یک خاطره

یک خاطره
By   علیرضا جوادیان   3724 Day ago
27سال پیش بود من17 ساله بودم ولی آن روزها برایم کاملا زنده وملموس هست مثل صحنه های یگ نمایش تراژیک صحنه ها غیر قابل تکرار آن زمان غیرت و از خود گذشتگی و ایثار به زیبایی تمام تبلور پیدا میکرد دوستیها واقعی بود و... داستان ما از ایران بود کشوری که در تمام تاریخ حتی زمانی که از بزرگترین قدرتهای جهان بود به هیچ عنوان آغاز کننده جنگ نبود کشوری با تاریخ غنی و پر از افتخار که یکی از بزرگترین افتخاراتش حماسه 8 سال جنگ بود .من در این تاپیک میخواهم کمی خاطراتم از زمان جنگ در مورد فوتبال را برایتان بگویم وقتی ما عازم جبهه میشدیم تمام روزها در خط مقدم نبودیم مثلا یک هفته در خط بعد چند روزی در دو کوهه یا اردوگاه کوثر استراحت وترمیم گردان بود صحبت من از آن روزهای استراحته که خیلی مواقع فوتبال هم بازی میکردیم آن زمان هم کری خوانی بازار خوبی داشت آبی بودیم قرمز یا تراکتور ماشین سازی و ملوان و ابو مسلم و تیم فکر میکنم پلی اکریل بود ولی آبی و قرمز جایگاه ویژه ای داشتند با هم فوتبال بازی میکردیم برای هم کری میخواندیم ولی جانمان را برای هم میدادیم یادمه وقتی تیر خورده بودم اولین کسی که به من نزدیک شد شهید حیدری بود که شروع کرد به بستن زخم من چون خونریزی خیلی زیاد بود تمام لباسم قرمز شده بود شهید حیدری هم که پرسپولیسی بود بهم گفت دیدی تو هم قرمزی ببین خون تو هم قرمزه بعد حالم داشت بد میشد واون هم میخواست به من روحیه بده و چون میدونست من خیلی فوتبالیم گفت اگر از حال نری من تورو برسونم عقب منم از این به بعد آبی میشم توی اون دقایق ما از خیلی چیزها صحبت میکردیم ولی شاید باورتون نشه این حرفها در فاصله چند ده متری عراقیها بود و زیر آتش سنگین انواع سلاحها بود منطقه عملیاتی هم شلمچه کربلای 5و8 بود حالا شاید دوستان بهتر متوجه بشن که چرا من همیشه نظرم اینه که من یک آبیم ولی قرمز را دوست دارم
By   میثم محمدی قراسویی   3724 Day ago

علی آقا، نمیدونم منظور شما اهانت هاییه که به هوادارای رقیب میشه؟ اگر اینه که همه بچه ها هم مثل شما رنگ قرمز رو دوست دارن! شاید خیلی ها هم لباسهای قرمز رنگ رو فارغ از تعصب به رنگ آبی بپوشن مخصوصا خانمهای استقلالی.! ولی یه مسئله که بچه هارو تحریک میکنه که یه سری الفاظی که مطمئنا در شان یه استقلالی نیست بکار ببرن! اینه که یه موقع هایی از طرف هواداری تیم رقیب، مورد بی مهری و کم لطفی شدید قرار میگیرن!!! که باعث ناراحتی شون شدیدشون میشه!!! و البته این به سن و سال هوادارای عزیزمون م برمیگرده!!! البته اینجا که خیلی خوبه؟! در یه سری از شبکه های اجتماعی ، متاسفانه از الفاظ رکیک استفاده میشه!!!

امثال من و شما که از سن بالاتری برخورداریم و بهرحال سردی و گرمی زندگی رو بیشتر از خیلی از دوستان کشیدیم و تجربه بیشتری هم داریم،(البته با احترام به همه دوستان) مطمئنا کار راحتتری در مقابل هواداری رقیبمون داریم! مثلا همین دیشب، توی یه مجلس عروسی بودم که حدود 10، 12 هوادار رقیب، اونم از نوع خفنش، کنارم بودن، ولی هیچ کدوم جرات کل با من رو نداشتن و تازه این من بودم که بهشون فخر میفروختم!!! (البته از اقوام بودن در فضای کاملا دوستانه بودیم.) ولی خب امیدوارم که دوستان استقلالیمون با رعایت ادب، هم در فضاهای مجازی و هم درفضاهای واقعی ، با رقیبانمون به کل کل بپردازن.....

