حضور تیم ملی در جام جهانی 2014

آواتار حسن یارمحمدی
حضور تیم ملی در جام جهانی 2014
توسط   حسن یارمحمدی   ۳۶۱۱ روز قبل

نظراتتونو درباره حضورمون در این جام جهانی بگید و سه بازیکن برترمونو نام ببرید

بازی اولمون با نیجریه از نظر نتیجه رضایت بخش بود ولی از نظر شکل بازی من نپسندیدم 90 دقیقه دفاع و داشتن یک موقعیت گل

این درسته که بازی اول بود و استرس زیاد و امتیازش برای باقی موندن تو جام ضروری بود

اگه مثل بازی با مکزیک در جام 2006 میباختیم سر افکنده میشدیم ولی  حرف من اینه که از پتانسیل کشورمون برای فوتبال  استفاده نمیشه

بازی دوم  با آرژانتین هم از نظر نتیجه و هم از نظر شکل بازی خوب بودیم ولی این حرف  مطرح شده در رسانه ها که اگه پنالتی ما گرفته میشدبازی  رو  میبردیم قبول ندارم فوتبال رو  این طوری نمیشه پیش بینی کرد شاید یکی از موقعیت های نیمه اولشون گل میشد یه نتیجه بدتر از بازی با بوسنی رقم میخورد پس این استدلال ها منطقی نیست

در کل این بازیمون مورد قبول بود و در تاریخ زیاد ازش یاد خواهد شد

بازی سوم هم که برای صعود برد میخواستیم و نباید استراتژی دو بازی قبل رو انتخاب میکردیم نمایش نا امید کننده ای داشتیم

در کل تیممون فراتر از چیزی که قبل از جام فکر میکردیم بود هممون میدونیم که تیم های هم گروهمون از ما خیلی بهتر بودن

قوچان نژاد   تیموریان    پولادی

آواتار سید محسن رئیس السادات
توسط   سید محسن رئیس السادات   ۳۶۱۱ روز قبل

فقط بازی با آرژانتین خوب بودن *اگه این بازی رو جلوی نیجریه کرده بودن راحت برده بودیم .من نمیدونم میگن کی روش کی روش خوب اگه قرار بود تیم از بین 4تا تیم 4ام بشه خوب هر مربی داخلی هم که میرفت 4ام میشد.دیگه چرا انقدر پول به کی رش دادن .مربی فقط ولاسکو مربی والیبال *هر دو با هم به ایران امدند دقیقا ولی والیبال ببین کجاس فوتبال را هم ببینید .هیچ چیز به فوتبال اضافه نکرد .اون از صعودمون به جام جهانی که همه دست به اسمون و دعا بودیم این هم از جام چهانی که فقط بازی با آرژانتین مورد قبول بود.

آواتار سید محسن رئیس السادات
توسط   سید محسن رئیس السادات   ۳۶۱۱ روز قبل

آندو --------دژاگه---------نکونام

آواتار zahra*ss*7777 4444*777
توسط   zahra*ss*7777 4444*777   ۳۶۱۱ روز قبل
نوشته شده توسط: سید محسن رئیس السادات

بازی با نیجریه بازیه بدی نبود و متاسفانه بازیکنامون چون بازیه اول بود استرس داشتند و اصــــــــــــلا زیبا بازی نکردن اما خب خوشبختانه یک امتیازو گرفتیم

بازیه دوم با آرژانتین تو نیمه ی اول فقط دفاع کردیم ولی نیمه ی دوم خداییش عاااااااااااااااااالی بازی کردیم و با بدشانسی باختیم!!!!

بازیه سوم مقابل بوسنی واقعا بد بودیم ....ما که چیزی واسه از دست دادن نداشتیم بعد گل بوسنی اما متاسفانه بازم دفاعی بازی کردن و باختیم...

