خبرهای دست اول از استقلال و فوتبال در این فصل

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۵۰ روز قبل

ادامه مشکلات "سیاه" سیاه‌جامگان/ اموال ابومسلم را به‌ خیابان ریختند

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که با واگذاری مدیریت ابومسلم به مصطفی بنی اسد این امیدواری وجود داشت که بحان های این باشگاه مشهدی به پایان برسد، صبح امروز(دوشنبه) مالکان ساختمانی که باشگاه در آن مستقر بود با حکم رسمی اقدام به تخلیه ساختمان کردند و اموال ابومسلم ر به خیابان ریختند.

باشگاه محل استقرار ابومسلم از زمان مالکیت نیروی انتظامی به این باشگاه اختصاص پیدا کرده بود و با وجود درخواست های نیروی انتظامی از مسئولان باشگاه برای تخلیه آن و جابجایی با ساختمان اصلی باشگاه، مسئولان ابومسلم به این هشدار توجهی نکردند تا صبح امروز نیروی انتظامی با حکم قضایی اقدام به تخلیه باشگاه کند.

ساختمان باشگاه ابومسلم در محل دیگری قرار داشت که در زمان مالکیت نیروی انتظامی با ساختمان فعلی معاوضه شده بود. اما حالا که ابومسلم زیر مجموعه نیروی انتظامی نیست، باید ساختمان را پس بدهد

منبع : سایت خبرگزاری مهر

آواتار محمد عسگری

"ادینهو" ما را شکست داد / ذوب آهن به خلعتبری متکی نیست

به گزارش خبرنگار مهر، منصور ابراهیم‌زاده پس از شکست 5 بر2 تیمش مقابل مس کرمان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مصاف با مس کرمان به دنبال یک فوتبال پویا بوده و حمله را درسرلوحه کار خود قرار داده بودیم اما شرایط خاص بازی مسی‌ها به ویژه در خط هافبک و حرکات ادینهو ما را اسیر کرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن افزود: بازیکنان باتجربه ذوب آهن در بازی مقابل مس کرمان اشتباهات فراوانی مرتکب شدند و تیم در جریان مسابقه نظم خود را از دست داد.

وی یادآور شد: برنامه ما در این بازی هجوم و حمله بود و حالا که نتوانستیم در مقابل مس نتیجه بگیریم دلیل بر ناتوانی در ادامه راه و مسابقات لیگ نیست.

ابراهیم‌زاده عنوان کرد: تیم ذوب آهن به ادامه بازی‌های خوبش در لیگ برتر امیدوار است و در هفته‌های دیگر شکست سنگین مقابل مس کرمان را جبران می کنیم.

سرمربی ذوب آهن در مورد غیبت خلعتبری و تاثیر این بازیکن در تیمش گفت: هیچ کس منکر کار خوب و بازی‌های تاثیرگذار خلعتبری نیست اما بازی یک تیم تحت تاثیر کار یک بازیکن نیست.

وی گفت: تیم ما در این بازی روی توپ‌های برگشتی ضعیف نشان داد که ما این ضعف را با برنامه‌های تمرینی از بین خواهیم برد.

ابراهیم‌زاده با تبریک این پیروزی به مردم کرمان گفت: تیم مس باید قدر ادینهو را بداند چرا که او در این بازی ما را به شدت اذیت کرد.

آواتار محمد عسگری

پیکان هفته به هفته بهتر می‌شود / نگاه‌مان به قهرمانی نیست

حمید درخشان که تیمش با برتری یک برصفر مقابل استیل آذین تهران، صدرنشین جدول رده بندی لیگ برتر شد، در خصوص این دیدار به خبرنگار مهر گفت: هر دو تیم استیل آذین و پیکان بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. با توجه به اینکه بازی در زمین تیم خوب و پرمهره استیل آذین برگزار می شد ما برای هر دو نیمه بازی برنامه‌ای خاص مدنظر داشتیم.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های تیمش در مصاف با استیل آذین گفت: در نیمه اول تمام توان خود را معطوف به کنترل بازی به ویژه بازیکنان ملی پوش و تاثیرگذار تیم استیل آذین کردیم و در نیمه دوم به دنبال گلزنی بودیم. خوشبختانه روند بازی به گونه‌ای طی شد که به هر دو هدف رسیدیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان قزوین با اشاره به اینکه تیمش در مصاف با استیل آذین از فرصت‌های خود به خوبی بهره برده است، افزود: بازیکنان تیم پیکان درطول زمان مسابقه به خوبی خواسته‌های مرا در زمین پیاده کردند. ما برای تمامی زمان مسابقه برنامه داشتیم و روی همین بازی بابرنامه به برد رسیدیم.

درخشان در خصوص مهار بازیکنان تاثیرگذار تیم استیل آذین به ویژه علی کریمی، گفت: تیم استیل نفراتی قابل، ملی پوش و شاخص دارد که اگر در جریان بازی آزاد باشند، هر تیمی را با مشکل مواجه می کنند. خوشبختانه برای مهار تک تک آنها برنامه داشتیم و روی همین اصل شانس موفقیت ما بیشتر شد.

"حال که تیم پیکان به صدر جدول رسیده است، آیا به تداوم صدرنشینی و قهرمانی در لیگ برتر هم می کنید؟"، درخشان در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر، گفت: همچون ابتدای فصل تلاش می کنیم تا هفته به هفته بهتر از قبل شویم. امروز نگاه تیم پیکان به خودش است و پشت سرمان کاری نداریم.

"آیا پیکان پتانسیل قهرمانی و صدرنشین ماندن در لیگ برتر را دارد؟"، این پرسش را هم درخشان چنین پاسخ گفت: در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. تیم ما توانایی زیادی دارد و می تواند و هدف ماست در بالای جدول بمانیم اما در این بین برخی اتفاقات غیرقابل پیش بینی رقم می خورد که ما را در دستیابی به این هدف ناکام می گذارد.

درخشان اتفاقات غیرقابل پیش بینی را این چنین تفسیر کرد: اتفاقاتی که خارج از اختیار ماست و فوتبالی نیست. قطعا خواست خدا بوده که امروز ما صدرنشین لیگ هستیم و شاید اتفاقاتی بیافتد که درآینده این جایگاه را از دست بدهیم.

آواتار محمد عسگری

دعوت جدید برای قضاوت مرادی در سوپر لیگ فوتبال چین

به گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه مسعود مرادی به دعوت ماه سپتامبر فدراسیون فوتبال چین برای قضاوت درمسابقات سوپر لیگ فوتبال این کشور پاسخ منفی داد، فدراسیون چین با ارسال دعوتنامه جدیدی از این داور برای قضاوت این مسابقات درماه اکتبر(مهرماه) دعوت کرد.

با توجه به تداخل نداشتن مسابقات سوپر لیگ چین با قضاوت درمسابقات لیگ قهرمانان آسیا، مرادی به این درخواست فدراسیون فوتبال چین پاسخ مثبت داده است و احتمالا وی اوایل مهرماه برای قضاوت درمسابقات سوپر لیگ این کشوربه مدت یک ماه عازم شرق دورخواهد شد.

محسن ترکی دیگر داوربین المللی فوتبال کشورمان نیز حدود یک ماه پیش برای قضاوت مسابقات لیگ حرفه ای فوتبال چین به این کشور سفر کرده بود.

آواتار محمد عسگری

قلعه نویی: من تابع قانون فیفا هستم

اصفهان - سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: حرف من براساس قانون است و می‌گویم باید تابع آنچه را که آیین نامه‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تدوین کرده اند، بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا امیر قلعه نویی که شامگاه یکشنبه بعد از دیدار تیمش مقابل پاس همدان در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، به حضورش در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اشاره کرد و افزود: احضارم به این کمیته به خاطر چگونگی در اختیار گذاشتن بازیکن به تیم ملی بود.

وی اظهار داشت:حرف من براساس قانون است و می‌گویم در این خصوص باید به آنچه را که آیین نامه‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تدوین کرده اند، عمل کنیم.

وی افزود: من حرف بدی نزده ام و فکر نمی‌کنم در هیچ کجای دنیا زمانی که حرف از قانون بزنید شما را به دادگاه بخواهند، ما بازیکنانمان را بر اساس قانون در اختیار تیم ملی می‌گذاریم.

قلعه نویی یادآور شد: کمیته بین‌الملل باشگاه نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشته است تا قوانین را بگیرد و با مطالعه آیین نامه‌های خودمان بازیکنانمان را در اختیار تیم ملی قرار دهیم .

وی در ادامه به وضعیت ابراهیم توره اشاره کرد و گفت که او از حضور در شهر اصفهان راضی است و انگیزه‌اش برای بهتر بازی کردن، زیبایی این شهر است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اضافه کرد: جرائم توره را کمیته انضباطی اعمال کرده است، اما او از روزی که آمده بسیار با کیفیت تمرین می‌کند.

وی افزود: در همه جای دنیا اگر مربی نتیجه بگیرد به او احترام می‌گذارند که یک امر کاملا طبیعی است اما با اینکه من نتیجه لازم را تاکنون برای اصفهانی‌ها کسب نکردم ولی مردم این شهر به من محبت‌های زیادی داشتند.

قلعه نویی با بیان اینکه از کیفیت بازی راضی نبوده اما از نتیجه بازی راضی است یادآور شد: در کیفیت بازی هم ما دو نیمه متفاوت داشتیم. بازی درنیمه اول معمولی بود ولی نیمه دوم سرعت بازی را بالا بردیم که توانستیم به گل برسیم و دقایقی از بازی هم می‌توانستیم اختلافمان را زیاد کنیم.

قلعه نویی با اشاره به اینکه هیچ تیمی در فولادشهر ما را مثل پاس همدان تحت فشار قرار نداد، تصریح کرد: جای تبریک به مربیان پاس دارد، البته دقایقی از بازی هم در مقابل توپ‌هایی که به تیر خورد شانس آوردیم چون اگر آن توپها گل می‌شد شاید نتیجه بازی هم عوض می‌شد.

وی درباره عملکرد احسان حاج صفی از بازیکنان تیم فوتبال سپاهان گفت: او فوتبال زده شده است و امیدواریم زودتر از این شرایط خارج شود و به آمادگی قبلی برگردد.

تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان یکشنبه شب در چارچوب هفته ششم رقابتهای لیگ برتر باشگاههای ایران در اصفهان با نتیجه ‪ ۳‬بر ‪ ۱‬تیم پاس همدان را شکست داد.