ببخشید اگر من اشتباه متوجه منظورتون شدم!!!

و در آخر هم یاد و خاطره همه شهدا، خصوصا شهید حیدری پرسپولیسی گرامی باد......

به نظر من بچه های سایت آبی خیلی بامرام و با معرفت هستن و از الفاظ زشت  استفاده نمیکنن .از قدیم گفتن موشک جواب موشک ولی اس اسی ها انقدر با ادب با معرفت هستن که جواب موشک را با فشنگ هم نمیدن .ه مسئله که بچه هارو تحریک میکنه که یه سری الفاظی که مطمئنا در شان یه نیست بکار ببرن! اینه که یه موقع هایی از طرف لنگی ها مورد بی مهری و کم لطفی شدید قرار میگیرن!!!بعضی اوقات اگه جوابشون داده نشه ،باعث میشه لنگی ها توهم بزنن  قهرمان اسیا هستن.با تشکر از دوستا ن "

By   حسین امیری   3724 Day ago

بحث بحث دوس داشتن رنگ نیست.من خودم همه دنیام آبیه ولی قرمزو هم دوس دارم رنگ شاد رو دوس دارم چون با روحیه ام میسازه.بحث فرهنگه بحث شعوره.پرسپولیسی ها همیشه میخوان به استقلالی ها زور بیارن و بگن ما سرتریم با اینکه هیچی تو کیسه ندارن.خو آدم عاقل میاد از چیزی که نداره حرف میزنه؟

اونا درحد استقلال نیستن.بدبختی ما اینه که همشهری هستن وگرنه معنی نداره باهاشون کری بخونیم.

By   حسن همراه   3723 Day ago

اقا باید با لنگیا مث خودشون باهاشون برخورد کرداونا مگه احترام میذارن که ما احترام بگذاریم/توسایتشون انقدر به پیشکسوتای ما و هواداران ما بی ادبی و بی احترامی میکنن که نگو/شما بحث جنگ رو با اینجا قاطی نکنید/اگه جنگ باشه همه با هم هستیم و اونموقع اصلل این بحث ها نیست/اصلن مزه اش به همین کری خوندناس هرچندکه لنگیا در حدما نیستن/ما نسبت اونها اصلن بی احترامی نمیکنیم/خودتون رو ناراحت نکنید بعضی از لنگیا بی شعورترازاین حرفها هستند/من خودم ازخانواده شهید هستم اصلن ربطی به جنگ نداره این کری خانی ها/لنگیها خیلی پروتر از این حرفها هستن/لنگیا هنوز یه بار قهرمان اسیانشدن جوری حرف میزنن انگاراونا دوبارقهرمان شدن نه ما/

من آبیم ولی از لنگیا بدم میاد ./من آبیم ولی اصلن ازقرمز خوشم نمیاد/من آبیم چون اسمانم ابیه/من آبیم چون آبی یعنی زندگی /من آبیم و همه آبی ها را دوست دارم

By   zahra*ss*7777 4444*777   3723 Day ago
Written by: حسن همراه

من آبیم ولی از لنگیا بدم میاد ./من آبیم ولی اصلن ازقرمز خوشم نمیاد/من آبیم چون اسمانم ابیه/من آبیم چون آبی یعنی زندگی /من آبیم و همه آبی ها را دوست دارم

کاااااااااااااااااااملا موافــــــــــــــــقم...حرف دل منه...من خودم از قرمز بدم میاد و عااااااااااااااااشق رنگ آبیم...چون دنیا یعنی آبی استقلالی....

By   محمدحسن ملکی   3722 Day ago

قشنگ بود مرسی

By   شبنم علی قنبری   3722 Day ago

کاشکی امثال این صمیمیت ها همیشه باشه....................ممنون علی آقا بابت خاطره ی زیباتون

Written by: zahra*ss*7777 4444*777

[quote=4 BLUE]

کاااااااااااااااااااملا موافــــــــــــــــقم...حرف دل منه...من خودم از قرمز بدم میاد و عااااااااااااااااشق رنگ آبیم...چون دنیا یعنی آبی استقلالی....

من آبیم .آبی آبی آبی......................................... . . .    . . . ........................

The material published on this site is not necessarily the opinion and the official position of the Cultural Club of Independence.

The use of this site's content is strictly limited to the source.