طنز:نبرد لیونل وهاشم

طنز:نبرد لیونل وهاشم
By   افسانه طرقیان   3633 Day ago
ایرانی ها باطبع شعرشان شناخته می شوند . این شعری است به سیک شاهنامه در وصف نبرد احتمالی هاشم بیگ زاده و لیونل مسی در جام جهانی . شعری که کری این دو قبل از آغاز بازی را به نظم آورده ؛ شبیه انچه در رستم و اسفندیار می خواندیم . بخوانید ، بدک نیست : لیونل بدو گفت نام تو چیست /// به بالین تیمت که خواهد گریست******** چه خوانی کرُی های بس آتشین /// که آخر شوی شرم را همنشین******* شگفتا که اندر سرت مغز نیست /// از این رو سخن گفتنت نغز نیست***** چه داری که چندان کنی های و هو /// صعود از گروهی؟!؟ زهی آرزو******** نه اندرز ما را گذاری سپاس /// نه از روز پیکار داری هراس********* بدو گفت هاشُم که از من تو نام /// چه پرسی که یاد آید از شاغلام******* مرا آن زمان نام هاشُم بکرد /// نود حرف من نُقلِ مردم بکرد*********** که کارلوس کروش تیم تا برگزید /// دفاعی چو هاشُم نیامد پدید******* ندانم چه نازی به تیمت تو مرد /// تو را خرد بینم به گاه نبرد******** لیونل برآشفت و با خشم گفت /// کنم تورِ دروازه با توپ جفت****** مپندار از نام من چون مِسَم /// که از نسل "آرماندو" و "کِمپِسَم"******* جهانی به بازی من منتظر /// نیوکمپ را من کنم منفجر********* کند نام من لرزه بر "کاسیاس" /// نگون بخت کردم من آقای خاص******** "رونالدو" اگر اسوه ی ملت است /// به دنبال من در پی شهرت است******* بدو داد پاسخ چنین بی درنگ /// کنم عرصه را بر دو پای تو تنگ******** رجز های تو یاوه باشد مسی /// که مانند تو لوله کردم بسی********* رونالدو به تنهایی ابر قدرتیست /// نیاید دگر مردی همچو کریس******** تو گر عنوانی دست و پا کرده ای /// به لطف بلاتر چنین گشته ای******* تو خود را نکن با رونالدو قیاس /// چه فکر کردی ای آس و پاس!***** تو هیچ دانی کاسیاس کیست؟ /// شهرت و افتخارش به چیست؟******* او همی شیری باشد درون زمین /// ولی خاکی و بی ریا برون زمین******** نه خود را بگیرد برای کسی /// نه "مَن مَن" کند همچو تو ای مسی!**** تو گر خودکشون چند گل به ایکر زدی /// چه گلها بوده که از دست داده ای*** خدر چه خوش گفت آن کِیروش نکته سنج /// که دیری نپاید سرای سپنج******* ژکو و مسی هر دو بر خاک نِه /// جهانی از این هر دو چالاک بِه******** چنان کوبمت من به تکل گران /// که کوبند دیگ و چکش مسگران********** لیونل چو بشنید دلتنگ شد /// بروهای چهرش پرآژنگ شد******** ندانم چه باشد به تمرینشان /// مبادا چنین هرگز آیینشان**** که نام آوران را به کشتن دهند /// خود اندر فیفا جام بر سر نهند****** ز مغز و زبان خوردن از گوسفند /// کنون تا به جایی درآرند گند******* که فیسبوک را میکنند زیر و رو /// تفو بر تو ای چرخ گردون تفو*******
By   zahra*ss*7777 4444*777   3633 Day ago

واقــــــــــــــــعا جااااااالب بود افسانه جون...دست گلت درد نکنه

By   افسانه طرقیان   3632 Day ago
خواهش میکنم عزیزم قابلی نداشت .البته بگم من خودم طرفدار مسی هستم ولی طنزه دیگه...
By   fariba nikzad   3632 Day ago
Written by: zahra*ss*7777 4444*777

افسانه جون عالی بود!!!

By   علیرضا جوادیان   3631 Day ago
Written by: fariba nikzad

[quote=zahra*ss*7777777*4444444]

افسانه جون عالی بود!!!

[/quote خیلی عالی بود
By   مرضیه غلامی   3627 Day ago
Written by: fariba nikzad

[quote=zahra*ss*7777777*4444444]

By   ساحره عصار   3627 Day ago

By   کاووس رشیدی   3622 Day ago

مرسی

The material published on this site is not necessarily the opinion and the official position of the Cultural Club of Independence.

The use of this site's content is strictly limited to the source.