منبع : سایت خبرگزاری ایرنا

آواتار محمد عسگری
در هفته هفتم لیگ برتر
ممبینی داور استقلال و صالحی داور پرسپولیس شد

به گزارش خبرگزاری فارس، اسامی داوران به شرح زیر است:

جمعه:27/6/88-هفته هفتم-ساعت:21
استقلال تهران-استیل آذین-آزادی-تهران
هدایت ممبینی-حیدر شکور-حسن کامرانی فر-محمد حسین فتاحی-ناظر:منوچهر نظری

شنبه:28/6/88-هفته هفتم-ساعت: 21
ذوب آهن-استقلال اهواز-فولاد شهر اصفهان
محسن ترکی-جواد تقی پور-محمدرضا منصوری-جمشید دانشمهر-ناظر:بهرام مهر پیما

صبای قم-پاس همدان-یادگار امام-قم
علیرضا فغانی-مجید شمس-سعید زارع-بهروز رنجبر-ناظر:غلامرضا بهروان

شاهین بوشهر-مس کرمان-شهید بهشتی-بوشهر
مسعود مرادی-بهرام کیانی-محمدرضا امینی-خداپرست-ناظر:عبود سنگاشکن

پیکان قزوین-ابومسلم-شهید رجایی-قزوین
منصور نوری-رحیم شاهین-مهرداد تقی زادگان-رسول رهبر فام-ناظر:ابراهیم میرزابیگی

یکشنبه:29/6/88-هفته هفتم
فولاد خوزستان-سایپا-اختصاصی فولاد-اهواز ساعت 18:30
حسین نیکوزاده-حسین سنجری-حسین طالقانی-جمشید محمدی-ناشر:حسین خوشخوان

مقاومت سپاسی-تراکتور سازی-حافظیه-شیراز-ساعت 18:30
نوید مظفری-حمید غمزه-سعید قاسمی-پیمان فرخی مهر-ناظر:ایرج نظری

ملوان انزلی-فولاد مبارکه سپاهان-تختی-انزلی
شاهین حاج بابایی-مصطفی فراهانی-آرمان اسعدی-حسین زرگر-ناظر:خاتم بیک پور

راه آهن-پرسپولیس-آزادی-تهران
احمد صالحی-محمدرضا ابوالفظلی-صادق نوری-محمدرضا اکرمی-ناظر:نادر جعفری
منبع : سایت خبرگزاری فارس
آواتار محمد عسگری

ویدیچ: منچستر جام قهرمانی اروپا را می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از شبکه اسکای اسپورت، ویدیچ در عین حال اعلام کرد شیاطین سرخ بدون کریستیانو رونالدو که به تیم رئال مادرید پیوسته می توانند، از پس مسابفات سنگین پیش رو برآیند.
تلاش منچستر برای تکرار قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا توسط بارسلونا بی نتیجه ماند. شیاطین سرخ در بازی فینال که در شهر رم در سال گذشته برگزار شد با حساب 2 بر صفر از کاتالانها شکست را پذیرفتند.
ویدیچ اطمینان دارد تیمش می تواند بر این شکست ناراحت کننده غلبه کند و مصمم است که این عنوان را باردیگر به دست آورد.
منچستر فردا شب در مرحله گروهی به مصاف بشیکتاش ترکیه می رود.
ویدیچ گفت: من اطمینان می دهم که منچستر در صورتی که نتواند جام قهرمانی اروپا را در این فصل از آن خود کند، بسیار سرخورده خواهد شد. انتظار ما برای کسب عنوان قهرمانی کاهش نیافته است چرا که تیم خود را بازسازی کرده ایم. اهداف ما مانند سال گذشته است، این که لیگ برتر و جام قهرمانی اروپا را روی سر ببریم.
وی افزود: از صمیم قلب اعتقاد داریم که هواداران ما دلایل بسیاری برای شادمانی در این فصل دارند و هدف ما این است که هواداران خود را شادمان کنیم. هیچ یک از بازیکنان به شکست تلخ سال گذشته برابر بارسلونا در فینال فکر نمی کنیم. من صرفا به این فکر می کنم که چگونه بتوانیم بار دیگر بهترین تیم اروپا شویم.
منچستر رونالدو و کارلوس ته‌وز را از تیم سال گذشته خود در اختیار ندارد اما ویدیچ بر این باورم که قدرت تهاجمی منچستر با رفتن این دو بازیکن کمتر نشده است

آواتار محمد عسگری

عزیزمحمدی: رسیدگی به حاشیه‌های دیدار تبریز برعهده کمتیته انضباطی است

رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران گفت: وظیفه رسیدگی به خاطیان حاشیه های دیدار تراکتور و استقلال تهران برعهده کمیته انضباطی است.

عزیزاله محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در خصوص درگیری های به وجود آمده پس از دیدار استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز خاطرنشان ساخت: تا کنون گزارش ناظر این بازی بدست سازمان لیگ نرسیده و منتظر رسیدن این گزارش هستیم.

وی افزود: به اخبار رسیده از حاشیه‌های این دیدار توجه‌ای نداریم و منتظر رسیدن گزارش بازی هستیم.

رییس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران گفت: پس از بررسی حاشیه‌های این دیدار نظر خود را به کمیته انضباطی ارسال خواهیم کرد تا این کمیته تصمیم‌گیری نهایی خود را برای خاطیان انجام دهد.

وی تصریح کرد: امیدوارم با گذشت زمان از این گونه حوادث کمتر در فوتبال ایران ببینیم زیرا اتفاقاتی این چنینی در شان فوتبال ما نیست.

عزیزمحمدی در خصوص احتمال بخشش محرومیت دو بازیکن مشمول منشور اخلاقی اظهار کرد: بارها این موضوع را تکذیب کرده ام و مطمئن باشید این بازیکنان تا نیم فصل محروم خواهند بود.

آواتار محمد عسگری

علاقمندان به استقلال و طرفداران آبی دل :

ضمن خوش آمد گویی به کاربران مهمان  این تالار از شما کاربر محترم دعوت می شود تا با عضویت در این تالار (تالار خودتان ) و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و شرکت در قسمت بحث های کارشناسی این تالار در هر چه بهتر شدن  این تالار شریک باشید.

باشد که قدمی ناچیز برای تیم محبوبمان برداشته باشیم ، از دوستانی که عضو این تالار شدن هم درخواست می شود در بحث های کارشناسی شرکت داشته باشند به امید کسب افتخار دیگر از استقلال عزیزمان.

این پایگاه (وب سایت )اطلاع رسانی  باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران را فراموش نکنید

http://www.esteghlaltehranfc.com

***با تشکر عضو کوچیک ازبین شما  آبی دلان ***

آواتار محمد عسگری

فرهاد مجیدی: سنگ به پیشانی ام خورد!

فرهاد مجیدی پس از  پایان دیدار تراکتورسازی – استقلال در تبریز ، گفت: تبریز مردم خونگرم  دارد و  همواره تماشاگران خوبی داشته است اما متاسفانه اقدام آن عده که پس از گل استقلال اشیا مختلف به من پرتاب کردند با شناختی که من از هواداران فوتبال در تبریز داشتم مغایر بود. مجیدی تصریح کرد بر خلاف اینکه برخی دوست دارند جسم پرتاب شده به طرف مرا بطری آب یا ... بنامند باید بگویم آنچه به پیشانی من برخورد کرد یک سنگ سفید رنگ بود که خودم آن را دیدم. مهاجم استقلال ادامه داد خوشبختانه سنگ بطور مستقیم و شدت به من اصابت نکرد و تنها من در مسیر حرکتش قرار گرفتم و پیشانی ام دچار جراحت و تورم شد و گرنه مشخص نبود چه اتفاقی رخ دهد.

مجیدی در مورد دیدار استقلال و تراکتورسازی هم گفت: در این بازی موقعیت های مناسبی داشتیم که باید از آنها بهتر استفاده می کردیم، هرچند تیم حریف هم عملکرد خوبی داشت.

منبع : سایت خبرگزاری http://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

فابیو: خوب بازی نکردیم

فابیو که کم کم به دوران آمادگی خود رسیده است، در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه استقلال گفت: استقلال قهرمان ایران است و همه از ما توقع دارند بزرگ باشیم و بازیها قدرتمند ظاهر شویم ، اما من فکر می کنم در برابر تراکتورسازی نمایش خود را نداشتیم.

وی حضور 80 هزار تماشاگر را از نکات جالب توجه دیدار استقلال و تراکتورسازی عنوان کرد و گفت: حضور در ورزشگاه لبریز از تماشاگر هیجان انگیز است و من واقعا از بازی کردن در برابر این عهده لذت می برم.

هافبک برزیلی در پاسخ به این سوال که چرا قدری با فابیوی فصل گذشته فلاصله دارد، گفت: به دلیل اینکه مدتی از شرایط بازی دور بوده ام و برای رسیدن به فرم ایده آل نیاز به بازی کردن دارم . جانوآریو گفت. در فرصتی که در اختیارم قرار گرفت سعی کردم دوباره خود را با تیم هماهنگ کنم و فکر می کنم اگر زمان بیشتری داشته باشم  خیلی زود به شرایط ایده آل باز گردم.

آواتار محمد عسگری
در دیدار برابر تراکتورسازی در تبریز
باشگاه استقلال، اشغال جایگاه طرفدارانش را پیگیری می‌کند
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری استقلال، این باشگاه اعلام کرد، ضمن احترام به تمامی علاقمندان فوتبال در استان آذربایجان شرقی و تشکر از حضور چشمگیر فوتبالدوستان در ورزشگاه یادگار امام و تقدیر از آن دسته از تماشاگران و هواداران که ضمن رعایت احترام و نظم به تشویق تیم مورد علاقه خود پرداختند، موضوع اشغال جایگاه تخصیصی به هواداران استقلال در ورزشگاه که در نیمه دوم منجر به برخی حوادث شد و همچنین پرتاب اشیا به سمت اعضای تیم استقلال را با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال پیگیری خواهد کرد تا در آینده شاهد بروز مسایل اینچنینی نباشیم.
ضمن اینکه با دقت نظری که در یداله سلیمانی ناظر مسابقه در انجام مسوولیت خود دارد، امید می رود گزارش وی از بازی بطور دقیق مورد توجه قرار گیرد.

آواتار محمد عسگری

قلعه نویی : هیچ تیمی مثل پاس ما را اذیت نکرد / توره از وضعیت کنونی بسیار راضی است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت : در بازی مقابل تیم پاس سرعت بازی ما را به اهداف مان که همان رسیدن به پیروزی بود ، رساند.

امیر قلعه‌نویی با ابراز رضایت از کسب پیروزی به دست آمده برابر پاس همدان اظهار داشت : بازی دو نیمه‌ کاملا متفاوت داشت. متاسفانه نیمه‌ نخست فوتبالی کاملا معمولی به نمایش گذاشتیم اما در نیمه‌ی دوم با بالابردن سرعت بازی به هدف‌مان که گل زدن بود رسیدیم.
وی با تبریک به منصور پورحیدری و علیرضا منصوریان افزود: تاکنون تیمی موفق نشده بود در اصفهان این چنین ما را تحت فشار قرار دهد . با این وجود از کسب پیروزی بسیار خوشحالم.
قلعه نوعی پیرامون نحوه‌ی همکاری باشگاه سپاهان با تیم ملی گفت: روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه طی مکاتبه ای با کنفدراسیون فوتبال آسیا، پی گیر دریافت آیین نامه‌ی بروز شده‌ی AFC است و ما پس از مطالعه‌ی آیین نامه های داخلی و آسیایی، پیرامون نحوه‌ی همکاری با تیم ملی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
قلعه‌نویی افزود: هیچ کجای دنیا این‌گونه نیست اگر از قانون پیروی کردید با دعوت به کمیته‌ی انضباطی، مسئولین ذی ربط در پی پاسخی روشن باشند. حتی اگر قانون بگوید بازیکن یک ساعت پیش از شروع مسابقه باید در اختیار باشگاه قرار گیرد، ما تبعیت خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه احسان حاج صفی فوتبال زده شده است، خاطر نشان کرد: احسان سه سال است در شرایط مسابقه قرار دارد و این موضوع در عملکرد وی تاثیرگذار بوده، امیدوارم بتوانیم حاج صفی را به شرایط آرمانی گذشته اش باز گردانیم.
سرمربی سپاهان در پایان زیبایی شهر اصفهان را دلیل اصلی انگیزه ی زیاد ابراهیم توره مهاجم سیه چرده‌ی طلائی پوشان برای خودنمایی در اولین حضور با پیراهن این تیم در زمین عنوان کرد و خاطر نشان کرد: از روزی که توره به جمع ما اضافه شده، با انگیزه‌ای مثال زدنی تمرینات خود را دنبال می‌کند.
توره از وضعیت کنونی خصوصا شهر زیبای اصفهان بسیار راضی ست و امیدوارم دیگر بازیکنان نیز از انگیزه‌ی سرشار وی الگو برداری کنند.

منبع : سایت خبرگزاری هورا اسپرت

آواتار محمد عسگری

مهاجرانی : فوتبال بسته پیکان اجازه کارهای تاکتیکی به بازیکنان ما نداد

حشمت مهاجرانی درباره شکست یک بر صفر برابر پیکان اظهار داشت: نیمه اول هیچگونه بار فنی نداشت دو تیم فقط رو به توپ‌های بلند آورده بودند. در نیمه دوم خطا و اشتباه بازیکن خودمان گل را به پیکان‌ تقدیم کرد و طبیعی بود که آنها پس از زدن گل در خط دفاعی جنگنده تر ظاهر شوند.