ولی من یکی که  تقریبا راضیم...از تیم ملیم انتظاری نمیرفت...ای کاش یه تغییر اساسی میکرد این تیم ملیمون...دقیقا مث والیبال...

بازیکنان برتر:تیموریان*پولادی*نکونام

آواتار امیر حسین اسلامی
توسط   امیر حسین اسلامی   ۳۶۱۱ روز قبل

در بازی اول بر خلاف نظر دوستان که از بازی تیم رضایتی نداشتن من کاملا راضی بودم.چون به نظرم نیجریه بهترین تیم آفریقاست و ما تونستیم اونقدر خوب باشیم که بتونیم موقعیت گل زیادی به نیجریه ندیم و فک کنم 2-3 موقعیت گل داشتن و نتونستن به ما گل بزنن.حرف من اینه که اونقدر ما خوب بودیم که نیجریه در بازی با ما ضعیف نشون داده شد.چرا که نیجریه نشون داد جلو آرزانتین حرفی برای گفتن دارن و اگر مسی تو آرزژانتین نبود اونا آرژانتین  رو میبردن.بوسنی رو هم بردن و این قول رو به شما میدم که نیجریه فرانسه رو حذف میکنه.

در مورد بازی دو باید بگم واقعا فوق العاده بودیم و اگر پنالتی رو برامون میگرفتن میتونستیم آرژانتین رو شکست بدیم.اونقدر خوب بودیم که نمیشه گفت کدوم بازیکن بد بازی کرد تو اون بازی.یه جورایی یاد بازی اتلتیکو و رئال در فینال لیگ قهرمانان افتادم که اتلتیکو هم مثل ایران فقط چند دقیقه کم آورد.

در مورد بازی سوم باید بگم که ایران تو باد بازی با آرژانتین خوابیده بود و ضمنا بعد از انجام 2 بازی سخت مقابل نیجریه و آرژانتین ، دیگه هم از لحاظ فکری و هم بدنی دچار افت شدیدی شدند.مثلا سید جلال از لحاظ فکری خالی شده بود که اون اشتباه رو کرد.بازیکنان بوسنی هم نقطه ضعف حقیقی رو خوب میدونستن و همش ضرباتشونو زمینی میزدن.ایران در فاز حمله اصلا برنامه خاصی نداشت .کی روش باید ترکیبشو هجومی تر میچید.مثلا خسرو ، انصاریفرد و یا جهانبخش به نظرم باید فیکس میبودن.برای ایران جام جهانی بعد از بازی با آرژانتین تموم شد و بازیکنان اشباع شده بودن.چرا که رسانه های دنیا همه به تمجید از عملکرد ایران پرداخته بودن و یه جورایی دچار غرور کاذب شدن.

اگه بخوام یه جمع بندی کنم میتونم بگم ایران فقط یک پلن A داشت و اون هم دفاع کردن.چیزی به اسم پلن B که مربوط به فاز حمله داشت رو نداشت.البته جز این هم از تیم انتظار نمیرفت.بازیکنای ما تو چارلتون و فولام و الکویت و داخل کشور بازی میکردن ولی بازیکنای تیمهای حریف تو چلسی ، من سیتی ، بارسلونا و رئال و لیورپولو ..... بازی میکردن.بضاعت تیم ما خیلی در مقایسه با تیم های حریف کمتر بود.بازیهای تدارکاتی خیلی کمی داشتیم و البته با حریف های نه چندان جدی.در کل از عملکرد تیم ملی رضایت دارم.

-------------------------

در مورد والیبال باید بگم قضیه والیبال با فوتبال فرق میکنه.والیبال همه تیمها زمین اختصاصی دارن.زمین تمرین دارن ولی فوتبال این طور نیست.در والیبال روی یک نسل از پایه کار کردن و الان دارن نتیجشو میبینن ولی در ایران فوتبال پایه چندان اهمیتی نداره و تیم ملی همیشه نگاه میکنه کی تو لیگ خوب بازی کرده اونو دعوت میکنن.کاملا بی برنامه.والیبال چند سال پیش برنامه ریزی کرد و حالا طبق برنامه داره نتیجشو میبینه ولی ایران ما هنوز موندیم برای جام ملتها جوون گرایی کنیم یا با همین ترکیب بریم.

