی را به دست آورم و همچنین با گلزنی آرش برهانی تاریخ آقای گلی لیگ را شکستیم، اما در هر شرایطی کم لطفی نسبت به امیر قلعه نویی بسیار زیاد است. امروز باشگاه استقلال در پی کسب نتایج مطلوب در فصل گذشته 18 پله در رده بندی باشگاه های جهان صعود کرد و این نشان می‌دهد که در استقلال هم عملکرد خوبی داشته‌ام.

آواتار محمد عسگری

گزارش تمرین دیشب استقلال

تیم فوتبال استقلال به خاطر برگزاری بازی با سایپا در ساعت 22:30 تمرین خود را شب گذشته زیر نور و از ساعت 21 پیگیری کرد.

* قبل از آغاز تمرین مسئولان تیم استقلال برای منتظری، سید صالحی و حیرانی مدیر روابط عمومی این باشگاه جشن تولد گرفتند که این مسئله باعث شور و شوق خاصی در بین بازیکنان این تیم شد.

*در ابتدای تمرین صمد مرفاوی برنامه های تمرینی پیش از بازی را برای بازیکنان تشریح کرد.

*امیر حسین صادقی و امید رضا روانخواه دو بازیکنی که دچار مصدومیت هستند شب گذشته در دستگردی حضور پیدا کردند اما از پزشک این تیم مجوز تمرین نگرفتند.

* تنها به تعداد انگشتان یک دست تماشاگر در دستگردی حضور داشت که این مسئله بی ارتباط به زمان برگزاری تمرین نبود.

* در اواسط تمرین و در بازی دستگرمی برخورد شدیدی بین کیانوش رحمتی و مهرشاد مومنی صورت گرفت که مومنی دچار مصدومیت جدی شد. شدت ضربه به حدی بود که حاضرین در دستگردی تصور کردند که پای این بازیکن شکسته اما دکتر نوروزی بلافاصله این بازیکن را به بیمارستان انتقال داد و پس از معاینات صورت گرفته مشخص شد مصدومیت بازیکن جوان استقلال زیاد جدی نیست.

* تمرین تیم استقلال امروز از ساعت 18 و به مدت 40 دقیقه در ورزشگاه دستگردی پیگیری می شود.

*بازیکنان استقلال در حین تمرین در خصوص بازی تیم ملی و نتیجه آن با یکدیگر صحبت می کردند.

*تمرین تیم استقلال ساعت 22:30 دقیقه دیشب به پایان رسید.

تیم فوتبال استقلال فردا و از هفته پنجم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف سایپا می رود.

آواتار محمد عسگری

کاربران زمان بازی استقلال - سایپا را مناسب ندانستند

کاربران سایت اینترنتی باشگاه استقلال برگزاری دیدار استقلال و سایپا را در ساعت 22 و 30 دقیقه نامناسب دانستند.

به گزارش ایسنا، بر اساس نظرسنجی سایت باشگاه استقلال از کاربران خود طی 24 ساعت، 55 درصد شرکت کنندگان زمان انجام این مسابقه از هفته پنجم لیگ برتر را به ضرر تماشاگران و تیم ها دانسته اند. همچنین 5 درصد انتخاب این زمان را نامناسب برای تیمها و 15 درصد نامناسب برای تماشاگران می دانند.

از مجموع 2394 نفر شرکت کننده در این نظرسنجی 25 درصد افراد نیز زمان مسابقه را مناسب توصیف کرده اند.

منبع : سایت خبرگزاری ایسنا

آواتار محمد عسگری

برزیل به جام‌جهانی صعود کرد
تحقیر آرژانتین و مارادونا در بوینس آیرس

تیم ملی فوتبال برزیل با پیروزی برابر آرژانتین به رقابت‌های جام جهانی 2010 صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بامداد یک‌شنبه تیم ملی فوتبال برزیل در دیداری سرنوشت‌ساز رودروی آرژانتین رقیب سنتی خود قرار گرفت و با درخشش ستاره‌های خود موفق شد میزبان را با نتیجه سه بر یک از پیش‌رو بردارد.

در این دیدار که در شهر بوینس آیرس برگزار شد، تیم ملی برزیل با گل‌های لویزانو (دقیقه 24) و فابیانو(دقایق 31 و 68) برابر تک گل داتولو (دقیقه 65) برابر آرژانتین به پیروزی دست یافت.

با این پیروزی برزیل با سی امتیاز صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد تا تنها تیمی باشد که در تمامی ادوار جام جهانی حضور داشته است.

هم‌چنین باخت آرژانتین برابر برزیل جایگاه دیگو مارادونا در تیم ملی این کشور را بیش از پیش متزلزل کرد. آرژانتین در حال حاضر با 15 بازی و کسب 22 امیتاز در رده چهارم رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی قرار دارد.

در دیگر دیدارهای این منطقه این نتایج به دست آمد:

کلمبیا 2- اکوادور صفر

پرو یک - اروگوئه صفر

پاراگوئه یک - بولیوی صفر

شیلی 2- ونزوئلا 2

منبع : سایت خبرگزاری ایسنا

آواتار محمد عسگری
یک سوم باشگاه متعلق به من است
قاسمی: یک میلیارد می‌دهم تا بنی‌اسد از ابومسلم برود
حسین قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد برکناری‌اش از سمت مدیرعاملی ابومسلم که رئیس هیات مدیره باشگاه آن را اعلام کرده بود؛ تصریح کرد: بنی‌اسد حق ندارد من را برکنار کند. یک سوم باشگاه ابومسلم متعلق به من است و جلسه‌ای هم که ایشان می‌گوید صبح امروز تشکیل شده قانونی نیست.
وی ادامه داد: من سر جای خودم هستم زیرا بیشترین سهام باشگاه را در اختیار دارم. از روزی که آمده‌ام یک ریال هم نه بنی‌اسد نه اعضای هیات‌مدیره هزینه نکردند و حالا هم که شخصی مثل من هزینه می‌کند چوب لای‌ چرخش می‌گذارند.
مدیرعامل ابومسلم تاکید کرد: دو روز پیش جلسه‌ای با بنی‌اسد داشته‌ام و ایشان گفت یک میلیارد می‌خواهم تا از ابومسلم بروم. من این پول را به او می‌دهم تا از باشگاه برود.
بنی اسد امروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد قاسمی از مدیرعاملی ابومسلم برکنار شده است.

۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۱۰ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