مهاجرانی ادامه داد: در این سطح از فوتبال اشتباهات فردی نباید وجود داشته باشد چون جای جبران ندارد. مخصوصا در دیداری که تکلیفش با یک گل روشن می‌شود.

مدیر فنی تیم فوتبال استیل آذین درباره مهار علی کریمی گفت: پیکان منطقه ای دفاع می‌کرد و می‌دانست کریمی شاید در یک لحظه همه چیز را عوض کند. به همین دلیل در هر منطقه از زمین خود یک بازیکن را برای مهار او مامور کرده بود تا به او نزدیک شود و آزادی عمل را از این بازیکن بگیرد.

وی افزود: به هر حال کریمی خوب کار کرد اما باید قبول کنیم که فوتبال بسته پیکان اجازه کارهای تاکتیکی به بازیکنان ما نداد.

مهاجرانی در خصوص بازی روز جمعه مقابل استقلال تهران عنوان کرد: با وجودی که شکست مقابل پیکان برای ما سخت بود اما خوشحال هستیم که کریمی و برجلو 3 اخطاره نشدند. با تمام نیرو به دیدار با استقلال می‌رویم. البته من نمی‌توانم این بازی را پیشگویی کنم اما برای برد به میدان خواهیم رفت.

آواتار محمد عسگری

جان واریو : استقلال قهرمان ایران است

فابیو جانواریو در مورد تساوی یک بر یک مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: استقلال قهرمان ایران است و همه از ما توقع دارند بزرگ باشیم و بازی ها قدرتمند ظاهر شویم، اما فکر می کنم برابر تراکتورسازی نمایش خود را نداشتیم.

وی با اشاره به حضور 80 هزار تماشاگر و جالب خواندن این موضوع عنوان کرد: حضور در ورزشگاه لبریز از تماشاگر هیجان انگیز است و من واقعا از بازی کردن در برابر این عده لذت می برم.

هافبک برزیلی در پاسخ به این سئوال که چرا همانند سال گذشته نیست، گفت: به دلیل این که مدتی از شرایط بازی دور بوده ام و برای رسیدن به فرم ایده آل نیاز به بازی کردن دارم. در فرصتی که در اختیارم قرار گرفت سعی کردم دوباره خود را با تیم هماهنگ کنم و فکر می کنم اگر زمان بیشتری داشته باشم خیلی زود به شرایط ایده آل باز گردم.

آواتار محمد عسگری

یک تماشاگرنما به من سنگ پرتاب کرد

فرهاد مجیدی در مورد اتفاق بعد از گل در بازی با تراکتورسازی اظهار داشت: تبریز مردم خونگرمی دارد و همواره تماشاگران خوبی داشته است اما متاسفانه اقدام آن عده که پس از گل استقلال اشیا مختلف به من پرتاب کردند با شناختی که من از هواداران فوتبال در تبریز داشتم مغایر بود.

وی تصریح کرد: بر خلاف این که برخی دوست دارند جسم پرتاب شده به طرف مرا بطری آب یا ... بنامند باید بگویم آنچه به پیشانی من برخورد کرد یک سنگ سفید رنگ بود که خودم آن را دیدم.

مهاجم استقلال ادامه داد: خوشبختانه سنگ به طور مستقیم و شدت به من اصابت نکرد و تنها من در مسیر حرکتش قرار گرفتم و پیشانی ام دچار جراحت و تورم شد و گرنه مشخص نبود چه اتفاقی رخ دهد.

مجیدی گفت: در این بازی موقعیت های مناسبی داشتیم که باید از آنها بهتر استفاده می کردیم، هرچند تیم حریف هم عملکرد خوبی داشت.

آواتار محمد عسگری

اشتباهات استقلال به خاطر جو سنگین ورزشگاه بود / فقط دربی اینقدر تماشاگر به ورزشگاه می کشاند

سرمربی استقلال تهران نمایش این تیم در بازی با تراکتورسازی را تحت تاثیر بازی جو ورزشگاه دانست.

صمد مرفاوی اظهار داشت : اشکالاتی در زمین داشتیم که نباید از آنها چشم پوشی کنیم و در روزهای آینده اشتباهاتمان را در بازی با تراکتورسازی برطرف نمائیم. وی بروز این اشتباهات را ناشی از جو سنگین ورزشگاه یادگار امام تبریز دانست که ضریب خطا را بالا می برد.

مرفاوی تصریح کرد : تنها بازی تیمهایی مثل استقلال و پرسپولیس چنین تماشاگری را به ورزشگاه می کشاند و گرنه در دیدارتراکتورسازی با ذوب آهن استادیوم پر نشد.

مرفاوی شب گذشته هم در نشست خبری پس از مسابقه گفته بود: هر تیمی در لیگ برتر باشگاه‌های کشور در ورزشگاه یادگار امام تبریز و با این تماشاگران انبوه با مشکلات جدی مواجه می‌شود. امتیاز بزرگ تیم تراکتور در این دیدار همین تماشاگران بودند که برای بازیکنان انگیزه مضاعفی می داد. من به تیم تراکتور به خاطر داشتن چنین تماشاگرانی تبریک می‌گویم

وی ادامه داد: این تیم باید همیشه مدیون تماشاگران خود باشد چرا که کمتر تیمی در ایران دارای چنین طرفدارانی است.

مرفاوی اظهار کرد: تیم تراکتور تیمی قدیمی و با سابقه در کشور است که فوتبال را زیبا بازی کرده و هرگز رو به ضد فوتبال نمی‌آورد و به همین خاطر من احترام خاصی به این تیم قائلم.

وی همچنین با انتقاد از حرکت برخی از تماشاگران، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه اغلب تماشاگران تنها به تشویق تیم تراکتور می پرداختند اما عده‌ای قلیل و بسیار اندک نیز حرکات ناجوانمردانه داشتند که نباید این گونه می‌شد. همچنان که نقاط مثبت را می‌گویم باید نسبت به نقاط منفی بازی ها نیز مسائل گفته شود.

مرفاوی ادامه داد : هر چند در این بازی می توانستیم هر سه امتیاز را به دست آوریم اما از یک امتیاز هم راضی هستیم. بازیکنان من تلاش خود را کردند و اگر تیم ما در زدن ضربات آخر دقت می‌کرد شاید نتیجه‌ای غیر از مساوی در این دیدار رقم می‌خورد.

مرفاوی همچنین از اظهار نظر در مورد نقاط ضعف و قوت تراکتورسازی خودداری کرد و با توجه به طولانی بودن رقابتهای لیگ و بازیهای پیش رو، این کار را جوانمردانه ندانست.

در پایان نشست خبری نیز یکی از خبرنگاران محلی سد راه مرفاوی شد و تاکید داشت هواداران تبریزی به جز بطری آب شیء دیگر به طرف استقلالی ها پرتاب نکرده اند.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۴۹ روز قبل

پرسپولیس مقابل شاهین متوقف شد

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و شاهین بوشهر با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید. در آخرین دیدار هفته ششم لیگ برتر فوتبال، تیم های فوتبال پرسپولیس و شاهین بوشهر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه دو بر دو به پایان رسید. محمد احمدپوری و بازیاری در دقایق 18 و 3+90 برای تیم شاهین و هادی نورزی و کریم باقری (پنالتی) در دقایق 21 و 88 برای سرخ پوشان گلزنی کردند.
نیمه اول این دیدار به جز دقایق بعد از گل، بسیار سرد و کسل کننده برگزار شد و بازیکنان هر دو تیم دارای اشتباهات فراوانی بودند.
هادی نوروزی با بازکردن دروازه تیم شاهین، چهار گله شد تا بعد از علی کریمی و ادینهو لوسیان و در کنار اسماعیل فرهادی در رده سوم جدول گلزنان لیگ برتر قرار گرفت.
تیم فوتبال پرسپولیس با این تساوی با یک پله صعود بالاتر از استیل آذین و پایین تر از مس کرمان در رده هفتم قرار گرفت.

منبع : سایت خبرگزاری IranSport.Net

آواتار محمد عسگری

حاشیه دیدار تیم‌های پرسپولیس و شاهین بوشهر

تهران - دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و شاهین بوشهر از چارچوب هفته ششم با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و شاهین بوشهر در حالی با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید که حدود ‪ ۶۰‬هزار هوادار از نزدیک این بازی را تماشا می‌کردند.

*افشین قطبی، علی پروین، عباس انصاری فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، فرخزادی، عضو هیات مدیره باشگاه و عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برتر از جایگاه ویژه این دیدار را تماشا کردند.

* در نیمه اول تماشاگران در دقایقی از بازی نسبت به بازی محمد پروین، حسین بادامکی و میثم بائو اعتراض کردند.

* حدود ‪ ۱۰۰۰‬تماشاگر طرفدار تیم شاهین نیز در گوشه‌ای از ورزشگاه به تشویق تیم خود مشغول بودند.این تعداد در مواقعی با هوادارن پرسپولیس به درگیری لفظی نیز پرداختند.

* اشپیتیم آرفی قبل از حضورش در زمین به شدت مورد تشویق هوادارن قرار گرفت.پیش از این هواداران با فریاد زدن نام آرفی خواهان حضور این بازیکن در زمین شده بودند.

* هواداران در نیمه دوم با سر دادن شعارهایی خواستار جدایی بادامکی از پرسپولیس شدند.

آواتار محمد عسگری

کریم باقری:
پرسپولیس مستحق پیروزی نبود

کریم باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایرا ن(ایسنا)، پیرامون تساوی پرسپولیس مقابل شاهین بوشهر اظهار کرد: بازی خوبی نبود و پرسپولیس نتوانست عملکرد قابل قبولی در این بازی داشته باشد. فکر می‌کنم تیم شاهین بهتر از ما ظاهر شد و به حقش یعنی گرفتن مساوی از پرسپولیس هم رسید.

وی افزود: در این بازی واقعا مستحق پیروزی نبودیم. چندین موقعیت داشتیم که گل نشد و به خاطر اشتباهات زیاد نتوانستیم بازی خوبی به نمایش بگذاریم و در دفاع هم به سادگی گل خوردیم.

باقری درباره‌ی عملکرد زلاتکو کرانچار سرمربی پرسپولیس نیز گفت: این مربی دیر به تیم ما ملحق شده است اما، تلاش می‌کند که در فرصت کوتاهی بتواند تسلط کافی را بر اوضاع و احوال تیم داشته باشد. ما هم باید تمام سعی‌مان را بکنیم که در کمترین زمان به وضعیت مطلوبی برسیم.

منبع : سایت خبرگزاری ایسنا

آواتار محمد عسگری

نکونام اخراج شد؛ اوساسونا شکست خورد

جواد نکونام در هفته دوم رقابت هاى لالیگا ،از زمین مسابقه اخراج شد.یکشنبه شب با انجام ۶دیدار هفته دوم رقابت هاى لیگ دسته اول باشگاه هاى اسپانیا به پایان رسید. در این رقابت ها که شنبه شب آغاز شده بود، اوساسونا با بازیکنان ایرانى اش مهمان تنریف، تیم تازه راه یافته به رقابت هاى لالیگاى یک بود و در نهایت مقابل این تیم ۲ بر یک تن به شکست داد. مسعود شجاعى و جواد نکونام بازیکنان ایرانى اوساسونا هر ۲ در ترکیب ثابت تیمشان جاى داشتند اما هیچ کدام تا پایان در زمین مسابقه باقى نماندند. مسعود شجاعى در دقیقه ۵۹ تعویض شد و جایش را به همتیمى خود داد. جواد نکونام هم در دقیقه ۷۲ از زمین مسابقه اخراج شد.