من که به شما قول میدم تا 100 سال آینده هم فوتبال میتونه به جایی برسه که مثل والیبال موفقیت چشمگیری داشته باشه.برای موفقیت یک رشته چندین عامل دخیله.

1- حداقل امکانات مانند زمین تمرین و ورزشگاه اختصاصی مجهز

2- داشتن لیگ قدرتمند

3- داشتن مربیان با دانش و مسلط به علم روز

4 - توجه به پایه ( که از مهمترین اصل های موفقیته )

5 - چرخه اقتصادی منظم و پایدار

6 - ثبات در مدیریت

و................

متاسفانه مثلا تو فوتبال ما مدیران فقط میان سرمایه گزاری میکنن و به بازیکنان میلیاردی پول میدن.باشگاه ها خصوصی نیست تا از حق پخش تلویزیونی ، بلیط فروشی و خیلی امکانات دیگه بهره ببرن.

ببخشید زیاد شد.

آواتار علیرضا جوادیان
توسط   علیرضا جوادیان   ۳۶۱۱ روز قبل
شاید نظر من مورد پسند دیگران نباشد ولی من تیم را نپسندیدم من باختهای پر گل را در صورت فوتبال بازی کردن ترجیح میدم چون ما باید فوتبال بازی کنیم تا رشد کنیم همان کاری که ژاپن وکره یا استرالیا انجام میدن اگر ما در مقابل تیمها اتوبوسی دفاع کنیم و تدبیری برای پلان حمله نداشته باشیم هرگز به جایی نمیرسیم برای افتخارات یک مربی بسیار خوب است که در مقابل تیمهای بزرگ مساوی یا باخت ضعیف بگیرد ولی برای اعتماد به نفس تیم سمی مهلک تا چه زمان فقط دفاع مطلق پس کی بازیکنان خود را بیازمایند اگر ما با آرژانتین ونیچریه فوتبال بازی میکردیم بازیکنان عیاشان معلوم میشد ومشخص میشد ما کجای این فوتبال قرار داریم وباید چه برنامه ای داشته باشیم تا توان فنی تیم را بالا ببریم مشکل ما به هیچ وجه کیروش یا هر مربی ملی دیگر نیست ما فلسفه فوتبال را درست هجی نمیکنیم آموزش باشگاه ومدیریت قوی مثلا ما اگر با برد ر مقابل بوسنی صعود میکردیم واقعا فوتبال ما از ژاپن بالاتر بود وافعیت فوتبال ما این است که عده ای بازیکن مسن راهی جام جهانی بشن فقط برای صعود از گروه یا استفاده کردن از جوانانی که هم مستعد بودن هم امکان داشت تعدادی از آنها لژیونر شوند تا شاید در جام بعدی ما بازیهای زیبایی ارائه کنیم اگر 5یا 6 بازیکن جوان ما در این بازیها بودند و لزیونر میشدند بهتر از صعود اتوبوسی نبود
آواتار افسانه طرقیان
توسط   افسانه طرقیان   ۳۶۰۹ روز قبل
با نظرتون کاملا موافقم علی آقا.به نظر منم اگر ما بازی زیبا میکردیم و می باختیم خوشایندتر از بازی تدافعی با باختهای خفیف بود حداقل اینطوری میتونستیم سبک بازیمونو به علاوه بازیکنای جوونمونو مثل جهانبخش به جهان بشناسونیم.
آواتار علیرضا جوادیان