آواتار محمد عسگری

اتوئو: با اینترمیلان جاودانه خواهم شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از ساکرنت، ساموئل اتوئو تصریح کرد: درخشش خود را مدیون اطمینان مطلق خوزه مورینیو هستم و امیدوارم پاسخ مناسبی به لطف او داده باشم.
وی افزود: بازی با پارما برای ما از حساسیت بالایی برخوردار بود و از این که در هفته سوم به پیروزی رسیده‌ایم بسیار خوشحالم. عضویت من در بارسلونا یک نعمت بزرگ بود و باعث شد خود را به جهان فوتبال معرفی کنم اما باید به پله‌های بالاتری صعود می‌کردم که یکی از آنها اینترمیلان بود.
وی ادامه داد: احساس می‌کنم اینترمیلان همان خانه باشکوهی است که همیشه آرزو داشتم به پوشیدن پیراهنش افتخار کنم. با اینترمیلان جاودانه خواهم شد و اطمینان دارم هواداران اینتر را پشیمان نخواهم کرد.

آواتار محمد عسگری
بازیکنان حرفه‌ای در ماه مبارک رمضان
زیدان در چهار نقطه پاریس افطاری داد
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از لوپاریزین "زین‌الدین زیدان " در 4 نقطه پر رفت و آمد پایتخت کشورش مواد غذایی آماده شده را به عنوان افطار در اختیار عموم علاقمندان قرار داد.
این گزارش حاکی است هافبک پیشین یوونتوس ایتالیا که اینک به عنوان یکی از مدیران ورزشی با رئالی‌‌ها همکاری می‌کند، این کار ارزشمند را به روال 5-6 ساله اخیر انجام داد.
البته وی در این راه با همکاری دو مرکز مسلمانان کشورش، در ایستگاه‌های برپایی افطار، در این سنت زیبا سهیم می شود.

آواتار محمد عسگری

دور جدید تمرینات از فردا

استقلال چهارشنبه پشت درهای بسته

دور جدید تمرینات تیم استقلال از فردا در ورزشگاه دستگردی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال بازیکنان استقلال که صبح امروز از تبریز به تهران بازگشته اند امروز استراحت خواهند داشت و فردا تمرینات خود را برای بازی بعدی مقابل استیل آذین پی می گیرند.

همچنین بنابه درخواست کادر فنی و با هماهنگی ورزشگاه دستگردی تمرین استقلال روز چهارشنبه پشت درهای بسته (بدون حضور تماشاگران و نمایندگان رسانه های گروهی ) برگزار خواهد شد

منبع : سایت خبرگزاریhttp://fcesteghlal.ir

آواتار محمد عسگری

استقلال پیگیری می کند

به گزارش روابط عمومی، باشگاه استقلال ضمن احترام به تمامی علاقمندان فوتبال در استان آذربایجان شرقی و تشکر از حضور چشمگیر فوتبالدوستان در ورزشگاه یادگار امام و تقدیر  از آن دسته از تماشاگران و هواداران که ضمن رعایت احترام و نظم به تشویق تیم مورد علاقه خود پرداختند، موضوع ورود اشغال جایگاه تخصیصی به هواداران استقلال در ورزشگاه که در نیمه دوم منجر به برخی حوادث شد و همچنین پرتاب اشیا به سمت اعضای تیم استقلال را با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال پیگیری خواهد کرد تا در آینده شاهد بروز مسایل اینچنینی نباشیم.

ضمن اینکه با دقت نظری که در یداله سلیمانی ناظر مسابقه در انجام مسوولیت خود دارد، امید می رود گزارش وی از بازی بطور دقیق مورد توجه قرار گیرد.

منبع : سایت خبرگزاریhttp://fcesteghlal.ir
آواتار محمد عسگری

مرفاوی استقلالی‌ها را 50 دقیقه دواند/ تمرین فردا بدون تماشاگر زیر نور

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال تهران پس از یک روز استراحت بعد از بازی با تراکتورسازی تبریز تمرینات خود را از ساعت 17:30 دقیقه روز سه شنبه در ورزشگاه دستگردی بدون حضور تماشاگران آغاز کرد.

استقلالی ها تمرین امروز خود را فقط به دویدن اختصاص دادند و بازیکنان حدود 50 دقیقه فقط دور زمین دویدند. در پایان این دویدن طولانی بازیکنانی که مقابل تراکتورسازی به طور کامل بازی کرده بودند به کارهای کششی پرداختند و سایر بازیکنان زیر نظر روته مولر و صمد مرفاوی به کارهای تاکتیکی پرداختند.

* تنها غایب تمرین امروز استقلال امیدرضا روانخواه بود که هنوز مصدوم است و نمی تواند تمرین کند.

* تیم فوتبال استقلال تهران فردا تمرین خود را در زیر نور و از ساعت 21 برگزار خواهد کرد. در تمرین فردا نیز حضور تماشاگران ممنوع است.

* صبح امروز کادر فنی استقلال  بازی پیکان و استیل آذین را آنالیز و نقاط قوت و ضعف این تیم را بررسی کرد.

* وحید طالب لو و محمد محمدی تمرینات پرفشاری را زیر نظر بهزاد غلامپور انجام دادند.

آواتار محمد عسگری

مهاجم استقلال به برق شیراز پیوست

به گزارش ایرنا، احمد خذیراوی، مهاجم خوزستانی استقلال که در دو سال اخیر مدت بسیار کمی را برای این تیم به میدان رفته بود و اغلب در لیست ‪ ۱۸‬نفره جایی نداشت، سرانجام با باشگاه استقلال تسویه حساب و رضایتنامه خود را دریافت نمود.

مقصد بعدی خذیراوی باشگاه برق شیراز است که هم اکنون در تهران اردویی برپا نموده و مشغول آماده‌سازی و برگزاری دیدارهای تدارکاتی است.

آواتار محمد عسگری

گزارش جالب سایت باشگاه پرسپولیس پس از توقف

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، سایت رسمی باشگاه پرسپولیس پس از تساوی 2 بر 2 دو تیم نوشت: در آخرین دیدار هفته ششم مسابقات لیگ برتر تیم فوتبال پرسپولیس در حضور هواداران پرشور خود به مصاف تیم قعر جدولی شاهین بوشهر رفت که دردیداری پر اشتباه و پر انتقاد برابر حریف بوشهری خود متوقف شد.

در این دیدار که به نظر می رسید سرخپوشان با ترکیب و تاکتیک تهاجمی وارد میدان شود با همان ترکیب بازی‌های قبل وارد میدان شد. سرخپوشان بازی را تهاجمی آغاز کرده ولی در در همان اوائل نیمه اول با اشتباه محمد پروین توپ به مهاجم شاهین رسید و این بازیکن در دقیقه 18 با ضربه استثنائی دروازه پرسپولیس را باز کرد. ولی سه دقیقه بعد پرسپولیس با یک کار خوب تیمی و با پاس عالی کریم باقری به هادی نوروزی توانست این گل را جبران کند.

نیمه اول علیرغم حملات پراکنده سرخپوشان با همین نتیجه به پایان یافت. در ابتدا نیمه دوم سرخپوشان با تعویض مجتبی زارع و حضور این بازیکن در کناره ها و سرعت بسیار زیادش صاحب چند موقعیت گل شد که تمامی این موقعیت‌ها از دست رفت.

پرسپولیس در نیمه دوم دو مهاجم دیگر خود آرفی و وسلی را نیز به میدان فرستاد و در 20 دقیقه پایانی با چهار مهاجم بازی کرد. ولی نبود یک هافبک بازی ساز در میانه میدان موجب شده بود مهاجمین این تیم روی فقط حرکات انفرادی و یا ضربات ایستگاهی صاحب موقعیت شوند.

در دقیقه 88 بازی فرار دیدنی مجتبی زارع بهترین بازیکن میدان و حضورش در داخل محوطه جریمه مدافع شاهین را مجبور به خطا کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد که کریم باقری با ضربه خوب موفق شد نتیجه را به سود سرخپوشان عوض کند.

در حالی که سرخپوشان مسرور از برد برابر شاهین بوده و هواداران شعار "پرسپولیس قهرمان میشه" را می خواندند در دقیقه 93 روی یک ضربه ایستگاهی بازیکن شاهین از اشتباه مسلم دروازه بان سرخپوشان استفاده کرد و دروازه پرسپولیس را باز کرد تا ورزشگاه و بازیکنان برای چهارمین بار در این فصل بازی برده را در چند دقیقه از دست داده و سرخپوشان در یک بازی پر انتقاد و پر اشتباه دو امتیاز حساس دیگر را در ورزشگاه آزادی از دست دهند.

ترکیب پرسپولیس: معمارزاده، شیری، حیدری، باقری‌ها، محمد، کلاه کج (زارع)، بادامکی، بائو (آرفی)، پروین، باقری، نوروزی

به گزارش ایسنا در پایان این دیدار، عده‌ای از هواداران پرسپولیس که تعداد قابل توجهی هم داشتند علیه عملکرد ضعیف بازیکنان این تیم به خصوص حسین بادامکی و میثاق معمارزاده شعارهایی را سر دادند.

بادامکی حین ترک زمین در حالی که از این شعارها عصبانی شده بود، با حرکات دست از تماشاچیان می‌خواست که شعارهایشان را بلندتر فریاد بزنند!

میثاق معمارزاده هم هنگام خروج از زمین در برخورد با خبرنگارانی که قصد مصاحبه با او داشتند، با عصبانیت و فریاد بلند گفت: "مصاحبه نمی‌کنم".

همچنین نیروی انتظامی هواداران بوشهری تیم شاهین که حدود پانصد نفر بودند را برای جلوگیری از درگیری احتمالی با تماشاچیان ناراحت پرسپولیس تا هنگام خروج کامل سرخپوشان، در استادیوم نگه داشتند. آنها نیز در این مدت به جشن و پایکوبی پرداخته و شعارهایی را در حمایت از محمود یاوری سرمربی جدید این تیم، سر می‌دادند.

آواتار محمد عسگری

شعار هواداران علیه معمارزاده و بادامکی و حرکت ناشایست شماره11

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار پرسپولیس و شاهین که با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت با حاشیه هایی همراه بود.

*حدود 500 هوادار بوشهری برای حمایت از تیم خود در ورزشگاه آزادی حضور داشتند و به شدت شاهین را تشویق کردند.

* کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس در ابتدای بازی برای یاوری دسته گل‌های قرمز برد.

* علی پروین، افشین قطبی، بیوتر، انصاری‌فرد، مجید فرخزادی در جایگاه ویژه حضور داشتند.

* حیدری، شیری، کلاه‌کج، بادامکی، بائو برای محمود یاوری دسته گل بردند. پتروویچ و عبدی نیز برای پرسپولیسی‌ها گل بردند. پتروویچ برخورد بسیار گرمی با کرانچار داشت.

* برخی ورودی‌های استادیوم آزادی به دلیل عملیات آسفالت بسته بود. این موضوع باعث شد ازدحام شدیدی مقابل درب‌های ورودی به وجود آید. همچنین برخی هواداران پس از 30 دقیقه از بازی توانستند از ترافیک‌های درب غربی و شرقی آزادی خارج شوند و داخل ورزشگاه شوند. مشخص نبود چرا مسئولان مجموعه آزادی با وجودی که می‌دانستند بازی برگزار می‌شود عملیات آسفالت کاری را به روز دیگری موکول نکردند.

* در 15دقیقه اولیه بازی ساعت اسکوربورد ورزشگاه خراب بود.

* محمود یاوری در صحنه‌ای که معتقد بود بازیکنان پرسپولیس خشن بازی می‌کنند به شدت به داور چهارم اعتراض کرد .

* کرانچار مانند بازی‌های قبل بدون این که بنشیند بازی را تماشا کرد. همچنین ایکوویچ بیشتر از گذشته کنار خط به راهنمایی بازیکنان پرداخت.

* مترجم کرانچار اجازه حضور در نیمکت پرسپولیس را پیدا نکرد.

* اشپیتیم آرفی در دقیقه 67 به شدت از سوی هواداران تشویق و پس از سه دقیقه و وارد زمین شد.

* حدود 50 معلول از طرف باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه حضور داشتند.

* هواداران تیم فوتبال پرسپولیس در پایان بازی به شدت علیه حسین بادامکی و میثاق معمارزاده شعار سر دادند. آنها این دو نفر را دلیل اصلی تساوی مقابل شاهین بوشهر می‌دانستند. تماشاگران با شعار "بادامکی حیا کن،‌پرسپولیس را رها کن " خواستار جدایی بازیکن شماره 11 تیمشان شدند. این موضوع باعث شد حسین بادامکی در عکس‌العملی بسیار زننده سمت هواداران برود و با دست زدن از آنها بخواهد بیشتر علیه‌اش شعار بدهند.
گروهی از هواداران پرسپولیس نیز علیه انصاری‌فرد شعار سر دادند.

* مجید فرخزادی با گفت‌وگو با میثاق معمارزاده سعی کرد او را از فشار روانی هواداران خارج کند.

* کریم باقری پس از گل دوم شاهین به شدت بر سر معمارزاده فریاد می‌کشید.

* پس از بازی یاوری در گوشه‌ای از زمین با زارعی در خصوص صحنه پنالتی گفت‌وگو کرد. یاوری از بازیکن سابق خود خواست تا از فریب داوران خودداری کند.

* عباس انصاری‌فرد دقایقی در رختکن برای بازیکنان صحبت و سپس ورزشگاه را ترک کرد.

آواتار محمد عسگری
توسط   محمد عسگری   ۵۳۴۸ روز قبل

داوری که بارها اشتباه می کند باید کنار گذاشته شود

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: محرومیت تماشاگران تبریزی محتمل خواهد بود.

مجتبی شریفی در پاسخ به این پرسش که آیا تکرار تخلف تعدادی معدود از تماشاگران تبریزی باعث محرومیت تماشاگران خواهد بود یا خیر؟ اظهار داشت: در دفعه گذشته حکمت شعار، ناظر بازی گزارشی را ارائه کرد که مفهوم و مضمون این گزارش با گزارش ناظر انضباطی متفاوت بود، از همین رو دوشنبه حکمت شعار را فرا خواندیم و ناظر انضباطی هم در جلسه حاضر شد.

وی افزود: حکمت شعار توضیحاتی ارائه کرد، او گفت بین هفت تا هشت هزار نفر تخلف کرده اند که ناظر انضباطی چنین رقمی را نپذیرفت. برهمین اساس ما تنها به جریمه و توبیخ اکتفا کردیم. من معتقدم مردم تبریز بهترین و دوست داشتنی ترین هموطنانمان هستند و هموطنان بسیار پرشور و فوتبال دوستی دارند. اما، باید بپذیریم که تعدادی معدود شرایط آرامی را برای ارائه توانایی های بازیکنان فراهم نمی کنند. این قانون فیفا است که می گوید باید هواداران تیمها شرایط آرامی را در ورزشگاه برای ارایه مهارتهای بازیکنان به وجود بیاورند.

وی افزود: گزارش ناظر انضباطی درباره بازی استقلال و تراکتورسازی روز گذشته به دست ما رسید. این گزارش بسیار عجیب بود و در آن به ما توصیه شده بود که پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از وقوع مشکلات به وجود آمده داشته باشیم. مدیریت استقلال هم از نحوه برخورد برخی هواداران تراکتورسازی بسیار شاکی است و آنها فضا را برای برگزاری مسابقه مناسب نمی دانستند. برهمین اساس شفق و سرپرست تیم را به کمیته انضباطی احضار کردیم. اتفاقاتی که در بازی استقلال و تراکتورسازی رخ داده از مواردی است که باید با جدیت برخورد شود.

شریفی درباره افزایش انتقادها به کمیته داوران و داوریها گفت: همه ما روی این مساله اتفاق نظر داریم که داوران ما داورانی پاک هستند. از سویی دیگر این مساله را هم در نظر داریم که اگر یکی از داوران این جامعه پاک مکرر به ضرر یک تیم داوری کرد و تمامی کارشناسان در مواردی بدیهی روی این قضاوت و اشتباه اتفاق نظر دارند، براین اساس باید آن داور از گردونه بازیها خارج شود.

شریفی درباره تمهیدات کمیته انضباطی برای بازی پرسپولیس برابر استقلال گفت: یکی، دو روز مانده به برگزاری داربی به صورت دقیق تمام مسائل را تشریح خواهیم کرد. اما، اگر در مستطیل سبز و نیمکت دو تیم تخلفی به وجود آید، برای فرد متخلف اشد مجازات را لحاظ خواهیم کرد و آن فرد متخلف فرصت ادامه حضور در لیگ برتر را از دست خواهد داد.

آواتار محمد عسگری

اگر برنامه ی «نود» بود می توانست به راحتی دست زارعی را برای خیلی ها رو کند

جمال حق شناس بازیکن شاهین بوشهر در خصوص صحنه پنالتی گفت: زارعی خودش می داند من اصلاً پنالتی انجام ندادم، اما او هنرپیشه خوبی است و داور را راحت فریب داد.
این بازیکن ادامه داد: در پایان بازی خودم و یاوری با زارعی صحبت کردیم و او گفت پنالتی نبود.
پای راست من به هیچ عنوان برخوردی با مهاجم پرسپولیس نداشت.حق شناس خاطرنشان کرد: اگر برنامه «نود» بود می توانست به راحتی دست این بازیکن را برای خیلی ها رو کند.
امیدوارم اگر حرفهای من ثابت شد با زارعی برخورد جدی شود.

آواتار محمد عسگری

برنامه ی پخش زنده مسابقات فوتبال از شبکه سوم سیما

شبکه سوم سیما درنظر دارد مسابقات زیر را به صورت زنده پخش نماید:

چهارشنبه 88/6/25
اینتر و بارسلونا - ساعت 23/15

پنجشنبه 88/6/26
استانداردلیژ و آرسنال- ساعت 1/30 بامداد

آواتار محمد عسگری

فوتبال در جهان

نشاط اکرم بهترین بازیکن سال آسیا
نشاط اکرم، ملی پوش عراقی تیم فوتبال «توئنته انشد» هلند به عنوان بازیکن سال آسیا برگزیده شد.
این بازیکن عراقی به دلیل درخشش در تیم ملی کشورش و باشگاه الغرافه قطر موفق به کسب این عنوان شد.
نشاط اکرم 25 ساله در راه کسب این موفقیت رقبایی همچون تیم کاهیل (اورتون - استرالیا)، پارک جی سونگ (منچستریونایتد - کره جنوبی)، سرور جپاروف (بنیادکار - ازبکستان) و یاسر القحطانی (الهلال - عربستان) را پشت سرگذاشت.

افطاری زیدان در پاریس
بازیکن مسلمان اسبق تیم ملی فرانسه و رئال مادرید به هنگام اذان مغرب در خیابانهای پاریس، جشن افطاری برپا کرد.
به گزارش لوپاریزین «زین الدین زیدان» در 4 نقطه پر رفت و آمد پایتخت کشورش مواد غذایی آماده شده را به عنوان افطار در اختیار عموم علاقه مندان قرار داد.
وی در این راه با همکاری دو مرکز مسلمانان کشورش، در ایستگاههای برپایی افطار، در این سنت زیبا سهیم می شود.

استرالیا نامزد میزبانی جام ملتهای آسیا 2015
استرالیا آماده گرفتن امتیاز میزبانی جام ملتهای آسیا در سال 2015 می شود.
به تازگی گروهی از نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بازدید از امکانات استرالیا راهی شدند که پس از بازدید این گروه فدراسیون فوتبال استرالیا خود را آماده نامزدی میزبانی جام ملتهای آسیا در سال 2015 می کند.
رایان هیلی، دبیر کمیته ویژه جام ملتهای آسیا درباره بازدید این گروه از استرالیا گفت: نخستین بازدید مربوط به بررسی شرایط ورزشگاهها و دیگر شرایط فنی برای میزبانی استرالیا بود. فدراسیون فوتبال استرالیا اوایل سال 2010 به طور رسمی نامزد میزبانی جام ملتها می شود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا امیدوار است که تا مارس 2010 نام میزبان جام ملتهای آسیا در سال 2015 را اعلام کند.

یک بانک حامی مالی جدید لیورپول
لیورپول در آستانه اولین بازی اش در چمپیونزلیگ جدید، صاحب حامی مالی تازه ای شد و با بانک استاندارد چارترد به توافق رسید و قرارداد بست.
قرارداد امضا شده برای چهار سال خواهد بود که از ماه جولای آینده شروع خواهد شد و تا تابستان سال 2014 ، نام این مؤسسه روی پیراهن بازیکنان حک خواهد شد.
لیورپول از طریق این همکاری، صاحب 91/5 میلیون یورو خواهد شد.
گفته می شود، در پی عقد این قرارداد، رافائل بنیتس، سرمربی تیم، به زودی تلاش خود را برای به خدمت گیری چند بازیکن جدید آغاز خواهد کرد.

چستر: مهاجم اشتوتگارت مهار می شود
مربی گلاسکو رنجرز اسکاتلند گفت: برنامه کاملی برای مهار مهاجم روسی اشتوتگارت داریم.
اوان چستر اظهار داشت: ماریو گومز دیگر در اشتوتگارت بازی نمی کند. او به بایرن رفته است، اما جانشین خیلی خوبی برای او در خط حمله دارند که پاول پوگربیناک است.
وی که مسؤولیت آنالیزوری تیمش را نیز برعهده دارد، افزود: قبلاً بازی او را در زنیت مقابل بایرن مونیخ دیده بودم. او مهاجمی قد بلند است که روی زمین و هوا خوب کار می کند که البته نقاط ضعفش را هم بررسی کرده ام. با کمک سرمربی، برنامه کاملی برای مهار او طراحی شده است.

آواتار محمد عسگری

علاقمندان به استقلال و طرفداران آبی دل :

ضمن خوش آمد گویی به کاربران مهمان  این تالار از شما کاربر محترم دعوت می شود تا با عضویت در این تالار (تالار خودتان ) و با ارائه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و شرکت در قسمت بحث های کارشناسی این تالار در هر چه بهتر شدن  این تالار شریک باشید.

باشد که قدمی ناچیز برای تیم محبوبمان برداشته باشیم ، از دوستانی که عضو این تالار شدن هم درخواست می شود در بحث های کارشناسی شرکت داشته باشند به امید کسب افتخار دیگر از استقلال عزیزمان.

این پایگاه (وب سایت )اطلاع رسانی  باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران را فراموش نکنید

http://www.esteghlaltehranfc.com

***با تشکر عضو کوچیک ازبین شما  آبی دلان ***

آواتار محمد عسگری

تازه ترین خبرها از حواشی فوتبال ایران

شفیع زاده: امیدواریم کارمان با عزیزی به جدایی نکشد
مدیر عامل باشگاه استقلال اهواز با بیان اینکه امیدوار است این تیم با هدایت خداداد عزیزی در بازی با ذوب آهن اصفهان نتیجه قابل قبولی را کسب کند ،گفت: در غیر این صورت ناچاریم تصمیم جدیدی اتخاذ کنیم. شهرام شفیع زاده در پاسخ به این پرسش که اگر این تیم در دیدار ذوب آهن هم نتیجه لازم کسب نکند احتمال تغییر کادر فنی وجود دارد؟ افزود: البته امیدوارم این اتفاق نیفتد، اما در صورت ناکامی در این دیدار با کادر فنی نشستی را برگزار می کنیم و اگر قصد تغییر و تحول داشته باشیم، در شرایطی این کار را انجام می دهیم که شخصیت آقای عزیزی زیر سؤال نرود.

نود از 30 شهریور با اجرای فردوسی پور روی آنتن
در حالی که شش هفته از نهمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر در غیاب برنامه 90 گذشته، قرار است این برنامه پرمخاطب از روز 30 شهریورماه طبق روال گذشته روی آنتن برود.
عادل فردوسی پور مثل 10 سال گذشته تهیه کننده و مجری این برنامه خواهد بود و قرار است با طراحی دکوری جدید این برنامه از ساعت 10/45 دقیقه روز 30 اردیبهشت ماه روی آنتن برود.
فردوسی پور تلاش کرده است در سری جدید برنامه 90 تغییراتی را در بررسی کارشناسی داوری و بخشهای دیگر ایجاد کند.
وی در آخرین مصاحبه اش در مورد احتمال حذف بخشهایی ازاین برنامه و بویژه بخش «دوربین 90 » گفته بود: به هیچ عنوان دوربین 90 حذف نخواهد شد و ممکن است برخی آیتمها در طول زمان دچار تغییرات شوند. مطمئن باشید برنامه 90 شفاف تر و محکم تر از قبل روی آنتن خواهد رفت.