توسط   علیرضا جوادیان   ۳۶۰۸ روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، کانون مربیان فوتبال ایران پس از اظهارنظرهایی که در خصوص ماندن یا رفتن کارلوس کی‌روش به میان آمد و جلسه‌ای که این مربی ظهر امروز (یکشنبه) در فدراسیون فوتبال داشت تا در مورد تمدید قراردادش با مسئولان فدراسیون فوتبال مذاکره کند، بیانیه‌ای را صادر کرد که متن این بیانیه را در زیر می‌خوانید: درود بیکران برتمامی عاشقان و ایثارگران کشور عزیزمان ایران و سلام بر بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که صداقت و فداکاری را در طول بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل معنا کردند. تنها پس از چند روز از بازگشت تیم ایران از جام‌جهانی برزیل، تقابل دو جناح به جهت تأثیرگذاری روی تصمیمات آینده برای فوتبال کشور بسیار نگران‌کننده به نظر می‌رسد. سؤال اینجاست که چرا باید در فوتبال ما بحث روی فرد باشد؟ آیا بزرگ یا کوچک کردن یک فرد و نادیده گرفتن تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود منصفانه است؟ مسلماً در پشت تمام این جناح‌بندی‌ها و جنجال‌ها منافع فردی نهفته است. کانون مربیان فوتبال ایران برخود لازم می‌داند جهت روشن شدن و قضاوت منصفانه افکار عمومی مواردی را به عرض مردم شریف و فوتبالدوست ایران برساند: اولاً؛ در فوتبال ما متأسفانه هنوز جایگاهی برای برنامه و طرح‌های توسعه و پیشرفت وجود ندارد. بر همین اساس فکر می‌کنیم برای دستیابی به موفقیت، متوسل شدن به برخی نام‌ها راه‌حل بهتری است. با نگاهی اجمالی به کارنامه بازی‌های تیم ملی از دو سال گذشته در می‌یابیم که از طرف سرمربی محترم تیم ملی دیدگاه مدیریتی بهتری به فوتبال ارائه شده اما در خصوص سبک بازی و ایجاد نسل جدیدی برای فوتبال کشور تأثیر اثربخشی برای آینده دیده نمی‌شود. روش بازی تیم ملی در سه بازی آخر دور مقدماتی و سه بازی در طول جام جهانی 2014 برزیل بیانگر نوعی شیوه بازی تخریبی که اساساً برای گرفتن نتایج و خوشی های زودگذر بوده که هیچ توشه‌ای برای آینده فوتبال کشور نخواهد داشت و در این خصوص نمونه‌های بسیاری در فوتبال ایران و جهان موجود است. ثانیاً؛ سبک بازی ارائه شده یک کپی قدیمی از بازی 24 سال پیش ایران در بازی‌‌های آسیایی پکن بود که منجر به قهرمانی ما در آسیا شد و همچنین بازی سه سال پیش ما در جام ملت‌های آسیا که مقابل کره‌جنوبی برگزار کردیم. بنابراین راه انداختن جنجال‌های تبلیغاتی روی این موضوع که مربی تیم ملی به هر شکل و قیمتی به واسطه نتایج باید حفظ شود، تنها می‌تواند برآمده از منافع شخصی در بدنه نه چندان مطلوب فوتبال کشور باشد. کانون مربیان فوتبال ایران معتقد است ابتدا باید اهداف فوتبال کشور برای آینده مشخص شود و چگونگی پیشرفت پایدار در فوتبال تعریف شده و براساس آن یک برنامه زمان‌بندی شده با در نظر گرفتن اصل پیشرفت پایدار تهیه و بعد مربیانی که در این راه می‌توانند به فوتبال ما خدمت کنند به کار گرفته شوند. از نگاه کانون مربیان فوتبال ایران هرکس بتواند منشأ خدمت، شادی و موفقیت‌های با ثبات و پایدار برای کشورمان باشد قابل احترام و عزیز است. همانطور که برای همیشه تاریخ نگاه احترام آمیزی به خدمتگزاران فوتبال کشور داریم. انتهای پیام/ اخبار مرتبط