مؤثرترین بازیکنان لیگ برتر
تا پایان هفته ششم لیگ برتر علی کریمی کاپیتان و ستاره تیم استیل اذین در صدر جدول گلزنان و همچنین مؤثرترین بازیکنان لیگ برتر قرار دارد.
پس از کریمی، شهرام گودرزی بازیکن جوان و تند و تیز سپاسی امتیازآورترین بازیکن بوده و نقش مهمی در بالانشینی این تیم شیرازی در لیگ برتر داشته است.
ادینهو و جمشیدیان نیز در این هفته با گلزنیهای خود به رده های بالای این جدول صعود کردند.
در این جدول بازیکنان به ترتیب گلهای زده و پاس گل رده بندی شده اند. ضمن آنکه هر پنالتی گرفته شده توسط بازیکنان در صورت به ثمر رسیدن آن، معادل یک پاس گل محسوب می شود
علی کریمی ( استیل آذین) 6 گل- 4 پاس گل
شهرام گودرزی( سپاسی) 3 گل- 5 پاس گل
لوسیانو ادینهو (مس) 5 گل- 2 پاس گل
احمد جمشیدیان(سپاهان) 3 گل - 4 پاس گل
هادی نوروزی (پرسپولیس) 4 گل- یک پاس گل
میلاد زنیدپور (راه آهن) یک گل- 4 پاس گل
اسماعیل فرهادی( ذوب آهن) 3 گل- یک پاس گل
کریم باقری (پرسپولیس) 3 گل- یک پاس گل
محمدرضا خلعتبری( ذوب آهن) 2 گل- 2 پاس گل
محمدرضا طهماسبی (پیکان) یک گل- 3 پاس گل

احضار اکبرپور به کمیته انضباطی
سیاوش اکبرپور مهاجم استقلال به دلیل رفتار زشت خود در جریان بازی استقلال مقابل تراکتورسازی از سوی کمیته انضباطی احضار شده است.
جلسه رسیدگی به این پرونده شنبه 28 شهریور برگزار می شود.
همچنین ناصر شفق و حسن آذرنیا به دلیل تخلفات تماشاگران تبریزی در بازیهای اخیر باید 28 شهریور در کمیته انضباطی حاضر شوند.

سیدعباسی بازیکن آزاد شد
رأی کمیته انضباطی در خصوص شکایت داوود سیدعباسی بازیکن اسبق تیم فوتبال ابومسلم مبنی بر مطالبه وجه خود از این باشگاه صادر شد.
کمیته انضباطی پس از استماع اظهارات طرفین و سید عباسی و با توجه به قرارداد ثبت شده و عدم وصول هرگونه جوابیه نسبت به خواسته وی، درخواستش را موجه دانسته و ضمن صدور حکم بر حقانیت وی، باشگاه را مکلف به پرداخت مبلغ 300 میلیون ریال کرد و نامبرده بازیکن آزاد محسوب می شود.

شکرون به شاهین می پیوندد
ناصر محمد شکرون مهاجم عراقی فصل گذشته استقلال اهواز در آستانه پیوستن به تیم فوتبال شاهین پارس جنوبی بوشهر قرار دارد.
این بازیکن که مورد علاقه خاص محمود یاوری است، در فصل 86 در تیم برق شیراز شاگرد یاوری بود و در آن فصل 9 گل به ثمر رساند و یکی از بهترین بازیکنان خارجی فصل لقب گرفت.

بوشهری ها در کمین خیابانی
نحوه گزارش بازی پرسپولیس و شاهین بوشهر توسط جواد خیابانی باعث دلخوری تعدادی از هواداران تیم بوشهری شد و آنها تا حدود یک ساعت پس از پایان بازی درون ورزشگاه انتظار آقای گزارشگر را می کشیدند.
چند دقیقه قبل از به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس جواد خیابانی تعریف و تمجید از تیم تازه وارد لیگ برتر را کنار گذاشت و با لحنی تحریک آمیز گفت: «پرسپولیس اگر شاهین بوشهر را در تهران نبرد پس چه تیمی را می خواهد ببرد.» این اظهار نظر به مذاق هواداران تیم بوشهری خوش نیامد و خیلی زود توسط فوتبال دوستانی که در بوشهر پای تلویزیون نشسته بودند به خویشاوندی که با اتوبوس برای تماشای بازی از بوشهر به تهران آمده بودند انتقال داده شد.
تعدادی ازهواداران شاهین بوشهر به رغم تذکر چندباره نیروی انتظامی تا یک ساعت پس از پایان بازی در ورزشگاه منتظر جواد خیابانی ماندند و قصد درگیری با او را داشتند، اما آنها به اشتباه مقابل تونل ورزشگاه-جایی که بازیکنان از آن رفت و آمد می کنند- کمین کرده بودند، در حالی که خیابانی دقایقی پس از پایان بازی از خروجی دیگری ورزشگاه را ترک کرده بود.

قطبی: درباره عملکرد تیمها صحبت نمی کنم
سرمربی تیم ملی فوتبال گفت، جلسه هم اندیشی مربیان لیگ برتر و کادر فنی تیم ملی، بی گمان پس از ماه مبارک رمضان برگزار می شود.
افشین قطبی گفت: برای دیدن بازیهای زیادی به ورزشگاه ها می روم و معمولاً درباره عملکرد تیمها در مسابقات صحبت نمی کنم.

علی پروین: ناهماهنگی بزرگترین مشکل پرسپولیس است
سرمربی سابق و پیشکسوت پرسپولیس گفت: پرسپولیس ناهماهنگ بود و هیچ کدام از بازیکنانش عملکرد خوبی نداشتند.
علی پروین که برای تماشای دیدار پرسپولیس و شاهین بوشهر به ورزشگاه آزادی رفته بود؛ پس از گل دوم پرسپولیس ورزشگاه را ترک کرد و پیرامون عملکرد پرسپولیس در این بازی گفت: بازی خوبی نبود و تیم پرسپولیس اصلاً خوب کار نکرد.
وی درباره عملکرد پسرش در این بازی گفت: معتقدم کل تیم پرسپولیس بد بازی کرد که تک تک بازیکنان از جمله محمد در آن سهیم هستند. آنها باید دقت خود را بالا برده و بیشتر تمرین کنند.

پروسه مقصریابی در رختکن پرسپولیس
گل دقایق پایانی شاهین بوشهر که به از دست رفتن دو امتیاز حساس برای پرسپولیس منجر شد فضای رختکن این تیم را پس از پایان مسابقه ملتهب کرد.همه چیز از اشتباه میثاق معمارزاده و فریاد سهمگین کریم باقری که حتی در تصاویر تلویزیونی هم مشخص بود آغاز شد.بازیکنان در حالی که 60 هزار تماشاگر عصبانی علیه آنها شعار می دادند راهی رختکن شدند و پروسه مقصر یابی آغاز کردند.محمود خوردبین از بازیکنان خواست با یکدیگر صحبت نکنند اما کریم که هنوز از تساوی شاکی بود، گفت: «وقتی هر توپی می آید روی دروازه گل می شود کاری از دست ما ساخته نیست.»میثاق در پاسخ به کاپیتان به موقعیت های پرتعدادی که برای پرسپولیس از دست رفته اشاره می کند و حسین بادامکی که بیش از همه مورد شماتت هواداران قرار گرفت مدعی می شود تمام بار دوندگی خط میانی بر دوش او گذاشته شده و سایر هافبک ها اهمیتی به کارهای دفاعی نمی دهند. فضای رختکن با فریاد دوباره خوردبین آرام شد، اما کریم باقری بدون توجه به اصرار سرپرست همچنان زیر لب به غرولندهایش ادامه داد و رختکن را ترک کرد.

کرانچار: فقط به حمله فکر کردیم؛ مساوی شد
سرمربی پرسپولیس گفت: فقط به فکر حمله بودیم و به دلیل اشتباه فردی مدافعان بازی را نبردیم.زلاتکو کرانچار اظهار کرد: همان طور که مشاهده کردید پرسپولیس به بازی اشراف داشت تا اینکه حریف توانست نخستین گل را به ما بزند. ما طبق برنامه هایی که داشتیم در خط حمله عملکرد نسبتاً قابل قبولی داشتیم، اما اشتباه مدافعان باعث خوردن دو گل از تیم حریف شد.
وی افزود: در تمرینات گذشته اصرار داشتیم تا میثم بائو بتواند نفوذهایی را از عمق دفاع حریف داشته باشد که تاحدودی هم موفق بود. همچنین به محمد پروین هم چنین وظیفه ای دادیم که او نیز نسبتاً موفق عمل کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا فرستادن اشپیتیم آرفی به زمین مسابقه به دلیل فشار شعارهای هواداران بود، گفت: آرفی را از این جهت به بازی فرستادم چون حریف ما کاملاً به عقب کشیده بود و ما باید فشار بیشتری روی دروازه این تیم وارد می کردیم. امروز فقط به فکر حمله بودیم. زیرا شاهین برای گرفتن مساوی از پرسپولیس به ورزشگاه آزادی آمده بود و موفق هم شد. البته گلهای این تیم بر اثر اشتباه محرز مدافعان ما صورت گرفت. در گل اول محمد پروین پاس اشتباهی داد و در گل دوم نیز میثاق معمارزاده باید دیوار دفاعی را بهتر می چید.وی در واکنش به سؤالی مبنی بر عملکرد ضعیف حسین بادامکی و علت تعویض نشدن او گفت: از زمانی که به پرسپولیس آمده ام شرایط بازیکنان از جمله حسین بادامکی را زیر نظر داشته ام و فکر می کنم او می تواند هافبک خوبی برای پرسپولیس باشد. حضور بازیکنان در ترکیب اصلی تیم با تمریناتی که انجام می دهند و نمایشی که در آنها دارند، مشخص می شود. بادامکی در تمرینات شرایط مطلوبی دارد.وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر علت نفرستادن مهدی شیری به این بازی به خصوص به جای حسین بادامکی گفت: نقش بادامکی یک هافبک کامل است اما، شیری هافبکی است که بیشتر خصوصیات تهاجمی دارد. بنابراین طبق برنامه ای که برای این مسابقه داشتم تشخیص دادم از بادامکی تا پایان مسابقه استفاده کنم.

آواتار محمد عسگری

مدیرعامل استقلال از منوچهر واحدی عیادت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، امیررضا واعظی آشتیانی به همراه علی اصغرمانوسی فر مشاور امور بین الملل و محمد حیرانی مدیر روابط عمومی باشگاه عصر سه شنبه از منوچهر واحدی عیادت کردند.

واحدی به دلیل ابتلا به عارضه سرطان روده در منزل بسر می برد و مشغول شیمی درمانی است. به گفته پزشکان دوره شیمی درمانی وی 2 ماه به طول می انجامد و پزشکان تاکید دارند بیماری وی قابل درمان است

در این دیدار مدیرعامل استقلال ضمن آگاهی از آخرین وضعیت مربی سابق تیم امید استقلال برای وی و همه بیماران در ایام ماه مبارک رمضان آرزوی سلامتی کرد.

گروه ورزشی خبرگزاری مهر نیز برای این همکار باسابقه و خوشنام رسانه های ورزشی و مربی ارزنده و بازیکن ساز فوتبال کشورمان از خداوند متعال آرزوی سلامتی و شفای عاجل دارد.

آواتار محمد عسگری

حمید استیلی: استیل آذین شبه پرسپولیس است

حمید استیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره بازی روز جمعه استیل آذین برابر استقلال اظهار کرد: پس از باخت هفته گذشته برابر پیکان، نقاط ضعف تیم را شناسایی کردیم و در تمرینات هفته گذشته بر روی این نقاط کار کردیم و فکر می‌کنم این نقاط ضعف را پوشانده‌ایم. در تمرین سه‌شنبه هم با توجه به وضعیت استقلال تمرینات‌مان را طراحی کردیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شکست هفته قبل می‌تواند زنگ هشداری برای بازیکنان استیل آذین باشد، گفت: می‌تواند تاثیرگذار باشد اما، بازیکنان ما پس از باخت آن قدر ناراحت بودند که در حال حاضر به فکر جبران آن باخت هستند. ضمن اینکه بازی‌های بزرگی همچون رویارویی با استقلال بازیکنان بزرگی می‌طلبد که ما این بازیکنان را در اختیار داریم و تیم هم به لحاظ روحی و روانی کاملا آماده دیدار با استقلال است.

استیلی افزود: استیل آذین تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه است و خوشبختانه برای بازی روز جمعه تمامی بازیکنان‌مان را در اختیار داریم.

وی با اشاره به حضور قدیمی‌های پرسپولیس در استیل آذین گفت: مدیرعامل، سرپرست، کادرفنی و تعدادی از بازیکنان استیل آذین پرسپولیسی هستند و در واقع معتقدم که ما شبه پرسپولیس هستیم. امیدوارم هواداران که در همه حال همراه ما بوده‌اند در بازی با استقلال هم در ورزشگاه حضور داشته باشند. استیل آذین تیم هجومی است که هواداران می‌توانند از تماشای بازی این تیم لذت ببرند.

استیلی در پاسخ به این سوال که آیا با موجی که علیه پنالتی‌های استیل آذین ایجاد شده نگران قضاوت بازی با استقلال نیستید؟ گفت: در بازی با پیکان یک پنالتی به سود ما گرفته نشد. در بازی‌های قبلی هم که برای ما پنالتی گرفتند آن پنالتی‌ها درست بود. حتی در یکی، دو بازی باید یک پنالتی دیگر هم برای ما می‌گرفتند. به عنوان مثال در بازی با راه‌آهن خطای آشکاری روی علی کریمی انجام شد و داور نه تنها پنالتی نگرفت بلکه با کارت زردی که به کریمی نشان داد او را دو اخطاره کرد. تمام این حرف‌هایی که می‌زنم مستند است و فیلم و مدارکش هم موجود است. با این حال من هیچ وقت علیه داوران صحبت نمی‌کنم چون آنها را قشر زحمتکشی می‌دانم و اشتباهاتی که انجام می‌دهند به طور قطع سهوی است. تنها امیدوارم که دقت بیشتری به خرج دهند. از کمیته داوران هم می‌خواهم که از داوران با تجربه‌ای برای قضاوت بازی‌های ما استفاده کنند. چرا که ما بازیکنان بزرگی داریم و متاسفانه برخی داوران جوان رفتار خوبی با بازیکنان بزرگ ما نداشته‌اند.

استیلی با تمجید از شرایط استقلال گفت: استقلال کادرفنی و بازیکنان بسیار خوبی دارد. صمد از دوستان بسیار خوب من است و روته‌مولر هم استاد من بوده است. استقلال در این فصل کمترین تغییر را داشته و با همان ترکیب تیم قهرمان وارد مسابقات شده است. با این حال ما هم شرایط بسیار خوبی داریم.

آواتار محمد عسگری

قطبی: برایم فرقی نمی‌کند چه تیمی پیروز می‌شود

سرمربی تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری ورزشی دانشجویان ایران (ایسنا)، با رد این نقل قول که "خوشحالم که پرسپولیس توانست شاهین بوشهر را شکست دهد" گفت: من وظیفه دیگری دارم. برای من تفاوتی ندارد که چه تیمی پیروز می‌شود. همانطور که گفتم درباره عملکرد تیم‌ها در مسابقات صحبت نمی‌کنم.

آواتار محمد عسگری

سرپرست تیم فولاد خوزستان: فولاد فقط برای کسب 3 امتیاز به میدان می‌رود

حسین ابن قاسم در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خوزستان عنوان کرد: تیم فولاد خوزستان در هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور روز یک‌شنبه 29 شهریورماه در خانه خود میزبان تیم سایپا کرج است. این تیم علی‌رغم کسب نتایج ضعیف در هفته‌های قبل، هم اکنون از شرایط روحی خوبی برخوردار است و در این پیکار فقط برای کسب سه امتیاز به میدان می‌رود.

وی افزود: خوشبختانه وضعیت مصدومان تیم فولاد که در هفته‌های قبل دچار آسیب دیدگی شده بودند رو به بهبودی است و با تشخیص پزشک تیم می‌توانند در این دیدار تیم را همراهی کنند. همچنین کریستین کامخو دیگر مصدوم تیم که در تمرینات آسیب دیده بود در دیدار با سایپا به میدان خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: تیم ما در مسابقات گذشته بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت، اما تا حدودی با بد شانسی روبه رو شد . امیدواریم در این پیکار که از امتیاز میزبانی آن برخورداریم، با کسب سه امتیاز دل هوادارن را شاد کنیم و از انتهای جدول فاصله بگیریم.

ابن قاسم اظهار داشت: تیم‌هایی که در لیگ برتر حضور دارند، غیر قابل پیش بینی هستند. نمی‌توان در ابتدای رقابت‌ها تیمی را ضعیف و با قدرتمند نامید. بازیکنان خوزستانی از خلاقیت های بالایی برخوردارند و ما با تکیه بر آنان می‌توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم.

وی درپایان درباره‌ی ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان اشاره کرد: این ورزشگاه از طرف فدراسیون و هیات فوتبال تایید شده، دارای امکانات کاملی است و از زمین چمن خوبی نیز برخوردار است. از این رو امید است که تیم فولاد در چنین امکانات رفاهی مطلوبی بتواند در هفته‌هایی که از شرایط میزبانی برخوردار است، بهترین نتیجه را کسب کند.

آواتار محمد عسگری

عنایتى: حاضرم از استقلال بروم !

رضا عنایتى، مهاجم تیم استقلال طى اظهارنظرى گفت: مى خواهم به استقلال کمک کنم. هر کدام از مهاجمان فعلى ما مى توانند در تیم هاى لیگ برترى به عنوان بازیکن ثابت به میدان بروند و آیا این درست است که با نیمکت نشینى از رده خارج شوند. صادقانه مى گویم که اگر پیشنهادى داشته باشم حاضرم به خاطر کمک به استقلال از این تیم بروم.وى افزود: بازى سختى مقابل استیل آذین دارم. فکر مى کنم شناسنامه این تیم على کریمى است و همه این تیم را با او مى شناسند. به هر حال امیدوارم پیروز باشیم.

آواتار محمد عسگری

پیشنهاد باشگاه بوتافوگو به باشگاه استقلال

باشگاه بوتافوگو برزیل که بیش از صدسال قدمت دارد در نامه‌ای رسمی خواستار برقراری روابط دوجانبه میان این باشگاه و باشگاه استقلال قهرمان ایران شد.

لوئیز ویارینو، مدیر پروژه همکاری‌های بین‌المللی باشگاه بوتافوگو خطاب به مدیران باشگاه استقلال از تمایل این باشگاه 105 ساله برزیلی برای برقراری روابط و همکاری‌‌های اقتصادی و ورزشی سخن گفته شده است.ژ

باشگاه بوتافوگو متعلق به شهر ریودوژانیرو است و فیفا این باشگاه را به عنوان دوازدهمین باشگاه قرن بیستم معرفی کرده است.

آکادمی جوانان این باشگاه دارای شعبه‌های متعدد در آسیا، اروپا، آفریقا،‌استرالیا، کانادا و آمریکاست.

آواتار محمد عسگری

وضعیت تیم‌های پایه استقلال

تیمهای پایه ای استقلال در دوران بدنسازی به سر می برند و مربیان برای شناخت از تیم‌های خود اردوهایی را در شهرهای مختلف برپا خواهند کرد.

تیم امید استقلال دیروز برای برپایی اردویی 5 روزه به اصفهان سفر کرده که با برنامه‌ریزی‌های انجام  شده قرار است دو بازی تدارکاتی در این اردو انجام دهد.

جوانان استقلال نیز  اردویی را در مازندران برپا خواهند کرد و چند بازی تدارکاتی در این استان انجام خواهند داد.

و  تیم نوجوانان نیز  یکشنبه هفته آینده راهی اردبیل خواهد شد تا چند دیدار تدارکاتی در این استان انجام دهد.

آواتار محمد عسگری

دعوت کنفدراسیون فوتبال آسیا از مدیرعامل استقلال

دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای به طور رسمی از امیررضا واعظی آشتیانی، مدیرعامل باشگاه استقلال برای شرکت در مراسم انتخاب برترین‌های سال 2009 فوتبال آسیا دعوت کرد.

این مراسم روز 24 نوامبر (آبان ماه سال جاری) در هتل شانگری‌لا کوالالامپور برگزار خواهد شد. در نامه الکس سوسی، دبیر AFC به آشتیانی آمده است: بدون شک این فرصت مناسبی برای جمع شدن اعضای خانواده فوتبال آسیا است.

آواتار محمد عسگری

غیبت مارکس در ترکیب اصلی بارسا مقابل اینتر

به گزارش خبرگزاری فارس شبکه یورونیوز در بخش ورزشی خود اقدام به اعلام ترکیب احتمالی و تقریبا نزدیک به اصلی دو تیم ایتالیایی و اسپانیایی از گروه ششم اروپا کرد که در این میان رافائل مارکس، پس از رفع آسیب‌دیدگی اخیر خود، شانسی برای حضور در جمع یازده مرد اصلی منتخب گواردیولا ندارد.
بدین خاطر گمان می‌رود در جریان بازی وی به ترکیب تیم قهرمان فصل گذشته اروپا وارد شود.

اینترمیلان :
دروازه‌بان:
جولیوسزار

خط دفاع:
چیوو، لوسیو، ساموئل، مایکون

خط میانی:
زانتی،موتا، اسنایدر، استانکوویچ

خط حمله:
اتوئو، میلیتو

سرمربی:خوزه مورینیو
ذخیره‌ها:
پاتریک وی‌یرا، تولدو، سوازو، مونتاری،‌بالوتلی،سانتون، کوردوبا
مصدوم: ماتراتزی، مانسینی
محروم:-

بارسلونا:
دروازه‌بان:
ویکتور والدس

خط دفاع:
آبیدال، پیکه، پوویل، دنی آلوز

خط میانی
توره، کیتا، ژابی، مسی

خط حمله: ابراهیموویچ،‌ هانری
سرمربی : جوزپه گواردیولا
ذخیره‌:
مارکس، پینتو، اینیستا، پدریتو، ماکسول، بوسکتس
مصدوم:-
محروم:-

تعداد برد بارسلونا مقابل اینترمیلان: 2
تعداد برداینترمیلان مقابل بارسلونا: یک

آواتار محمد عسگری

مارادونا برای جراحی و استراحت وارد ایتالیا شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از خبرگزاری آنسا ایتالیا، دیه‌گو آرماندو مارادونا که پیش از این در سال 2005 نیز خود را به تیغ جراحان سپرده تا از شر اضافه وزن شدید راحت شود، این بار نیز نیاز مبرم به عمل جراحی دارد.
مارادونا در کنار عمل جراحی و لیپوساکشن در بیمارستان مورنو ایتالیا قصد دارد مدتی هم در ویلای خود استراحت کند و به همین خاطر اختیار تیم ملی آرژانتین را به کارلوس بیلاردو سپرده است.
برخی منابع خبری این سفر مارادونا را مقدمه ای برای اخراج او از تیم ملی توصیف کرده اند؛ اما سایت کنفدراسیون فوتبال آرژانتین بر حفظ مارادونا تاکید ویژه دارد.

آواتار محمد عسگری

مهاجرانی: بازی کردن در ورزشگاه آزادی به بازیکنان انگیزه می‌دهد

حشمت مهاجرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: شکست برابر پیکان را باید به فراموشی سپرد و به فکر بازی‌های آینده بود. این هفته روی نقاط ضعف خود کار کردیم و با روحیه جدید به مصاف تیم استقلال خواهیم رفت.
وی ادامه داد: استیل‌آذین در 2 هفته گذشته می‌توانست صدرنشین و پیروز میدان باشد و حقمان برابر راه‌آهن تساوی نبود، برابر پیکان نیز امتیازها باید تقسیم می‌شد. در این بازی از موقعیت‌های خود استفاده نکردیم و بازی نیز هیچ بار فنی نداشت.
مهاجرانی درباره دیدار جمعه شب برابر استقلال در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال خاطرنشان کرد: امیدوارم 2 تیم بازی خوبی انجام دهند و هواداران از تماشای دیدار راضی باشند و با شادی ورزشگاه را ترک کنند.
مدیرفنی استیل‌آذین در مورد میزبانی استقلال و حضور هواداران این تیم عنوان کرد: بازی کردن در شرایط و جو ورزشگاه آزادی انگیزه خاصی برای بازیکنان به وجود می‌آورد. حضور 60 هزار هوادار در ورزشگاه به هر 2 تیم انگیزه خاصی خواهد داد. قدرت 2 تیم به یکدیگر نزدیک است و هر کس از موقعیت‌ها استفاده کند پیروز میدان خواهد بود.
وی افزود: نمی‌توانم نتیجه بازی را پیش‌بینی کنم، اما فکر کنم تماشاگران بازی خوبی را تماشا و راضی ورزشگاه را ترک کنند.
استیل‌آذین در هفته هفتم لیگ برتر ساعت 21 جمعه به مصاف استقلال خواهد رفت. هم‌اکنون استیل‌آذین با 10 امتیاز در رده هشتم جدول و استقلال با 12 امتیاز در رده سوم قرار دارد.

آواتار محمد عسگری

واکنش باشگاه سپاهان به اطلاعیه فدراسیون فوتبال

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در بیانیه جدید روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان آمده است:

پاسخ فدراسیون فوتبال به بیانیه این باشگاه که در آن بر همکاری با تیم های ملی براساس قوانین فیفا تاکید شده است نقاط مثبت و قابل توجهی را به همراه دارد.

باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از اینکه فدراسیون فوتبال صراحتا پایبندی خود به قوانین بین المللی فیفا را اعلام کرده از این فدراسیون سپاسگزاری می‌کند و اعلام می داریم که اعلام پایبندی فدراسیون فوتبال کشورمان به این قوانین جهانی که در اطلاعیه دیروز فدراسیون نمایان شد در حافظه تاریخی ما، همه باشگاه‌های ایران و رسانه ها ثبت خواهد شد و طبق آن باشگاه های ایران براساس قانون صرفا در روزهای فیفا دی و در مدت زمان های تعیین شده به تیم ملی بازیکن خواهند داد.( 1-مسابقات تعیین کننده برای یک رقابت بین المللی در زمان و تاریخ مشخص این مسابقات نسبت به مسابقات رقابت های ملی ارجحیت دارند، به عبارتی بازیهای لیگ ملی و جام نباید با تاریخ‌های این بازیها تلاقی کند. یک باشگاه دارنده یک بازیکن که برای بازی در تیم ملی خوانده می‌شود باید او را طبق تقویم مشخص فدراسیون در تاریخ مشخص شده برای بازیهای بین المللی آزاد شوند. بازیکن برای آمادگی هم باید آزاد شود اگر بازیکن برای بازی در یک مسابقه تعیین کننده برای یک رقابت بین المللی دعوت شود این زمان باید چهارروز باشد که شامل روز بازی هم می‌شود، زمان آزاد سازی می‌تواند پنج روز هم بشود اگر بازی مورد نظر یک بازی بین قاره ای باشد. 2-برای یک بازی دوستانه تا 48 ساعت قبل از بازی بازیکن لازم است تا در اختیار تیم ملی مربوطه قرار گیرد.3-برای فینال مسابقات و تورنمنت‌های بین المللی 14 روز قبل از شروع بازی .بازیکنان نباید دیرتر از 48 ساعت قبل از شروع مسابقه به تیم ملی ملحق شوند باشگاه‌ها و فدراسیونهای مربوطه برای افزایش این مدت زمان می‌توانند توافق کنند 4-برگشت بازیکن به باشگاه نباید دیرتر از 24 ساعت پس از پایان بازی و 48 ساعت برای بازیهای خارج از خانه باشد.)

و انتظار می رود تا کمیته تیم های ملی صرفا بر اساس روزهای رسمی فیفا از بازیکنان باشگاه ها دعوت به عمل آورد و مطابق با قوانین فدراسیون جهانی فوتبال که در بیانیه روز گذشته مان آن را به همه دست اندرکاران مربوطه و ذیصلاح تیم ملی یاد آوری کردیم بازیکنان برای بازی های رسمی، دوستانه و.... دقیقا مطابق با زمان های مشخص شده دعوت و سپس در زمان مناسب تا قبل از هر بازی در اختیار باشگاه ها قرار داده شوند.

ضمنا در متن اطلاعیه فدراسیون به نوعی تصمیم گیری برای زمان بازی های ملی و تصویب یا اعتراض به آن را به هیالت رئیسه سازمان لیگ ربط داده شده است که این مسئله از سوی محمد رضا ساکت مدیر عامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ تکذیب شد.

آواتار محمد عسگری

عباس قریب درگذشت وداع با آخرین بازمانده از اولین تیم ملی فوتبال

عباس قریب، بازیکن اسبق تیم ملی و آخرین بازمانده از اولین تیم ملی فوتبال ایران دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایسنا، مراسم تشییع پیکر عباس قریب صبح ساعت 9:30 فردا (پنجشنبه) از استادیوم شهید شیرودی برگزار می‌شود.

عباس قریب سه شنبه به دیار باقی شتافت.

آواتار محمد عسگری

استیل‌آذین آنالیز شد

مربیان استقلال امروز با حضور در باشگاه  تیم استیل‌آذین را آنالیز کردند.

طی نشستی در باشگاه استقلال عبدالصمد مرفاوی، سرمربی محجوب و با تعصب استقلال به همراه روته‌مولر، مربی و راینر کرفات، مربی بدنساز استقلال به تماشای فیلم بازی پیکان-استیل‌آذین نشستند. در این نشست مربیان آلمانی استقلال و همچنین عبدالصمد مرفاوی سرمربی استقلال از نقاط ضعف و قوت استیل‌آذین حریف هفته هفتم استقلال نت‌برداری کردند تا در انتها به تبادل نظر بپردازند.

گفتنی  اینکه قرار است آنالیز اصلی استیل‌آذین با حضور تمامی کادرفنی و بازیکنان استقلال در چند نوبت به مرحله اجرا در بیاید.

آواتار محمد عسگری

فیفا: استقلال، یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های ایران

سایت فیفا در گزارش مفصلی از تاریخچه باشگاه فوتبال استقلال تهران نوشت:
این باشگاه همانند رقیب همشهری خود یعنی پرسپولیس، از محبوب‌ترین و بهترین باشگاه‌های فوتبال لیگ برتر ایران به شمار می‌رود.

استقلال در طول 64سال سابقه خود همواره یکی از با ثبات‌ترین باشگاه نه تنها در ایران بلکه سراسر آسیا بوده که علاوه بر دو قهرمانی در قاره کهن، بارها قهرمان لیگ داخلی ایران هم شده است.

از این رو سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال با نگاه نزدیکتر و دقیق تری، به بررسی این باشگاه پرداخته است.

** تاریخچه
گرچه باشگاه فرهنگی و ورزشی استقلال به خاطر تیم فوتبالش شهرت پیدا کرده اما در 26سپتامبر سال 1945توسط سه نفر از هواداران رشته دوچرخه سواری تاسیس شد.

بنابراین تعجبی ندارد که بعد از آن باشگاه دوچرخه سواران نام گرفت اما با وجود تمایل موسسانش، به سرعت قدرت فوتبالی خود را با قهرمانی در مسابقات جام حذفی تهران در سال 1947نشان داد.

این باشگاه در سال 1949به تاج تغییر نام داد و از آن به بعد با پیشتازی در فوتبال داخلی، عرصه‌های آسیایی را هم به سرعت طوفان در نوردید. باشگاه تاج یک بار دیگر در سال1979تغییر نام داد و نام کنونی یعنی استقلال را برگزید.

** اسطوره‌سازی
استقلال که به عنوان یکی از بهترین و قوی‌ترین تیم‌های ایران ظاهر شده بود در دهه 1950و 1960جایگاه خود را در بین بهترین‌های کشور تثبیت کرد.

اگرچه در آن روزها لیگ ملی وجود نداشت اما استقلال در سال 1970به قهرمانی در لیگ ایران رسید و از آن به بعد رقابتش با پرسپولیس به عنوان محبوب ترین تیم‌های باشگاهی شروع شد.

دهه 1970دوران طلایی استقلال بود و در سال 1971با غلبه بر نماینده رژیم صهیونیستی، عنوان قهرمانی در مسابقات باشگاه‌های آسیا را به دست آورد.

این تیم سه فصل دیگر هم به فینال این رقابت‌ها راه یافت و در سال 1991 دوباره قهرمان شد. نام باشگاه استقلال علاوه بر این عناوین با کسب نایب قهرمانی در مسابقات1992و ? ،1999در بین بهترین‌های آسیا قرار گرفت.

شروع لیگ ملی ایران در سال 1972با نام جام تخت جمشید، برای استقلال فرصت خودنمایی بیشتری در فوتبال داخلی را فراهم آورد.

این تیم در سال‌های 1975و 1990قهرمان ایران شد و در سال1977اولین قهرمانی در مسابقات جام حذفی را کسب کرد.

استقلال بعد از تغییر نام این لیگ به لیگ آزادگان در سال 1991به روند پیروزمندانه خود ادامه داد و دوباره در سال‌های 1999و 2001به قهرمانی رسید.

استقلال همواره منبع بی‌پایانی از بازیکنان با استعداد برای تیم ملی ایران بوده است که بسیاری از آنها توانستند در سه دوره حضور تیم در مسابقات جام جهانی نقش آفرینی کنند.

شاخص‌ترین آنها دو بازیکن به نام‌های ایرج دانایی فر و حسن روشن بودند که در اولین تجربه بازی در جام جهانی خود دو گل در پیکارهای 1978آرژانتین به ثمر رساندند.

دانایی فر در جریان تساوی یک بر یک ایران مقابل اسکاتلند گل زد در حالیکه روشن تک گل ایران در جریان شکست ? ??بر یک مقابل پرو را به نام خود ثبت نمود.

** باشگاه استقلال در حال حاضر
استقلال به کمک بهترین بازیکنان ایران همیشه یکی از مدعیان قهرمانی در مسابقات لیگ برتر ایران از زمان شروع این رقابت‌ها در سال 2002بوده است.

این تیم در سال‌های 2002و 2004به دو عنوان نایب قهرمانی رسید و در سال2006هم تحت مربیگری امیر قلعه نویی بازیکن سال‌های 1989تا 1995استقلال، قهرمانی را از آن خود کرد.

وی فصل گذشته استقلال را به دومین قهرمانی لیگ برتر رساند و سپس جای خود را به صمد مرفاوی سرمربی کنونی این تیم داد.

تغییر در مربیگری استقلال به دلیل عملکرد ضعیف این تیم در مسابقات امسال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا بود که در مرحله گروهی حذف شد.

با وجود این شکست، استقلال که تشنه چالش دیگری در مسابقات فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا است، پس از قهرمانی در لیگ برتر ایران انگیزه دو چندان پیدا کرده است.

** ورزشگاه
ورزشگاه آزادی که با ظرفیت 90هزار نفر در سال 1971بنا شده است، یکی از ورزشگاه‌های افسانه‌ای جهان به شمار می‌رود.

این ورزشگاه که در تهران واقع شده، ورزشگاه خانگی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و همچنین تیم ملی ایران است.

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ صفحه ۷ از ۱۰ ۸ ۹ ۱۰